Instalowanie sieci VPN dla inteligentnego telewizora. Oto jak to zrobić!

Obecnie wiele osób korzysta z VPN, aby mieć dostęp do znacznie większego wyboru programów i filmów. W końcu wiele usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, nakłada ograniczenia geograficzne i wyświetla określone treści tylko w niektórych regionach. Ponadto sieci VPN oferują szereg korzyści związanych z prywatnością i bezpieczeństwem. Jednym z urządzeń, które szczególnie dobrze nadaje się do przesyłania strumieniowego, jest oczywiście inteligentny telewizor. Jednak skonfigurowanie sieci VPN na inteligentnym telewizorze nie jest na ogół tak łatwe, jak na przykład na komputerze z systemem Windows. Ale nie martw się, w tym artykule wymienimy trzy sposoby, dzięki którym możesz łatwo cieszyć się wszystkimi zaletami VPN na swoim smart TV.


Czy masz już inteligentny telewizor i chcesz dowiedzieć się, dlaczego VPN może być dla Ciebie przydatny? Przeczytaj nasz artykuł na temat korzystania z VPN w połączeniu ze smart TV.

Ilustracja konfiguracji Smart TV VPN

Uwaga: Smart TV to nie to samo co Android TV. Na telewizorze z Androidem, takim jak Sony Bravia, instalacja VPN jest bardzo łatwa, ponieważ możesz po prostu zainstalować aplikację VPN na Androida bezpośrednio na telewizorze. Jeśli to właśnie chcesz zrobić, odsyłamy do naszego artykułu na temat konfigurowania sieci VPN na Android TV.

1. Podłączanie smart TV do komputera z systemem Windows za pomocą VPN

Chociaż technicznie ta metoda nie wymaga skonfigurowania sieci VPN na inteligentnym telewizorze, nadal łączysz się z nią, ze wszystkimi korzyściami, jakie to przynosi. Można to osiągnąć, instalując VPN na komputerze z systemem Windows (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), a następnie podłączając telewizor Smart TV do komputera, zamieniając komputer w mobilny punkt aktywny. W związku z tym inteligentny telewizor jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi lub szerokopasmowej, co komputer, dzięki czemu korzysta z tego samego połączenia VPN. Pamiętaj, że aby ta metoda działała, musisz mieć zainstalowany system Windows 10 na komputerze. Przeczytaj naszą krótką i prostą instrukcję krok po kroku poniżej, aby użyć tej metody.

  1. Zainstaluj VPN na komputerze z systemem Windows. Większość dostawców VPN sprawia, że ​​jest to bardzo łatwe. W końcu praktycznie każdy popularny dostawca VPN oferuje obecnie łatwą w użyciu aplikację Windows. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z naszym artykułem na temat konfigurowania sieci VPN w systemie Windows.
  2. Skonfiguruj mobilne miejsce na komputerze. Aby to zrobić, wpisz „ustawienia mobilnego punktu aktywnego” na pasku wyszukiwania komputera i kliknij go.
  3. Kliknij mały przełącznik, który widzisz, więc jest włączony (niebieski). Teraz sprawdź, czy wyświetlana jest właściwa sieć (Twoja sieć Wi-Fi lub szerokopasmowa) i upewnij się, że wybrano Wi-Fi tam, gdzie jest napisane „udostępnij moje połączenie internetowe”.
  4. Teraz podłącz swój inteligentny telewizor do sieci Wi-Fi lub szerokopasmowej komputera z systemem Windows. Aby to zrobić, użyj informacji za „Nazwa sieci” i „Hasło” sieci z poprzedniego ekranu.
  5. Teraz Twój inteligentny telewizor jest podłączony do sieci VPN. Jeśli chcesz zmienić ustawienia, musisz to zrobić na komputerze. Załóżmy na przykład, że chcesz oglądać amerykańską wersję Netflix na swoim smart TV, wybierasz amerykański serwer VPN na swoim komputerze.

2. Instalowanie sieci VPN na routerze

RouterZainstalowanie VPN na routerze jest bardzo przydatne do ochrony wszystkich urządzeń w domu za jednym razem. Aby to osiągnąć, konieczna jest zmiana oprogramowania układowego routera. Ten proces nazywa się flashowaniem. Upewnij się, czy router nadaje się do tego, ponieważ nie wszystkie routery są odpowiednie. Aby uzyskać pomoc z tym, sprawdź nasz artykuł na temat najlepszych routerów VPN.

Podczas tego procesu możesz nieodwracalnie uszkodzić router. Dlatego ważne jest dokładne przestrzeganie instrukcji. Możesz przeczytać nasz pełny przewodnik na temat instalowania sieci VPN na routerze, aby dowiedzieć się, jak ją sflashować.

Po zainstalowaniu sieci VPN na routerze możesz zezwolić na połączenie się z nią inteligentnego telewizora, tak jak zwykle. Po nawiązaniu połączenia Twój smart TV jest chroniony przez VPN.

Zainstaluj VPN na routerze:

1. Sprawdź, czy router nadaje się do flashowania.

2). Zmień oprogramowanie układowe routera i zainstaluj VPN.

3). Podłącz swój inteligentny telewizor do routera flashowanego. Działa to tak samo, jak łączenie się z dowolną inną siecią Wi-Fi.

3. Instalowanie sieci VPN na routerze wirtualnym na komputerze PC lub Mac

Router wirtualny

Jeśli router nie nadaje się do flashowania lub nie chcesz, możesz utworzyć hotspot Wi-Fi na komputerze PC lub Mac i skonfigurować go jako router wirtualny z połączeniem VPN. Następnie możesz podłączyć swój inteligentny telewizor do Internetu za pośrednictwem punktu dostępowego na komputerze PC lub Mac. Instalacja VPN na komputerze PC lub Mac różni się w zależności od urządzenia i systemu operacyjnego. Poszukaj dostawcy, który dobrze pasuje do twoich urządzeń i nie powinno to być zbyt trudne. Poniżej znajdziesz przewodnik, który pomoże ci zainstalować VPN na swoim wirtualnym routerze.

Instalowanie sieci VPN na routerze wirtualnym:

1. Zainstaluj VPN na komputerze PC lub Mac. Większość dostawców VPN ma łatwego kreatora instalacji, który pomoże ci zainstalować ich oprogramowanie na twoim urządzeniu.

2). Utwórz hotspot Wi-Fi na komputerze PC lub Mac. Jak to zrobić, zależy od twojego urządzenia. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, jak to zrobić, możesz przejść do witryny producenta urządzenia.

3). Podłącz swój inteligentny telewizor do sieci VPN komputera PC lub Mac.

Przesyłanie z innego urządzenia

Smart TV umożliwia także przesyłanie treści z innego urządzenia na smart TV. Kiedy to robisz, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Zawsze będziesz potrzebować drugiego urządzenia w pobliżu, a jeśli przełączysz się między urządzeniami, takimi jak smartfon i tablet, musisz zainstalować VPN na obu urządzeniach. Co więcej, urządzenie, z którego korzystasz, będzie chronione przez VPN, ale twój smart TV nie będzie chroniony. Smart TV używa się tylko jako zewnętrznego ekranu dla drugiego urządzenia.

Najlepsza sieć VPN dla My Smart TV

Jeśli nie masz jeszcze abonamentu u dostawcy VPN, warto wybrać VPN, która działa dobrze w połączeniu z twoim smart TV. Stabilne i szybkie połączenie jest niezbędne, gdy chcesz przesyłać strumieniowo filmy, seriale lub muzykę. Wybierz dostawcę VPN, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli chcesz oglądać treści blokowane geograficznie, upewnij się, że twój dostawca zawsze ma serwery, których możesz użyć do tego celu. Przetestowaliśmy kilku dostawców, a poniżej trzech stałych dostawców, którzy działają dobrze w połączeniu z twoim smart TV.

1. ExpressVPN dla inteligentnej telewizji

ExpressVPN działa bardzo dobrze w połączeniu z inteligentnymi telewizorami. Ma przyjazną dla użytkownika aplikację na Android TV i można ją łatwo zainstalować na dowolnym urządzeniu. Dzięki dużej ofercie serwerów i 256-bitowemu szyfrowaniu jest to idealny sposób na bezpieczne, swobodne i całkowicie anonimowe przesyłanie strumieniowe. Ze względu na ich doskonałą jakość są jednym z droższych dostawców, ale dzięki doskonałej jakości i szybkości ExpressVPN nadaje pozytywne znaczenie powiedzeniu „dostajesz to, za co płacisz”. Przeczytaj więcej o tym dostawcy w naszej pełnej recenzji ExpressVPN.

2. Surfshark dla inteligentnej telewizji

Surfshark to doskonała, a także bardzo przystępna sieć VPN do korzystania z inteligentnego telewizora. Surfshark to najtańszy dostawca VPN premium, który przetestowaliśmy, ale mimo to oferuje świetne prędkości przesyłania strumieniowego. Ponadto Surfshark może uzyskać dostęp do amerykańskiej wersji Netflix i jego serwerów 1040 w 61 krajach, a także ton innych treści ograniczonych geograficznie. Ponadto Surfshark jest bardzo bezpiecznym dostawcą VPN, który szanuje i chroni prywatność użytkowników. W końcu ma ścisłe zasady braku dzienników, najwyższej jakości protokoły szyfrowania i przełącznik zabicia. Surfshark współpracuje z twoim smart TV, wykorzystując dowolną z metod opisanych w tym artykule. Jako taki, jest to idealny sposób – łatwo i tanio – cieszyć się bezpieczeństwem, wolnością i prywatnością podczas korzystania z inteligentnego telewizora.

3. NordVPN dla inteligentnej telewizji

Podobnie jak ExpressVPN i Surfshark, NordVPN oferuje użytkownikom (smart TV) dużo bezpieczeństwa, prywatności, odblokowania geograficznego i dobre prędkości przesyłania strumieniowego. Jednak NordVPN oferuje również dodatkowe funkcje, dzięki którym ta sieć VPN jest doskonałym wyborem dla właścicieli inteligentnych telewizorów. NordVPN oferuje zaciemnione serwery i dedykowane adresy IP. Coraz więcej usług przesyłania strumieniowego blokuje obecnie użytkowników VPN. Ale głównym powodem, dla którego wielu chce używać VPN na swoim smart TV, jest odblokowanie treści przesyłanych strumieniowo, takich jak amerykańska wersja Netflix. W tym miejscu pojawiają się dodatkowe funkcje NordVPN. Zaciemnione serwery NordVPN (w USA, Kanadzie, Francji, Włoszech i 10 innych krajach) oraz dedykowane adresy IP utrudniają wykrywanie, a tym samym blokowanie użytkowników VPN użytkownikom usług przesyłania strumieniowego. Właśnie dlatego NordVPN jest doskonałym wyborem dla użytkowników inteligentnych telewizorów, którzy chcą swobodnie przesyłać strumieniowo i internet.

Końcowe przemyślenia

Jeśli masz Android TV, instalacja VPN będzie bardzo łatwa dzięki ofercie aplikacji VPN w Sklepie Play. W innych przypadkach będziesz musiał zainstalować VPN na routerze lub routerze wirtualnym. Może to być nieco trudniejsze, ale możesz dowiedzieć się, jak to zrobić w naszym przewodniku. Zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ wszystkie transmisje strumieniowe będą bezpieczne i anonimowe. Ponadto otrzymasz dostęp do większej ilości treści. Podsumowując, VPN idealnie pasuje do inteligentnego telewizora.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me