Instalimi i një VPN për Android TV: Ja si! | VPNOverview

Ka disa mënyra për të mbrojtur TV tuaj Android me një VPN. Mënyra më e lehtë është shkarkimi i një aplikacioni nga Play Store. Mjerisht, jo të gjithë ofruesit e VPN ofrojnë një aplikacion të tillë. Ende mund të përdorni këta ofrues VPN për të mbrojtur TV tuaj Android. Ju mund të instaloni një VPN në ruterin tuaj ose në një ruter virtual në PC ose Mac.


Lexoni më shumë se pse dëshironi të përdorni një VPN në kombinim me TV tuaj Android në artikullin tonë mbi këtë temë. Nëse nuk keni një VPN akoma mund të dëshironi të përdorni një nga tre ofruesit e mëposhtëm. Sidoqoftë, nëse tashmë keni një abonim me një ofrues tjetër VPN, do të zbuloni se si t’i instaloni ato në ruterin tuaj ose ruterin virtual më poshtë..

ExpressVPN për Android TV

ExpressVPN është shumë e lehtë për t’u përdorur në ndërthurje me një TV Android për shkak të aplikacionit të tij të mrekullueshëm të Dyqanit Luaj. Me serverat ExpressVPN gjithmonë do të jeni në gjendje të arrini shpejtësi të mëdha në mënyrën më të sigurt të mundshme. ExpressVPN ka mbi 1700 serverë në më shumë se 90 vende. Aplikimet e tyre janë në dispozicion në disa gjuhë të ndryshme. Nëse nuk jeni të sigurt nëse një VPN është për ju, mund të provoni ExpressVPN pa rrezik me garancinë e tyre për 30 ditë kthimin e parave.

GOOSE VPN për Android TV

GOOSE VPN është një kompani e re holandeze me lidhje të shpejtë. Me serverat në të gjithë botën ata janë idealë për të anashkaluar kufizimet gjeografike dhe për të shikuar përmbajtjen e SHBA Netflix në të gjithë botën. Ashtu si ExpressVPN, GOOSE VPN ka një aplikacion të lehtë për Android TV. Ju mund t’i provoni shërbimet e tyre për një muaj për vetëm 0,45 €, në këtë mënyrë ju mund të shihni nëse ju pëlqen shërbimet e tyre pa pasur nevojë të paguani për një pajtim të plotë.

IPVanish për Android TV

IPVanish gjithashtu ka një aplikacion të TV të lehtë për t’u përdorur Android që mund ta instaloni direkt në televizionin tuaj inteligjent. Ata kanë mbi 1000 prishës në më shumë se 50 vende të ndryshme dhe funksionojnë mirë në ndërthurje me Kodi. Kjo e bën këtë ofrues të përsosur për t’u përdorur në TV tuaj Android. IPVanish ka një mbështetje të madhe për klientët që bën të mundur që të gjithë të përdorin shërbimet e tyre. Me shpejtësinë e tyre të lartë ju mund të transmetoni filma dhe seri pa asnjë vonesë.

Instalimi i një VPN me një aplikacion në Dyqanin Luaj

Nëse ofruesi juaj ka një aplikacion të disponueshëm në Dyqanin Google Play, mund ta instaloni në TV tuaj Android si më poshtë:

 1. Shikoni aplikacionin tuaj VPN në bibliotekën e aplikacionit.
 2. Shkarkoni aplikacionin e ofruesit tuaj.
 3. Hapni aplikacionin dhe regjistrohuni në llogarinë tuaj. Nëse nuk keni ende një llogari, mund të shkoni në faqen e internetit të ofruesit tuaj VPN për të krijuar një të tillë.
 4. Pas regjistrimit në aplikacion aktivizohet dhe është gati për përdorim.
 5. Vendosni VPN në mënyrën si preferoni dhe zgjidhni një vendndodhje të serverit.
 6. Ndizni VPN.
 7. Shijoni sigurinë, anonimitetin dhe hyrjen në përmbajtje të bllokuar!

Instalimi i një VPN në ruterin tuaj

routerKur të instalohet një VPN në ruterin tuaj, të gjitha pajisjet që lidhen me internetin përmes kësaj lidhje do të mbrohen. Nëse doni ta bëni këtë, ruteri juaj duhet të jetë i përshtatshëm për këtë lloj përdorimi. Për më tepër, do të duhet të ndryshoni firmware në ruterin tuaj për ta përgatitur atë për t’u përdorur me një VPN, kjo quhet ndezje. Mund të instaloni një VPN në ruterin tuaj me hapat e mëposhtëm.

 1. Kontrolloni nëse ruteri juaj është i përshtatshëm për “ndezje”. Lexoni gjithçka në lidhje me këtë në artikullin tonë me ruterët më të mirë VPN.
 2. Ndryshoni firmware në ruterin tuaj dhe instaloni një VPN në të. Ju mund të gjeni një udhëzues të zgjeruar se si ta bëni këtë në artikullin tonë në lidhje me instalimin e një VPN në ruterin tuaj.
 3. Lidhni TV tuaj Android me rrjetin Wi-Fi të routerit tuaj të ndezur. TV Android juaj tani është i mbrojtur me një VPN.

Instalimi i një VPN në një Ruter Virtual në PC ose Mac

Ruter virtualNëse ruteri juaj nuk është i përshtatshëm për ndezje, gjithashtu mund të lidhni TV tuaj Android me një pikë të nxehtë Wi-Fi në PC ose Mac. Nëse gjithashtu instaloni një VPN në këtë PC ose Mac, TV juaj Android gjithashtu do të mbrohet. Ju mund ta arrini këtë duke ndjekur këto hapa:

 1. Instaloni një VPN në PC ose Mac. Kjo është shumë e lehtë, pasi shumica e ofruesve të VPN kanë magjistarë të thjeshtë për instalim dhe udhëzues të thjeshtë.
 2. Krijoni një pikë të nxehtë Wi-Fi në PC ose Mac në mënyrë që TV juaj Android të lidhet me të.
 3. Lidhni TV tuaj Android me këtë rrjet të mbrojtur nga VPN në PC ose Mac.

Mendimet përfundimtare

ExpressVPN, GOOSE VPN dhe IPVanish kanë aplikacione të lehta në Dyqanin Luaj që mund t’i shkarkoni në TV tuaj Android. Më e rëndësishmja, ju mund të përdorni qasje në përmbajtje nga e gjithë bota dhe të anashkaloni bllokime dhe kufizime gjeo artificiale. Ju gjithashtu mund ta arrini këtë duke instaluar një VPN në ruterin tuaj ose ruterin virtual. Sidoqoftë, jo të gjithë ruterat janë të përshtatshëm për programin VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map