Instalowanie sieci VPN dla Chromecasta: oto jak! | VPNOverview

Czy chcesz zainstalować VPN na Chromecastie, ale nie wiesz jak? Przeczytaj tutaj, jakie są możliwości. Niestety nie możesz zainstalować VPN bezpośrednio na Chromecastu. Możesz jednak chronić Chromecasta, instalując VPN na routerze lub tworząc wirtualny router na komputerze PC lub Mac, który jest chroniony przez VPN. Jeśli chcesz najpierw przeczytać więcej o zaletach korzystania z VPN w połączeniu z Chromecastem, przeczytaj nasz artykuł o VPN dla Chromecasta.


Ilustracja konfiguracji Google Chromecast

Jak skonfigurować VPN na routerze

RouterKonfigurując VPN na routerze, chronisz jednocześnie wszystkie swoje urządzenia. Twoje urządzenia mają dostęp do Internetu za pośrednictwem routera. VPN na routerze upewni się, że wszystko to jest chronione i szyfrowane.

Pierwszym ważnym krokiem jest ustalenie, czy router nadaje się do korzystania z VPN. Aby zainstalować VPN, musisz zmienić oprogramowanie wewnętrzne routera (flashowanie) i nie każdy router na to pozwala.

Gdy masz odpowiedni router, możesz zacząć go flashować, ale musisz to zrobić ostrożnie. Flashowanie routera wiąże się z ryzykiem. Jeśli nie wiesz, co robisz, możesz uszkodzić router. Napisaliśmy przewodnik dotyczący instalacji sieci VPN na routerze.

Po znalezieniu odpowiedniego routera, sflashowaniu oprogramowania układowego i zainstalowaniu sieci VPN możesz podłączyć Chromecasta do routera. Nie inaczej jest, jak normalnie podłączasz go do routera.

Instalowanie sieci VPN na routerze:

  1. Sprawdź, czy router jest odpowiedni za „flashowanie” (dowiedz się, jak to zrobić w naszym artykule o routerach VPN).
  2. Zmień oprogramowanie wewnętrzne routera i zainstaluj VPN, postępując zgodnie z naszym rozszerzonym przewodnikiem.
  3. Połącz Chromecasta z Wi-Fi sieć routera flashowanego.

Jak skonfigurować VPN na routerze wirtualnym

Router wirtualnyJeśli zmiana oprogramowania wbudowanego routera nie jest możliwa lub brzmi to jak problem? Możesz też utworzyć hotspot Wi-Fi na komputerze z systemem Windows lub Mac i podłączyć Chromecasta do tego hotspotu. To łatwy sposób na zabezpieczenie Chromecasta i rozpoczęcie omijania ograniczeń geograficznych. Należy jednak pamiętać, że ta metoda może spowolnić działanie Internetu.

Instalowanie sieci VPN na routerze wirtualnym:

  1. Zainstaluj VPN na komputerze PC lub Mac. Większość dostawców ma prostego kreatora instalacji, który poprowadzi Cię przez to.
  2. Utwórz hotspot Wi-Fi na komputerze PC lub Mac. Jak to zrobić, różni się dla każdego urządzenia.
  3. Podłącz Chromecasta do sieci na komputerze PC lub Mac, który został zabezpieczony przez VPN.

Najlepsi dostawcy VPN dla Google Chromecast

Przetestowaliśmy wielu dostawców VPN dla Google Chromecast. Przetestowaliśmy je pod kątem szybkości, lokalizacji serwerów i ogólnej jakości. Następujący dostawcy oceniają dobrze w tych kategoriach i doskonale nadają się do użycia w połączeniu z kluczem sprzętowym Chromecast. Jeśli chcesz wiedzieć, kim są nasi ulubieni dostawcy, możesz sprawdzić naszą listę najlepszych dostawców VPN. Istnieje kilka bezpłatnych usług VPN, ale nie działają one zbyt dobrze, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo. Darmowe usługi VPN często nie mają prędkości i ograniczają ilość danych, które można wykorzystać. To sprawia, że ​​korzystanie z nich do przesyłania strumieniowego jest praktycznie niemożliwe.

1. ExpressVPN dla Google Chromecast

ExpressVPN jest jednym z najlepszych dostawców VPN. Dzięki ponad 1700 serwerom w ponad 90 krajach będziesz w stanie ominąć wszelkie ograniczenia geograficzne. Ich aplikacje są łatwe w obsłudze, a obsługa klienta jest świetna. Ich połączenia są wystarczająco szybkie, aby przesyłać strumieniowo filmy lub muzykę bez opóźnień. Przeczytaj więcej o tym dostawcy w naszej pełnej recenzji ExpressVPN.

2. Surfshark dla Google Chromecast

Surfshark to stosunkowo nowy dostawca VPN. Jednak w krótkim czasie zdobyli wielu zadowolonych użytkowników. Shurfshark nie ma limitu liczby osób, które mogą korzystać z jednego konta w tym samym czasie, jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zainstalować je na wszystkich swoich urządzeniach. Co więcej, dzięki tej szybkiej sieci na całym świecie łatwo jest przesyłać strumieniowo. Ponadto są one również jednym z najtańszych dostawców VPN!

3. CyberGhost dla Google Chromecast

CyberGhost ma dużą ofertę serwerów na całym świecie, które zapewnią ci dostęp do materiałów blokowanych geograficznie. Prędkości, które oferują, są wystarczająco wysokie, aby streamować bez dużego opóźnienia w najlepszej jakości. Cyberghost jest bardzo przystępny cenowo za jakość, którą otrzymujesz w zamian. Aby dowiedzieć się więcej o tym dostawcy, sprawdź naszą recenzję CyberGhost.

Końcowe przemyślenia

Instalowanie sieci VPN w celu ochrony Chromecasta nie jest tak łatwe, jak w przypadku systemów Windows, Mac, Android i iOS. Jeśli jednak naprawdę chcesz to zrobić, masz kilka opcji. Możesz zainstalować VPN na routerze lub na routerze wirtualnym na komputerze PC lub Mac. W obu przypadkach Twój Chromecast będzie chroniony przez VPN, jeśli połączy się z jedną z tych sieci. Dzięki połączeniu VPN i Google Chromecast masz dostęp do treści blokowanych geograficznie i możesz bezpiecznie i anonimowo przesyłać strumieniowo.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me