Tu sa dozviete, ako používať VPN s Fire TV Stick!

Amazon Fire TV Stick kombinuje všetky vaše obľúbené streamingové služby na jednom mieste. Pomocou palice môžete z bežného televízora urobiť inteligentný televízor. Aby ste ešte viac zvýšili toto pohodlie, môžete použiť Fire TV Stick v kombinácii s VPN. Sieť VPN zaisťuje, že môžete streamovať anonymne a bezpečne, a umožňuje vám sledovať obsah blokovaný geograficky.


Prečo používať VPN s vašou Amazon Fire TV Stick

Služba ako Amazon Fire TV Stick je ideálna na zhromažďovanie všetkých vašich streamovacích služieb na vašom TV. Musíte si však pamätať, že to používa internet rovnako ako vaše ostatné zariadenia. S internetom musíme vždy zvážiť naše súkromie a anonymitu. S VPN môžete zabezpečiť svoju online aktivitu a získať slobodu a anonymitu.

Obídenie geografických obmedzení

Pravdepodobne najdôležitejšou črtou VPN pre milovníkov filmu a hudby je schopnosť obísť geoblokovaný materiál. Streamovacie služby ako Netflix, HBO a Hulu zaviedli geografické obmedzenia na niektoré materiály. Musia to urobiť z dôvodu zmlúv, ktoré majú s distribútormi v rôznych krajinách. Možno nebudete môcť pozerať určitý film vo svojej krajine, zatiaľ čo ak by ste mali cestovať do USA, mohli by ste si ho pozrieť. S VPN môžete zmeniť svoju virtuálnu polohu a predstierať prístup na internet z inej krajiny. Z tohto dôvodu ľudia radi používajú VPN na získanie prístupu k tomuto geom blokovanému materiálu.

Anonymita a bezpečnosť

Najdôležitejšou vlastnosťou VPN je ochrana, ktorú ponúka. Softvér VPN šifruje všetku online komunikáciu a zaručuje, že nikto nemá prístup k vašim osobným údajom. Okrem toho je skrytá vaša adresa IP, ktorá je odtlačkom prsta vašej online aktivity. Ak používate sieť VPN, zadáte IP adresu servera VPN, ku ktorému ste pripojení. Nikto neuvidí vašu skutočnú IP adresu. Nikto teda nebude môcť prepojiť vašu online aktivitu s vašim pripojením na internet, miestom a prípadne s osobou. Môžete byť úplne anonymní. V našom rozsiahlom článku o používaní siete VPN nájdete všetko, čo ste kedy chceli vedieť.

Čo hľadať v poskytovateľovi VPN pre Amazon Fire TV Stick

Každý poskytovateľ VPN ponúka mierne odlišný balík funkcií. Niektorí poskytovatelia sa zameriavajú na všeobecného používateľa internetu a iní sa viac zameriavajú na hráčov tvrdých na ťažkosti. Aby ste zistili, čo poskytovatelia VPN fungujú dobre s použitím Amazon Fire TV Stick, je treba mať na pamäti niekoľko vecí.

V prvom rade je dôležitá rýchlosť a stabilita spojenia. Ak streamujete médiá, nechcete čakať hodinu, kým sa načíta váš film. Rýchlosť je niečo, na čo si treba dávať pozor, pretože niektorí poskytovatelia spomaľujú vaše pripojenie kvôli vysokým bezpečnostným opatreniam, ktoré presmerujú váš internet. Našťastie existuje veľa poskytovateľov, ktorí sotva spomaľujú vaše pripojenie. Ak chcete používať sieť VPN na veľa streamingov, sú poskytovatelia, na ktorých treba dávať pozor.

Po druhé, ak budete používať svoju VPN na obídenie geografických obmedzení, budete potrebovať spravodlivé množstvo serverov v rôznych krajinách, aby ste mohli prepínať medzi miestami. Preto pri vyhľadávaní siete VPN je potrebné dávať pozor na počet oddeľovačov a ich umiestnenia. Väčšinu času bude stačiť niekoľko rôznych krajín, aby ste mohli sledovať všetko, čo sa vám páči. Môže sa však stať, že hľadáte pozerať televíziu z konkrétnej krajiny. V takom prípade je vhodné vopred skontrolovať, či poskytovateľ nemá server v tejto krajine.

Nakoniec, celková kvalita poskytovateľa je veľmi dôležitá pre vaše streamingové skúsenosti. Kvalita ich ochrany, zákaznícky servis a aplikácie sú dôležité pre celkovú užívateľskú prívetivosť, ktorú poskytovateľ ponúka. Všetky tieto funkcie sme dôkladne testovali, takže to nebudete musieť robiť sami.

Dôležité: Aj keď vám VPN môže v niektorých streamovacích službách poskytnúť prístup k materiálu blokovanému geograme, na začiatok musíte mať predplatné týchto služieb..

Najlepší poskytovatelia VPN pre Amazon Fire TV Stick

Berúc do úvahy rýchlosť, servery a celkovú kvalitu poskytovateľov, môžeme odporučiť nasledujúce dve služby na použitie v kombinácii s Amazon Fire TV Stick.

1. ExpressVPN

ExpressVPN je jedným z našich obľúbených poskytovateľov na použitie v kombinácii s Amazon Fire TV Stick. Má silné 256-bitové šifrovanie a veľkú zákaznícku podporu. Ich aplikácia je veľmi užívateľsky prívetivá a dostupná pre Amazon Fire TV Stick, ktorá je ideálna na účely inštalácie a konfigurácie.

Rýchlosť ich pripojenia je taká vysoká, že si sotva všimnete akýkoľvek rozdiel oproti svojej bežnej rýchlosti. To uľahčuje streamovanie a pozeranie filmov, seriálov a hudby bez oneskorenia.

S viac ako 1700 servermi vo viac ako 90 rôznych krajinách budete vždy schopní nájsť server, ktorý dokáže odblokovať vaše obľúbené videá.

Vďaka svojej vynikajúcej celkovej kvalite je ExpressVPN o niečo drahšie ako vaša bežná služba VPN.

2. Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup na internet (PIA) je perfektnou alternatívou, ak hľadáte cenovo dostupnejšiu službu. PIA je známa svojou vynikajúcou ochranou vášho súkromia a nevedie záznamy.

Majú viac ako 3000 serverov v 25 rôznych krajinách, čo by malo stačiť na uspokojenie všetkých vašich potrieb v oblasti streamovania. Rýchlosť a stabilita ich spojenia je dosť dobrá na to, aby sa dali streamovať bez oneskorenia.

Inštalácia VPN pre váš Fire TV Stick

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako nainštalovať VPN na Amazon Fire TV Stick. Prezrite si podrobného sprievodcu, ktorý vysvetľuje, ako na to. Uvidíte, že niektoré aplikácie si môžete nainštalovať priamo na Fire TV Stick. Vo väčšine prípadov to však nie je možné. Budete musieť nainštalovať VPN do smerovača alebo do virtuálneho smerovača do počítača alebo Mac. Výhodou týchto posledných metód je, že všetky vaše domáce zariadenia budú chránené. Po nainštalovaní siete VPN budete môcť s Fire TV Stick prúdiť voľne, anonymne a bezpečne.

Amazon Fire Stick Set Ilustrácia

Záverečné myšlienky

Kombinácia funkcií vašej Amazon Fire TV Stick s funkciami služby VPN je skvelý spôsob, ako anonymne streamovať filmy a hudbu. Sieť VPN vám umožní obísť akékoľvek geografické obmedzenia a urobiť tak prostredníctvom šifrovaného pripojenia. Pri pohľade na množstvo serverov a rýchlosť a stabilitu pripojenia vám pomôžeme nájsť správneho poskytovateľa na účely streamovania. ExpressVPN a PIA sú dobrou voľbou na streamovanie na vašom Fire TV Stick bezstarostne.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me