Najlepšie VPN pre Apple TV Získajte maximum z televízora! | VPNOVerview

Čierny štvorec s logom Apple TV a modrým štítom


V dnešnej dobe veľa ľudí vlastní Apple TV. Apple TV v podstate transformuje normálny televízor na inteligentný televízor, na ktorom môžete prehrávať filmy a seriály priamo z internetu. Bohužiaľ však normálne všetok internetový prenos prichádzajúci z Apple TV a smerujúci do Apple TV robí tak prostredníctvom nezabezpečeného pripojenia. Toto má niekoľko bezpečnostných rizík. Našťastie môžete svoj televízor Apple TV oveľa bezpečnejšie používať pomocou VPN (Virtual Private Network). Sieť VPN vám tiež umožní používať Apple TV oveľa voľnejším a menej obmedzeným spôsobom. Koniec koncov, VPN vám umožní obísť veľa geografických obmedzení.

Mnoho streamingových služieb, ktoré sa dajú použiť vo vašom Apple TV, ako Netflix, Hulu, BBC iPlayer a YouTube, presadzujú tzv. Geo-obmedzenia. Napríklad ponuka seriálov a filmov spoločnosti Netflix je v každej krajine iná. Napríklad americká verzia Netflixu, ktorá ponúka viac prehliadok ako ktorákoľvek iná verzia, je k dispozícii iba v USA. Hulu nie je k dispozícii úplne mimo USA. Toto obmedzenie vás pravdepodobne ovplyvní, ak nežijete v USA alebo ak ste na dovolenke v cudzej krajine. BBC iPlayer, ktorý mnohí používajú na sledovanie populárnych britských vysielaní, je bežne dostupný iba vo Veľkej Británii. Sieť VPN vám však umožňuje obísť veľa týchto geografických obmedzení.

VPN ponúka mnoho ďalších výhod, okrem toho, že je užitočná na odblokovanie geografických obmedzení. Ak sa chcete dozvedieť viac o všetkých týchto výhodách, prečítajte si tento článok. Väčšina výhod, ktoré ponúkajú VPN, patrí do jednej z troch kategórií: bezpečnosť, súkromie a sloboda. V ďalšej časti stručne a prehľadne zhrnieme všetky tri typy výhod, ktoré ponúkajú siete VPN.

Aká je výhoda používania siete VPN pre môj televízor Apple TV?

Existuje niekoľko dobrých dôvodov na použitie VPN na vašom Apple TV. Najdôležitejšie dôvody sú:

  • bezpečnosť: Na internete je veľa spoločností a vlád, ktoré sa vás snažia vytvoriť „digitálny profil“. Na druhej strane existujú aj hackeri, ktorí sa starajú o vaše osobné, účtovné a platobné informácie. Použitím siete VPN zašifrujete internetový prenos, takže spoločnosti, vlády a hackeri budú mať oveľa ťažšie získať vaše osobné informácie. Preto ste oveľa lepšie chránení online, ak používate VPN.
  •  Ochrana osobných údajov: VPN sa zmení, a preto skryje vašu IP adresu. To znamená, že webové stránky budú mať ťažšie pripisovanie vašich online aktivít pre vás a v podstate odhalenie vašej identity. To znamená, že použitie VPN zvyšuje úroveň anonymity a súkromia.
  • Odblokovanie / sloboda: Väčšina ľudí používa sieť VPN z dôvodu schopnosti sietí VPN obísť geografické obmedzenia. Pomocou siete VPN získate prístup k obsahu, ktorý by za normálnych okolností nebol k dispozícii v krajine, v ktorej sa práve nachádzate. To vám umožňuje prístup napríklad k americkej verzii Netflixu mimo USA. Alebo získať prístup k iPlayeru BBC mimo Veľkej Británie. Avšak nie je to len streamovanie obsahu, ktoré môžu VPN odblokovať. Vďaka svojim schopnostiam odblokovania môžu siete VPN tiež pomôcť bojovať proti cenzúre a získať späť online slobodu.

Najlepšie VPN služby pre Apple TV

Dobrá VPN je bezpečná a spoľahlivá, rýchla, užívateľsky prívetivá a má servery vo veľkom počte krajín. VPN pre váš Apple TV musí byť rýchly, pretože v opačnom prípade bude streamovanie seriálov a filmov skutočnou bolesťou. Samozrejme, nechcete čakať večnosť, kým sa vaša obľúbená show načíta do vyrovnávacej pamäte. Okrem toho je dôležité, aby VPN mala dobrý počet serverov a umiestnení serverov. Koniec koncov, čím viac serverov VPN ponúka, tým viac obsahu môžete odblokovať, pretože sa musíte pripojiť k serveru v krajine / krajinách, na ktoré je obsah obmedzený. Preto je nevyhnutné mať k dispozícii servery Apple v mnohých krajinách pre Apple TV VPN. Bohužiaľ, väčšina sietí VPN nespĺňa vyššie uvedené kritériá. Preto vám odporúčame namiesto toho použiť jedného z nasledujúcich troch poskytovateľov prémiových sietí VPN.

ExpressVPN pre Apple TV

ExpressVPN je momentálne pravdepodobne najlepším poskytovateľom VPN. Tento poskytovateľ ponúka veľmi užívateľsky príjemný softvér a je veľmi rýchly. Softvér ExpressVPN je k dispozícii na Windows, Mac OS, iOS, Android a Linux. ExpressVPN je veľmi vhodný na obídenie geografických obmedzení, pretože VPN má viac ako 3000 serverov v 94 rôznych krajinách. ExpressVPN tiež ponúka prehľadného a ľahko sledovateľného sprievodcu nastavením pripojenia ExpressVPN na vašom Apple TV. To všetko znamená, že ExpressVPN je určite jedným z najlepších poskytovateľov VPN pre Apple TV. Okrem toho môžete vyskúšať službu ExpressVPN na 30 dní a zistiť, či je pre vás tým správnym poskytovateľom, pretože ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

NordVPN pre Apple TV

NordVPN je jedným z dostupnejších prémiových poskytovateľov VPN. Okrem toho je to jedna z najbezpečnejších možností VPN, ktorá existuje. Nakoniec, NordVPN ponúka (dvojitú) vojenskú úroveň, šifrovanie AES 256-bit. Toto sa považuje za veľmi bezpečný typ šifrovania. NordVPN ponúka veľmi intuitívny a užívateľsky príjemný softvér. Vďaka tomu je VPN jednoduchá na používanie, dokonca aj pre ľudí, ktorí začínajú s VPN. Okrem ponuky vysokej hodnoty poskytuje spoločnosť NordVPN všetkým svojim zákazníkom 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Surfshark Apple TV

Ak hľadáte cenovo dostupnú sieť VPN pre svoju televíziu Apple TV, ktorá môže veľmi dobre konkurovať svojim prémiovým konkurentom, Surfshark je vynikajúci poskytovateľ služieb. Vzhľadom na veľmi priaznivú cenu spoločnosti Surfshark sú rýchlosti, ktoré dokáže, prinajmenšom pôsobivé. Najmä americké servery, ktoré sme testovali (z našej kancelárie v Holandsku), fungovali skvele a boli veľmi rýchle. Toto je, samozrejme, skvelé pre ľudí, ktorí radi používajú svoje Apple TV na používanie amerických streamovacích služieb, ako sú Netflix a Hulu..

Okrem toho má Surfshark viac ako 1000 serverov v 61 krajinách. Vďaka tomu je Surfshark veľmi vhodnou sieťou VPN na účely odblokovania. Surfshark tiež ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo vám umožní vyskúšať si ju skôr, ako sa k čomukoľvek skutočne pripojíte.

Nastavenie VPN na vašom Apple TV

Po získaní predplatného VPN si samozrejme budete chcieť nastaviť VPN na svojom Apple TV. To je možné dosiahnuť inštaláciou VPN na smerovač alebo na virtuálny smerovač v počítači so systémom Windows alebo Mac PC. Po pripojení Apple TV k smerovaču sa Apple TV pripojí aj k vašej VPN. Chcete presne vedieť, ako nainštalovať VPN do smerovača? Potom si prečítajte nášho podrobného sprievodcu.

Záverečné myšlienky

V tomto článku ste sa dozvedeli, prečo je dôležité a užitočné používať VPN na vašom Apple TV. Ak je na vašom Apple TV spustená sieť VPN, budete online viac anonymní, bezpečnejší a slobodnejší. V tomto článku sa tiež diskutovali o troch najlepších sieťach VPN pre vaše Apple TV. Poskytovatelia služieb ako ExpressVPN, NordVPN a Surfshark vám môžu pomôcť bezpečne používať váš Apple TV. Nakoniec tento článok vysvetľuje, ako nastaviť sieť VPN na vašom Apple TV.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me