Najlepsza sieć VPN dla Chin: obejdź chińską zaporę | VPNoverview.com

Chiny to kraj bezprecedensowego wzrostu gospodarczego. W krótkim czasie Chiny stały się jedną z największych potęg na świecie. Niestety Chiny są również krajem, w którym bezpłatny dostęp do Internetu nie jest tak szeroko dostępny jak na Zachodzie. Każdy, kto podróżuje do Chin, przekona się, że strony takie jak Gmail, Facebook i YouTube nie działają. Szkoda, bo straszy zachodnich turystów, firmy i ekspatów. Co więcej, chińscy obywatele nie mają dostępu do wszystkich dostępnych informacji.


Na szczęście istnieje sposób na ominięcie chińskich barier. Rozwiązanie jest dość proste: użyj VPN. VPN to oprogramowanie, które chroni twoje połączenie internetowe i łączy cię z Internetem za pośrednictwem serwera w innym kraju. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się dokładnie, jak to działa i które sieci VPN są najlepszym wyborem do użycia w Chinach.

Wielka zapora ogniowa Chin: dlaczego Chiny blokują strony internetowe?

Chiny z zamkiem

Wielka zapora ogniowa Chin, znana również jako „Złota tarcza”, jest największym systemem cenzury internetowej na świecie. Nie wszystkie części Internetu, do których można łatwo uzyskać dostęp w USA, są również dostępne w Chinach. Google, Facebook, Twitter, YouTube i wiele innych witryn jest zablokowanych. Ale dlaczego?

Rzecz w tym, że blokując strony, chiński rząd stara się chronić swoich obywateli przed treściami, które mogłyby zostać uznane za niebezpieczne lub nieodpowiednie. Jednak to chiński rząd decyduje, co jest niewłaściwe, a co nie. Ponadto oznacza to, że chińskie firmy są również chronione przed konkurencją z zagranicy. Na przykład, ponieważ obywatele mają dostęp tylko do chińskiej wersji Facebooka, są zmuszeni z niego korzystać, a nie z konkurenta spoza Chin. Ułatwia także rządowi sprawdzanie danych chińskich firm i obywateli.

Aby to osiągnąć, zapora ogniowa składa się z różnych technologii. Obejmuje to blokowanie adresów IP witryn internetowych, a także filtrowanie systemów nazw domen (DNS), adresów URL i pakietów. Chiny również aktywnie blokują sieci VPN. Ale Chiny to ogromny kraj, więc rząd nie może szczegółowo kontrolować całej działalności swoich obywateli w Internecie. W rezultacie zapora może być bardzo niespójna: witryna zablokowana w jednej prowincji może być dostępna w innej prowincji.

Oznacza to, że ogromna zapora ogniowa nie jest doskonale zabezpieczona. Jest to ciągła gra w kotka i myszkę między zablokowanymi stronami a chińskimi władzami. Najpierw ktoś znajduje dziurę w ścianie, a następnie Chiny ją zamykają i ponownie rozpoczynają krąg.

Które strony internetowe są zablokowane w Chinach?

Rząd chiński ma kilka powodów do blokowania witryn. Czasami chodzi o „ochronę” swoich obywateli, czasem o zapobieganie konkurencji z zewnątrz, a czasem o egzekwowanie lub zakazanie określonej ideologii. Bez względu na powód, denerwujące są zachodnie osoby odwiedzające ten piękny kraj.

Poniżej znajduje się przegląd zablokowanych witryn. Nie wspominamy o wszystkich witrynach, które są zablokowane (lista jest po prostu zdecydowanie za duża), ale zapewniamy kilka dobrze znanych i często używanych zablokowanych stron.

ZABLOKOWANA STRONA 
ZABLOKOWANY OD CZASU 
Chińska Wikipedia (część)Maja 2015 r
NiezgodaLipiec 2018 r
DropboxCzerwiec 2014 r
DuckDuckGoWrzesień 2014 r
FacebookLipiec 2009 r
FlickrLipiec 2014 r
Google (Mapy, Dokumenty, Gmail itp.)Maja 2014 r
HBOCzerwiec 2018 r
InstagramWrzesień 2014 r
Microsoft OneDriveLipiec 2014 r
NetflixNieznany
PinterestMarzec 2017 r
PornhubMaja 2012 r
RedditSierpnia 2018 r
SlideShareNieznany
The Pirate BayLuty 2012 r
TinderNieznany
Torproject2008
Twitch.tvWrzesień 2018 r
ŚwiergotCzerwiec 2009 r
VimeoPaździernik 2009 r
WhatsAppWrzesień 2017 r
YoutubeMarzec 2009 r

Gmail, Facebook i YouTube w Chinach

Na szczęście VPN jest prostym i dość znanym rozwiązaniem przeciwdziałającym chińskiej cenzurze internetowej. Dzięki VPN możesz łatwo ominąć bariery, ponieważ łączy Cię on z Internetem za pośrednictwem serwera znajdującego się poza Chinami. Na przykład ruch internetowy może być przekierowany przez Niemcy. Chińska zapora ogniowa widzi tylko, że łączysz się z niemieckim serwerem, a nie że łączysz się z Google. Ten serwer jest dozwolony, więc można utworzyć połączenie. Chiny nie wiedzą, że faktycznie korzystasz z Google za pośrednictwem tego zewnętrznego serwera. Dokładne zrozumienie działania VPN może być trudne, ale ogólnie działa w następujący sposób:

Dostęp do YouTube z Chin bez VPN

YouTube w Chinach bez numeru PVN

Bez VPN zapora chińska widzi, że próbujesz uzyskać dostęp do witryny, którą zablokowała. Otrzymasz wiadomość, że witryna, którą chcesz odwiedzić, jest niedostępna.

Dostęp do YouTube z Chin za pośrednictwem VPN

Youtube China z VPN

Dzięki VPN twoje dane zostaną zaszyfrowane, a chińska zapora ogniowa zobaczy tylko, że chcesz połączyć się z serwerem w innym kraju. Chińska zapora ogniowa nie rozpoznaje tego jako zablokowanej witryny i zezwoli na połączenie. Witryna, którą próbujesz odwiedzić, będzie teraz dostępna.

Trzy najlepsze VPN dla Chin

Istnieją sieci VPN, które mają specjalne funkcje, które pozwalają im ominąć chiński firewall bez wykrycia. Często możesz zainstalować te VPN na smartfonie lub tablecie, aby móc swobodnie z nich korzystać w Chinach. Poniżej znajduje się przegląd najlepszych dostawców VPN dla Chin. Szukasz więcej? Sprawdź nasze narzędzie do porównywania VPN.

ExpressVPN dla Chin

ExpressVPN nie jest najtańszą usługą VPN, ale jest jedną z najlepszych w Chinach. Korzysta z serwerów ukrytych w Hongkongu, które są specjalnie zaprojektowane w celu ominięcia zapory. ExpressVPN ma również serwery w pobliżu Chin, aby jak najszybciej uzyskać dostęp do Internetu bez cenzury. ExpressVPN używa przełącznika „zabicia” w celu ochrony prywatności swoich klientów. To zatrzymuje wszystkie aplikacje internetowe, gdy tylko VPN zostanie odłączony. Oznacza to, że żadne informacje nie zostaną ujawnione przez niezabezpieczone połączenie. Usługa VPN zapewnia również ochronę przed wyciekiem DNS, ochronę przed wyciekiem WebRTC i szyfrowanie OpenVPN z doskonałą tajemnicą przekazywania w celu szyfrowania informacji i zapewnienia prywatności. Może to zabrzmieć trochę technicznie, ale sedno jest takie, że pozostajesz bezpieczny i anonimowy, nawet w Chinach.

NordVPN dla Chin

NordVPN używa innej metody ominięcia zapory ogniowej zwanej „technologią Obfsproxy VPN”. Jest to ta sama niezawodna technologia, której używa Tor do pokonywania barier. Dzięki tej usłudze nie musisz się martwić o prywatność. NordVPN używa również przełącznika „zabicia” i zapewnia ochronę przed wyciekiem DNS. NordVPN ma szyfrowanie OpenVPN z doskonałą tajemnicą przekazywania. Musisz połączyć się przez specjalny serwer NordVPN, ponieważ musisz używać Obfsproxy.

VyprVPN dla Chin

VyprVPN korzysta z technologii wyboru portów i technologii ukrywania zwanej „Chameleon”. Ta technologia została specjalnie zaprojektowana w celu ominięcia zapory ogniowej. Sprawia, że ​​zaszyfrowany ruch VPN wygląda jak zwykły ruch internetowy. Najbardziej uderzającą rzeczą w tej usłudze VPN jest to, że ma ona pełną kontrolę nad całą infrastrukturą. Nie ma stron trzecich, które zwiększają zarówno szybkość, jak i prywatność. Wady polegają na tym, że dzienniki połączeń są przechowywane (podczas łączenia się z VPN) i że P2P (torrentowanie) jest niedozwolone.

Instalowanie VPN dla Chin

Nie potrzebujesz praktycznie żadnej wiedzy technicznej, aby zainstalować VPN. Możesz zainstalować VPN po prostu pobierając plik i uruchamiając go. Działa tak samo, jak na przykład instalacja Spotify. Zainstaluj VPN na pulpicie, korzystając z tego przewodnika krok po kroku:

 • Idź do strona internetowa wybranego dostawcy VPN
 • Wybierz subskrypcję formularz i Utwórz konto
 • Pobierz plik instalatora VPN dla swojego systemu operacyjnego lub zaloguj się na stronie internetowej i pobierz plik instalacyjny ze strony swojego konta
 • Uruchom plik instalacyjny zaraz po zakończeniu pobierania
 • Uruchom kreatora instalacji z pobranego pliku
 • Po zainstalowaniu oprogramowania VPN możesz to zrobić otwarty to
 • Po otwarciu oprogramowania możesz zaloguj się za pomocą utworzonego konta
 • Po zalogowaniu jesteś w oprogramowaniu VPN. W końcu możesz zmień ustawienia i wybierz serwer
 • Włącz VPN. Zazwyczaj w oprogramowaniu VPN jest oczywisty przycisk lub przełącznik. Po połączeniu VPN możesz cieszyć się internetem bez cenzury w Chinach

Na Androidzie lub iOS działa to prawie tak samo, ale możesz po prostu pobrać oprogramowanie ze sklepu App Store lub Google Play. Przydatne jest również to, że nie trzeba mieć osobnego konta dla każdego urządzenia. Możesz zainstalować VPN na wszystkich swoich urządzeniach i potrzebujesz tylko jednego konta i subskrypcji, aby się zalogować.

Proszę zanotować: Niektóre witryny dostawców VPN są zablokowane w Chinach. Oznacza to, że nie można pobrać i zainstalować sieci VPN podczas pobytu w Chinach. Dlatego przed wyjazdem do Chin zawsze zainstaluj VPN. Zakończenie subskrypcji VPN z Chin może być trudne.

Czy VPN są legalne w Chinach??

Ponieważ Chiny blokują VPN, możesz się zastanawiać, czy VPN są nielegalne w Chinach. To jest trochę szary obszar. Jak dotąd nie zgłoszono żadnych przypadków, w których ktoś miałby kłopoty z korzystaniem z VPN, ale Chiny starają się maksymalnie utrudnić korzystanie z VPN. Witryny VPN są blokowane, a oprogramowanie VPN na Androida i iOS nie jest dostępne w sklepach z aplikacjami. W 2015 r. Połączenia telefoniczne wszystkich użytkowników VPN w Xinjiang zostały rozłączone. To połączenie nie zostało przywrócone, dopóki oprogramowanie VPN nie zostało usunięte. Było to jednak jednorazowe.

Jako obcokrajowiec napotkasz bardzo mało problemów, jeśli korzystasz z VPN w Chinach. Chociaż sieci VPN, które nie zostały zatwierdzone przez państwo, zostały niedawno zakazane w Chinach, nic jeszcze nie zostało zrobione w tej sprawie. Krótko mówiąc: nie ma się już czym martwić, ale warto być na bieżąco z wiadomościami na temat korzystania z VPN w Chinach.

Chińskie alternatywy dla zachodnich witryn

Może nie chcesz korzystać z VPN lub jesteś ciekawy chińskich alternatyw dla zachodnich witryn. Chiny mają swój odpowiednik dla prawie każdej znanej strony zachodniej. Mają własne wyszukiwarki, strony internetowe z filmami i media społecznościowe. To trochę interesujące zobaczyć. Być może możesz nawet lepiej połączyć się z miejscowymi, korzystając z tych stron. WeChat jest szczególnie popularny w Chinach. Jest używany do prawie wszystkiego i naprawdę straciłbyś, jeśli jesteś w Chinach przez długi czas i nie korzystasz z niego. W każdym razie poniższa tabela pokazuje niektóre popularne witryny i usługi zachodnie wraz z ich chińskim odpowiednikiem. Nie zawsze jest to tylko zakaz. Czasami istnieją inne powody, dla których witryny działają dobrze na Zachodzie, ale nie w Chinach (takie jak konkurencja, ustawodawstwo itp.).

WSPÓLNA WITRYNA LUB USŁUGA 
CHIŃSKI ALTERNATYWNY 
FacebookWeChat *, QQ
GoogleBing, Google.cn (nie zawsze działa), Baidu
mapy GoogleGoogle.cn, Baidu Maps, Open Street Map, Mapquest
Strony z wiadomościami Kwarc, Asia Times, China Daily, The Diplomat, South China Morning Post
Strony zakupów onlineTaobao, Tmall
PinterestWoxihuan
Resteraunt strony z recenzjami Dianping
TinderTantan
ŚwiergotWeibo
UberDiDi, Mobike (dla rowerów)
YoutubeYouko Tudou, Bilibili

* Porównywanie WeChat (Weixin) z Facebookiem naprawdę nie przynosi żadnej sprawiedliwości. WeChat jest znacznie większy i służy do wielu innych celów. Jest to rodzaj wielkiej platformy składającej się z Instagram, Facebook, WhatsApp, Uber, Apple Pay i innych. Możesz zadawać pytania, zamówić taksówkę, płacić w restauracjach i tak dalej. Chińczycy używają go do prawie wszystkiego, dlatego wysoce zalecane jest, abyś spojrzał na niego i używał go, jeśli zamierzasz być w Chinach przez długi czas. Istnieje również kilka chińskich witryn i usług, na które nie mamy alternatywy. Jednym z przykładów jest Douban. Douban to połączenie IMDb, Spotify, SoundCloud i Myspace. Jest to miejsce spotkań różnych zainteresowań kulturalnych, takich jak filmy i muzyka.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map