Ризики конфіденційності вашого смартфона – огляд | VPNoverview.com

Можливо, жоден інший інструмент в новітній історії не змінив наше життя, як смартфон. Цей портативний комп’ютер замінив камеру, GPS, калькулятор, адресну книгу та багато інших елементів. Зараз у нас є безпрецедентний доступ до інформації під рукою. Однак самі функції, які виявилися настільки корисними, можуть легко протистояти нам рекламодавцями або хакерами, які вторглися в нашу конфіденційність. Доступно кілька інструментів, які допоможуть захистити вашу конфіденційність на вашому смартфоні.


Як смартфони втручаються у вашу конфіденційність

Смартфон виконує стільки функцій, що багатьом з нас важко запам’ятати, як нам обійшлося без жодної. Ваш телефон іде скрізь із вами. Це одна з перших речей, на яку ти дивишся вранці. Ви перевіряєте свої соціальні медіа, коли ви приймаєте сніданок, він знаходиться поруч на роботі, і під рукою, коли згодом відмовляєтеся від напоїв. Більшість із нас пережили той момент паніки, коли розумієш, що телефон не в кишені, і ти дивишся, де ти його залишив.

Ваш телефон оснащений набором датчиків. Вони контролюють усе, з чого ви знаходитесь, вологість, атмосферний тиск та рух. Датчики руху вашого телефону дуже чутливі. Можна навіть узгоджувати те, де ви торкаєтесь екрана, з рухом, виявленим вашим телефоном. Будь-яка програма на вашому телефоні, яка відстежує ці дані, може з високою точністю читати ваші текстові повідомлення або пароль до вашої банківської програми.

Відслідковувати ваше місцезнаходження можна не лише за допомогою GPS вашого телефону, але й за допомогою моніторингу довколишніх веж стільникового зв’язку, сигналів Wi-Fi та навіть пристроїв Bluetooth поблизу. Насправді ваше місцезнаходження можна визначити з пристроїв Bluetooth, навіть якщо передавач Bluetooth вашого телефону вимкнено.

Які програми включають вашу конфіденційність?

Маркер розташування смартфонаЩоб отримати доступ до функцій локації на вашому телефоні, програма повинна мати дозвіл на використання цієї інформації. Більшість людей просто погоджуються з тим, що потрібні дозволи програми, встановлені програмою при його встановленні, потрібні та натискають кнопку “OK” Ви можете не усвідомлювати, що дані про місцезнаходження можуть бути однією з найцінніших відомостей, яку може мати рекламодавець. Компанії, які надають націлену рекламу, включаючи Apple, Google, Facebook, використовують дані про місцезнаходження, щоб допомогти визначити ваші інтереси та дії в режимі офлайн, які ви інакше не можете виявити.

Які програми використовують датчики руху вашого телефону для визначення клавіш, які ви натискаєте на телефоні? Може, жоден із них, а може, й усі. Додаткам не потрібен дозвіл на використання датчиків руху вашого телефону. Тому немає можливості дізнатися, які компанії можуть стежити за датчиками телефону за цією інформацією.

Захистіть свою конфіденційність на вашому смартфоні

Сьогодні ви можете вжити деяких заходів, щоб захистити свою конфіденційність на улюбленому смартфоні. Нижче ви побачите, як управління вашими програмами, шифрування даних, видалення старих програм та блокування телефону можуть допомогти вам захистити вас.

Управління дозволами програми

Перевірка дозволів, які ви надаєте програмам на своїх телефонах, може відновити певну конфіденційність на вашому смартфоні. Не кожна програма, яка запитує дозвіл на використання налаштувань вашого місцезнаходження, мікрофона чи камери, дійсно потребує цих послуг, щоб вони виконувались так, як вам потрібно. Ми написали посібники, які допоможуть вам налаштувати параметри конфіденційності для багатьох популярних платформ соціальних медіа.

Зашифруйте свої дані

Шифрування вашого пристрою також може допомогти захистити ваші конфіденційні дані у випадку втрати або вкрадання телефону або під час торгівлі новим телефоном. Коли ви шифруєте інформацію на телефоні, вона також допомагає додаткам не читати вміст файлів, не маючи дозволу. Це може захистити ваші дані від вірусних атак або шкідливих програм, що перевищують їх межі. Крім того, перед тим, як викинути або продати старий телефон, переконайтеся, що стерте всю особисту інформацію з пристрою.

Видаліть старі програми

Люди не рідкість випробувати додаток, деякий час користуватися ним, а потім поступово втрачати інтерес. Якщо ви регулярно не очищаєте телефон, ці старі програми будуть сидіти довгі місяці чи навіть роки. Хоча ви, можливо, не використовуєте програму, дозволи, які ви надали, все ще діють. Якщо програма має дозвіл на використання вашого місцезнаходження, доступ до інших додатків або використання мікрофона, він все ще може відслідковувати ваш смартфон. Чому б не перейти через свої додатки та видалити ті, які вам більше не потрібні? Видалення старих додатків не лише добре, якщо ви хочете захистити свою конфіденційність, але також допоможе вашому смартфону безперебійно працювати.

Блокуйте свій телефон

блокування смартфонаЦе може здатися очевидним, але включення заблокованого екрана, захищеного штифтом, є одним з найпростіших заходів, які можна вжити для захисту даних на телефоні. Тим не менш, багато людей все ще не ввімкнули екран блокування. Якщо ви думаєте про конфіденційну інформацію, яку ви маєте на своєму телефоні, включаючи фотографії, доступ до своїх банківських та кредитних карток та повний доступ до вашого списку контактів та облікових записів соціальних мереж, мати сенсорний екран має сенс. Ви можете захистити цю особисту інформацію від кожного, хто намагається до неї дістатися, викравши телефон.

VPN – це найкраща захист конфіденційності

Хоча інші заходи забезпечують певний ступінь захисту, VPN – це одна з найпростіших і найкращих речей, яку ви можете зробити, щоб зберегти конфіденційність свого смартфона. VPN допомагає зберегти анонімність вашої інформації під час використання пристрою.

Як це працює?

VPN-з'єднанняКоли ви підключаєтесь до Інтернету через VPN, інформація, що надходить на сервер VPN, шифрується. Потім VPN передає дані зі свого анонімного сервера. Такий підхід посередника допомагає відділити вас від інформації, яку ви надаєте чи запитуєте. Коли дані вам надсилаються, вони спочатку повинні перейти до VPN, щоб відправник ніколи не мав доступу до вас безпосередньо. Потім VPN зашифровує інформацію та надсилає її вам. З якісним VPN ваша інформація залишається конфіденційною. Оскільки всі дані можуть бути маршрутизовані через VPN, ви маєте більш високий ступінь контролю над тим, яка інформація проходить через ваш пристрій, і як ця інформація позначена для вас.

Безпечний загальнодоступний Wi-Fi

Коли ви користуєтесь своїм пристроєм через загальнодоступний Wi-Fi, наприклад, у кафе, шифрування VPN допомагає захистити вас від сторонніх очей. Хакери часто отримують конфіденційну інформацію, переслідуючи сигнали, що проходять через загальнодоступний Wi-Fi. Використання послуги VPN забезпечить безпеку вашого зв’язку, як ніби ви займаєтесь серфінгом вдома.

Більше переваг?

Служба VPN також пропонує інші переваги для користувачів. Ваше з’єднання на роботі може заблокувати доступ до певних веб-сайтів та служб. Підключившись до VPN, ви зможете уникнути обмежень доступу до потрібних сайтів на своєму телефоні. Послуги потокового передавання відео також обмежують доступ до вмісту залежно від місця, де ви знаходитесь. Підключившись до VPN-сервера в іншій частині світу, ви можете уникнути цих обмежень, щоб повністю скористатися цим вмістом, доступним в Інтернеті..

Фінальні думки

У той час, коли скандали щодо конфіденційності розгойдують деякі з найбільших підприємств, вживати заходів щодо захисту себе має лише сенс. Смартфону лише десять років, тому не дивно, що ми все ще дізнаємось, як це впливає на конфіденційність. Роблячи кілька простих кроків, щоб захистити себе, ви можете спокійно почуватися, оскільки ваша конфіденційність захищена. Щоб дізнатися більше про те, як VPN може допомогти захистити вашу конфіденційність, перегляньте наші публікації щодо вибору правильної VPN для ваших потреб.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me