Výber najlepšej VPN pre vaše zariadenie Android, top 3

Ak vlastníte smartphone alebo tablet s Androidom, môžete zvážiť použitie siete VPN. Sieť VPN vám umožní lepšie zabezpečiť pripojenie k verejným sieťam Wi-Fi a dokonca streamovať americký Netflix odkiaľkoľvek na svete. Nech už je dôvod akýkoľvek, v systéme Android existuje obrovské množstvo sietí VPN. To môže sťažiť výber správnej VPN siete, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Niektoré siete VPN VPN sú pomalé, iné sú rýchle, ale nebezpečné a niektoré nie sú VPN vôbec, ale proxy. V tomto článku vám pomôžeme pri výbere najlepšej platformy Android VPN pre vašu situáciu.


Na čo sa zamerať pri výbere najlepšej platformy Android VPN pre Android?

Ak chcete vynikajúceho poskytovateľa VPN pre Android, nezabudnite zvoliť rýchlu a bezpečnú VPN so správnymi umiestneniami servera. V závislosti od toho, čo je pre vás dôležité, môžu byť niektoré siete VPN vhodnejšie ako iné. Stretávate veľa? Potom choďte na rýchlu VPN. Chcete, aby vaše údaje zostali v bezpečí? Potom vyberte zabezpečenú sieť VPN. Chcete odblokovať určitý web z inej krajiny? Potom skontrolujte, či VPN, ktorú chcete zvoliť, má servery v tejto krajine. Okrem toho je samozrejme užitočné, ak má VPN aplikáciu pre Android.

Pri výbere siete VPN by mohlo byť užitočné poznať niektoré dôležité aspekty sietí VPN. Pri určovaní našich troch najlepších VPN VPN pre Android sme sa zamerali na tieto aspekty:

 • Bezpečnosť a súkromie: zamerali sme sa hlavne na protokolovaciu politiku a šifrovacie protokoly VPN. Z dôvodov ochrany osobných údajov je dôležité, aby poskytovateľ VPN neuchovával žiadne protokoly, inak vaše údaje budú stále ukladané spoločnosťou VPN, čo pri používaní VPN určite nechcete. Šifrovacie protokoly VPN často určujú, aké ťažké je rozlúsknúť zašifrovaný súbor. Väčšina sietí VPN používa OpenVPN, ale niektoré z nich nie. Odporúčame vám, aby ste si vybrali poskytovateľa VPN, ktorý používa OpenVPN.
 • rýchlosť: rýchlosť môže byť veľmi dôležitá pre VPN, najmä počas streamovania, sťahovania a každodenného používania. Sieť VPN môže mierne znížiť rýchlosť, ale s niektorými sieťami VPN si to vôbec nevšimnete, zatiaľ čo s ostatnými určite. Odporúčame iba siete VPN, ktoré ovplyvňujú vašu rýchlosť čo najmenej.
 • Jednoduchosť použitia: Niektoré VPN vyžadujú technické znalosti, iné nie. Pri výbere najlepších poskytovateľov služieb VPN pre Android sme sa zamerali na VPN, ktoré sú vhodné pre každého. Inými slovami, všetky siete VPN v našich najlepších 3 môžu ľahko používať mladí aj starí.
 • servery: Ak na odblokovanie stránok používate sieť VPN, je veľmi užitočná veľká škála serverov. Napríklad, ak máte VPN, ktorá má servery iba vo Francúzsku, nebudete ju môcť použiť na odblokovanie siete American Netflix. Okrem toho bude sieť VPN ovplyvňovať rýchlosť rýchlejšie, ak je používaný server VPN blízko vás.
 • Pridané vlastnosti: VPN niekedy ponúkajú ďalšie možnosti, ktoré uľahčujú užívateľovi bezpečné surfovanie alebo rýchlejšie streamovanie. Niekedy vo forme prepínača zabíjania, niekedy vo forme vyhradenej adresy IP. Aj keď je to zvyčajne menej dôležitý faktor, môže byť dobré venovať tomu pozornosť, ak máte nejaké špeciálne potreby VPN.
 • Cena: okrem skutočnej kvality služby VPN je tiež dobré skontrolovať, či predplatné VPN vyhovuje vášmu rozpočtu. Pravdepodobne by ste chceli dobrú sieť VPN, ale nechcete za ňu platiť príliš veľa. To je dôvod, prečo sme zahrnuli cenu ako aspekt do našich najlepších 3.

Najlepšie VPN pre Android: naše top 3

Na základe vyššie uvedených kritérií sme vybrali nasledujúcich troch poskytovateľov VPN, o ktorých sa domnievame, že sú v súčasnosti najlepšími VPN pre Android v súčasnosti:

1. Surfshark

Surfshark je jednou z najlepších a najdrahších sietí VPN. Takmer vo všetkých aspektoch dosahuje táto sieť VPN veľmi dobré výsledky. Servery sú rýchle, máte široký výber umiestnení serverov vo veľkom počte krajín, VPN sa ľahko používa a navyše je táto VPN veľmi lacná kvôli poskytovanej kvalite. To všetko znamená, že na svojich zariadeniach s Androidom môžete streamovať za veľmi nízku cenu bez škytania. Toto je užitočné, ak na telefóne alebo tablete s Androidom sledujete veľa filmov alebo seriálov.

2. ExpressVPN

ExpressVPN je fantastická VPN pre Android. Sieť VPN je veľmi rýchla, má veľa serverov a veľmi ľahko sa inštaluje a nastavuje na zariadeniach s Androidom. Aplikácia automaticky uvidí, v akom jazyku je zariadenie nastavené, a podľa toho sa prispôsobí. ExpressVPN má okrem vysokej rýchlosti aj veľmi dobré šifrovanie. S ExpressVPN nemôžete pokaziť. V porovnaní s Surfsharkom by sme povedali, že ExpressVPN je z hľadiska kvality o niečo lepší, ale tiež oveľa drahší. Preto, pokiaľ ide o nás, získala druhé miesto v tomto zozname.

3. Súkromný prístup na internet – PIA

Súkromný prístup na internet (PIA) je vynikajúcou alternatívou VPN pre používateľov, ktorí hľadajú vysoko bezpečnú VPN zameranú na ochranu súkromia. PIA sa veľmi zameriava na online bezpečnosť a stále si udržuje vynikajúce rýchlosti. PIA je o niečo pomalšia ako ExpressVPN a o niečo drahšia ako Surfshark, ale táto VPN je stále vynikajúcou voľbou pre Android. Obzvlášť sa nám páči bezpečnosť a šifrovanie tohto poskytovateľa.

Zadarmo a platené VPN pre Android

Okrem platených služieb VPN máte tiež možnosť ísť s bezplatným VPN. Aj keď existuje veľa dobrých bezplatných služieb VPN, väčšina z nich nebude vhodná na dlhodobé používanie. Mnoho bezplatných služieb VPN má obmedzenia rýchlosti, množstva údajov, ktoré môžete použiť za mesiac alebo umiestnenia na serveri. Dátový limit často neumožňuje sledovať celý film. Bezplatné VPN bez dátového limitu alebo s veľmi vysokým limitom budú často pomalé alebo nebezpečné. Preto zvyčajne odporúčame ísť na platenú sieť VPN.

Bezplatné aplikácie VPN pre Android, ktoré nie sú skutočnými sieťami VPN

Ak hovoríme o bezplatných aplikáciách VPN pre Android, je dobré krátko spomenúť servery proxy. Jedná sa o aplikácie, ktoré sú často bezplatné a inzerujú sa ako VPN. Zvyčajne sa však jedná o servery proxy: služby, ktoré menia vašu IP adresu, ale nešifrujú vaše údaje. Príkladom toho je Hola. Táto služba sa inzeruje ako VPN, ale iba zmení vašu IP adresu na adresu iného používateľa Hola. Ak používate službu Hola, vaše pripojenie využijú aj ostatní používatelia služby Hola. Je to veľmi nebezpečné, pretože ostatní ľudia používajú vaše pripojenie a vedia, na čo ho používajú.

Prečo VPN pre Android?

Každý má iné dôvody na použitie VPN. Najbežnejšie dôvody sú tieto:

Dôvod
vysvetlenie
zabezpečeniaPretože váš internetový prenos je šifrovaný pomocou VPN, ostatní nemôžu získať iba prístup k vašim údajom. Napríklad hackeri, vlády a poskytovatelia internetu nemôžu vidieť, čo robíte online. Toto je obzvlášť dôležité pre zariadenia s Androidom, pretože sa s telefónom alebo tabletom často pripájate k verejným sieťam Wi-Fi.
súkromiaVďaka sieti VPN je vaša vlastná adresa IP skrytá a na jednom zo serverov VPN dostanete inú adresu IP. V dôsledku toho nie je možné sledovať vaše online akcie späť do vášho zariadenia alebo k vám ako osobe. Toto sa často používa v kombinácii so sťahovaním torrentov, aby nedošlo k pokutám. Ochrana súkromia a právne predpisy sú tiež dôvodom, prečo novinári, ktorí žijú v krajinách s veľkou cenzúrou, používajú sieť VPN na vyjadrenie svojich názorov prostredníctvom anonymných fór..
odblokovanieNiektoré webové stránky a služby blokujú svoj obsah na základe vašej polohy. Napríklad Netflix má v Amerike väčšiu ponuku filmov a seriálov ako vo väčšine ostatných krajín. Pomocou VPN môžete obísť tento druh geografického blokovania a sledovať filmy a seriály z iných krajín. To je tiež dôvod, prečo sa VPN často používa v Číne, kde sú blokované weby ako YouTube a Facebook.

Ako nainštalovať VPN na Android

Existuje niekoľko spôsobov, ako nainštalovať sieť VPN na zariadenie s Androidom. Najjednoduchšie je pravdepodobne pomocou aplikácie z Obchodu Play:

 1. Prihláste sa na odber poskytovateľa VPN;
 2. Stiahnite si aplikáciu VPN z Obchodu Play;
 3. Otvorte aplikáciu;
 4. V prípade potreby upravte nastavenia;
 5. Zapnite sieť VPN (vaše zariadenie s Androidom vás pravdepodobne požiada o zmenu konfigurácie pripojení VPN v časti „Sieť“, povoliť).

V súhrne: najlepšia VPN pre Android, naše top 3

Na základe vyššie uvedených kritérií odporúčame nasledujúce siete VPN pre Android:

 1. Surfshark
 2. ExpressVPN
 3. PIA

Všetci títo poskytovatelia majú vynikajúci softvér pre Android a sú dobrí z hľadiska ceny, rýchlosti a bezpečnosti. Surfshark je najdostupnejšou prémiovou VPN, ExpressVPN môže byť o niečo lepšia, ale je tiež oveľa drahšia a PIA podniká ďalšie kroky, pokiaľ ide o bezpečnosť. Ak sa na vás žiadny z týchto poskytovateľov nevyzýva, môžete sa kedykoľvek pozrieť na náš prehľad všetkých skontrolovaných sietí VPN:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me