Ako používať VPN s Chromecastom v roku 2019 VPNOverview

Google Chromecast je užitočný prehrávač médií, ktorý vám umožňuje vysielať filmy, seriály, športy a hudbu z vašich zariadení do televízora. Svoj hardvérový kľúč Chromecast môžete čo najlepšie využiť pomocou siete VPN. V tomto článku vám povieme o rôznych výhodách používania Chromecastu v kombinácii s VPN a o tom, ako ho používať.


Vďaka Chromecastu môžete jednoducho streamovať médiá do televízora. Niektoré služby streamovania však môžu na určitý obsah uvaliť geografické obmedzenia. Na získanie prístupu ku všetkým týmto obmedzeným materiálom môžete použiť sieť VPN. Okrem toho VPN zabezpečuje, že všetko, čo robíte online, vrátane streamovania, je anonymné a bezpečné. Žiadny hacker ani vláda by nemali byť schopní vidieť, čo vysielate, správne?

Najlepší poskytovatelia VPN pre Google Chromecast

Čo by ste mali hľadať v sieti VPN pre Google Chromecast? Pravdepodobne najdôležitejšou vlastnosťou je rýchlosť. Streamovanie filmov alebo hudby vyžaduje rýchle a stabilné pripojenie k internetu. Niektorí poskytovatelia VPN mierne spomaľujú vaše pripojenie z dôvodu rôznych úrovní zabezpečenia. Ak hľadáte dobrú sieť VPN na streamovanie, je dôležité hľadať rýchlosť.

Väčšina poskytovateľov VPN má servery v mnohých krajinách. Umiestnenie ich serverov je dôležité, ak plánujete zmeniť svoju virtuálnu polohu pomocou VPN. Je praktické vybrať si z mnohých krajín, pretože to zvyšuje pravdepodobnosť, že nájdete krajinu, v ktorej je váš stream k dispozícii.

Celková kvalita VPN nakoniec ovplyvní vaše skúsenosti s ňou v kombinácii s Chromecastom. Najlepší poskytovatelia VPN majú užívateľsky prívetivé aplikácie a vynikajúci zákaznícky servis. Prečítajte si tiež článok s recenziami najlepších poskytovateľov VPN.

Na základe týchto funkcií sme vytvorili najlepších troch najlepších poskytovateľov sietí VPN, ktoré sa majú používať v kombinácii s Chromecastom.

1. ExpressVPN pre Chromecast

ExpressVPN je už niekoľko rokov jedným z najlepších poskytovateľov VPN. Majú viac ako 2000 serverov vo viac ako 90 rôznych krajinách. Je to viac ako dosť, aby ste vždy našli krajinu, ktorú potrebujete pre svoj konkrétny stream.

ExpressVPN je veľmi rýchly, takže streamovanie filmov, seriálov a hudby by nemalo byť problémom.

Ich aplikácie sú užívateľsky prívetivé a jasné. Navyše, ak nemôžete prísť na to, ako niečo prinútiť, jeho zákaznícky servis vám kedykoľvek pomôže. Prečítajte si všetko o tomto poskytovateľovi v našom úplnom hodnotení ExpressVPN.

2. Surfshark pre Chromecast

Surfshark sa v krátkom čase ukázal ako veľmi spoľahlivá a cenovo dostupná služba. Majú tam jeden z najlepších obchodov s 1,80 dolárov mesačne a veľmi spoľahlivú sieť serverov s viac ako 1000 rôznymi servermi v 61 krajinách. Surfshark má tiež celkom dobrý zákaznícky servis, ktorý odpovie na všetky vaše otázky e-mailom, hoci to môže trvať deň. Ich šifrovanie a jednoduché použitie sú tiež skvelé. Celkovo vzato je surfshark skvelou voľbou pre streamovanie Chromecastu.

3. CyberGhost pre Chromecast

CyberGhost má viac ako 2700 serverov po celom svete. Táto ponuka vám poskytuje dostatočný výber na to, aby ste mali vždy prístup k geo blokovaným materiálom.

Tento poskytovateľ má dostatočne vysoké rýchlosti pre všetky vaše relácie streamovania. Navyše, CyberGhost je výhodný, ak chcete získať prístup k streamovacím službám, ako je Netflix.

CyberGhost umožňuje 7 zariadeniam súčasne sa pripojiť k internetu pomocou jediného predplatného. Tiež sú veľmi cenovo dostupné. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu správu o teste CyberGhost.

Prečo používať VPN so svojím Google Chromecastom?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo používanie siete VPN so zariadením Google Chromecast môže mať výhody. Najdôležitejšie je, že vám umožňuje obísť geografické obmedzenia. Zabezpečuje tiež vaše pripojenie k internetu a anonymizuje vaše online aktivity.

Obíďte geografické obmedzenia pomocou VPN

Najdôležitejším dôvodom, prečo ľudia používajú sieť VPN v kombinácii so svojím Chromecastom, je získanie prístupu k ďalšiemu obsahu. Určitý obsah streamovacích služieb, ako je Netflix, je skrytý za geografickými obmedzeniami. To znamená, že v niektorých krajinách je určitý obsah k dispozícii a v iných krajinách. Napríklad spoločnosť Netflix USA má viac ako trojnásobné množstvo obsahu, aký má služba streamovania vo väčšine iných krajín. Distribúcia problémov s autorskými právami a autorskými právami bráni streamovacím službám ponúkať rovnaký obsah po celom svete.

S VPN máte prístup k vašim streamovacím službám, akoby ste boli v inej krajine. Poskytovatelia VPN majú servery v mnohých rôznych krajinách. Po nainštalovaní softvéru VPN sa jednoducho pripojíte k serveru v krajine podľa vášho výberu. Ak ste vo Francúzsku, ale pripájate sa k americkému serveru, zdá sa, že pristupujete na internet z USA. Teraz máte prístup k celému obsahu v USA vo vašich rôznych streamovacích službách. Prostredníctvom siete VPN môžete jednoducho prenášať do zariadenia Chromecast!

Chromecast je taký malý, že si ho môžete vziať so sebou kamkoľvek. Ak ste na dovolenke a chcete používať streamingovú službu, ktorá je k dispozícii iba vo vašej domovskej krajine, môžete tiež použiť VPN na pripojenie k serveru vo vašej domovskej krajine..

Ak sa chcete dozvedieť viac o sledovaní obsahu Netflix v USA, prečítajte si náš článok o sledovaní siete Netflix pomocou VPN.

Bezpečnosť online pomocou VPN

Sieť VPN šifruje všetok prenos údajov a zabezpečuje vaše pripojenie k internetu. Týmto spôsobom žiadna vláda, hacker, inzerent, poskytovateľ internetových služieb ani spoločnosť neuvidia nič, čo robíte online. Budete mať anonymitu a vaše osobné údaje, ako napríklad prihlasovacie údaje a heslá, sú v bezpečí. Možno si myslíte, že nemáte čo skrývať. Spoločnosti však môžu použiť informácie, ktoré získajú z vášho streamingového správania, na zacielenie na určité reklamy alebo obsah. Týmto spôsobom rozhodujú o tom, čo uvidíte online a stratíte časť svojej online slobody. Viac informácií o tomto používaní VPN nájdete v našom článku o anonymnom prehliadaní.

VPN v kombinácii s Kodi

Kodi je populárny multimediálny prehrávač s otvoreným zdrojom. Zloží všetky vaše obľúbené streamingové služby do jednej služby, takže nemusíte medzi nimi prepínať. Ako si môžete predstaviť, služby Google Chromecast, Kodi a VPN sú dokonale kombinovateľné. Všetko budete mať na jednom mieste, budete ho môcť preniesť do svojho televízora a sieť VPN vám poskytne viac obsahu a bezpečné pripojenie.

Bezplatná sieť VPN

Možno nebudete chcieť minúť peniaze za výhody, ktoré VPN ponúka. V takom prípade sa môžete pozrieť na náš článok o najlepších bezplatných službách VPN. Ak však uvažujete o použití prúdu VPN, bezplatná sieť VPN nebude k ničomu. Väčšina poskytovateľov sietí VPN obmedzuje množstvo údajov, ktoré dostanete každý mesiac. Toto množstvo údajov najčastejšie nestačí na streamovanie jedného filmu.

Okrem toho obmedzujú rýchlosť neplatených používateľov. To znamená, že načítanie videa alebo skladby môže trvať vek. Pridajte k tomu, že pravdepodobne nebudete mať prístup k streamovacím službám, ako je Netflix, možno budete chcieť znova uvažovať o použití bezplatnej VPN. Ak hľadáte iba anonymne prehliadať internet, VPN môže byť to, čo potrebujete.

Nainštalujte si VPN do svojho Chromecastu

Svoju sieť VPN môžete nainštalovať rôznymi spôsobmi, takže bude fungovať v kombinácii s Chromecastom. Sieť VPN nemôžete nainštalovať priamo na zariadenie Chromecast, ale môžete ju nainštalovať na zariadenia, ktoré používate na prenášanie do zariadenia Chromecast. Väčšina poskytovateľov robí tento proces veľmi jednoduchým pomocou pekného sprievodcu inštaláciou.

Najbezpečnejšou možnosťou je nainštalovať sieť VPN do smerovača, aby boli chránené všetky zariadenia pripojené prostredníctvom smerovača. Druhou možnosťou je vytvorenie hotspotu na vašom PC alebo Mac, ale to by mohlo spomaliť pripojenie.

Obrázok nastavenia prehliadača Google Chromecast

Inštalácia a používanie Chromecastu pre Linux

Niektorí používatelia Linuxu môžu chcieť prenášať svoje prúdy tiež na väčšiu obrazovku. Môžete si prečítať tu, aby ste našli tú správnu VPN pre Linux. To sa líši podľa distribúcie, ale ak používate Linux Mint, Ubuntu alebo akékoľvek iné distribúcie založené na Debiane, môžete použiť MkChromecast alebo najnovšiu verziu prehrávača médií VLC (musí byť aspoň verzia 3.0).

Môžete si stiahnuť oba nasledujúce príkazy

  • sudo apt-get install mkchromecast
  • sudo apt-get install vlc

Po otvorení súboru pomocou VLC môžete kliknúť v hornom menu na Prehrávanie > renderer > a potom vyberte chromecast.

S MKChromecast musíte nechať terminál otvorený a používať tieto príkazy.

  • mkchromecast –video -i “/path/to/file.mp4”

Ak chcete pridať titulky:

  • mkchromecast –video -i “~ / Videos / Example.mp4” –subtitles ~ / Videos / Example.srt

Ak chcete odovzdať video z webovej stránky:

  • mkchromecast -y https://www.youtube.com/watch?v=NxD_kWK8A5M –video

Záverečné myšlienky

Používanie siete VPN v kombinácii s Chromecastom má mnoho výhod. Umožňuje obísť geografické obmedzenia a prístup k obsahu z celého sveta. Okrem toho zaisťuje, že vaše pripojenie je chránené pred zapojením tretích strán a počas prenosu zostávate v anonymite.

ExpressVPN, Surfshark a CyberGhost sú spoľahliví poskytovatelia, ktorí vám s Chromecastom môžu pomôcť dosiahnuť maximum. Všetci dobre dosahujú rýchlosť a umiestnenie servera.

Môžete si myslieť, že chcete bezplatnú sieť VPN, ale zistíte, že to nie je možné, ak chcete streamovať filmy alebo hudbu.

Inštalácia siete VPN pre zariadenie Chromecast môže byť náročná. Existujú však sprievodcovia, ktorí vás krok za krokom prevedú procesom.

Vychutnajte si streaming voľne a anonymne!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me