Instalowanie VPN dla Androida TV: Oto jak! | VPNOverview

Istnieje kilka sposobów ochrony telewizora z Androidem za pomocą VPN. Najłatwiej jest pobrać aplikację ze Sklepu Play. Niestety nie wszyscy dostawcy VPN oferują taką aplikację. Nadal możesz korzystać z tych dostawców VPN, aby chronić swój Android TV. Możesz zainstalować VPN na routerze lub na routerze wirtualnym na komputerze PC lub Mac.


Przeczytaj więcej o tym, dlaczego chcesz korzystać z VPN w połączeniu z Android TV w naszym artykule na ten temat. Jeśli nie masz jeszcze sieci VPN, możesz skorzystać z jednego z trzech poniższych dostawców. Jeśli jednak masz już subskrypcję u innych dostawców VPN, poniżej dowiesz się, jak je zainstalować na routerze lub routerze wirtualnym.

ExpressVPN dla Androida TV

ExpressVPN jest bardzo łatwy w użyciu w połączeniu z Android TV ze względu na ciekawą aplikację Play Store. Dzięki serwerom ExpressVPN zawsze będziesz w stanie osiągnąć wysokie prędkości w najbezpieczniejszy możliwy sposób. ExpressVPN ma ponad 1700 serwerów w ponad 90 krajach. Ich aplikacje są dostępne w kilku różnych językach. Jeśli nie masz pewności, czy VPN jest dla Ciebie, możesz przetestować ExpressVPN bez ryzyka z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

GOOSE VPN dla Androida TV

GOOSE VPN to młoda holenderska firma z szybkimi połączeniami. Dzięki serwerom na całym świecie idealnie nadają się do omijania ograniczeń geograficznych i oglądania treści Netflix w USA na całym świecie. Podobnie jak ExpressVPN, GOOSE VPN ma łatwą aplikację na Android TV. Możesz wypróbować ich usługi przez miesiąc za jedyne 0,45 €, w ten sposób możesz sprawdzić, czy lubisz ich usługi bez konieczności płacenia za pełną subskrypcję.

IPVanish na Android TV

IPVanish ma również łatwą w obsłudze aplikację Android TV, którą można zainstalować bezpośrednio na smartfonie. Mają ponad 1000 serwerów w ponad 50 różnych krajach i działają dobrze w połączeniu z Kodi. To sprawia, że ​​ten dostawca jest idealny do użytku na twoim Android TV. IPVanish ma doskonałą obsługę klienta, która umożliwia wszystkim korzystanie z ich usług. Dzięki dużej prędkości możesz przesyłać filmy i seriale bez opóźnień.

Instalowanie sieci VPN za pomocą aplikacji w Sklepie Play

Jeśli Twój dostawca ma aplikację dostępną w sklepie Google Play, możesz zainstalować ją na Android TV w następujący sposób:

 1. Poszukaj swojej aplikacji VPN w bibliotece aplikacji.
 2. Pobierz aplikację swojego dostawcy.
 3. Otwórz aplikację i zaloguj się na swoje konto. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je otworzyć na stronie internetowej swojego dostawcy VPN.
 4. Po zalogowaniu aplikacja jest aktywowana i gotowa do użycia.
 5. Skonfiguruj VPN tak, jak chcesz i wybierz lokalizację serwera.
 6. Włącz VPN.
 7. Ciesz się bezpieczeństwem, anonimowością i dostępem do zablokowanych treści!

Instalowanie sieci VPN na routerze

RouterPo zainstalowaniu sieci VPN na routerze wszystkie urządzenia łączące się z Internetem za pośrednictwem tego połączenia będą chronione. Jeśli chcesz to zrobić, router musi być odpowiedni do tego typu zastosowań. Co więcej, będziesz musiał zmienić oprogramowanie routera, aby przygotować go do użycia z VPN, nazywa się to flashowaniem. Możesz zainstalować VPN na routerze, wykonując następujące czynności.

 1. Sprawdź, czy router nadaje się do „flashowania”. Przeczytaj o tym wszystko w naszym artykule z najlepszymi routerami VPN.
 2. Zmień oprogramowanie układowe routera i zainstaluj na nim VPN. Rozszerzony przewodnik na ten temat można znaleźć w naszym artykule na temat instalowania sieci VPN na routerze.
 3. Podłącz swój Android TV do sieci Wi-Fi swojego routera flashowanego. Twój Android TV jest teraz chroniony przez VPN.

Instalowanie sieci VPN na routerze wirtualnym na komputerze PC lub Mac

Router wirtualnyJeśli router nie nadaje się do flashowania, możesz także podłączyć telewizor z Androidem do hotpotu Wi-Fi na komputerze PC lub Mac. Jeśli zainstalujesz również VPN na tym komputerze PC lub Mac, Android TV będzie również chroniony. Możesz to osiągnąć, wykonując następujące kroki:

 1. Zainstaluj VPN na komputerze PC lub Mac. Jest to bardzo łatwe, ponieważ większość dostawców VPN ma łatwych kreatorów instalacji i prostych przewodników.
 2. Utwórz hotspot Wi-Fi na komputerze PC lub Mac, aby mógł się z nim połączyć telewizor z Android TV.
 3. Podłącz swój Android TV do tej sieci chronionej VPN na komputerze PC lub Mac.

Końcowe przemyślenia

ExpressVPN, GOOSE VPN i IPVanish mają łatwe aplikacje w Sklepie Play, które można pobrać na Android TV. Co najważniejsze, możesz uzyskać dostęp do treści przesyłanych strumieniowo z całego świata i ominąć sztuczne blokady geograficzne i ograniczenia. Możesz to również osiągnąć, instalując VPN na routerze lub routerze wirtualnym. Jednak nie wszystkie routery są odpowiednie dla oprogramowania VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me