Granie z VPN: najlepsze opcje VPN | Przegląd VPN

Korzystanie z VPN podczas grania może nie wydawać się najbardziej oczywistą kombinacją. Większość graczy obawia się, że opóźnienie jest nieuniknione w przypadku połączenia VPN. Chociaż prawdą jest, że usługi VPN mogą spowolnić twoje połączenie ze względu na wszystkie środki bezpieczeństwa, istnieją dostawcy VPN, którzy temu zapobiegają. Poniżej możesz dowiedzieć się, jakie funkcje VPN są ważne, jeśli chcesz z nich korzystać podczas grania. Ponadto wymienimy najlepszych dostawców VPN do grania.


Czego szukać w VPN do gier

Jeśli chcesz korzystać z VPN do grania, możesz wziąć pod uwagę kilka czynników. Oto najważniejsze.

Prędkość

To, co większość graczy najbardziej ceni w sieci VPN, to szybkość i stabilność połączenia. W przypadku gier online dla wielu graczy dobre połączenie jest niezbędne. Usłyszysz, jak gracze narzekają lub chwalą się swoim pingiem. Ping odnosi się do opóźnienia między klientem gracza a serwerem gier. Liczby odnoszą się do czasu w milisekundach (ms) potrzebnego na informacje przekazywane między serwerami. Im niższy ping, tym lepsza będzie gra. Wyższy ping może powodować opóźnienia, co może być bardzo denerwujące, gdy grasz w konkurencyjną grę online.

Niektóre gry nawet rozłączają gracza, jeśli jego ping jest zbyt wysoki, aby działał poprawnie w grze. Z tego powodu dostawcy VPN poniżej są wybierani głównie ze względu na ich wysokie prędkości i stabilne pingowanie.

Bezpieczeństwo

Za każdym razem, gdy uzyskujesz dostęp do Internetu, możesz zostać zaatakowany, niezależnie od tego, czy przeglądasz Internet, czy grasz w intensywną strzelankę dla wielu graczy. VPN oferuje ochronę przed tymi zagrożeniami poprzez szyfrowanie wszystkich danych w celu anonimizacji działań online.

W naprawdę intensywnych i konkurencyjnych grach online czasami zdarza się, że drużyna przeciwna dokona graczy DDoS z drugiej drużyny. Oznacza to, że wyślą duży ruch na adres IP swojego przeciwnika. Możesz chronić się przed tą paskudną taktyką dzięki VPN.

Wolność

Niektórzy twórcy gier uruchamiają nowe gry tylko w jednej części świata, często w celu przetestowania odpowiedzi i znalezienia błędów. Jeśli chcesz jako pierwszy grać w nowe gry, ale mieszkasz w części świata, która nie zapewnia ci wczesnego dostępu, VPN może być rozwiązaniem.

Ponadto niektóre kraje zakazują niektórych gier ze względu na ich przemoc lub seksualność. Na szczęście istnieje możliwość obejścia tej cenzury. Jeśli jesteś w jednym z tych krajów, ale chcesz móc grać w te gry, możesz ominąć te ograniczenia dzięki VPN.

Dostawcy VPN często mają serwery w wielu krajach. Łącząc się z serwerem poza własnym krajem, możesz ominąć wszelkie ograniczenia nałożone przez twoje położenie geograficzne. Będziesz mieć dostęp do Internetu, jakbyś był w tym kraju. Oznacza to, że ograniczenia geograficzne obowiązujące w Twoim kraju już Cię nie dotyczą.

Aby mieć pewność, że prędkość twojego połączenia nie ucierpi zbytnio, możesz połączyć się z serwerem w kraju zbliżonym do twojego. Im dalej od serwera, tym wolniejsze będzie twoje połączenie.

Większość dostawców VPN obsługuje różne protokoły dla twojego bezpieczeństwa online. Niektóre protokoły są szybsze niż inne. Jednak często najszybsze protokoły są najmniej bezpieczne. W większości interfejsów aplikacji VPN przełączanie protokołów jest łatwe. Co możesz zrobić, to włączyć najszybszy protokół przy każdym uruchomieniu gry.

Okres testowy

Większość dostawców VPN ma okres testowy lub gwarancję zwrotu pieniędzy, która pozwala przetestować swoje usługi przed przystąpieniem do subskrypcji. Radzimy dobrze wykorzystać ten okres testowy. Zwłaszcza, gdy planujesz korzystać z VPN podczas grania. Testujemy dostawców VPN z Holandii, ale jeśli jesteś gdzie indziej na świecie, dostawcy mogą działać inaczej. Skorzystaj z okresu testowego, aby sprawdzić skuteczność usługi w połączeniu z ulubioną grą. Jeśli to zrobisz, masz największą szansę na znalezienie VPN, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Najlepsi dostawcy VPN dla gier

Korzystając z powyższych rozważań i testując różnych dostawców, udało nam się znaleźć kilka doskonałych sieci VPN, które są idealne do gier. Czy chcesz zachować bezpieczeństwo i anonimowość w Internecie, jednocześnie grając w swoje ulubione gry bez opóźnień? Rozważ wypróbowanie jednej z poniższych sieci VPN.

ExpressVPN

ExpressVPN jest jednym z najlepszych dostawców VPN na rynku. Ich połączenia są szybkie i stabilne i mają ponad 2000 serwerów w ponad 90 różnych krajach. Dzięki wystarczającej liczbie serwerów do wyboru możesz łatwo znaleźć najszybszy i cieszyć się ich ochroną podczas grania w grę online. Są nieco droższe niż inne usługi VPN, ale w zamian dostajesz najlepszy pakiet szybkości i bezpieczeństwa.

Możesz wypróbować usługę ExpressVPN z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, aby zobaczyć, jak Ci się podoba w połączeniu ze swoimi ulubionymi grami.

IPVanish

IPVanish to jedna z najszybszych usług VPN, a zatem idealna do gier online. Mają dużą liczbę serwerów w ponad 60 krajach, dzięki czemu zawsze możesz znaleźć szybki serwer w pobliżu.

Dzięki solidnej ochronie nie staniesz się ofiarą ataków DDos i będziesz mógł zniszczyć przeciwników bez żadnych opóźnień.

Wypróbuj tę usługę z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, aby zobaczyć, jak działa w połączeniu z Twoimi ulubionymi grami.

Prywatny dostęp do Internetu (PIA)

Private Internet Access to popularny dostawca VPN z doskonałym szyfrowaniem oraz szybkimi i stabilnymi połączeniami. Pozwalają cieszyć się grami bez zauważenia, że ​​jesteś całkowicie chroniony. Naprawdę świetna i niedroga sieć VPN dla graczy.

Przed otrzymaniem subskrypcji w PIA sprawdź, czy zapewniają one serwery w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. W porównaniu do powyższych dostawców są oni dostępni w mniejszej liczbie krajów. Jeśli jednak są dostępne w twoim hrabstwie, nie ma to dla ciebie znaczenia.

Końcowe przemyślenia

Połączenie gier i VPN może nie być najbardziej oczywiste, ale w rzeczywistości jest niezbędne. Wiele gier jest obecnie rozgrywanych online. Wszystko, co robisz, gdy masz połączenie z Internetem, podlega hakowaniu i innym zagrożeniom. Usługi VPN spowalniają twoje połączenie, co odstrasza graczy. Jednak wielu dostawców pracuje nad szybkimi i stabilnymi połączeniami i można z nich korzystać podczas grania bez opóźnień. Polecamy ExpressVPN, IPVanish i PIA, jeśli chcesz korzystać z VPN podczas gry. Zawsze najlepiej jest wybrać dostawców VPN z okresem testowym lub gwarancją zwrotu pieniędzy, abyś mógł zobaczyć, że działają dobrze dla Twojej lokalizacji i połączenia internetowego.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me