Prehľad najlepších VPN routerov VPNOverview

Nastavením pripojenia VPN na smerovači zaistíte, aby všetky údaje prechádzajúce smerovačom boli automaticky šifrované a anonymizované. Znamená to, že VPN nemusíte inštalovať na všetky svoje zariadenia osobitne; po prechode cez smerovač je všetko šifrované. Ďalej uvádzame, ako to všetko funguje, a poskytneme vám niekoľko tipov, ako zvoliť najlepší smerovač VPN.


Dôvody inštalácie VPN na smerovač

Väčšina ľudí jednoducho nainštaluje sieť VPN priamo do svojho počítača, prenosného počítača, tabletu alebo smartfónu. Toto je často najjednoduchší a najrýchlejší spôsob bezpečného a anonymného prístupu na internet. Pokročilejší používatelia však môžu chcieť na svojom routeri nastaviť VPN. Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste to mali urobiť:

 • Nastavením pripojenia VPN na smerovači prechádza všetka vaša internetová komunikácia cez server VPN. Softvér VPN nemusíte inštalovať na každé jedno zariadenie osobitne.
 • Niektoré inteligentné televízory alebo zariadenia nemajú určený softvér VPN. Inštalácia VPN na vašom smerovači vám stále poskytuje všetky výhody VPN. Jednou z výhod je možnosť odblokovania rôznych streamovacích serverov.
 • Bezpečnostné spoločnosti často objavujú narušenia bezpečnosti vo verejných sieťach Wi-Fi, čo ukazuje, že aj zabezpečené siete Wi-Fi sú zraniteľné pre hackerov. Platí to aj pre naše domáce siete. Použitím siete VPN sťažujete hackerom prienik do siete Wi-Fi.

Po správnom nastavení klienta VPN na smerovači sú všetky zariadenia v sieti pripojené k zvyšku Internetu prostredníctvom zabezpečeného pripojenia VPN. Nasledujúca grafika zobrazuje, ako to vyzerá, keď je smerovač nastavený ako klient VPN.

Smerovač pripojenia VPN blikal

Čo by ste mali hľadať v VPN routeri?

Rovnako ako nákup iného hardvéru, pri výbere smerovača VPN je potrebné pamätať na niekoľko dôležitých vecí. Okrem všeobecných vecí, ako je rýchlosť, je dobré skontrolovať aj tieto veci:

 • Proces inštalácie: Ak chcete do smerovača nainštalovať sieť VPN, musíte router nastaviť veľmi špecifickým spôsobom. Tento proces sa nazýva blikanie. Pri výbere smerovača VPN môžete získať vopred smerovaný smerovač. Často si ich musíte objednať z Ameriky, ale sú možnosťou, ak nechcete smerovač sami blikať. Pri zostavovaní nášho zoznamu najlepších smerovačov VPN sme venovali pozornosť smerovačom, ktoré sa dajú ľahko blikať, alebo smerovačom, ktoré sú vopred blikané.
 • Sieťové porty a pripojenie: pomocou smerovačov môžete nastaviť rôzne sieťové porty alebo pripojenia. To vám umožňuje používať VPN pri niektorých pripojeniach, ale nie vo všetkých. Okrem toho vám poskytuje možnosť nastaviť rôzne servery VPN na rôznych sieťových portoch. Týmto spôsobom môžete mať lokálny tunel VPN na jednom porte a jeden americký na druhom. Môže to byť užitočné pri sledovaní služby American Netflix bez toho, aby ste museli používať (pomalšie) americké pripojenie VPN pre všetky svoje zariadenia (ak nežijete v USA).
 • cena: Cena je samozrejme veľmi dôležitým aspektom, ktorý treba zohľadniť pri výbere smerovača VPN. Rozdiel v cene medzi určitými smerovačmi je obrovský. Niektoré smerovače VPN sú štyrikrát drahšie ako iné. Je dôležité zvážiť, či skutočne potrebujete všetky ďalšie možnosti, ktoré tieto drahšie smerovače ponúkajú. Z tohto dôvodu sme pri zostavovaní nášho zoznamu najlepších smerovačov prihliadali aj na cenu smerovačov VPN.
 • Výkon procesora: Zvyčajne, keď si vyberiete router, nemusíte procesoru venovať veľkú pozornosť. Toto je však dôležitý aspekt pri pohľade na smerovače VPN. Pretože router musí šifrovať a dešifrovať vaše údaje prostredníctvom poskytovateľa VPN, musí smerovač VPN pracovať o niečo ťažšie ako bežný smerovač. Preto sme sa zaoberali aj spracovateľskou schopnosťou rôznych smerovačov.

Okrem toho musíte venovať zvýšenú pozornosť cene samotného softvéru VPN. Koniec koncov, väčšina sietí VPN nie je zadarmo. Aby ste mohli využívať funkčnosť VPN týchto smerovačov, musíte tiež získať predplatné VPN.

Najlepšie VPN routery (na ich flashovanie)

Aby sme mohli začať, diskutujeme o piatich smerovačoch, ktoré si môžete nastaviť sami. Jedná sa o takzvané klientske smerovače VPN, ktoré môžete nastaviť na pripojenie k poskytovateľovi VPN. Ak sa vám zdá, že tento proces nastavenia vášho smerovača je príliš zložitý, môžete uprednostniť smerovač, ktorý už nastavil obchod alebo výrobca. Ďalej v tomto článku budeme preto diskutovať o tom, kde si môžete kúpiť smerovače, ktoré sú už nastavené na používanie VPN (vopred smerované smerovače)..

1. Asus RT-AC88U – najlepšia voľba s 8 sieťovými portmi

Asus RT-AC88UAsus RT-AC88U je vynikajúci router VPN s 8 sieťovými portmi. Vďaka svojej rýchlosti, počtu portov, ľahkej inštalácii softvéru VPN a primeranej cene si tento router zaslúžil prvé miesto v tomto zozname. Najvyššie rýchlosti s týmto smerovačom sa dajú dosiahnuť pomocou zariadení, ktoré podporujú pripojenie 5 GHz. Celkovo vzaté, je to skvelá voľba: vynikajúci výkon, veľa portov, ľahká inštalácia softvéru a stále dobrá cena.

2. Asus ROG Rapture GT-AC5300 – Fantastický výkon, ale o niečo drahší.

Asus ROG Rapture GT-AC5300Asus ROG Rapture GT-AC5300 je pôsobivá technológia. Tento smerovač vyzerá skôr ako vesmírna loď ako normálny smerovač. Na tomto smerovači je veľmi pekné, že na určenie, či sa má použiť pripojenie VPN, môžete použiť sieťový port. Týmto spôsobom si môžete zvoliť presmerovanie a šifrovanie iba časti svojich zariadení prostredníctvom pripojenia VPN. Predchodca tohto smerovača bol naším obľúbeným, ale s príchodom Asus RT-AC88U tento smerovač trochu klesol.

Môžete sa tiež rozhodnúť nastaviť viac tunelov VPN. Napríklad jedno zariadenie môže byť pripojené k lokálnemu serveru VPN cez smerovač, zatiaľ čo iné zariadenie (v rovnakej sieti) je pripojené k americkému serveru VPN. Užitočné, ak chcete napríklad sledovať americký Netflix. Pomocou nižšie uvedeného tlačidla si môžete objednať Asus ROG Rapture GT-AC5300.

3. Linksys WRT3200ACM – pevná voľba

Linksys WRT3200ACMNastavenie Linksys WRT3200ACM je mimoriadne jednoduché v kombinácii s väčšinou VPN. Obzvlášť ExpressVPN, náš obľúbený poskytovateľ VPN, s týmto routerom Linksys veľmi dobre spolupracuje. Ak máte predplatné na ExpressVPN, dostanete aktivačný kód. Zadajte tento kód do nového smerovača Linksys WRT3200ACM a ste pripravení používať internet bezpečne a anonymne so všetkými vašimi zariadeniami.!

OpenVPN TCP a UDP môžete použiť ako protokoly VPN. Prepínanie medzi servermi je tiež veľmi jednoduché. Tento smerovač je založený na OpenWRT a firmvér tejto verzie je špeciálne vyvinutý pre ExpressVPN. Aj keď tento smerovač stále veľmi dobre spolupracuje s inými poskytovateľmi VPN.

4. TP-Link Archer C2300 – najlacnejšie

TP-Link Archer C2300TP-Link Archer C2300 nemusí byť z hľadiska výkonu najlepším smerovačom na zozname, ale stále funguje dobre. Preto ho odporúčame ako model základnej úrovne. Zabezpečenie online a súkromie musia byť prístupné všetkým, vrátane tých, ktorí nemajú peniaze na jeden z vyššie uvedených smerovačov VPN.

Tento router je však pravdepodobne najlepším VPN routerom vo svojej cenovej oblasti. Pomocou tohto smerovača môžete dosiahnuť vynikajúce rýchlosti, aj keď najlepšie rýchlosti sa dosahujú, keď pripojené zariadenia podporujú 5 GHz.

5. Asus ROG Rapture GT-AX11000 – Fantastický router, ale veľmi drahý a dosahujúci vysoké rýchlosti na bezdrôtovej AX.

Asus ROG Rapture GT-AX11000Aj keď bude tento smerovač pre mnohých používateľov príliš výkonný, v prehľade VPN smerovača sme ho chceli uviesť ako číslo 5. Pravdepodobne ide o najlepší smerovač, ktorý je momentálne k dispozícii, ale nevýhodou je, že najvyššiu rýchlosť môžete dosiahnuť iba so zariadeniami, ktoré podporujú technológiu bezdrôtového pripojenia AX. Možno si tento router v budúcnosti zaslúži vyššie miesto, ale pre túto chvíľu je táto možnosť pre mnohých používateľov príliš drahá a nie všetky jeho funkcie budú pre používateľa Avarage relevantné..

Ako sa vám flash router?

Ak chcete smerovač flash a zabezpečiť tak pripojenie pripojených zariadení k internetu prostredníctvom pripojenia VPN, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 • Vyhľadajte smerovač v databáze smerovačov DD-WRT (na tejto stránke) a stiahnite súbor .bin;
 • Ak chcete zistiť, ako presne nainštalovať nový firmvér, prečítajte si konkrétne pokyny na tejto stránke DD-WRT. Ak tu váš smerovač nie je uvedený, prejdite na svoj smerovač Google v kombinácii s DD-WRT;
 • Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť firmvér, je pomocou Web-GUI:
  • Resetujte router (pomocou tlačidla na vašom routeri);
  • Prihláste sa do systému riadenia smerovača prostredníctvom počítača, ku ktorému máte prístup prostredníctvom adresy IP smerovača.
  • Vyhľadajte v systéme riadenia, kde môžete flash nový firmvér;
  • Flash firmvér (tento proces nemusí byť prerušený, inak môže byť váš router trvalo poškodený);
  • Resetujte router;
 • Váš smerovač je teraz blikaný.

Viac informácií o tom, ako blesk smerovať, nájdete v našom článku DD-WRT, ktorý podrobnejšie vysvetľuje, ako blesk smerovač blikať..

Najlepšie VPN routery s predinštalovaným firmvérom VPN

Namiesto toho, aby ste smerovač blikali sami, môžete si tiež kúpiť router, ktorý je už správne nakonfigurovaný na správne fungovanie v kombinácii s konkrétnou sieťou VPN. Toto sa nazýva vopred blikajúci smerovač. Vybrali sme niekoľko smerovačov, ktoré sú už nastavené tak, aby dobre spolupracovali s konkrétnym poskytovateľom VPN. Nižšie nájdete najlepšie routery pre ExpressVPN. Vybrali sme si ExpressVPN, pretože je to náš preferovaný poskytovateľ VPN číslo 1 podľa našich testov a recenzií.

Aby ste mohli využívať funkcie VPN, musíte si predplatiť poskytovateľa VPN, ktorý router podporuje. Upozorňujeme, že všetky predzábleskové smerovače pochádzajú z Ameriky a budete musieť platiť kreditnou kartou alebo Paypal. Tiež musíte objednať špeciálny adaptér, ak bývate mimo USA a máte iný typ zásuvky.

1. Asus RT-AC5300 DD-WRT FlashRouter pre ExpressVPN

ASUS RT-AC5300Prvý router, ktorý sme vybrali pre ExpressVPN, je Asus RT-AC5300. Toto je skutočne úžasný smerovač. Tento smerovač nevyzerá iba ako powerhouse. Interne nájdete veľmi rýchly 1,4 GHz procesor, navonok môžete vidieť nie menej ako 8 antén. Umožňuje jednoduché pripojenie 10 alebo viacerých zariadení súčasne. Tento router je tiež popisovaný ako optimálna voľba pre online hranie a sledovanie videa v kvalite 4K.

Táto kombinácia je ideálna na streamovanie Netflixu vo vysokej kvalite alebo na sledovanie BBC iPlayer. Pomocou nižšie uvedeného tlačidla si môžete objednať Asus RT-AC5300. Tento router je nastavený tak, aby fungoval dokonale v kombinácii s ExpressVPN.

.

2. Linksys WRT3200ACM pre ExpressVPN

Linksys WRT3200ACMUž sme diskutovali o technológiách Linksys WRT3200ACM v našich top 5, ale pretože tento router pracuje s ExpressVPN tak dobre, zaradili sme ho aj do nášho zoznamu predzábleskových smerovačov. Je to vynikajúci VPN router pre ExpressVPN, a ak si ho objednáte pomocou tlačidla nižšie, nemusíte ho blikať sami..

.

Ako nastavíte VPN na smerovači?

Správne nastavenie a konfigurácia VPN vo vašom smerovači je pomerne jednoduchá. Tento proces sa nazýva blikanie, v ktorom upravujete firmvér smerovača. Potrebujete správne pokyny, pretože existuje malá šanca, že sa router poškodí, ak to urobíte zle.

OpenWRT je najbežnejší otvorený zdrojový balík, vďaka ktorému sú vaše smerovače pripravené na pripojenie VPN. Napísali sme rozsiahlu príručku o tom, ako nainštalovať DD-WRT a VPN do smerovača. V tejto príručke vysvetľujeme postupný postup a pridávame obrázky, aby sme ho ešte uľahčili.

Ako už mám modem Wi-Fi poskytovaný poskytovateľom internetových služieb, ako to funguje s smerovačom VPN??

Pravdepodobne ste dostali Wi-Fi modem od vášho poskytovateľa internetových služieb (ISP). Ak chcete stále pripojiť svoje zariadenia k smerovaču VPN, musíte si ich kúpiť osobitne a pripojiť k Wi-Fi modemu vášho poskytovateľa internetových služieb. Najlepším spôsobom je použiť kábel na pripojenie smerovača VPN k vášmu Wi-Fi modemu. To vám umožní dosiahnuť najvyššiu rýchlosť. Musíte tiež nastaviť Wi-fi modem na „režim premostenia“. Zabezpečí sa tým, že váš Wi-Fi modem bude prenášať internet iba na ďalší smerovač a nebude fungovať ako samotný smerovač. Týmto spôsobom môžete stále pripojiť smerovač VPN so štandardným modemom Wi-Fi od poskytovateľa internetu.

Záver VPN router

Ak hľadáte dobrý smerovač VPN, venujte pozornosť faktorom, ako je proces inštalácie, počet sieťových portov, cena a výkon procesora. Aby sme vám poskytli jasný prehľad o najlepších smerovačoch VPN, vykonali sme porovnávací výskum najlepších VPN smerovačov sami. Našich 5 najlepších smerovačov, na ktorých musíte nastaviť vlastnú sieť VPN, je:

 1. Asus RT-AC88U
 2. Asus ROG Rapture GT-AC5300
 3. Linksys WRT3200ACM
 4. TP-Link Archer C2300
 5. Asus ROG Rapture GT-AX11000

Môžete si tiež zvoliť objednanie predbleskovaného smerovača z Ameriky. Sieť VPN nemusíte inštalovať sami, ale bude vás to stáť trochu viac peňazí a na napájanie smerovača budete možno musieť kúpiť samostatný adaptér. Odporúčame preto, aby ste smerovač sami zablokovali pomocou nášho podrobného plánu DD-WRT. Stále vás zaujíma router s predzábleskom, pre ExpressVPN vám odporúčame tieto dva:

 1. Asus RT-AC5300
 2. Linksys WRT3200ACM
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me