Instalacja VPN na Fire TV Stick: Oto jak! | VPNOverview

Instalacja VPN dla Amazon Fire TV Stick może być dość kłopotliwa, dlatego próbowaliśmy wymienić wszystkie możliwe rozwiązania w przewodniku krok po kroku. Najprostszym sposobem jest pobranie aplikacji VPN bezpośrednio na Fire TV Stick. Jednak tylko dwóch dostawców oferuje taką aplikację. Na szczęście istnieją inne sposoby na zrobienie tego. Na przykład możesz zainstalować VPN na routerze lub na routerze wirtualnym na komputerze PC lub Mac. Na koniec możesz także zainstalować VPN z pakietem Android APK. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże ci z powodzeniem zainstalować VPN, abyś mógł korzystać z jego funkcji podczas strumieniowania za pomocą Fire TV Stick.


Ilustracja konfiguracji kija Amazon Fire

Dlaczego warto zainstalować VPN na kiju Amazon Fire TV

Amazon Fire TV Stick to idealny sposób na korzystanie ze wszystkich usług przesyłania strumieniowego na telewizorze. Dzięki VPN możesz zagwarantować, że dzieje się to bezpiecznie i anonimowo. Ponadto można uzyskać dostęp do większej ilości materiałów, omijając ograniczenia geograficzne. Przeczytaj wszystko o tej idealnej kombinacji w naszym artykule na temat korzystania z VPN w połączeniu z Amazon Fire TV Stick.

Zainstaluj aplikację VPN na urządzeniu Amazon Fire TV Stick

Zarówno ExpressVPN, jak i IPVanish mają aplikację, którą można pobrać na Fire TV Stick. Użyliśmy ExpressVPN jako przykładu w poniższych krokach.

 1. Poszukaj „ExpressVPN” w bibliotece aplikacji Fire TV Stick.
 2. Pobierz aplikację ExpressVPN.
 3. Otwórz aplikację ExpressVPN i wprowadź swoje dane osobowe, aby zalogować się na swoje konto ExpressVPN. Nie masz jeszcze konta? Przejdź do ich strony internetowej, aby ją utworzyć.
 4. Po wprowadzeniu danych logowania aplikacja zostanie aktywowana. Teraz musisz zmienić niektóre ustawienia. Pojawi się automatyczna wiadomość z ExpressVPN. Kliknij “ok”.
 5. W wyskakującym okienku ExpressVPN pyta, czy zgadzasz się z faktem, że chce się połączyć przez VPN. Kliknij “ok”.
 6. Teraz ExpressVPN zapyta Cię, czy chcesz, anonimowo, udostępnić im informacje, aby mogli ulepszyć swoje usługi. Jest to opcjonalne, więc możesz albo kliknąć „dopuszczać”Lub„nie pozwól”.
 7. Aplikacja jest teraz zainstalowana i gotowa do użycia. Po otwarciu aplikacji zobaczysz, czy jest ona włączona, czy wyłączona. Po naciśnięciu przycisku sieć VPN działa i możesz bezpiecznie i anonimowo przesyłać strumieniowo na Amazon Fire TV Stick.
 8. Aby rozłączyć, wystarczy ponownie nacisnąć ten sam przycisk w aplikacji ExpressVPN.
 9. Opcjonalnie: Aby ominąć ograniczenia geograficzne, możesz wybrać serwer w innym kraju. W aplikacji ExpressVPN klikasz przycisk „Wybierz lokacje”I wybierz serwer, z którym chcesz się połączyć.

Zainstaluj VPN na swoim routerze

RouterAby chronić wszystkie urządzenia domowe za jednym razem, możesz również zainstalować VPN na routerze. Aby to zrobić, musisz zmienić oprogramowanie wewnętrzne routera, co nazywa się flashowaniem. Nie wszystkie routery nadają się do flashowania, więc upewnij się, że masz odpowiedni router. Co więcej, takie flashowanie może uszkodzić router, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo, dlatego przed rozpoczęciem zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalowania sieci VPN na routerze. W tym przewodniku wyjaśniamy, jaki typ routera i VPN powinieneś mieć, jeśli chcesz, aby działał. Możesz także przeczytać, jakie kroki należy podjąć, aby bezpiecznie sflashować router.

Ważną zaletą instalacji sieci VPN na routerze jest to, że wszystkie urządzenia podłączone do sieci są chronione przez sieć VPN. Nie będziesz musiał instalować oprogramowania VPN na wszystkich swoich indywidualnych urządzeniach.

Zainstaluj VPN na routerze wirtualnym

Router wirtualnyJeśli nie możesz lub nie chcesz zmieniać oprogramowania układowego routera, możesz także zmienić komputer PC lub Mac w router wirtualny. Możesz zainstalować VPN na komputerze PC lub Mac i podłączyć Fire TV Stick do routera wirtualnego. Instalowanie sieci VPN na komputerze PC lub Mac jest bardzo łatwe, ponieważ dostawcy tworzą świetne kreatory instalacji, które mogą Ci w tym pomóc. Hotspot Wi-Fi utworzony na chronionym urządzeniu będzie teraz chronić wszystkie urządzenia, które łączą się z tym hotspotem, w tym Fire TV Stick.

Zainstaluj pakiet Android APK na urządzeniu Amazon Fire TV Stick

Ostatnią metodą, której możesz użyć do ochrony Fire TV Stick za pomocą VPN, jest zainstalowanie Androida APK. APK (pakiet Androida) to rodzaj pliku, który dzieli aplikację na różne małe pakiety. Możesz porównać to do plików zip. Jeśli aplikacji nie ma w Sklepie Play, możesz użyć tego typu pliku do zainstalowania aplikacji na urządzeniu z Androidem.

Można to zrobić na dwa sposoby: poprzez bezpośrednie pobranie lub pobranie na drugie urządzenie z Androidem. Obie metody zaczynają się od tych samych kroków, ale potem proces jest zupełnie inny. Z tego powodu omówimy je osobno poniżej.

Następnie możesz także przeczytać, w jaki sposób możesz otwierać i aktualizować te pliki na swoim Fire TV Stick.

Instalowanie sieci VPN na kiju Amazon Fire TV z bezpośrednim pobieraniem pliku APK

 1. Upewnij się, że twój Amazon Fire TV Stick zezwala na aplikacje zewnętrzne, możesz to zrobić w następujący sposób:
  1. Iść do “ustawienia”Na kiju Amazon Fire TV, a następnie„system”.
  2. Przewiń w dół i przejdź do „opcje programistyczne”.
  3. Włącz opcję „aplikacje z nieznanych źródeł”.
 2. Przejdź do strony internetowej swojego dostawcy VPN i poszukaj adresu URL pliku APK.
 3. Przejdź do Amazon Fire TV i wpisz „downloader”Na pasku wyszukiwania.
 4. Zainstaluj „aplikacja do pobierania”I otwórz.
 5. Wstaw adres URL pliku APK i pobierz go.
 6. Plik APK zostanie zainstalowany bezpośrednio. Jeśli tak nie jest, przejdź do „pliki do pobrania”W aplikacji Downloader i kliknij plik APK, aby go zainstalować.
 7. Aplikacja Twojego dostawcy VPN powinna być teraz gotowa do użycia. Jeśli tak nie jest, zalecamy skontaktowanie się z obsługą klienta dostawcy VPN.

Instalowanie sieci VPN na kiju Amazon Fire TV Stick i APK na drugim urządzeniu z Androidem

Aby skorzystać z tej metody, musisz mieć inne urządzenia z Androidem, może to być telefon, laptop lub tablet, co nie ma znaczenia.

 1. Upewnij się, że twój Amazon Fire TV Stick zezwala na aplikacje zewnętrzne, możesz to zrobić w następujący sposób:
  1. Iść do “ustawienia”Na kiju Amazon Fire TV, a następnie„system”.
  2. Przewiń w dół i przejdź do „opcje programistyczne”.
  3. Włącz opcję „aplikacje z nieznanych źródeł”.
  4. Iść do “system”I kliknij„ około ”i wybierz„sieć”.
  5. Zapisz adres IP swojego Amazon Fire TV.
 2. Pobierz i zainstaluj aplikację swojego dostawcy VPN za pośrednictwem Sklepu Google Play na drugim urządzeniu z Androidem.
 3. Pobierz i zainstaluj aplikację „Apps2Fire”Na drugim urządzeniu z Androidem.
 4. Otworzyć “Apps2Fire”I kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i naciśnij„Ustawiać”.
 5. W oknie, które zostanie otwarte, umieścisz adres IP swojej Amazon Fire TV, którą zapisałeś wcześniej. Następnie kliknij „zapisać”.
 6. Przejdź do trzech małych kropek w prawym górnym rogu „Apps2Fire”Ponownie i wybierz„przesyłać aplikacje”.
 7. Wybierz aplikację swojego dostawcy VPN. Aplikacja zostanie teraz automatycznie zainstalowana na Fire TV. Jeśli to nie zadziała, zalecamy skontaktowanie się z obsługą klienta swojego dostawcy VPN.

Otwieranie aplikacji VPN, która została zainstalowana z APK

Zainstalowana aplikacja APK nie pojawi się natychmiast w standardowym menu aplikacji. Aby otworzyć aplikację i korzystać z usługi VPN, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do menu Start telewizora Fire TV.
 2. Iść do “ustawienia” i wtedy “Aplikacje”.
 3. Wybierz “zarządzać zainstalowanymi aplikacjami”.
 4. Zobaczysz listę aplikacji przesłanych do Fire TV. Wybierz aplikację VPN, której chcesz użyć, i kliknij „włącz aplikację”.
 5. W aplikacji powinieneś zalogować się na swoje konto VPN. To zależy od dostawcy VPN. Najprawdopodobniej będziesz musiał podać swój adres e-mail i hasło.
 6. Wybierz lokalizację serwera, z którym chcesz się połączyć i włącz VPN. VPN będzie włączony, dopóki nie wyłączysz Amazon Fire TV Stick lub nie rozłączysz się w aplikacji VPN.

Aktualizowanie aplikacji APK na My Fire TV Stick

Po ręcznym zainstalowaniu aplikacji na Fire TV Stick nie aktualizuje się ona automatycznie. Teoretycznie nie trzeba aktualizować aplikacji, dopóki działa, a połączenie jest stabilne i bezpieczne. Jednak warto od czasu do czasu aktualizować ze względów bezpieczeństwa. Będziesz musiał to zrobić ręcznie, w następujący sposób:

 1. Iść do “ustawienia”Na karcie Fire TV.
 2. Wybierz “Aplikacje”I kliknij„zarządzać zainstalowanymi aplikacjami”.
 3. Wybierz aplikację VPN i naciśnij „wymuszone zatrzymanie”.
 4. Teraz musisz ponownie zainstalować aplikację VPN. Możesz to zrobić tak samo jak za pierwszym razem.
 5. Po ponownym zainstalowaniu go na Fire TV Stick zobaczysz okno z pytaniem, czy chcesz zainstalować i zaktualizować aplikację. Wybierz “tak”.
 6. Aplikacja zostanie teraz zaktualizowana. Jak tylko to zrobisz, musisz ponownie zalogować się w aplikacji, aby nawiązać połączenie z VPN.

Końcowe przemyślenia

Chociaż instalacja VPN dla Amazon Fire TV Stick może być nieco kłopotliwa, możliwe jest wykonanie tych kroków. Za pomocą plików APK możesz pobrać aplikację VPN, której nie ma w sklepie Google Play, i zainstalować ją na Fire TV Stick. Można to zrobić bezpośrednio na Fire TV Stick lub za pomocą drugiego urządzenia z Androidem. Po zainstalowaniu możesz go otworzyć i używać VPN na Fire TV Stick. Pamiętaj, że ręcznie zainstalowana aplikacja nie aktualizuje się automatycznie. Oznacza to, że będziesz musiał ręcznie aktualizować aplikację raz na jakiś czas. Ciesz się transmisją strumieniową do kija Fire TV bezpiecznie, anonimowo i swobodnie! Do kija Fire TV bezpiecznie, anonimowo i swobodnie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map