Ризики конфіденційності ваших розумних окулярів | VPNoverview.com

Особа, яка використовує окуляри реалізованої реальностіПоле доповненої реальності (AR) – один із святих граалів електроніки. Ці розумні окуляри накладають графіку на вигляд перед вами, щоб представити вам інформацію з комп’ютера чи смартфона. Якщо вам подобається бути на передовій, ви, без сумніву, шукаєте або вже володієте розумними окулярами. Проблеми конфіденційності не тільки стосуються людей, яких ви можете стримано фотографувати. Насправді ці компанії можуть збирати та використовувати дані про вас більше, ніж ви усвідомлюєте.


Розумні окуляри на близькому горизонті

Потенціал неординарного використання розумних окулярів змушує багатьох компаній вийти на ринок. Деякі з них доступні зараз, або просто за кутом. Ця технологія має потенціал докорінно покращити наше життя. Однак це також створює серйозні нові ризики для конфіденційності.

Google Glass

Google Glass зробив великий сплеск кілька років тому, намагаючись донести цю технологію до споживачів, але проблеми конфіденційності значною мірою зробили це непрактичним. Це не заважає Google продовжувати розвивати цю технологію. Спочатку призначений для звичайного споживача, Google Glass зараз орієнтований на використання підприємств. Ці розумні окуляри дозволяють працівникам швидко перевіряти товарні запаси, стан машин або отримувати оновлення про прогрес у режимі реального часу. Google сподівається, що користувачі звикають до технології на роботі, вони захочуть її і вдома.

Intel’s Vaunt

Intel – найвідоміша компанія з виготовлення процесорів, що живлять багато комп’ютерів сьогодні. Вони готові вийти на ринок смарт-скла зі пропозицією під назвою Vaunt. Стратегія Intel – робити більше з меншим. Замість продуктивних гарнітур та очевидних проекторів продукт Intel майже не примітний на вигляд. Дисплеї зникають, якщо користувач не дивиться на нього безпосередньо, і тільки користувач може сказати, коли він використовується.

Microsoft HoloLens

Microsoft HoloLens деякий час був доступний певній групі користувачів. HoloLens 2, як і окуляри Google, орієнтований насамперед на бізнес. HoloLens працює на версії Windows і так добре поєднується з екосистемою Microsoft, включаючи Microsoft Office та програмне забезпечення для підвищення продуктивності.

Чарівний стрибок

Протягом багатьох років любителі розумного скла дивляться рекламні ролики Magic Leap із почуттям дива. Нарешті, Magic Leap запустили для споживачів у 2018 році. Продукт обіцяє захоплююче відео, накладене прямо у ваше поле зору. Застосування цього продукту може бути практично безмежним. Секретність компанії викликала зацікавленість і не дозволяла приймати їхні претензії. Тільки час покаже.

Чому розумні окуляри можуть стати кошмаром конфіденційності

Збій Google Glass стався значною мірою тому, що люди відчули, що це порушило їх приватне життя. Розумні окуляри могли робити фотографії, записувати відео та фіксувати розмови. Якщо ви були в кімнаті з кимось, хто носив Google Glass, ви могли відчувати, як кожен ваш рух спостерігають і записують. Це призвело до заборони Google Glass у багатьох барах та ресторанах.

Хоча не лише ті, хто знаходиться перед камерою розумних окулярів, можуть очікувати масового вторгнення в їх приватне життя. Самі користувачі також вразливі до того, що особиста інформація відкриється через їх розумні окуляри. Окуляри можуть бути з користувачем у будь-який час і практично можуть бачити все, що бачить користувач у багатьох випадках. Це створює розрив у вашій безпеці конфіденційності.

Побоювання щодо смарт-окулярів та даних про місцезнаходження

Розумні окуляриРекламодавці намагаються отримати дані про місцезнаходження від користувачів. Інші форми інформації, що ділиться в Інтернеті, зазвичай зосереджуються на вашій діяльності та інтересах під час роботи в Інтернеті. Дані про місцеположення представляють дані про ваше життя в реальному світі. Ваш смартфон вже надає велику кількість інформації про те, куди ви їдете, магазини, в яких ви часто відвідуєтесь, і як ви туди потрапите. Розумні окуляри можуть забезпечити ще більше. Не тільки рекламодавці могли дізнатись, де ви знаходитесь, але і як довго ви переглядали певний дисплей, або скільки часу ви витратили на читання заголовків на папері в газетному кіоску. Дані про ваше місцезнаходження стають ще точнішими для націлених оголошень.

Розумні окуляри вразливі для хакерів

Як і для будь-якої нової технології, потрібен час, щоб виявити всі способи, якими вона може бути вразлива для зловмисного використання. Але якщо домашні комп’ютери, ноутбуки та смартфони були спокусливою ціллю для хакерів, розумні окуляри лише тим більше. Якщо хакери можуть отримати контроль над розумними окулярами із вбудованою камерою, вони можуть спостерігати, як ви вводите свої паролі, номери PIN-кодів та всі інші заходи безпеки, які ми вживаємо. Порушення вашої конфіденційності може спричинити не тільки збентеження, а й фінансові збитки.

Навіть для тих розумних окулярів без камер ризик конфіденційності великий. Ці окуляри передають вашій зорі чутливі сповіщення. Хакер, який отримує контроль над вашим пристроєм, може читати сповіщення з ваших соціальних медіа, електронної пошти та текстових повідомлень. Оскільки стільки нашого зв’язку з друзями та роботою відбувається через Інтернет, це викриття вашої конфіденційності може мати руйнівні наслідки.

Відповідь брехне вперед, а не назад

Ризики для нашої конфіденційності з-за нових технологій, таких як розумні окуляри, можуть змусити нас вагатися на шляху. Але переваги, які пропонують смарт-окуляри, можуть бути величезними, і їх не слід відкидати, якщо ми можемо цього уникнути. Відповідь лежить не в тому, щоб повернутися до днів без цієї технології, але йти вперед обережно.

Один з найкращих захистів для конфіденційності – це якісний VPN. VPN шифрує ваші дані на і з VPN-сервера. Потім ваша інформація надсилається з сервера VPN на веб-сайт або службу і повертається до VPN. Оскільки дані ніколи не адресовані вам безпосередньо, ваша анонімність зберігається, а ваша конфіденційність охороняється. У поєднанні з технологіями, такими як смарт-окуляри, це може допомогти гарантувати, що навіть якщо ваша безпека буде порушена, ваша конфіденційність може бути захищена.

Щоб дізнатися більше про переваги використання VPN, перегляньте наш пост про вибір найкращої VPN для ваших потреб.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me