Przegląd najlepszych routerów VPN | VPNOverview

Konfigurując połączenie VPN na routerze, upewniasz się, że wszystkie dane przechodzące przez router są automatycznie szyfrowane i anonimizowane. Oznacza to, że nie musisz instalować sieci VPN na wszystkich swoich urządzeniach osobno; wszystko jest szyfrowane po przejściu przez router. Poniżej wyjaśniamy, jak to wszystko działa i daje kilka wskazówek, jak wybrać najlepszy router VPN.


Powody, dla których warto zainstalować VPN na routerze

Większość ludzi po prostu instaluje VPN bezpośrednio na swoim komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie. Jest to często najłatwiejszy i najszybszy sposób na bezpieczny i anonimowy dostęp do Internetu. Jednak bardziej zaawansowani użytkownicy mogą chcieć skonfigurować VPN na swoim routerze. Istnieje kilka powodów, dla których warto to zrobić:

 • Po skonfigurowaniu połączenia VPN na routerze cały ruch internetowy przechodzi przez serwer VPN. Nie musisz instalować oprogramowania VPN osobno na każdym urządzeniu.
 • Niektóre telewizory Smart lub urządzenia nie mają wyznaczonego oprogramowania VPN. Zainstalowanie VPN na routerze nadal zapewnia wszystkie zalety VPN. Jedną z zalet jest możliwość odblokowania różnych witryn do przesyłania strumieniowego.
 • Firmy zajmujące się bezpieczeństwem często odkrywają naruszenia bezpieczeństwa w publicznej sieci Wi-Fi, co pokazuje, że nawet bezpieczne sieci Wi-Fi są narażone na ataki hakerów. Dotyczy to również naszych sieci domowych. Korzystając z VPN, utrudniasz hakerom włamanie się do Twojej sieci Wi-Fi.

Jak tylko klient VPN na routerze zostanie poprawnie skonfigurowany, wszystkie urządzenia w sieci są połączone z resztą Internetu za pośrednictwem bezpiecznego połączenia VPN. Poniższa grafika pokazuje, jak to wygląda, gdy router jest skonfigurowany jako klient VPN.

Router połączenia VPN błysnął

Czego należy szukać w routerze VPN?

Podobnie jak zakup innego sprzętu, przy wyborze routera VPN należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Oprócz ogólnych rzeczy, takich jak prędkość, warto sprawdzić następujące rzeczy:

 • Proces instalacji: Aby zainstalować VPN na routerze, musisz skonfigurować router w bardzo specyficzny sposób. Ten proces nazywa się flashowaniem. Wybierając router VPN, możesz uzyskać router z pamięcią flash. Często musisz je zamówić w Ameryce, ale są opcją, jeśli nie chcesz samodzielnie flashować routera. Tworząc naszą listę najlepszych routerów VPN, zwróciliśmy uwagę na routery, które można łatwo sflashować lub routery, które są wstępnie sflashowane.
 • Porty sieciowe i łączność: za pomocą routerów możesz skonfigurować różne porty sieciowe lub połączenia. Umożliwia to korzystanie z VPN na niektórych połączeniach, ale nie na wszystkich. Ponadto daje możliwość skonfigurowania różnych serwerów VPN na różnych portach sieciowych. W ten sposób możesz mieć lokalny tunel VPN na jednym porcie, a amerykański na drugim. Może to być przydatne do oglądania amerykańskiego serwisu Netflix bez konieczności korzystania z (wolniejszego) amerykańskiego połączenia VPN dla wszystkich urządzeń (jeśli nie mieszkasz w USA).
 • Cena £: Oczywiście cena jest również bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze routera VPN. Różnica w cenie między niektórymi routerami jest ogromna. Niektóre routery VPN są cztery razy droższe niż inne. Ważne jest, aby rozważyć, czy naprawdę potrzebujesz wszystkich dodatkowych opcji, które oferują te droższe routery. Z tego powodu podczas opracowywania naszej listy najlepszych routerów sprawdziliśmy również cenę routerów VPN.
 • Moc procesora: Zazwyczaj wybierając router, nie musisz poświęcać dużo uwagi procesorowi. Jest to jednak ważny aspekt w przypadku routerów VPN. Ponieważ router musi szyfrować i deszyfrować dane za pośrednictwem dostawcy VPN, router VPN musi pracować nieco ciężej niż zwykły router. Dlatego też przyjrzeliśmy się mocy obliczeniowej różnych routerów.

Ponadto należy również zwrócić szczególną uwagę na cenę samego oprogramowania VPN. W końcu większość sieci VPN nie jest darmowa. Aby skorzystać z funkcji VPN tych routerów, musisz również uzyskać subskrypcję VPN.

Najlepsze routery VPN (do samodzielnego flashowania)

Na początek omówimy pięć routerów, które możesz skonfigurować samodzielnie. Są to tak zwane routery klienta VPN, które można skonfigurować tak, aby łączyły się z dostawcą VPN. Jeśli ten proces konfigurowania własnego routera wydaje ci się zbyt skomplikowany, możesz preferować router, który jest już skonfigurowany przez sklep lub producenta. W dalszej części tego artykułu omówimy zatem, gdzie można kupić routery, które są już skonfigurowane do użytku w sieci VPN (routery z pamięcią flash).

1. Asus RT-AC88U – Najlepsza opcja z 8 portami sieciowymi

Asus RT-AC88UAsus RT-AC88U to świetny router VPN z 8 portami sieciowymi. Ze względu na szybkość, liczbę portów, łatwe do zainstalowania oprogramowanie VPN i rozsądną cenę router ten zasłużył na pierwsze miejsce na tej liście. Najwyższe prędkości z tym routerem można osiągnąć za pomocą urządzeń obsługujących połączenie 5 GHz. Podsumowując, jest to świetny wybór: doskonała wydajność, wiele portów, łatwe w instalacji oprogramowanie i wciąż dobra cena.

2. Asus ROG Rapture GT-AC5300 – Fantastyczna wydajność, ale nieco droższa.

Asus ROG Rapture GT-AC5300Asus ROG Rapture GT-AC5300 to imponująca technologia. Router wygląda bardziej jak statek kosmiczny niż zwykły router. Bardzo fajną cechą tego routera jest to, że możesz użyć portu sieciowego, aby ustalić, czy należy użyć połączenia VPN. W ten sposób możesz przekierować i zaszyfrować tylko część swoich urządzeń za pośrednictwem połączenia VPN. Poprzednik tego routera był naszym ulubionym, ale wraz z pojawieniem się Asus RT-AC88U ten router nieco spadł.

Możesz także skonfigurować wiele tuneli VPN. Na przykład jedno urządzenie może być podłączone do lokalnego serwera VPN za pośrednictwem routera, natomiast inne urządzenie (w tej samej sieci) jest podłączone do amerykańskiego serwera VPN. Przydatne, jeśli chcesz na przykład oglądać amerykańską wersję Netflix. Za pomocą przycisku poniżej możesz zamówić Asus ROG Rapture GT-AC5300.

3. Linksys WRT3200ACM – opcja Solid

Linksys WRT3200ACMLinksys WRT3200ACM jest niezwykle łatwy w konfiguracji w połączeniu z większością sieci VPN. Zwłaszcza ExpressVPN, nasz ulubiony dostawca VPN, działa bardzo dobrze z tym routerem Linksys. Jeśli masz subskrypcję ExpressVPN, otrzymasz kod aktywacyjny. Wpisz ten kod w nowym routerze Linksys WRT3200ACM, a będziesz gotowy do bezpiecznego i anonimowego korzystania z Internetu na wszystkich urządzeniach!

Możesz używać OpenVPN TCP i UDP jako protokołów VPN. Przełączanie między serwerami jest również bardzo łatwe. Router jest oparty na OpenWRT, a oprogramowanie układowe tej wersji zostało opracowane specjalnie dla ExpressVPN. Chociaż ten router nadal działa bardzo dobrze z innymi dostawcami VPN.

4. TP-Link Archer C2300 – najtańszy

TP-Link Archer C2300TP-Link Archer C2300 może nie być najlepszym routerem na liście pod względem wydajności, ale nadal działa dobrze. Dlatego zalecamy go jako model podstawowy. Bezpieczeństwo i prywatność online muszą być dostępne dla wszystkich, w tym dla tych, którzy nie mają pieniędzy na jeden z wyżej wymienionych routerów VPN.

To powiedziawszy, ten router jest prawdopodobnie najlepszym routerem VPN w swoim przedziale cenowym. Z tym routerem możesz osiągnąć doskonałe prędkości, ale najlepsze prędkości osiąga się, gdy podłączone urządzenia obsługują 5 GHz.

5. Asus ROG Rapture GT-AX11000 – Fantastyczny router, ale bardzo drogi i osiągający wysokie prędkości w Wireless AX.

Asus ROG Rapture GT-AX11000Chociaż ten router będzie zbyt potężny dla wielu użytkowników, nadal chcieliśmy wspomnieć o nim jako numerze 5 w naszym przeglądzie routerów VPN. Jest to prawdopodobnie najlepszy dostępny router w tej chwili, ale wadą jest to, że można osiągnąć najwyższe prędkości tylko z urządzeniami obsługującymi technologię Wireless AX. Być może ten router zasługuje na wyższe miejsce w przyszłości, ale na razie ta opcja jest zbyt droga dla wielu użytkowników i nie wszystkie jej funkcje będą odpowiednie dla przeciętnego użytkownika.

Jak sflashujesz router?

Aby sflashować router, a tym samym upewnić się, że podłączone urządzenia są połączone z Internetem za pośrednictwem połączenia VPN, musisz wykonać następujące czynności:

 • Znajdź swój router w bazie danych routerów DD-WRT (na tej stronie) i pobierz plik .bin;
 • Sprawdź szczegółowe instrukcje na tej stronie DD-WRT, aby dowiedzieć się, jak dokładnie zainstalować nowe oprogramowanie wewnętrzne. Jeśli Twojego routera nie ma na liście, prześlij go do Google w połączeniu z DD-WRT;
 • Najprostszym sposobem jest zmiana oprogramowania układowego za pomocą graficznego interfejsu użytkownika:
  • Zresetuj router (za pomocą przycisku na routerze);
  • Zaloguj się do systemu zarządzania routera za pośrednictwem komputera, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem adresu IP routera;
  • Wyszukaj w systemie zarządzania miejsce, w którym możesz sflashować nowe oprogramowanie;
  • Flash oprogramowanie układowe (proces ten nie może zostać przerwany, w przeciwnym razie router może zostać trwale uszkodzony);
  • Zresetuj router;
 • Twój router jest teraz flashowany.

Aby uzyskać więcej informacji na temat flashowania routera, zapoznaj się z naszym artykułem DD-WRT, który wyjaśnia bardziej szczegółowo, jak flashować router.

Najlepsze routery VPN z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem VPN

Zamiast samodzielnie flashować router, możesz również kupić router, który jest już poprawnie skonfigurowany do prawidłowego działania w połączeniu z konkretną siecią VPN. Nazywa się to routerem z pamięcią flash. Wybraliśmy kilka routerów, które są już skonfigurowane do pracy z określonym dostawcą VPN. Poniżej znajdziesz najlepsze routery dla ExpressVPN. Wybraliśmy ExpressVPN, ponieważ według naszych testów i recenzji jest naszym preferowanym dostawcą VPN.

Aby skorzystać z funkcji VPN, musisz uzyskać abonament u dostawcy VPN obsługiwanego przez router. Pamiętaj, że wszystkie routery z pamięcią flash pochodzą z Ameryki i będziesz musiał zapłacić kartą kredytową lub Paypal. Musisz także zamówić specjalny adapter, jeśli mieszkasz poza USA i masz inny rodzaj gniazdka elektrycznego.

1. Asus RT-AC5300 DD-WRT FlashRouter dla ExpressVPN

Asus-RT-AC5300Pierwszym routerem, który wybraliśmy dla ExpressVPN, jest Asus RT-AC5300. To jest naprawdę wspaniały router. Router nie tylko wygląda jak potwór. Wewnątrz znajduje się bardzo szybki procesor 1,4 GHz, na zewnątrz widać nie mniej niż 8 anten. Umożliwia łatwe podłączenie 10 lub więcej urządzeń jednocześnie. Ten router jest również opisywany jako optymalny wybór do gier online i oglądania filmów w jakości 4K.

Ta kombinacja jest idealna do strumieniowego przesyłania Netflix w wysokiej jakości lub oglądania BBC iPlayer. Za pomocą przycisku poniżej możesz zamówić Asus RT-AC5300. Router skonfigurowano tak, aby działał idealnie w połączeniu z ExpressVPN.

.

2. Linksys WRT3200ACM dla ExpressVPN

Linksys WRT3200ACMOmówiliśmy już Linksys WRT3200ACM w naszej pierwszej piątce, ale ponieważ ten router działa tak dobrze z ExpressVPN, umieściliśmy go również na naszej liście routerów z preflashowaniem. Jest to doskonały router VPN dla ExpressVPN, a jeśli zamówisz go za pomocą przycisku poniżej, nie musisz sam go flashować.

.

Jak skonfigurować VPN na routerze?

Prawidłowa konfiguracja i konfiguracja VPN na routerze jest dość prosta. Ten proces nazywa się flashowaniem, w którym dostosowuje się oprogramowanie układowe routera. Potrzebujesz jednak odpowiednich instrukcji, ponieważ istnieje małe prawdopodobieństwo, że router zostanie uszkodzony, jeśli zrobisz to źle.

OpenWRT jest najczęstszym pakietem typu open source, który sprawia, że ​​routery są gotowe na połączenie VPN. Napisaliśmy obszerną instrukcję instalacji DD-WRT i VPN na routerze. W niniejszej instrukcji objaśniamy proces krok po kroku i dodaliśmy zdjęcia, aby było to jeszcze łatwiejsze.

Mam już modem Wi-Fi, dostarczony przez mojego dostawcę usług internetowych, jak to działa z routerem VPN?

Możliwe, że otrzymałeś modem Wi-Fi od swojego dostawcy usług internetowych (ISP). Jeśli nadal chcesz podłączyć swoje urządzenia do routera VPN, musisz kupić je osobno i podłączyć do modemu Wi-Fi swojego usługodawcy internetowego. Najlepszym sposobem jest użycie kabla do połączenia routera VPN z modemem Wi-Fi. Pozwala to osiągnąć najwyższe prędkości. Musisz także ustawić modem Wi-Fi w „trybie mostu”. Zapewnia to, że modem Wi-Fi przesyła Internet tylko do następnego routera i nie działa jako sam router. W ten sposób nadal możesz połączyć router VPN ze standardowym modemem Wi-Fi od swojego dostawcy Internetu.

Wniosek Router VPN

Jeśli szukasz dobrego routera VPN, zwróć uwagę na takie czynniki, jak proces instalacji, liczba portów sieciowych, cena i moc procesora. Aby dać Ci jasny przegląd najlepszych routerów VPN, sami przeprowadziliśmy badanie porównawcze najlepszych routerów VPN. Nasza pierwsza piątka routerów, na których musisz skonfigurować własną sieć VPN, to:

 1. Asus RT-AC88U
 2. Asus ROG Rapture GT-AC5300
 3. Linksys WRT3200ACM
 4. TP-Link Archer C2300
 5. Asus ROG Rapture GT-AX11000

Możesz również zamówić router z pamięcią flash z Ameryki. Nie musisz samodzielnie instalować sieci VPN, ale będzie to kosztować trochę więcej pieniędzy i być może będziesz musiał kupić oddzielny adapter do zasilania routera. Dlatego zalecamy samodzielne flashowanie routera za pomocą naszego planu DD-WRT krok po kroku. Nadal zainteresowany routerem z preflashowaniem, zalecamy te dwa dla ExpressVPN:

 1. Asus RT-AC5300
 2. Linksys WRT3200ACM
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me