Hranie s VPN: Najlepšie VPN možnosti VPNoverview

Používanie siete VPN pri hraní hier sa nemusí javiť ako najviditeľnejšia kombinácia. Väčšina hráčov sa obáva, že pri pripojení VPN sa nedá vyhnúť oneskoreniu. Aj keď je pravda, že služby VPN môžu spomaliť vaše pripojenie z dôvodu všetkých bezpečnostných opatrení, existujú poskytovatelia VPN, ktorí tomu bránia. Nižšie nájdete, ktoré funkcie VPN sú dôležité, ak ich chcete používať pri hraní hier. Ďalej uvedieme najlepších poskytovateľov VPN pre hry.


Čo treba hľadať v sieti VPN pre hranie hier

Ak chcete na hranie hier používať sieť VPN, je potrebné vziať do úvahy niekoľko faktorov. Tu sú najdôležitejšie.

rýchlosť

To, čo väčšina hráčov v sieti VPN ocení najviac, je rýchlosť a stabilita pripojenia. Pre online hry pre viacerých hráčov je nevyhnutné dobré spojenie. Budete počuť, ako sa hráči sťažujú alebo sa pochvália pingom. Ping označuje latenciu medzi hráčom klienta a herným serverom. Čísla sa vzťahujú na čas v milisekundách (ms), ktorý je potrebný na to, aby informácie prešli medzi servermi. Čím nižší je ping, tým lepšie bude hra fungovať. Vyšší ping môže spôsobiť oneskorenie, ktoré môže byť veľmi nepríjemné, keď ste uprostred hrania online konkurenčnej hry.

Niektoré hry dokonca odpojia hráča, ak je jeho ping príliš vysoký na to, aby správne fungoval v hre. Z tohto dôvodu sú poskytovatelia VPN uvedení nižšie vyberaní hlavne na základe ich vysokej rýchlosti a stabilného pingu.

zabezpečenia

Vždy, keď máte prístup na internet, riskujete, že na vás niekto zaútočí, či už jednoducho prehľadávate internet alebo hráte intenzívnu multiplayerovú strieľačku. VPN ponúka ochranu pred týmito nebezpečenstvami šifrovaním všetkých vašich údajov a anonymizáciou vašich online aktivít.

V skutočne intenzívnych a konkurenčných online hrách sa niekedy stáva, že súpersky tím DDoS hráčov z druhého tímu. To znamená, že na IP adresu svojho súpera pošlú veľa prenosov. Môžete sa chrániť pred touto škaredou taktikou pomocou VPN.

sloboda

Niektorí vývojári hier spúšťajú nové hry iba v jednej časti sveta, často na testovanie reakcie a nájdenie chýb. Ak chcete ako prví hrať nové hry, ale žijete v časti sveta, ktorá vám neposkytuje včasný prístup, riešením môže byť sieť VPN..

Niektoré krajiny navyše zakazujú určité hry z dôvodu ich násilnej alebo sexuálnej povahy. Našťastie existuje cenzúra. Ak sa nachádzate v niektorej z týchto krajín, ale chcete hrať tieto hry, môžete obísť tieto obmedzenia pomocou VPN.

Poskytovatelia VPN majú často servery vo veľkom počte krajín. Pripojením k serveru mimo svojej vlastnej krajiny môžete obísť akékoľvek obmedzenia, ktoré ukladá vaša geografická poloha. Budete mať prístup na internet, akoby ste boli v tejto krajine. To znamená, že na vás geografické obmedzenia vašej krajiny už neplatia.

Aby ste sa ubezpečili, že rýchlosť vášho pripojenia príliš netrpí, môžete sa pripojiť k serveru v krajine, ktorá je blízko vás. Čím ďalej bude server, tým bude vaše pripojenie pomalšie.

Väčšina poskytovateľov VPN podporuje rôzne protokoly na zabezpečenie online. Niektoré protokoly sú rýchlejšie ako iné. Najrýchlejšie protokoly sú však často najmenej bezpečné. Vo väčšine aplikačných rozhraní VPN je jednoduché prepínať medzi protokolmi. Čo môžete urobiť, je zapnúť najrýchlejší protokol vždy, keď začnete hrať.

Testovacie obdobie

Väčšina poskytovateľov VPN má testovacie obdobie alebo záruku vrátenia peňazí, ktorá vám umožňuje vyskúšať ich služby pred potvrdením predplatného. Odporúčame vám, aby ste toto testovacie obdobie dobre využili. Obzvlášť pri plánovaní používania siete VPN počas hrania hier. Testujeme poskytovateľov VPN z Holandska, ale ak ste niekde inde na svete, poskytovatelia sa môžu správať veľmi odlišne. Pomocou testovacieho obdobia môžete zistiť, ako služba funguje v kombinácii s vašou obľúbenou hrou. Ak tak urobíte, máte najlepšiu šancu nájsť sieť VPN, ktorá vám vyhovuje.

Najlepší poskytovatelia VPN pre hry

Použitím vyššie uvedených úvah a testovaním rôznych poskytovateľov sa nám podarilo nájsť niekoľko vynikajúcich sietí VPN, ktoré sú ideálne pre hranie hier. Chcete zostať v bezpečí a anonymne online a zároveň hrať svoje obľúbené hry bez oneskorenia? Zvážte vyskúšanie jednej z nasledujúcich sietí VPN.

ExpressVPN

ExpressVPN je jedným z najlepších poskytovateľov VPN. Ich pripojenia sú rýchle a stabilné a majú viac ako 2000 serverov vo viac ako 90 rôznych krajinách. S dostatočným počtom serverov na výber si môžete ľahko nájsť najrýchlejší a vychutnať si ich ochranu pri hraní online hry. Sú o niečo drahšie ako iné služby VPN, na oplátku však získate najlepší balík rýchlosti a bezpečnosti.

Môžete vyskúšať službu ExpressVPN s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí a zistiť, ako sa vám páči v kombinácii s vašimi obľúbenými hrami.

IPVanish

IPVanish je jednou z najrýchlejších služieb VPN, a preto je ideálna pre online hranie. Majú veľký počet serverov vo viac ako 60 krajinách, aby sa zaistilo, že vždy nájdete rýchly server vo vašej blízkosti.

Vďaka ich solídnej ochrane sa nestanete obeťou DDos útokov a budete môcť zničiť svojich protivníkov bez oneskorenia.

Vyskúšajte túto službu so 7-dňovou zárukou vrátenia peňazí a zistite, ako funguje v kombinácii s vašimi obľúbenými hrami.

Súkromný prístup na internet (PIA)

Súkromný prístup na internet je populárny poskytovateľ VPN s vynikajúcim šifrovaním a rýchlym a stabilným pripojením. Umožnia vám užívať si hry bez toho, aby ste si všimli, že ste úplne chránení. Naozaj veľká a cenovo dostupná VPN pre hráčov.

Predtým, ako získate predplatné služby PIA, skontrolujte, či poskytujú servery v blízkosti, kde sa nachádzate. V porovnaní s vyššie uvedenými poskytovateľmi sú k dispozícii v menšom počte krajín. Ak sú však dostupné vo vašom kraji, nezáleží na vás.

Záverečné myšlienky

Kombinácia hier a VPN nemusí byť najzreteľnejšia, ale je skutočne nevyhnutná. Mnoho hier sa dnes hrá online. Všetko, čo robíte, keď ste pripojení na internet, podlieha hackerským a iným nebezpečenstvám. O službách VPN je známe, že spomaľujú vaše pripojenie, čo oddeľuje hráčov. Mnoho poskytovateľov však pracuje na rýchlom a stabilnom pripojení a môže sa používať pri hraní hier bez toho, aby spôsobovalo oneskorenie. Odporúčame ExpressVPN, IPVanish a PIA, ak chcete používať VPN počas hrania. Vždy je najlepšie ísť po poskytovateľoch VPN s testovacím obdobím alebo so zárukou vrátenia peňazí, aby ste videli, že fungujú dobre pre vašu polohu a pripojenie na internet..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me