Найкращі постачальники VPN для Linux | VPNoverview

Набридло синім екраном Windows про смерть? А може, вам набридло переслідувати нове покоління апаратних засобів, необхідних для того, щоб бути в курсі спільноти Mac. Або, можливо, вам просто подобається гнучкість роботи повністю настроюваної операційної системи. Повільно все більше людей виявляють переваги, які може запропонувати дистрибутив Linux. Звичайно, VPN корисний незалежно від того, з якою операційною системою ви працюєте. Однак при використанні Linux важливо вибрати правильний VPN для вашого дистрибутива Linux.


Існують суттєві відмінності у якості, корисності та досвіді користувачів VPN для користувачів Linux, залежно від того, якого постачальника вони виберуть. Проста правда полягає в тому, що деякі постачальники VPN взяли на себе проблеми з наданням добре функціонуючої програми (або для терміналу, або з власним інтерфейсом) для користувачів Linux, а інші навряд чи визнають їх існування. Нижче ви знайдете наші три найкращі VPN для Linux, кожен з яких має свої унікальні переваги. Якщо ви виберете будь-якого з цих VPN-провайдерів, ви можете бути впевнені, що ваш досвід роботи в Linux значно покращиться.

Linux та конфіденційність йдуть рука об руку 

Ноутбук з логотипом LinuxІснує давня конкуренція між користувачами операційної системи Windows Microsoft та користувачами Apple Macs. Обидва завжди стверджують, що власна ОС – найкраща. Є одне, що має між обома операційними системами: їх вихідний код є секретним та власним. Кожен раз, коли вихідний код програми не відкритий для перевірки, ваша конфіденційність та безпека можуть бути під загрозою. Через це не можна точно знати, що програмне забезпечення робить за кадром. Більше того, більшість успішних технологічних компаній мають звичку збирати інформацію про своїх користувачів. У вас не буде цієї проблеми з Linux, оскільки його код є відкритим кодом і доступний для всіх.

Використання Linux

Як повністю відкрита операційна система, Linux є популярним вибором для користувачів, що стосуються конфіденційності. Будь-хто може бачити вихідний код, тобто ті, хто знає, як працює код, точно знатиме, на що він здатний. Якщо у вашій операційній системі Linux містився код для збору інформації про своїх користувачів, хтось зверне увагу та поширить слово, як wildfire. Ця відкритість додає вашому почуттю конфіденційності та захисту.

Використання VPN

Якщо таке почуття конфіденційності звертається до вас, швидше за все, ви також отримаєте вигоду від VPN. Хороший VPN шифрує дані, що йдуть до вашого пристрою та з нього. Це запобігає атакам “посеред” і захищає ваші дані. Ваші запити даних не переходять безпосередньо на веб-сайт, але спочатку надсилаються через анонімний сервер VPN. Як результат, веб-сайти, які ви відвідуєте, не зможуть відслідковувати дані до вас. Ваше місцеположення, історія браузера та пошукові запити залишаються приватними. Крім того, використання VPN дає змогу обійти геоблокований вміст. Коротше кажучи, VPN пропонує більшу ступінь анонімності, свободи та безпеки в Інтернеті.

Найкращі VPN для вашого Linux

З’єднання вашої системи Linux із сервісом VPN – це виграшна комбінація, що стосується конфіденційності. На жаль, не всі сервіси VPN будуть працювати на будь-якому дистрибутиві Linux. Важливо знати, який VPN буде працювати в якій системі та які варіанти доступні для кожної VPN, оскільки вони досить різняться. Якщо ви користуєтеся одним із наведених нижче VPN, ви майже гарантовано отримаєте велику користь від послуги. Само собою зрозуміло, що всі перелічені нижче служби VPN мають сувору політику без реєстрації.

ExpressVPN

Найкраще для: Швидкість і надійність

Доступний для: Ubuntu, Debian, Fedora, CentOS, Arch, Raspbian

ExpressVPN, безсумнівно, є одним з найкращих варіантів для користувачів Linux. Якщо ви використовуєте систему Linux, ваш розподіл, швидше за все, покривається ExpressVPN. Немає сумнівів, що найсильнішою особливістю ExpressVPN є її серверна мережа, яка є різноманітною, надійною та неймовірно швидкою. З усіх VPN-постачальників ExpressVPN є найбільш послідовною у виведенні найкращих можливостей у вашому Інтернет-з’єднанні. Крім того, безпека ExpressVPN конкурує з безпекою інших великих VPN в галузі. Вам ніколи не потрібно турбуватися про випадкові витоки IP або DNS, що надходять з одного з серверів ExpressVPN.

ExpressVPN має простий у використанні термінальний додаток, яким можна керувати за допомогою декількох основних команд. Також можна вмикати та вимикати перемикач убивства. Коротше кажучи, у вас не виникне жодних проблем із використанням цієї послуги. Для отримання додаткової інформації ви можете ознайомитися з нашим детальним оглядом цього постачальника. Єдиним недоліком для ExpressVPN є його відносно висока ціна. Потім знову, принаймні, ви знаєте, що платите за якість.

NordVPN 

Найкраще для: Безпека та додаткові функції

Доступний для: Ubuntu, Debian, Fedora, CentOS, openSUSE, RHEL, QubesOS

Якщо конфіденційність та безпека – ваша головна проблема, NordVPN – це VPN для вас. NordVPN підтримує декілька різних протоколів безпеки, включаючи OpenVPN – золотий стандарт безпеки. Там, де більшість VPN використовують 256-бітове шифрування, що вже дуже сильно, NordVPN використовує 2048-бітове шифрування SSL. Це означає, що ваші дані поза захищеними.

Додаток терміналів для Linux також дозволяє додати ряд додаткових функцій безпеки: ви можете вибрати власні сервери DNS, вимкнути IPv6 або додати проксі-сервер SOCKS5, мульти-хоп або Cybersec (додатковий інструмент, який допомагає захистити вас від рекламні, трекерські та зловмисні програми). Ці додаткові інструменти роблять NordVPN дуже відмінним від ExpressVPN. Хоча Express має незначну перевагу в швидкості, NordVPN пропонує більше технічних функцій. У панелі інструментів NordVPN ви знайдете більше інструментів, з якими можна грати.

NordVPN має сервери в 59 країнах. Служба також використовує унікальне подвійне VPN-з’єднання у багатьох країнах. Наприклад, підключення до VPN в Росії відбувається через VPN-сервер у Нідерландах. Це ще більше ускладнює відстеження вашої активності в Інтернеті. NordVPN також пропонує вибір спеціальної IP-адреси. Це корисно для подолання заходів, які деякі веб-сайти вживають для блокування доступу з VPN-серверів. NordVPN також дуже добре працює в швидкості тестів, що робить її найшвидшим постачальником VPN для Linux після ExpressVPN. 

NordVPN не менш вражає, коли справа стосується його обслуговування клієнтів та зручності використання. VPN легко налаштувати навіть на платформах Linux. У додатку терміналу є вибір інтуїтивно зрозумілих команд, що робить його дуже зручним для користувачів. Якщо у вас виникли якісь труднощі в Linux, існує широкий вибір посібників, з якими можна проконсультуватися. Крім того, якщо у вас є якісь проблеми або питання, ви можете отримати доступ до служби підтримки чату 24/7. Нарешті, NordVPN дешевше, ніж Експрес, і вони часто мають чудові пропозиції та акції.

Приватний доступ до Інтернету (PIA)

Найкраще для: Ціна та інтерфейс користувача

Доступний для: Ubuntu, Debian, (Fedora), Arch, (Slackware)

Цікавим доповненням до цього списку є. Хоча NordVPN і ExpressVPN прагнуть домінувати у верхній частині списків у більшості категорій, PIA зуміла знайти нішеве місце на ринку: це дуже надійний, простий у використанні та доступний VPN для користувачів Linux, які хочуть користувача інтерфейс (інтерфейс користувача).

Дуже мало VPN пропонують програми для Linux. Натомість вони вимагають використовувати термінал або вручну додати сервери OpenVPN, щоб сервіс працював. PIA спростила речі, надавши можливість встановити їх стандартний інтерфейс в Linux. Як результат, досвід Linux з PIA точно такий же, як і з Windows. Зауважте, однак, що інтерфейс доступний лише для користувачів Ubuntu, Debian та Arch.

Серверна мережа та швидкість роботи серверів PIA не настільки хороші, як у NordVPN та ExpressVPN, однак для більшості користувачів вони все ж більш ніж достатньо. Що ще важливіше, вони надійні: сервери мають стабільну швидкість і ніколи не просочують будь-яку інформацію про IP або DNS. Зрештою, те, що відмовляєшся від швидкості, заощаджуєш у перерахунку на гроші. За майже половину ціни ExpressVPN ви отримуєте послугу, яка більш ніж достатня для більшості користувачів. Для недосвідчених користувачів Linux інтерфейс також робить його набагато доступнішим.

Нарешті, PIA має деякі додаткові функції, які допомагають захистити вас від реклами, відстежувачів та зловмисного програмного забезпечення, а також надають можливість додавати власні сервери DNS або проксі-сервер SOCKS5. Все це разом робить PIA одним з найкращих та найдоступніших VPN-провайдерів для користувачів Linux.

Маллвад

Найкраще для: загальний досвід та зручність використання

Доступний для: Ubuntu, Debian, Fedora

Маллвад є дивним у цьому списку. На відміну від більшості інших постачальників VPN, які пропонують опцію для Linux, Mullvad зробив роботу Linux настільки легкою та впорядкованою, як ніби ви навіть не в Linux. Вони, як і PIA, одні з небагатьох постачальників, які надають вам можливість використовувати їх інтерфейс користувача (Windows). Весь процес налаштування вашого VPN-з’єднання проходить без особливих зусиль. Після отримання коду для входу перейдіть на сторінку Linux та завантажте сховище. Потім відкрийте інтерфейс користувача та виберіть один із їх багатьох серверів. Це воно. Навряд чи будь-яка установка VPN працює настільки впорядковано в Linux.

Серверна мережа Mullvad – не найкраща, хоча є однією з кращих. Їхня мережа розміщує 492 сервери в 36 країнах. Ці сервери в цілому дуже швидкі і дуже безпечні. Ми не стикалися з жодним екземпляром витоків DNS або проблем з підключенням до будь-якого сервера. Вони працюють лише за допомогою протоколів OpenVPN та Wireguard, найбезпечніших з них. У Mullvad також є власні серверси для мостів, щоб обійти міцні міжмережеві екрани. Нарешті, є також стандартний перемикач знищення.

Маючи стійку ціну 5 євро на місяць, Mullvad трохи дорожче, ніж інші VPN, але за цю ціну ви отримуєте надійний, дуже зручний VPN-досвід для Linux від компанії, яку часто вітають за відданість анонімності та конфіденційності. Однак єдиний недолік, який важливо відзначити, – це те, що Mullvad є шведською компанією і тому знаходиться в країні з 14 очима. Для користувачів Linux, Mullvad – це один із найкращих варіантів та один із наших улюблених виборів!

Фінальні думки

Використання Linux – це прекрасний спосіб зберегти вашу інформацію приватною. Підключення через VPN, крім цього, лише зміцнює вашу конфіденційність та безпеку в Інтернеті. Хоча там є сотні VPN-сервісів, пошук такого, який не захищає вас, але також працює з вашою операційною системою Linux, є досить рідкісним явищем. Залежно від того, для чого ви хочете використовувати ваше VPN-з’єднання, будь-який із цих трьох VPN-сервісів легко може задовольнити ваші вимоги щодо приватного, швидкого та безпечнішого онлайн-досвіду. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me