Najlepsze VPN dla iPhone’a. Najlepsze wypróbowane i przetestowane opcje. VPNOverview

W dzisiejszych czasach coraz ważniejsze staje się podejmowanie dodatkowych środków ostrożności, gdy jesteś online. Publiczne sieci Wi-Fi nie zawsze są bezpieczne, a wiele witryn i organizacji śledzi Twoje działania online. W związku z tym, aby upewnić się, że nie ma (złośliwych) stron obserwujących każdy ruch online, warto podjąć pewne środki bezpieczeństwa, takie jak korzystanie z VPN (Virtual Private Network).


Użytkownicy iPhone’a również mogą znacznie skorzystać z połączenia VPN. To prawda, że ​​iPhone’y mają ogólnie dobre funkcje anty-malware. Nie wpływają one jednak oczywiście na bezpieczeństwo sieci, z którymi się łączysz, co może być niepewne. Złośliwe oprogramowanie lub brak złośliwego oprogramowania korzystającego z niezabezpieczonych sieci może prowadzić do wielu problemów, na przykład pomyśl o hakerów kradnących twoje dane. Dlatego dobrym pomysłem jest zainstalowanie sieci VPN, która pomaga zapewnić bezpieczeństwo połączenia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wielu użytkowników iPhone’ów i smartfonów korzysta obecnie z publicznych sieci Wi-Fi, szczególnie podczas podróży.

Na szczęście instalacja sieci VPN na telefonie iPhone jest prosta i łatwa. Zajmiemy się tym później. Najpierw jednak zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat wyboru dobrej sieci VPN na iPhone’a i naszych 3 najlepszych sieci VPN na iPhone’a.

Którą VPN wybrać dla swojego iPhone’a? – Nasze najlepsze 3

Nie trzeba dodawać, że aby wybrać odpowiednią sieć VPN, musisz najpierw wiedzieć, czego szukasz w sieci VPN. Kilka ważnych kryteriów, na które zwróciliśmy szczególną uwagę przy wyborze naszej pierwszej trójki i które prawdopodobnie należy wziąć pod uwagę, można znaleźć poniżej.

 • Prędkość: VPN zmniejszają prędkość twojego połączenia internetowego do pewnego stopnia. Istnieją jednak duże różnice w tych spadkach prędkości między różnymi dostawcami. Z niektórymi prawie nic nie zauważasz, a z innymi zauważasz znaczącą różnicę. Dlatego zwróciliśmy na to uwagę podczas testowania różnych sieci VPN na naszym iPhonie.
 • Bezpieczeństwo i prywatność: Aby określić stopień bezpieczeństwa i prywatności oferowany przez VPN, sprawdziliśmy oferowane protokoły i zasady rejestrowania VPN. Zastanawialiśmy się również, czy VPN uzyskał jakiekolwiek negatywne wiadomości związane z naruszeniami bezpieczeństwa lub prywatności. Na koniec wzięliśmy pod uwagę funkcje bezpieczeństwa, takie jak wyłącznik awaryjny. 
 • Przyjazność dla użytkownika: Ponieważ, rzecz jasna, ludzie mniej chętnie instalują i używają sieci VPN, która jest trudna w nawigacji i nie jest przyjazna dla użytkownika, uważaliśmy również łatwość obsługi za ważne kryterium. Oznacza to, że zwróciliśmy również uwagę na wygląd i wygląd interfejsu VPN oraz jakość jego zespołu obsługi klienta.
 • Serwery: jeśli używasz VPN do odblokowywania witryn, chcesz, aby VPN miał wiele różnych serwerów w różnych krajach. Na przykład, jeśli korzystasz z serwera VPN w Niemczech, nie będziesz mieć dostępu do American Netflix. Ponadto, im bliżej Twojej lokalizacji znajduje się serwer VPN, tym wyższe prędkości uzyskasz.
 • Dodatkowe funkcje i opcje: Oczywiście nie wszystkie sieci VPN są sobie równe. Dotyczy to również dodatkowych opcji oferowanych przez różnych dostawców VPN. Podczas gdy niektóre sieci VPN można uznać za bezproblemowe rozwiązania w zakresie prywatności, inni dostawcy robią wszystko, aby oferować dodatkowe opcje. Mogą to być zarówno programy antywirusowe, jak i zaciemnione serwery. Zwróciliśmy również uwagę na dodatkowe opcje, takie jak odblokowanie geograficzne i kompatybilność z Netflix.
 • Koszt: Oczywiście, każdy lubi oszczędzać trochę pieniędzy. Dlatego też zadbaliśmy o rozważenie kosztów i wartości.

W oparciu o powyższe kryteria opracowaliśmy 3 najlepsze sieci VPN na iPhone’a.

1. ExpressVPN

Polecamy ExpressVPN wszystkim użytkownikom iPhone’ów, ponieważ ta premium VPN praktycznie nie ma wad, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, szybkość i łatwość obsługi. Ta sieć VPN chroni Twoje dane i ma dużą sieć serwerów obejmującą ponad 3000 serwerów w 94 krajach. Aby wszystko było jeszcze lepsze, ExpressVPN doskonale pasuje do iPhone’a, dzięki swojej wspaniałej aplikacji. Aplikacja jest dobrze zaprojektowana i łatwa w nawigacji. ExpressVPN jest obecnie prawdopodobnie najlepszą siecią VPN, która również bardzo dobrze pasuje do iPhone’a. Jedyny minus: ta sieć VPN jest nieco droższa niż wielu jej konkurentów. Na szczęście możesz jednak wypróbować VPN bezpłatnie dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

2. CyberGhost

CyberGhost to świetny dostawca VPN za bardzo rozsądną cenę. Jego serwery są szybkie, jego bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie, a aplikacja jest bardzo przyjazna dla użytkownika. Kolejną wielką zaletą oferowaną przez CyberGhost jest 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Jest to dłuższa gwarancja zwrotu pieniędzy niż oferowana przez większość innych dostawców VPN. Dlatego możesz powiedzieć, że masz dłuższy „okres próbny” w CyberGhost. Jedynym minusem, jeśli chcesz, że CyberGhost ma, jest to, że jego serwery są nieco wolniejsze niż serwery ExpressVPN i serwery Surfshark, zgodnie z naszymi testami. Niemniej jednak CyberGhost jest nadal doskonałym wyborem dla dobrego VPN na twoim iPhonie.

3. Surfshark

Surfshark to zdecydowanie VPN, który zalecamy użytkownikom iPhone’a i ogólnie użytkownikom VPN. Jednym z powodów jest to, że prawdopodobnie oferuje największą wartość spośród wszystkich dostępnych premium VPN. Jest całkiem możliwe, że jest najtańszym głównym dostawcą VPN, za jedyne 1,99 USD za 2-letnią subskrypcję. Oferuje także dobre prędkości i świetną, łatwą w obsłudze aplikację mobilną. Bezpieczeństwo i prywatność oferowane przez Surfshark są na najwyższym poziomie. Surfshark jest stosunkowo nowy na rynku VPN, wykazując wiele ulepszeń w krótkim czasie. Głównym powodem, dla którego wielu wybrało tego dostawcę, jest jego niska cena i świetna wartość, jaką oferuje. Surfshark również oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Darmowe vs płatne aplikacje VPN na iPhone’a

Przy tak wielu sieciach VPN istnieje oczywiście kilka bezpłatnych wirtualnych sieci prywatnych. Choć na pierwszy rzut oka mogą się wydawać świetne, większość sieci VPN ma pewne wady. Na przykład wiele bezpłatnych sieci VPN wymusza ograniczenia danych, ograniczenia prędkości, a czasem ograniczenia serwera. Co więcej, przeprowadzono badania wskazujące, że prywatność i bezpieczeństwo oferowane przez bezpłatne VPN często nie są do zera.

Jeśli nadal chcesz sprawdzić, czy bezpłatna sieć VPN jest dla Ciebie odpowiednia, zalecamy przeczytanie naszego artykułu na temat najlepszych bezpłatnych usług VPN. W tym artykule omawiamy kilku bezpłatnych dostawców VPN, którzy w przeciwieństwie do wielu bezpłatnych usług VPN, są bardzo przyzwoitymi VPNami. Zauważ, że nie zwracaliśmy szczególnej uwagi na kompatybilność iPhone’a podczas tworzenia naszej listy najlepszych darmowych VPN.

Dlaczego warto korzystać z VPN dla iPhone’a?

Jeśli korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, zawsze istnieje szansa, że ​​inni próbują ukraść Twoje dane. Zwłaszcza w niektórych wakacyjnych miejscach publicznych publiczne sieci Wi-Fi nie zawsze są bezpieczne. Korzystając z VPN, możesz znacznie utrudnić cyberprzestępcom przechwycenie twoich danych, takich jak logowanie do poczty e-mail lub dane bankowe online. VPN pozwala także odzyskać prywatność w Internecie. Ponadto dzięki VPN możesz ominąć tak zwane ograniczenia geograficzne. Na przykład VPN może pomóc ci uzyskać dostęp do amerykańskiej wersji Netflix, niezależnie od tego, gdzie jesteś na świecie.

Do tej pory prawdopodobnie wiesz, co VPN może dla Ciebie zrobić. Niemniej jednak poniżej znajduje się krótkie podsumowanie zalet korzystania z VPN na telefonie iPhone.

Powód
Wyjaśnienie
Zwiększanie bezpieczeństwa połączenia internetowego.Dla wielu naszych czytelników jest to główny powód korzystania z VPN. Użytkownicy iPhone’ów nie zawsze są świadomi ryzyka, jakie stanowią dla nich publiczne sieci Wi-Fi. Ponieważ zintegrowane funkcje bezpieczeństwa iPhone’a często oznaczają, że nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie antywirusowe, użytkownicy iPhone’a czasami zapominają, że sieci również mogą być niebezpieczne. Publiczne sieci Wi-Fi mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców w celu uzyskania dostępu do twoich danych, takich jak hasła, zdjęcia, a nawet dane logowania do bankowości internetowej. Dlatego najważniejszym powodem dla większości użytkowników iPhone’a, aby uzyskać VPN, jest zabezpieczyć swoje połączenie.
Ochrona Twojej prywatności w InternecieWiele osób, użytkowników iPhone’ów i innych osób, nie patrzy, jak szpieguje swoje życie online. W końcu firmy mogą wykorzystywać Twoje dane osobowe, aby wyświetlać Ci ukierunkowane reklamy i inne niedogodności. Dla wielu ochrona ich prywatności jest po prostu z natury ważna. Ponadto w niektórych krajach, które nie charakteryzują się dużą wolnością polityczną lub religijną, odwiedzanie niektórych stron internetowych lub wyrażanie pewnych pomysłów w Internecie może być niebezpieczne, np. VPN. Wreszcie wiele osób korzysta z VPN do anonimowego pobierania.
Odblokowywanie stron internetowych i usług przesyłania strumieniowegoInnym powodem, dla którego ludzie korzystają z VPN, które zyskuje obecnie na popularności, jest możliwość odblokowania przez VPN dużej ilości treści objętych ograniczeniami geograficznymi. Na przykład VPN może pomóc ci uzyskać dostęp do zagranicznych stron internetowych lub treści, które w przeciwnym razie zostałyby zablokowane. Na przykład może pomóc ci uzyskać dostęp do amerykańskiej wersji Netflix, mimo że nie przebywasz w USA, ani BBC iPlayer, nie będąc w Wielkiej Brytanii.

Instalowanie aplikacji VPN na iPhonie

Istnieje wiele sposobów instalowania aplikacji VPN na telefonie iPhone. Ponadto większość dostawców VPN usprawniło to w łatwy i wygodny proces. Niemniej jednak przedstawiamy krótki przewodnik krok po kroku poniżej, który ma zastosowanie do większości użytkowników iPhone’ów.

 1. Uzyskaj subskrypcję u dostawcy VPN (takiego, o którym wiesz, że ma aplikację na iPhone’a).
 2. Pobierz aplikację VPN ze sklepu z aplikacjami.
 3. Otwórz aplikację i zaloguj się przy użyciu danych logowania.
 4. Jeśli chcesz, możesz dostosować ustawienia VPN do swoich upodobań. Wymyśl protokoły, dodatkowe opcje bezpieczeństwa itp.
 5. Na koniec włącz połączenie VPN. Po naciśnięciu przycisku Połącz iPhone najprawdopodobniej wyświetli monit o dostosowanie konfiguracji połączeń VPN. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami.

Ręczne instalowanie sieci VPN na telefonie iPhone

Oprócz instalacji dedykowanej aplikacji możesz także ręcznie zainstalować VPN na swoim iPhonie. Aby to zrobić, potrzebujesz kilku szczegółów, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

Dodaj zrzut ekranu konfiguracji VPN

Po przejściu do tego ekranu musisz podać kilka szczegółów, które można znaleźć na stronie internetowej swojego dostawcy VPN.

Aby przejść do tego ekranu, wykonaj następujące kroki:

 1. Najpierw przejdź do Ustawienia.
 2. Tam przewiń w dół do „Generał„.
 3. Teraz przewiń do końca i wybierz „VPN„.
 4. Na koniec wybierz „Dodaj konfigurację VPN„.

W ten sposób możesz ręcznie zainstalować VPN na swoim iPhonie. Należy jednak pamiętać, że ten sposób robienia rzeczy jest znacznie mniej „przyjazny dla użytkownika”. W końcu, jeśli chcesz w jakikolwiek sposób poprawić swoje połączenie VPN, zawsze będziesz musiał wrócić do tego ekranu i ręcznie zmieniać rzeczy. Podczas korzystania z aplikacji VPN jest to o wiele łatwiejsze, często dzieje się to automatycznie, a zmiana serwerów jest znacznie wygodniejsza.

Wniosek: najlepsza sieć VPN dla iPhone’a

Krótko mówiąc, najlepsze VPN dla iPhone’a w naszej książce to teraz trzy:

 1. ExpressVPN
 2. CyberGhost
 3. Surfshark

Wszystkie powyższe sieci VPN działają świetnie na telefonie iPhone. W końcu wszystkie mają świetne, przyjazne dla użytkownika aplikacje na iPhone’a i działają bardzo dobrze, jeśli chodzi o szybkość i bezpieczeństwo. Co więcej, ExpressVPN to nie tylko jedna z najlepszych sieci VPN dla iPhone’a, ale także, ogólnie naszym zdaniem, najlepsza sieć VPN. CyberGhost oferuje wielką wartość w bardzo rozsądnych cenach, podczas gdy Surfshark jest tak przystępny cenowo dla VPN-premium, że tworzy świetną VPN po raz pierwszy dla użytkowników iPhone’a. Jeśli nie możesz znaleźć VPN, który Ci się podoba między tymi trzema opcjami, możesz również zapoznać się z naszym poręcznym przeglądem wszystkich VPN, które przetestowaliśmy. Co więcej, ten przycisk umożliwia filtrowanie sieci VPN według wszystkiego, od ceny, przez funkcje aż po kompatybilność z iPhone’em. Szczęśliwego i bezpiecznego przeglądania!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me