Що таке MAC-адреса? Де я можу знайти свою? | VPNoverview

Кожен пристрій має MAC-адресу, але не всі знають, що це. Цей MAC не має нічого спільного з Apple. У цьому випадку MAC позначає Контроль доступу до медіа. Це унікальна адреса, яка надається виробником пристрою. MAC-адресу іноді називають також апаратною адресою або фізичною адресою пристрою. Він визначає мережевий адаптер вашого ПК, ноутбука, планшета чи мобільного пристрою. Мережевий адаптер або мережева карта гарантує, що ваш комп’ютер може підключитися до мережі. MAC-адреса необхідна для пристроїв у мережі для зв’язку один з одним. Це також забезпечує, що маршрутизатор може надсилати інформацію на потрібний пристрій в мережі.


Яка функція MAC-адреси

MAC-адресаMAC-адреси – це 48-бітні коди, що означає, що вони складаються з серії з дванадцяти цифр та літер. Кожна MAC-адреса має унікальне поєднання. Це дає можливість ідентифікувати пристрій. Інтернет-карта або адаптер вашого пристрою транслює цю MAC-адресу, щоб повідомити про це пристроям, що їх оточують. Таким чином, маршрутизатор знає, куди надсилати інформацію.

Для ілюстрації: якщо ви підключаєте кілька пристроїв до маршрутизатора вдома, усі пристрої мають однакову IP-адресу, але кожен пристрій має свою MAC-адресу. Через це інформація може надсилатися на потрібний пристрій у межах мережі. Це дуже корисно і навіть важливо: це забезпечує, що результати пошуку не закінчуються на ноутбуці вашого сусіда.

Кілька MAC адреси на одному пристрої

Один пристрій може мати кілька MAC-адрес. Це тому, що MAC-адреса не тільки унікальна для кожного пристрою, але і для кожного інтернет-з’єднання. Таким чином, у вас є інша MAC-адреса для вашого Ethernet-з’єднання, ніж для Wi-Fi-з’єднання. Навіть використовуючи VPN, ви отримаєте нову MAC-адресу для цього інтернет-з’єднання. Підводячи підсумок, хоча ви, мабуть, використовуєте лише одну MAC-адресу на більшості своїх пристроїв, їх може бути набагато більше.

Нижче ви можете побачити, як це виглядає, коли ваш пристрій має кілька MAC-адрес. По-перше, є MAC-адреса підключення до Ethernet, а потім дані Wi-Fi-з’єднання, яке зараз використовується. Останні два блоки показують інформацію про VPN-з’єднання з NordVPN та Surfshark, які використовувались на цьому ПК. У всіх цих випадках MAC-адресу можна знайти після “Фізичної адреси”.

MAC адреси

Де я можу знайти свою MAC-адресу?

Пошук MAC-адреси не дуже складний, хоча може здатися, що він є. По-перше, ви часто можете знайти MAC-адресу на фізичній наклейці на своєму пристрої. Зазвичай там є лише одне число Це може бути проблематично, оскільки тепер ви знаєте, що можливо мати декілька MAC-адрес (оскільки ви також можете мати декілька з’єднань). Щоб точно побачити, яку MAC-адресу має ваше поточне з’єднання, вам доведеться перейти до налаштувань свого пристрою. Нижче наведено покроковий план пошуку MAC-адреси у Windows, Android та iOS.

Ваша MAC-адреса в Windows

Виконайте наведені нижче дії, щоб знайти свою MAC-адресу на пристрої Windows. Перше пояснення стосується спеціально для Windows 10, а другий метод також працює для більш ранніх версій операційної системи. Це буде працювати аналогічно для інших систем.

У Windows 10 ви можете знайти MAC-адресу наступним чином:

 1. Натисніть на логотип підключення на панелі завдань.MAC-адреса Windows 10
 2. Натисніть на “Мережа & Налаштування Інтернету“.
 3. З’явиться нове вікно. Натисніть “Зміна властивостей з’єднання“.MAC-адреса Windows 10
 4. Ви знайдете свою MAC-адресу прямо за “Фізична адреса (MAC)“Під”Властивості“.MAC-адреса Windows 10

Примітка: Якщо ви хочете побачити всі різні MAC-адреси на своєму пристрої, ви можете натиснути “Переглянути свої мережеві властивості” замість “” змінити властивості з’єднання “під статусом на кроці 3.

Для всіх систем Window ви також можете знайти свою MAC-адресу, виконавши наступні кроки:

 1. Натисніть своє Ключ Windows і “r” в той самий час. З’явиться наступне вікно:MAC-адреса Windows
 2. Заповнити “cmdІ натисніть добре.
 3. Введіть “getmac / v / fo список“У вікні, що з’явиться. Обов’язково введіть пробіли, оскільки без них вони не працюватимуть. Після введення цього тексту натисніть клавішу Enter.MAC-адреса Windows
 4. Ви побачите огляд усіх своїх підключень до Інтернету. Цифри та букви, що з’являються позаду Фізична адреса складіть свою MAC-адресу.MAC-адреса Windows

Ваша MAC-адреса на Android

Якщо ви хочете знайти свою MAC-адресу на Android, виконайте такі дії:

 1. Йти до “Налаштування » і натисніть «Про пристрій“.MAC-адреса Android
 2. Торкніться “Статус“.MAC-адреса Android
 3. Ви знайдете свою MAC-адресу під “MAC-адреса Wi-Fi“.MAC-адреса Android

Ваша MAC-адреса на iOS

Ви можете дізнатися, яка ваша MAC-адреса на iPhone, виконавши наступні дії:

 1.  Перейдіть у свої налаштування та натисніть «Загальні“.MAC-адреса iPhone
 2.  Тепер натисніть “Про“.MAC-адреса iPhone
 3. Тут ви можете знайти свою MAC-адресу після “Адреса Wi-Fi“.MAC-адреса iPhone

Підробляти свою адресу Mac

ХакерМожна змінити свою MAC-адресу на щось менш впізнавальне. Це називається “підробкою”. Підробляння підробку саме по собі не є незаконним. Однак є люди, які змінюють свою MAC-адресу, щоб анонімно брати участь у незаконних заходах. Наприклад, це роблять хакери, тому те, що вони роблять в Інтернеті, не може бути віднесено до них. Постійні користувачі Інтернету можуть захотіти змінити свою MAC-адресу, щоб користуватися ліцензією одночасно з кількома людьми або мати можливість анонімно переглядати..

Спільне використання ліцензії

Деякі інтернет-провайдери та програмні компанії відслідковують кількість пристроїв, що користуються їх послугою, переглядаючи їх MAC-адреси. Це дозволяє їм обмежити кількість людей, які можуть використовувати одну підписку. Деякі люди навмисно змінюють свою MAC-адресу, щоб отримати доступ до послуги, не досягаючи цієї межі. Однак це суперечить правилам служби. По суті, це шахрайство, і тому це незаконно. Ми не радимо підробляти свою MAC-адресу, щоб ділитися ліцензіями з великими групами людей.

Зупиніть трекери

Однією з головних причин для більшості людей приховувати свою MAC-адресу – конфіденційність. У цьому цифровому світі багато компаній прагнуть отримати свої дані в Інтернеті. Чим більше вони знають про користувачів, тим більше грошей вони можуть стягувати, наприклад, за цільову рекламу. Незважаючи на те, що ваша особа може бути не пов’язана безпосередньо з вашою MAC-адресою, всі ваші дії перегляду можуть бути пов’язані один з одним. Веб-сайти та інші сторони можуть використовувати цю інформацію для створення детального профілю про вас. Якщо ви хочете запобігти цьому, вам може знадобитися підробляти свою MAC-адресу. Таким чином, ви можете залишатися досить анонімними під час перегляду. На щастя, більшість випадків ваша MAC-адреса зазвичай не надсилається на веб-сайти. Більшу частину часу веб-сайти можуть бачити лише вашу IP-адресу. Багато людей змінюють свою IP-адресу, наприклад, використовуючи VPN.

Яка різниця між IP-адресою та MAC-адресою?

Багато людей часто задаються питанням, в чому різниця між IP-адресою та MAC-адресою. Це може здатися дуже схожим, але вони не є. IP-адреса призначається маршрутизатором і використовується щоразу, коли ви щось запитуєте з веб-сайту. Через ваш ІР-сайт веб-сайт знає, куди надсилати свою інформацію. IP-адреса може розглядатися як адреса мережі маршрутизатора. Усі пристрої, які мають доступ до Інтернету через цей маршрутизатор, мають однакову IP-адресу.

Ваша MAC-адреса відрізняється в залежності від пристрою. Через ваш MAC маршрутизатор знає, на який пристрій надсилати інформацію. Таким чином ви можете знаходитись в одному і тому ж інтернет-з’єднанні, але не отримувати один одного пошукових запитів. Це теж добре: без MAC, використання того ж інтернету, як сім’я, домогосподарки чи навіть незнайомці в Starbucks, може спричинити досить неприємні ситуації.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map