Що таке мій IP? Перевірте свою IP-адресу тут! | VPNOперегляд

Ваша IP-адреса – це ваша домашня цифрова адреса, яку ви можете використовувати для обміну інформацією в Інтернеті. Щоразу, коли ви відвідуєте веб-сайт, ви фактично надсилаєте запит на інформацію на цю сторінку. Вони надішлють цю інформацію на вашу IP-адресу, дозволяючи вам бачити їхній сайт. Ви можете бачити свою IP-адресу в таблиці нижче. Ця IP-адреса дозволяє іншим сторонам відстежувати вашу поведінку в Інтернеті та ідентифікувати вашу особу. На веб-сайтах можна побачити, який Інтернет-провайдер ви використовуєте та де ви знаходитесь. Додаткову інформацію про IP-адреси та інтернет-з’єднання ви знайдете нижче таблиці.


IP-дані
Ваші дані
IP-адреса
ISP або організація
Місто (орієнтовно)
Площа
Країна
Часовий пояс

Якщо в таблиці не відображаються деталі, це може допомогти вимкнути рекламний блокер на короткий час і перезавантажити сторінку.

Примітка: дане місце розташування є наближенням, наданим публічними базами даних. Інтернет-провайдери (та урядові органи) можуть точно вказати вашу точну адресу.

Як веб-сайти бачать мою IP-адресу?

IP-адреса, показана вище – це адреса, яку наш веб-сайт вказав під час підключення до цієї веб-сторінки. Це може бути адреса вашої домашньої мережі, мобільного зв’язку для передачі даних, вашої шкільної мережі або навіть VPN-з’єднання. IP-адреси необхідні, оскільки вони показують веб-сайти, куди їм потрібно надсилати інформацію. Без IP-адрес взагалі неможливе спілкування між пристроями та веб-сайтами. Тому сайти можуть бачити вашу IP-адресу, оскільки ваш пристрій (комп’ютер, ноутбук, смартфон) автоматично передає їм їх, щоб ваша система могла функціонувати.

Визначення місця розташування IP-адреси

Маркер розташування смартфонаБази даних геолокації визначають ваше місцезнаходження, пов’язуючи вашу IP-адресу з заздалегідь визначеним географічним районом. Ці бази даних містять різні IP-адреси та пов’язані з ними країни, райони, міста, поштові індекси, координати, Інтернет-провайдери та всілякі інші дані. Ваша IP-адреса виявляється за допомогою пошуку такої бази даних, саме так наш веб-сайт зміг побачити, де ви знаходитесь. Варто зазначити, що такі бази даних не є на 100% точними. Ваше фактичне місцезнаходження може дещо відрізнятися від зазначеного в таблиці. На відміну від багатьох інших веб-сайтів, ми не створюємо профілів користувачів. Це означає, що ми не зможемо визначити ваше точне місцезнаходження.

Ваш Інтернет-провайдер може підключити вашу IP-адресу до вашої підписки на Інтернет. Це означає, що ваша IP-адреса пов’язана з вашим законним іменем, адресою та іншими особистими даними. За певних обставин державні органи влади (думають про поліцію та юстицію) мають право на доступ до цієї інформації. Якщо з певною IP-адресою було вчинено тяжкий злочин в Інтернеті, поліція може використовувати цю IP-адресу, щоб дізнатися більше про підозрюваного, щоб врешті-решт їх заарештувати..

Крім того, Ваша IP-адреса постійно відслідковується такими компаніями, як Google та Facebook, тому вони можуть створювати персоналізовані профілі. Ці компанії збирають надзвичайно детальний набір даних про вас, включаючи точне місце розташування на основі вашої IP-адреси, дотримуючись вашої діяльності в Інтернеті.

Що саме – IP-адреса?

Ви, ймовірно, ви приїхали на цю сторінку або через посилання на одну з інших наших сторінок, або через пошук в Google, який виглядав приблизно за рядками “що таке мій IP” або “що таке моя IP-адреса”. Але чи знаєте ви, до чого насправді відноситься слово IP-адреса?

IP означає Internet Protocol. Ваша IP-адреса – це код, призначений вашому пристрою для його ідентифікації, тобто він містить інформацію, яка дозволяє розпізнавати вашу мережу, ноутбук, робочий стіл, планшет чи смартфон іншими сторонами. Як ми вже згадували, ці коди використовуються для ідентифікації двох адрес, між якими відбувається спілкування. Щоб спростити речі, ви можете вважати IP-адреси як поштові адреси або телефонні номери, але спеціально для комп’ютерів. Ось як працює зв’язок між комп’ютерами через IP-адреси:

Пояснено IP-адресу

У більшості випадків ваша IP-адреса призначається модему, наданому вашим Інтернет-провайдером. Тому всі, хто користується однією і тією ж мережею Інтернету (члени сім’ї, сусідки по кімнаті, колеги по бізнес-мережі) матимуть однакову IP-адресу. Цей IP достатній, щоб точно визначити ваше місцезнаходження.

Яка різниця між IPv4 та IPv6?

Якщо говорити про IP-адреси, то розрізняють адреси IPv4 та IPv6. Більшість IP-адрес – це IPv4. Насправді адреси IPv6 створені лише тому, що IPv4 адреси закінчуються. Адже кожна IP-адреса повинна бути унікальною. Адреса IPv4 складається з 32 біт, які можуть створити приблизно 4,3 мільярда кодових комбінацій. IPv6-адреса складається з 128 біт, що призводить до 340 undecillion (тобто 3,4 з 38 доданими нулями) можливих комбінацій коду – коротше, багато.

Можливе набагато більше комбінацій адрес IPv6, коли ви порівнюєте його з IPv4. Через послідовне зростання підключень до Інтернету (всі вони потребують унікальної IP-адреси), введення IPv6 стало необхідним кроком. Середній користувач Інтернету не помітить різниці між цими двома версіями. IPv6 просто дає вам довший діапазон номерів.

IPv4
IPv6

Кількість біт32128
Кількість потенційних IP-адрес4,3 мільярда3,4 x 10 ^ 38 (3,4 з 38 нулями)
Приклад IP-адреси213.243.23.1742001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

Для чого використовується IP-адреса?

IP-адреси використовуються для визначення, які два сервери або пристрої обмінюються інформацією. Це працює за тими ж принципами, що і замовлення в магазині. Коли ви хочете замовити товар і надіслати його додому, вам потрібно заповнити реквізити своєї адреси, щоб переконатися, що пакет буде доставлений до потрібного пункту призначення. Те саме відбувається, коли ви переглядаєте Інтернет. Щоразу, коли ви відвідуєте веб-сайт, ви “замовляєте” пакет даних (інформацію на веб-сторінці, яку ви хочете відвідати) з (IP) адреси веб-сайту. Потім ці дані надсилаються на вашу адресу, тобто IP-адресу вашого пристрою.

Ваша IP-адреса змінюється в хвилину підключення до Інтернету за допомогою іншого модему. Іншими словами, у вас вдома буде інша IP-адреса, ніж у вас на роботі, навіть коли ви використовуєте той самий ноутбук. Сайти та пристрої знають, з якою адресою потрібно спілкуватися, щоб доставити пакети даних потрібній особі. Ось чому ваша IP-адреса передається автоматично, коли ви відвідуєте веб-сайт або завантажуєте файл: він важливий для спілкування, хоча також позбавляє вас від вашої конфіденційності в Інтернеті.

Карта з розташуваннямIP-адреси можна використовувати для визначення вашого місцезнаходження. Ваш IP-зв’язок пов’язаний з Інтернет-провайдером, який уже вказує на ваше загальне місцезнаходження. Провайдер має базу даних клієнтів, яка містить дані про користувачів (-ів) певної IP-адреси. Наприклад, ця інформація може бути використана в суді.

Однак підключити IP-адресу до конкретного користувача не так просто. IP-адреса підкаже, чи був файл надісланий чи завантажений із певного з’єднання, але коли комп’ютер або мережа Wi-Fi обмінюються між людьми, важко визначити, хто саме надсилав або завантажував ці дані. IP-адреса не обов’язково стосується особи. Чи несе відповідальність власник підключення до Інтернету за будь-яке використання чи нецільове використання певних даних – це тема багато дискусій. Наприклад, штрафи за завантаження в різних країнах розглядаються по-різному.

Якщо ви ховаєте або змінюєте свою IP-адресу?

У наш час більшість із нас підключені до Інтернету 24/7. Тому ми не повинні недооцінювати величезний обсяг особистої інформації та даних, які ми надаємо в Інтернеті. Кожна деталь та модель поведінки можуть бути пов’язані з особою за допомогою їх IP-адреси. Навіть якщо ви не робите нічого протизаконного, це може дати спокій знати, що ви робите щось, щоб інші не спостерігали та стежили за вами через Інтернет. На щастя, приховати або змінити свою IP-адресу досить просто. Зробивши це, іншим буде набагато складніше бачити, які сайти ви відвідували.

Сховати свою IP-адресу за допомогою VPN

VPN (віртуальна приватна мережа) шифрує весь ваш трафік даних і надсилає його через зовнішній сервер, перш ніж він перейде до місця призначення. Таким чином, ви приймаєте IP-адресу зовнішнього VPN-сервера, тобто ваша реальна IP-адреса залишатиметься прихованою для зовнішнього світу. Тому VPN дозволяє виходити в Інтернет більш анонімним та безпечнішим способом. Так само ви можете використовувати VPN, щоб отримати доступ до більш вільного Інтернету, особливо коли ваша країна чи один із онлайн-сервісів, якими ви користуєтесь, встановили географічні обмеження в Інтернеті. Якщо ви використовуєте сервер VPN в іншому місці, наприклад, у США замість Європи, ви можете раптом отримати доступ до веб-сайтів, які ви раніше не мали змоги відвідувати.

Якщо ви хочете приховати свою IP-адресу, щоб захистити свою конфіденційність, Surfshark може бути хорошим VPN, щоб розпочати роботу. Surfshark – це дешево, але також дуже надійно. Більше того, у нього є маса варіантів. Якщо ви хочете перевірити їх веб-сайт, ви можете натиснути кнопку в банері нижче.

Знайдіть IP-адресу маршрутизатора

Як і звичайне підключення до Інтернету, ваш маршрутизатор також має IP-адресу. Ця IP-адреса маршрутизатора не є такою, як у вашого інтернет-з’єднання. Щоб змінити налаштування локальної (домашньої) мережі, вам потрібно буде увійти до маршрутизатора. Більшість маршрутизаторів дозволять вам отримати доступ та змінити налаштування, такі як ваше мережеве ім’я та пароль. Зазвичай ви можете отримати доступ до цієї області, ввівши IP-адресу маршрутизатора у своєму браузері. Короткі кроки нижче показують, як знайти IP-адресу маршрутизатора.

Пошук IP-адреси маршрутизатора в Windows

IP-адресу маршрутизатора можна легко знайти в Windows за допомогою різних методів. Найшвидше використовувати вбудований командний рядок:

 1. Одночасно натисніть кнопку Ключ Windows і лист “R“. Якщо на вашій клавіатурі немає клавіші Windows, натисніть на значок Windows у нижньому лівому куті, щоб відкрити меню “Пуск”.
 2. Тип “cmd“У порожньому полі, яке з’явиться, і натисніть увійти.
 3. Тип “ipconfigНа чорному екрані, що слідує, і натисніть увійти.
 4. Будуть показані різні дані. IP-адресу вашого маршрутизатора можна знайти за “Шлюз по замовчуванням“.

ІР-командний рядок Windows

Пошук IP-адреси маршрутизатора на Mac (OSx)

Apple зробила пошук IP-адреси маршрутизатора на Mac або MacBook (OSx) надзвичайно просто. Виконайте наведені нижче дії, щоб знайти IP-адресу маршрутизатора:

 1. Натисніть і потримайте опціональний ключ.
 2. Натисніть на Значок Wi-Fi на панелі меню Mac.
 3. Ви побачите всілякі дані, що стосуються вашого мережевого з’єднання, включаючи IP-адресу маршрутизатора та Mac-адресу вашої мережевої картки.

Маршрутизатор адреси IP

Пошук IP-адреси маршрутизатора на Android

Коли ваш смартфон підключений до домашньої мережі Wi-Fi, ваші дані будуть проходити через цей домашній маршрутизатор. Виконайте наступні дії, щоб знайти IP-адресу маршрутизатора, використовувану вашим телефоном або планшетом Android:

 1. Йти до Налаштування і натисніть на “Wi-Fi”.
 2. Клацніть три точки в правому куті екрана.
 3. Натисніть на “Розширений”.
 4. Прокрути вниз. IP-адресу маршрутизатора ви знайдете в розділі “IP-адреса”.

Пошук IP-адреси маршрутизатора на iPhone (iOS)

Ви можете знайти IP-адресу маршрутизатора, до якого підключений ваш iPhone або iPad, виконавши наступні дії:

 1. Йти до Налаштування.
 2. Виберіть Wi-Fi.
 3. Натисніть на синє коло з “я” всередині, яку ви можете знайти в правій частині назви мережі, до якої ви зараз підключені.
 4. Ви побачите різні дані, включаючи вашу мережу та IP-адреси маршрутизатора.

Заключні думки

Ваша IP-адреса багато говорить про те, хто і де ви знаходитесь. Веб-сайти та онлайн-сервіси використовують ваш IP, щоб мати змогу спілкуватися з вами. Без IP-адреси переглядати всесвітню павутину неможливо. Оскільки IP-адреса розкриває ваше місцезнаходження, це може бути дуже згубним для вашої конфіденційності в Інтернеті, коли ви ділитесь цим IP-адресою в Інтернеті вільно. Ось чому часто рекомендується приховати та змінити свою IP-адресу вручну. Наприклад, якщо ви використовуєте VPN, ваша локальна IP-адреса залишатиметься прихованою, оскільки ви використовуєте IP-адресу VPN для спілкування з іншими веб-сторінками. Ви залишаєтесь набагато анонімнішими в Інтернеті, і ваше місцезнаходження, а також ваші онлайн-дії не будуть видимі для всіх.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me