Ризики конфіденційності вашого автомобіля | VPNoverview

Автомобілі більше пов’язані з ширшим світом, ніж будь-коли раніше. Ви можете просто натиснути кнопку, щоб отримати допомогу на дорозі, розблокувати автомобіль або навіть запустити його віддалено. Крім того, ви можете підняти вказівки щодо руху на сенсорному екрані перед тим, як переключити його на з’єднання з Pandora або Spotify. Наші машини можуть навіть забезпечити точку доступу Wi-Fi для всіх, хто перебуває в автомобілі. Хоча ці зручності великі для споживачів, вони також несуть ризики для нашої конфіденційності. Експерти з конфіденційності переживають, що наші розумні автомобілі можуть виставляти інформацію, яку ми вважаємо за краще зберігати приватною, і що, хоча більшість із нас навіть не знає про ризики.


Ваш автомобіль знає більше, ніж ви думаєте

Розумний автомобіль, що визначає інший автомобіль на дорозіВже більше п’яти років Google та інші компанії володіють можливістю виготовляти автомобіль, який може керувати собою без керівництва людини. Тим не менше, ми все ще щоранку крокуємо в свої машини, сідаємо за кермо і їздимо самі. Причиною цього є те, що ця нова технологія несе очевидні ризики для нашої безпеки, а тому ретельно вивчається та вдосконалюється до повного безпечного використання..

Ризики для нашої безпеки, які створюють транспортні засоби, підключені до Інтернету, набагато менш очевидні. Здебільшого виробники та споживачі не вагаючись додають системи сенсорного екрану, які з’єднуються зі своїми телефонами. Переваги цих систем величезні, як у зручності, так і в безпеці під час руху. Однак ризики для нашої конфіденційності значною мірою були проігноровані.

Оскільки темпи змін технологій продовжують прискорюватися, важливо враховувати пов’язані з цим ризики. Ми лише починаємо усвідомлювати потенційну шкоду прогалин у (онлайн) безпеці. Перш ніж підключитися до розумної системи вашого автомобіля, знайдіть кілька моментів, щоб розглянути ризики для вашої конфіденційності. Ось пара питань та потенційних небезпек, про які ви, можливо, захочете знати.

Хто володіє вашими даними?

Будь-який сучасний автомобіль генерує багато даних навіть на найкоротшій їзді. Швидкість, прискорення, оберти двигуна та багато іншого – все контролюється та вимірюється комп’ютером вашого автомобіля. Ця інформація легко доступна в транспортному засобі і навіть може бути передана назад виробнику для збору. Виробники автомобілів часто вважають себе власниками цієї інформації, хоча це багато говорить про вас та вашу поведінку за кермом.

У транспортний засіб вбудовані складні системи, які дозволяють підключити телефон до сенсорного екрану вашого автомобіля. Сам екран, стереосистема та елементи керування навігацією – це частина системи, до якої ви підключаєтесь. Це підводить нас до важливого питання. Коли ваша інформація проходить через ці системи, ви зберігаєте право власності на неї?

Мало хто з виробників автомобілів, якщо такі є, уточнює, хто володіє даними, які проходять через їх розумні системи. Це дуже багато даних, починаючи від вашого місцезнаходження і закінчуючи повідомленнями та номерами найкращих друзів. Система відображає кожен маршрут, який ви їдете, і через нього також проходять ваші електронні повідомлення та повідомлення в соціальних мережах. Музика, яку ви слухаєте з облікового запису Pandora або Spotify телефону, також проходить через інформаційну систему вашого автомобіля. Скільки цих даних може отримати виробник і хто володіє всією цією інформацією про вас?

Дані про ваше місцезнаходження цінні

Карта з розташуваннямРекламодавці постійно жадають більше інформації про споживачів. Чим точніше ваш профіль, тим краще вони можуть продати вам свою продукцію. Саме тому компанії, такі як Google, можуть заробляти мільярди доларів. Google збирає інформацію про оголошення, на які ви натискаєте, ваші веб-пошуки та інше. Це дає їм змогу створити вам неймовірно точний профіль. Однак, як правило, ці дані обмежені лише вашою онлайн-діяльністю.

Дані про місцезнаходження можуть давати рекламодавцям цінну інформацію про ваше життя поза Інтернетом. Там, де ви живете, працюєте і купуєте, це вже не лише ваш бізнес. Якщо вас спеціально запитали, ви, ймовірно, ніколи не охоче передаватимете всю цю інформацію рекламодавцю, але для створення точного профілю це безцінно. Дані про місцеположення можуть виявити, коли ви почали відвідувати нового лікаря, куди ви відмовляєтесь від дітей у школі, який час ви залишаєте на роботі та скільки часу ви витрачаєте застряг у трафіку.

Ця інформація доступна завдяки розумній інформаційній системі вашого автомобіля. Оскільки ці дані є цінними, вони майже напевно можуть бути використані, щоб допомогти рекламодавцям створити ваш профіль. Захист конфіденційності ніколи не стане пріоритетним для виробників автомобілів, якщо він не стане для вас пріоритетним. Ось чому так важливо усвідомлювати ризики.

Ваш автомобіль може бути зламаний

Можливо, ви чули історії про хакерів, які беруть на себе управління автомобілем. За допомогою правильних інструментів та доступу хакер може скористатися контролем над поломами, двигуном, фарами та іншими функціями вашого догляду. Однак для цього, на щастя, потрібен хакер отримати фізичний доступ до вашого автомобіля протягом певного періоду часу. Тому шанси цього з вами все ще віддалені. Просто переконайтеся, що ви дозволяєте лише людям, яким ви довіряєте всередині вашого автомобіля, тож ви можете бути впевнені, що єдиний, хто керує автомобілем під час руху, це ви.

З іншого боку, отримати доступ до інформаційної системи вашого розумного автомобіля набагато простіше. Ваш автомобіль зазвичай підключається до телефону через з’єднання Bluetooth. На жаль, Bluetooth не є повністю безпечним. Є декілька способів, яким цей зв’язок може бути порушений. Це дозволяє хакерам отримати доступ до інформації, що протікає через з’єднання. Оскільки ця слабкість раніше не була виявлена, для неї не було забезпечено жодної безпеки. Тому інформація, що проходить через розумну інформаційну систему вашого автомобіля, може бути зламана для кожного, хто проходить ваш транспортний засіб, якщо у них є необхідне обладнання.

Що ви готові втратити

Якщо інформація, що проходить через інформаційну систему вашого автомобіля, зламана або продана рекламодавцям, це напад на вашу конфіденційність. Усі, хто має доступ до цієї інформації, можуть читати сповіщення з вашої електронної пошти чи соціальних медіа. Вони могли легко виявити, де ти живеш і де працюєш. Помітивши тенденції у ваших даних, хакер міг знати, у який час ви залишаєтесь на роботі, залишаючи ваш будинок відкритим для крадіжок. Зрештою, злодії точно знатимуть, коли завдати удару, не перебуваючи там, щоб зупинити їх.

Крім конфіденційної інформації, якою можна ділитися без вашого відома, саме відчуття вторгнення в приватне життя, яке виникає від того, щоб хтось отримав доступ до вашого приватного життя, також може мати наслідки. Порушуючи це, ваше почуття конфіденційності ніколи не може повернутися таким же чином. Спокій, який ви мали зараз, може легко стати історією, коли щось серйозне станеться через втрату конфіденційності. Отже, що ви можете зробити, щоб цього не сталося? У нас є кілька порад для вас.

Як ви можете захистити свою конфіденційність?

Як і всі інші електроприлади, машини розвивалися і, швидше за все, будуть розвиватися в майбутньому. Крім того, рекламодавці, хакери та інші групи продовжуватимуть полювати на ваші особисті дані. Чи означає це, що вам доведеться відмовитися від сучасних технологій та придбати старий автомобіль без сенсорного екрана чи з’єднання Bluetooth? Не обов’язково. Дотримуйтесь наступних порад, і вам буде добре.

Запитайте про політику конфіденційності

Список з лупоюКупуючи автомобіль, не бійтеся запитати про політику конфіденційності виробника. Не дивуйтеся, якщо і продавець не буде легко відповісти на вас. Політика конфіденційності розповість про те, що відбувається з вашою інформацією, хто має до неї доступ та хто їй належить. Це вам важливо знати.

Майте на увазі, що продавець може знайти певний час, щоб знайти поліс, оскільки не багато людей схильні його запитувати. Однак, якщо ви разом з іншими продовжуєте наполягати на важливості цього питання, торговці помітять про це і також почнуть наполягати на змінах. Замість того, щоб просто переконатися, що політика конфіденційності вашого поточного автомобіля відповідає вашим побажанням, ви також будете працювати над тим, щоб політики в майбутньому сприйматимуть конфіденційність клієнтів серйозніше.

Не підключайтеся, коли не потрібно

Перш ніж підключитися до розумної системи вашого автомобіля, подумайте, чи корисна вона вам у цій конкретній поїздці. Чи будете ви користуватися навігацією? Чи можете ви зачекати, щоб переглянути сповіщення, поки ви не доїдете до пункту призначення? Замість того, щоб виключати звичку, подумайте про можливі ризики достроково. Якщо ви не завжди пов’язані, ваш автомобіль не буде знати про вас.

Анонімізуйте свої дані за допомогою VPN

Ваш автомобіль навряд чи може зібрати ваші дані та поставити під загрозу конфіденційність, якщо в першу чергу немає жодної особистої інформації для збору. Ось чому завжди слід вживати заходів для покращення конфіденційності, перш ніж з’єднуватися через Bluetooth. Анонімні дані, які не повертаються до вас, майже не марні для сторонніх осіб. Якщо ви можете зробити прості кроки, щоб дистанціюватися від своєї інформації, радимо зробити це. Один із простих способів анонімності вашої інформації – це використання VPN.

Під час підключення через VPN ваші дані шифруються перед надсиланням на анонімний сервер VPN. Звідти він надсилається до пункту призначення, до якого ви намагаєтесь дістатися. Таким чином, ви не підключаєтесь безпосередньо до веб-сайту чи онлайн-сервісу. Усі ваші дані завжди спочатку проходять через VPN-сервер. Цей сервер передає ваш запит і отримує інформацію назад з сайту. Оскільки онлайн-сервіс ніколи не стосується вас безпосередньо, і запит, і ви залишаєтесь приватними. Потім VPN зашифровує дані та передає їх вам назад.

Такий підхід посередника захищає вашу конфіденційність, але при цьому надає швидкісний доступ до онлайн-сервісів, від яких ви залежали. Крім того, VPN може допомогти вам уникнути географічних обмежень або брандмауерів між вами та конкретною інформацією. Щоб дізнатися більше про різні VPN та як вони можуть допомогти захистити вашу конфіденційність, перегляньте наш пост про вибір найкращої VPN для ваших потреб.

Заключні думки

Варіанти, які сучасні машини пропонують своїм водіям, неймовірно корисні та веселі. Однак добре також бути трохи обережними до цієї технології. Переконайтеся, що компанії не закінчуються вашими особистими даними, відповідаючи за вашу конфіденційність. Якщо ви перевірите політику конфіденційності виробника вашого автомобіля, будьте відключені, коли зможете, і використовуйте VPN для захисту своїх даних, вам буде дуже мало турбуватися. За допомогою цих порад ви можете продовжувати користуватися всіма перевагами сучасного автомобіля без зайвого стресу від можливого порушення конфіденційності.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me