Najlepšie VPN pre iPhone. Najlepšie vyskúšané a overené možnosti. VPNOverview

V týchto dňoch je čoraz dôležitejšie prijať ďalšie preventívne opatrenia, kedykoľvek budete online. Používanie verejných sietí Wi-Fi nie je vždy bezpečné a veľa vašich webových aktivít a organizácií sleduje vaše online aktivity. Ak sa chcete ubezpečiť, že neexistujú žiadne (škodlivé) strany, ktoré sledujú každý váš online presun, je vhodné podniknúť určité bezpečnostné opatrenia, napríklad použitie VPN (virtuálna súkromná sieť)..


Aj užívatelia telefónov iPhone môžu mať z pripojenia VPN zásadný úžitok. Je pravda, že telefóny iPhone majú vo všeobecnosti dobré funkcie proti škodlivému softvéru. Tieto však samozrejme neovplyvňujú bezpečnosť sietí, ku ktorým sa pripájate, ktoré môžu byť stále neisté. Škodlivý softvér alebo žiadny škodlivý softvér, ktorý využíva nezabezpečené siete, môže viesť k množstvu problémov, napríklad myslite na hackerov, ktorí kradnú vaše údaje. Preto je vhodné nainštalovať sieť VPN, ktorá pomáha zaistiť bezpečnosť vášho pripojenia. Toto je obzvlášť dôležité, pretože mnoho používateľov iPhone a smartfónov sa v súčasnosti spolieha na verejné siete Wi-Fi, najmä keď cestujú.

Našťastie je však inštalácia VPN na vašom iPhone jednoduchá a ľahká. K tomuto sa dostaneme neskôr. Najprv sa však pozrite na nášho sprievodcu výberom správnej VPN pre váš iPhone a našich troch najlepších VPN pre iPhone.

Ktorú sieť VPN vyberiete pre svoj iPhone? – Naše top 3

Netreba dodávať, že ak si chcete zvoliť tú správnu sieť VPN, musíte vedieť, čo hľadáte v sieti VPN. Nižšie uvádzame niekoľko dôležitých kritérií, ktoré sme pri výbere našich troch najlepších pozorností venovali a ktoré sú pre vás pravdepodobne dôležité zvážiť..

 • rýchlosť: Sieť VPN do istej miery znižuje rýchlosť vášho internetového pripojenia. Medzi jednotlivými poskytovateľmi však existujú veľké rozdiely v poklese rýchlosti. U niektorých si sotva všimnete čokoľvek a u iných si všimnete významný rozdiel. Preto sme tomu venovali pozornosť pri testovaní rôznych sietí VPN na našom iPhone.
 • Bezpečnosť a súkromie: Na určenie stupňa bezpečnosti a súkromia, ktoré ponúka VPN, sme sa zamerali na ponúkané protokoly a zásady protokolovania VPN. Zvážili sme tiež to, či VPN získala nejaké negatívne spravodajstvo týkajúce sa bezpečnosti alebo porušenia ochrany osobných údajov. Nakoniec sme vzali do úvahy bezpečnostné prvky, ako napríklad prepínač zabíjania. 
 • Užívateľská prívetivosť: Pretože ľudia zrejme inštalácia a používanie siete VPN, ktorá je náročná na navigáciu a nie je pre ňu užívateľsky prívetivá, sú menej priazniví, považovali sme za dôležité kritérium aj užívateľskú prívetivosť. To znamená, že sme venovali pozornosť aj návrhu a vzhľadu rozhrania VPN a kvalite tímu služieb zákazníkom.
 • servery: ak na odblokovanie stránok používate sieť VPN, chcete, aby sieť VPN mala veľa rôznych serverov v rôznych krajinách. Ak napríklad v Nemecku používate server VPN, nebudete mať prístup k službe American Netflix. Čím bližšie je server VPN k vašej polohe, tým rýchlejšie budú rýchlosti.
 • Extra funkcie a možnosti: Nie všetky VPN sú samozrejme vytvorené rovnako. Platí to aj pre ďalšie možnosti ponúkané rôznymi poskytovateľmi VPN. Zatiaľ čo niektoré siete VPN možno považovať za riešenia ochrany súkromia bez obmedzení, iní poskytovatelia sa snažia ponúkať ďalšie možnosti. Môžu sa pohybovať od anti-sledovačov reklamy po zastarané servery. Pozornosť sme venovali aj ďalším možnostiam, ako sú možnosti geodblokovania a kompatibilita s Netflix.
 • náklady: Samozrejme, každý rád šetrí malé peniaze. Preto sme sa tiež ubezpečili, že sme zvážili náklady a hodnotu.

Na základe vyššie uvedených kritérií sme prišli s nasledujúcimi 3 najlepšími VPN pre iPhone.

1. ExpressVPN

Odporúčame ExpressVPN všetkým používateľom iPhone, pretože táto prémiová VPN nemá prakticky žiadne nedostatky, pokiaľ ide o bezpečnosť, rýchlosť a užívateľskú prívetivosť. Táto sieť VPN bude chrániť vaše údaje a má rozsiahlu sieť serverov s viac ako 3000 servermi v 94 krajinách. Aby sa veci ešte zlepšili, ExpressVPN sa skvelo hodí pre iPhone vďaka svojej vynikajúcej aplikácii. Aplikácia je dobre navrhnutá a ľahko sa naviguje. ExpressVPN je pravdepodobne najlepšia VPN v súčasnosti, ktorá sa tiež veľmi dobre hodí pre iPhone. Jediná nevýhoda: Táto VPN je trochu drahšia ako mnoho jej konkurentov. Našťastie si však môžete vyskúšať VPN zadarmo vďaka svojej 30-dňovej záruke vrátenia peňazí.

2. CyberGhost

CyberGhost je vynikajúci poskytovateľ VPN za veľmi rozumnú cenu. Jeho servery sú rýchle, jej bezpečnosť je určite úplne na nuly a aplikácia je veľmi užívateľsky prívetivá. Ďalšou veľkou výhodou, ktorú ponúka CyberGhost, je 45-dňová záruka vrátenia peňazí. Ide o dlhšiu záruku vrátenia peňazí, ako ponúka väčšina iných poskytovateľov VPN. Dalo by sa preto povedať, že máte s CyberGhostom dlhšie „skúšobné obdobie“. Jedinou negatívou, ak tak urobíte, je, že CyberGhost má, že podľa našich testov sú jeho servery o niečo pomalšie ako servery ExpressVPN a servery Surfshark. Napriek tomu je CyberGhost stále skvelou voľbou pre dobrú VPN vo vašom iPhone.

3. Surfshark

Surfshark je určite VPN, ktorú odporúčame používateľom iPhone a VPN užívateľom všeobecne. Jedným z dôvodov je, že pravdepodobne ponúka najvyššiu možnú hodnotu akejkoľvek prémiovej siete VPN. Je celkom možné, že najlacnejším hlavným poskytovateľom VPN je iba 1,99 dolárov za dvojročné predplatné. Ponúka tiež dobrú rýchlosť a skvelú, ľahko ovládateľnú mobilnú aplikáciu. Bezpečnosť a súkromie, ktoré ponúka Surfshark, sú prvotriedne. Surfshark je na trhu VPN relatívne nový a v krátkom čase vykázal veľa vylepšení. Hlavným dôvodom, pre ktorý mnohí chodia s týmto poskytovateľom, je však stále nízka cena a veľká hodnota, ktorú ponúka. Surfshark tiež ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Zadarmo vs platené aplikácie VPN pre iPhone

S toľkými sieťami VPN, ktoré existujú, existujú samozrejme aj bezplatné virtuálne súkromné ​​siete. Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať skvelé, väčšina sietí VPN má značné nevýhody. Napríklad veľa bezplatných sietí VPN vynucuje limity údajov, rýchlosti a niekedy aj limity serverov. Okrem toho sa uskutočnil výskum, ktorý naznačuje, že súkromie a bezpečnosť ponúkané bezplatnými sieťami VPN často nie sú úplne nulové.

Ak by ste stále chceli zistiť, či je pre vás bezplatná sieť VPN vhodná, odporúčame vám prečítať si článok o najlepších bezplatných službách VPN. V tomto článku sa zaoberáme niekoľkými poskytovateľmi služieb VPN, ktorí sú na rozdiel od mnohých bezplatných služieb VPN veľmi slušnými sieťami VPN. Všimnite si, že sme pri vytváraní nášho zoznamu najlepších bezplatných sietí VPN nevenovali osobitnú pozornosť kompatibilite s iPhone.

Prečo používať VPN pre iPhone?

Ak používate verejné siete Wi-Fi, vždy existuje šanca, že sa ostatní pokúšajú ukradnúť vaše údaje. Najmä v niektorých dovolenkových destináciách nie sú verejné siete Wi-Fi vždy bezpečné. Použitím siete VPN môžete pre zločincov oveľa ťažšie získať údaje, napríklad prihlásenie do e-mailu alebo podrobnosti o online bankovníctve. Sieť VPN vám tiež pomáha získať späť vaše súkromie online. S VPN môžete tiež obísť tzv. Geo-obmedzenia. Napríklad VPN vám môže pomôcť získať prístup k americkej verzii Netflixu, bez ohľadu na to, kde sa na svete nachádzate.

V súčasnosti pravdepodobne viete, čo pre vás môže VPN urobiť. Nižšie nájdete stručný prehľad výhod používania VPN vo vašom iPhone.

Dôvod
vysvetlenie
Zabezpečenie vášho internetového pripojenia.Pre mnohých našich čitateľov je to hlavný dôvod použitia siete VPN. Používatelia telefónov iPhone si nie vždy uvedomujú riziká, ktoré pre ne predstavujú verejné siete Wi-Fi. Pretože integrácia bezpečnostných prvkov iPhone často neznamená, že nie je potrebný žiadny ďalší antivírusový softvér, používatelia iPhone niekedy zabudnú, že aj siete môžu byť nebezpečné. Kybernetickí zločinci môžu využívať verejné siete Wi-Fi na získanie prístupu k vašim údajom, ako sú heslá, obrázky a dokonca aj údaje o prihlásení do internetového bankovníctva. Najdôležitejším dôvodom, prečo väčšina používateľov iPhone získa VPN, je zabezpečenie ich pripojenia.
Ochrana vášho súkromia onlineMnoho ľudí, používateľov telefónov iPhone alebo inak, neuškodí špehovacím očiam, pokiaľ ide o ich online životy. Spoločnosti napokon môžu vaše osobné údaje použiť na to, aby vám poskytovali cielené reklamy a iné nepríjemnosti. Pre mnohých je ochrana ich súkromia nevyhnutná. V niektorých krajinách, ktoré sa nevyznačujú veľkou politickou alebo náboženskou slobodou, môže byť dokonca nebezpečné navštíviť určité webové stránky alebo vyjadriť určité nápady online bez toho, aby ste použili niečo na to, aby ste sa stali anonymnejšími online, napríklad VPN. A nakoniec, veľa ľudí používa VPN na anonymné sťahovanie.
Odblokovanie webových stránok a streamovanie služiebĎalším dôvodom, prečo ľudia používajú sieť VPN, ktorá v súčasnosti rastie na popularite, je schopnosť siete VPN odblokovať veľa geograficky obmedzeného obsahu. Napríklad VPN vám môže pomôcť získať prístup k zahraničným webovým stránkam alebo obsahu, ktoré by inak boli blokované. Napríklad vám môže pomôcť získať prístup k americkej verzii Netflixu, napriek tomu, že nie je v USA alebo BBC iPlayer, bez toho, aby bol vo Veľkej Británii..

Inštalácia aplikácie VPN na iPhone

Existuje niekoľko spôsobov, ako nainštalovať aplikáciu VPN do vášho iPhone. Väčšina poskytovateľov VPN to zefektívnila na ľahký a pohodlný proces. Nižšie vám však poskytneme krátky podrobný návod, ktorý je použiteľný pre väčšinu používateľov iPhone.

 1. Získajte predplatné u poskytovateľa VPN (poskytovateľ, ktorého poznáte, má aplikáciu pre iPhone).
 2. Stiahnite si aplikáciu VPN z obchodu s aplikáciami.
 3. Otvorte aplikáciu a prihláste sa pomocou prihlasovacích údajov.
 4. Ak chcete, môžete vylepšiť nastavenia VPN podľa vašich predstáv. Mysli protokoly, ďalšie bezpečnostné možnosti atď.
 5. Nakoniec zapnite pripojenie VPN. Po stlačení pripojenia vás iPhone pravdepodobne vyzve, aby ste upravili konfiguráciu pripojení VPN. Jednoducho postupujte podľa krokov.

Manuálna inštalácia VPN na vašom iPhone

Okrem inštalácie vyhradenej aplikácie môžete do svojho zariadenia iPhone nainštalovať aj sieť VPN ručne. Na to budete potrebovať niekoľko detailov, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

Pridať snímku obrazovky konfigurácie VPN

Keď sa dostanete na túto obrazovku, musíte vyplniť niekoľko podrobností, ktoré nájdete na webových stránkach vášho poskytovateľa VPN.

Ak sa chcete dostať na túto obrazovku, postupujte takto:

 1. Najprv choďte na nastavenie.
 2. Keď sa tam dostanete, prejdite nadol na „všeobecný“.
 3. Teraz prejdite úplne nadol a vyberte možnosť „VPN“.
 4. Nakoniec vyberte možnosť „Pridajte konfiguráciu VPN“.

Týmto spôsobom môžete do svojho telefónu iPhone nainštalovať sieť VPN ručne. Uvedomte si však, že tento spôsob práce je oveľa menej „užívateľsky prívetivý“. Nakoniec, ak chcete akýmkoľvek spôsobom vylepšiť pripojenie k sieti VPN, budete sa vždy musieť vrátiť na túto obrazovku a zmeniť veci ručne. Pri používaní aplikácie VPN je to oveľa jednoduchšie, často sa stáva automaticky a prepínanie serverov je oveľa pohodlnejšie.

Záver: najlepšia VPN pre iPhone

Stručne zhrnuté, najlepšie VPN pre iPhone práve teraz v našej knihe sú tieto tri:

 1. ExpressVPN
 2. CyberGhost
 3. Surfshark

Všetky vyššie uvedené VPN fungujú na iPhone skvele. Koniec koncov, všetci majú skvelé, užívateľsky prívetivé aplikácie pre iPhone a fungujú veľmi dobre, pokiaľ ide o rýchlosť aj bezpečnosť. ExpressVPN navyše nie je podľa nášho názoru iba jednou z najlepších VPN pre iPhone, ale tiež najlepšou VPN všeobecne. CyberGhost ponúka veľkú hodnotu za veľmi rozumné ceny, zatiaľ čo Surfshark je taký cenovo dostupný pre prémiovú sieť VPN, takže vytvára skvelú prvotriednu sieť VPN pre používateľov iPhone. Ak medzi týmito tromi možnosťami nenájdete VPN, ktorá sa vám páči, môžete sa tiež pozrieť na náš praktický prehľad všetkých VPN, ktoré sme testovali. Toto tlačidlo navyše umožňuje filtrovať VPN podľa všetkého od ceny, cez funkcie až po kompatibilitu s iPhone. Šťastné a bezpečné prehliadanie!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me