Мед та конфіденційність: чи безпечне це безкоштовне розширення? | VPNoverview

Мед логотипІнтернет-магазини постійно збільшують популярність. Це не дуже дивно. Натиснути “купити” так просто, щоб на наступний день пакет прийшов на ваш порог. Також можна знайти багато знижок в Інтернеті. Знижка на найновіший Nintendo на 20 доларів, знижка 10% на ваші улюблені сорочки – кожен заощаджений долар – це виграний долар. Тут переходять розширення, такі як Honey. Ці програми перевіряють в Інтернеті активні коди купонів та знижки на продукти, які ви збираєтесь купувати, щоб ніколи не витрачати занадто багато коштів. Звучить корисно, але чи Honey насправді такий дивовижний, як звучить?


У цій статті ми розповімо вам більше про Honey, як це працює під час покупок в Інтернеті, як вони заробляють гроші та як цей безкоштовний додаток для економії грошей обробляє ваші особисті дані та конфіденційність.

Що таке мед?

Honey – розширення для додатків та веб-переглядачів, яке допомагає заощадити гроші під час покупки в Інтернеті. Він був заснований у 2012 році в США. Мед здійснює пошук в Інтернеті за наявними кодами купонів, які дозволять здешевити продукти, які ви хочете придбати. Існує багато додатків, які працюють аналогічно, такі як PriceScout та InvisibleHand. Мед, однак, наразі є найбільш відомим.

Додатки, що заощаджують гроші, шукають в Інтернеті найкращі пропозиції. Їх мета – зробити покупки в Інтернеті максимально дешевими та швидкими. Honey, зокрема, має як додаток для телефону та планшета, так і розширення для браузера для вашого комп’ютера. Розширення працює у фоновому режимі вашого веб-переглядача, тому його ви побачите лише тоді, коли вам це потрібно. Щоразу, коли ви здійснюєте покупки в Інтернеті, ви можете натиснути розширення Honey у верхній частині веб-переглядача, щоб побачити, які знижки доступні.

Як працює мед

Збережені медові грошіHoney вносить кілька змін у ваш інтернет-досвід. По-перше, він додає кнопки на веб-сторінки, які ви відвідуєте, особливо це стосується веб-магазинів. За допомогою цих кнопок ви зможете зберегти певний продукт у своєму “списку”. Це означає, що Honey буде постійно перевіряти ціну цього продукту та повідомляти вас, якщо він опуститься нижче певного моменту, тож ви зможете придбати його, коли дешевше.

Ще один варіант можна знайти на Amazon, масовому інтернет-ринку, який тісно співпрацює з Honey. Там Honey перевірить, чи є ціна, яку ви платите за певний продукт, найдешевшою в Amazon. Іноді один і той же продукт завантажується в Amazon кілька разів, кожен запис із різною ціною. З Honey ви завжди знайдете найдешевший варіант, не виходячи на пошуки себе.

Навіть поза межами Амазонії, Honey зможе вам допомогти. Після того, як ви заповнили свій кошик у веб-магазині та опинилися під час виїзду, просто натисніть логотип Honey у своєму браузері. Мед знайде вам найкращі коди купонів. Просте і корисне додаток, так здається. Але питання полягає в тому, що в цьому улов? Мед зараз налічує понад 17 мільйонів членів. Як їм це вдалося? І звідки вони взяли гроші для ведення бізнесу, якщо їхні послуги справді безкоштовні?

Реклама меду: YouTube

Якщо ви чули про розширення Honey раніше, швидше за все, вони співпрацювали з одним із ваших улюблених онлайн-менеджерів. Honey спонсорує незліченну кількість знаменитих YouTubers, які потім поговорять про розширення у своїх відео. Вони можуть відзначити неймовірні знижки, які їм вдалося знайти за допомогою Honey, закликаючи глядачів завантажити розширення, яке “займає лише два кліки”. Ось приклад такого спонсорованого відео, в даному випадку від MrBeast, відомого YouTuber з майже 30 мільйонами підписників.

Крім прямого контакту з впливовими, Honey також продає свої послуги, купуючи рекламу на YouTube. Можливо, ви бачили ці оголошення на початку (або прямо посередині) відео. Завдяки рекламі та спонсорству на платформах, таких як YouTube, Honey змогла виростити свій бренд та отримати тисячі (якщо не мільйони) нових користувачів.

Мед і гроші

Мед може бути безкоштовним розширенням, але це не означає, що він взагалі не має грошей. Деякі відео, спонсоровані Honey, були спонсоровані на десятки тисяч доларів. В кінці 2019 року PayPal виявила, що вони купують Honey за 4 мільярди доларів – їх найбільше придбання поки що. Як вільне програмне забезпечення може стати таким цінним?

Як Мед заробляє гроші

Будь-який успішний бізнес має фінансову стратегію: спосіб, яким вони заробляють свої гроші та здатні продовжувати своє існування. Стратегія меду пов’язана з комісіями та філіями. Їхні партнери, продавці, коди знижок яких ви використовуєте, надають їм комісію, коли член Honey купує щось за допомогою промо-коду. Іншими словами, якщо ви придбаєте щось у веб-магазині X за допомогою коду Honey, Honey отримає гроші від веб-магазину X. Таким чином, вони стверджують, вони зможуть утримати Honey безкоштовно, не продаючи будь-які дані своїх користувачів.

Honey очевидно – це більше, ніж проста база даних для купонних кодів. Багато веб-сайтів, магазинів та інших підприємств уклали угоди з Honey. Ці угоди, що призводять до комісій за Honey, створюють найбільшу форму прибутку. Іншими словами, коди, які використовує Honey, – це не просто загальні коди, які ви вибираєте з Інтернету. Це активні акції, які допомагають людям, що працюють в компанії Honey, на заробіток на життя.

Медовий золото

Мішок з знак долара на комп'ютеріЗамість того, щоб просто надавати вам коди знижок, Honey піде на крок далі. У них є спеціальна програма лояльності, яка дозволяє заробляти очки. Чим частіше ви використовуєте розширення, тим швидше ви наберете “очки” в цій системі, яка називається Honey Gold. Коли у вас буде достатньо очок (1000 меду золото), ви можете обміняти їх на подарункові картки у всіх видах інтернет-магазинів, включаючи Amazon та eBay.

Ця проста система винагороди створює почуття лояльності у користувачів. Вони хочуть отримати те Honey Gold, щоб вони змогли отримати подарункову карту – і тому вони продовжать використовувати Honey.

Чому PayPal купив Мед

PayPal купив Honey ще в кінці 2019 року. Придбання відбулося не менше ніж 4 мільярди доларів. Мед випустив заяву про те, як це вплине на членів. Зокрема, вони зможуть співпрацювати з більшою кількістю торговців та пропонувати більше варіантів оплати. Тепер користувачі також зможуть приєднатися до Honey через свої акаунти в PayPal. Більше того, Honey чітко зазначив, що в способі поводження з конфіденційністю своїх користувачів не буде змін. Ми детальніше розглянемо це в наступному розділі.

Для Honey, ставши частиною родини PayPal, очевидно, вийде кілька переваг. Отже, що отримує PayPal взамін за цю угоду? Мед може бути безкоштовним, але це не означає, що він не приносить ніяких грошей. Як згадувалося раніше, Honey заробляє комісії щоразу, коли член купує щось, використовуючи один із своїх кодів знижок. Окрім цих можливих заробітків, PayPal особливо хотів отримати свої сили на технології Honey. За даними компанії, ця технологія допоможе PayPal досягти клієнтів та персоналізувати досвід покупки. Питання: як персональний досвід покупок та конфіденційність йдуть рука об руку?

Що мед знає про тебе?

У світі, де ніколи нічого не є “безкоштовним”, мати безкоштовне розширення, як Honey, яке не приносить вам прибутку хоча б якимось чином, здається неможливим. Що тут відбувається? Ми заглянули в це.

Збір даних користувачів

Для того, щоб зробити їх функцією обслуговування, Honey потрібно зібрати дані користувачів. Зрештою, він повинен знати, де ви знаходитесь в Інтернеті, щоб мати можливість надавати вам правильний вид знижок. Однак, оскільки Honey зросла набагато більше, ніж звичайний пошук знижок, вони збирають набагато більше даних користувачів, наприклад, через cookie. Встановлюючи розширення, ви бачите наступний екран, який заохочує вас створити обліковий запис.

Створення акаунта в компанії Honey

Якщо ви вирішите створити обліковий запис Honey, додаток зможе зібрати більше інформації про вас. Що саме вони знають? У своїй політиці конфіденційності вони згадують збір:

Персональна інформація:

 • Ваш логін, якщо ви вирішили ним користуватися (включаючи електронну пошту, ім’я користувача, пароль)
 • Будь-які дані, які ви бажаєте поділитися у своєму профілі, наприклад ваше ім’я, посилання та профілі в соціальних мережах (якщо ви ввійдете в обліковий запис Google або Facebook, вони зможуть переглядати ці акаунти, але лише якщо вони публічно доступно)
 • Будь-яке спілкування з Honey електронною поштою або за допомогою інших засобів
 • Інформація про банківську або кредитну карту, якщо ви надали її через додаток Honey Mobile або Honey Pay
 • Елементи, які ви додаєте до списку списку
 • Купони, промо-коди та пропозиції, якими ви поділилися з Honey
 • Друзі, яких ви посилаєтесь на Мед
 • Магазини, які ви вибрали для перегляду за допомогою трекера Honey

Технічна інформація:

 • Тип пристрою
 • Унікальний ідентифікатор вашого пристрою
 • Його операційна система
 • Тип вашого браузера
 • IP-адреса
 • Марки подій
 • Журнали помилок

Як бачите, велика частина особистої інформації, яку вони збирають, залежить від того, поділитесь ви їм чи ні. Чим більше ви поділитесь, тим ефективнішим буде додаток та менше конфіденційності у вас. Іноді дані, які вони збирають, анонімізуються та агрегуються, щоб допомогти їм проаналізувати свої послуги.

З іншого боку, Honey обіцяє ніколи не слідкувати за історією вашої пошукової системи, електронною поштою чи вашим переглядом на будь-якому веб-сайті, який не є роздрібним веб-сайтом.

На попередньо затверджених роздрібних сайтах Honey збиратиме інформацію про цей сайт (назва продавця, перегляд сторінок), а також ціни та доступність товарів. Вони можуть використовувати цю інформацію та інформацію, яку вони зібрали про вас, щоб дати вам персоналізовані рекомендації, як-от показ спонсорських пропозицій товарів. Іншими словами, вони відслідковують ваші звички щодо покупок і відповідно підлаштовують ваш Інтернет-магазин.

Обмін даними користувачів

Бізнесмени вітають один одногоКомпанія Honey обіцяє ніколи не продавати ваші особисті дані. Можна стверджувати, що “особисті дані” не охоплюють усіх зібраних даних: є інформація про товари, які ви купуєте чи шукаєте насправді особисті? Ця інформація, яка також називається метаданими, може бути дуже цінною. Про це вже свідчить той факт, що Honey використовує його для показу персоналізованих пропозицій та індивідуального досвіду. Однак, згідно зі своєю політикою конфіденційності, Honey не продає цю інформацію. Однак вони поділяться ними з різними сторонами, включаючи:

 • Їх постачальники послуг, які допомагають їм у підтримці своєї продукції, маркетингу, юридичних питаннях, захисті безпеки, обробці платежів тощо
 • The магазини ви купуєте у, для чого потрібна ваша інформація про доставку, щоб мати змогу надсилати вам придбаний товар (але лише тоді, коли ви користуєтеся програмою Honey Mobile)
 • Їх материнська компанія, PayPal, та його філій та дочірніх підприємств

Крім них, Honey може також обмінюватися інформацією з іншими сторонами, наприклад, коли цього вимагає законодавство. Вони також можуть ділитися анонімними даними з іншими. Остаточна згадка, яку вони зазначають щодо цієї теми, полягає в тому, що вони можуть обмінюватися інформацією, “коли [вони] сумлінно вірять, що потрібно захищати [їх] права, захищати вашу безпеку чи безпеку інших людей або розслідувати шахрайство”. Хоча це твердження, ймовірно, навмисно розпливчасте, щоб охопити будь-які несподівані ситуації, воно також надає Меду достатньо місця для обміну даними користувачів, якщо вони хочуть.

Всю цю інформацію можна знайти в політиці конфіденційності компанії, яка відкрито доступна на їх веб-сайті. Honey збирає та ділиться досить великою кількістю вашої інформації, що може бути проблемою, якщо ви цінуєте свою конфіденційність в Інтернеті. Однак, принаймні, Мед відкритий щодо своєї політики.

Мед слідкує за кожним вашим рухом?

Завдяки персональним рекомендаціям Honey для користувачів, вам може бути цікаво, наскільки вони вивчають вашу поведінку в Інтернеті. Яку інформацію вони використовують для надання вам персоналізованих пропозицій? Деякі люди задаються питанням, чи Honey насправді є формою шпигунських програм, яка відстежує все, що ви робите в Інтернеті, лише щоб мати змогу отримати від цього прибуток. Компанія почула ці проблеми і відповіла спеціальним відео на YouTube. У цьому відео вони виконують тест детектора брехні на своїх працівників.

Співробітники розповідають про те, як вони не продають ваші особисті дані, наприклад вашу електронну адресу. Вони ще раз підтверджують, що Honey заробляє гроші через комісії та визнає, що користується послугою самостійно. Це відео було розумним маркетинговим кроком, оскільки воно грає в останній популярності в Інтернеті тестових відеозаписів брехні. Чи справді це корисно з точки зору з’ясування того, наскільки правдивий Мед, залишається відкритим для обговорення. Кадри могли бути відредаговані зрештою. Більше того, хоча розширення може не продавати ваші дані, це не означає, що він не може бачити ваші дані для себе – що він може.

Мед шпигунський?

Око на ноутбуціДля того, щоб дійти до цього, ми самі дослідили цю справу. Деякі люди бояться, що мед може бути шпигунським. Шпигунське програмне забезпечення – це форма зловмисного програмного забезпечення, яке заражає ваш комп’ютер, смартфон чи інший пристрій і збирає інформацію про вас. Він буквально шпигує за вами під час використання свого пристрою, відстежуючи історію веб-переглядача, історію завантажень, будь-яку особисту інформацію, таку як дані для входу в систему, банківські реквізити та ваші електронні листи.

Зазвичай шпигунське програмне забезпечення значно сповільнить ваш пристрій. Оскільки зловмисне програмне забезпечення постійно реєструє все, що ви робите, воно використовуватиме багато робочої пам’яті. Перегляд, потокове передавання та натискання навколо займуть значно більше часу. Коли ми встановили Honey, це було не так.

Щоб переконатися, ми розглянули активні процеси на нашому комп’ютері, щоб з’ясувати, чи активне програмне забезпечення Honey на задньому плані пристрою. Це було не так. Коротше кажучи, Honey не є формою шпигунських програм, навіть якщо він збирає ваші дані, як було зазначено вище та в їх політиці конфіденційності.

Активність меду у вашому веб-переглядачі

Можна зробити висновок, що Honey не дотримується кожного кроку, який ви робите на своєму пристрої. Таким чином це не впливає на вашу загальну безпеку та конфіденційність. Однак, оскільки це розширення для браузера, було б цікаво подивитися, як це працює в браузері. Ми встановили Honey на браузер Firefox і спробували побачити, скільки програма відстежує. Переглянувши менеджер завдань нашого веб-переглядача, ми побачили, наскільки активний Honey під час нашого перегляду.

Honey – це розширення для веб-переглядачів, яке, як видається, є активним у будь-який час, хоча часто виявляє лише дуже малу активність. Під час відвідування роздрібних веб-сайтів, таких як амазонка, енергетичний вплив меду збільшується. Це означає, що шукає правильні знижки, визначивши, що ви звернулися до веб-магазину партнера. Поки що нічого незвичайного: саме так призначено робити Мед.

Під час відвідування нерегулярних веб-сайтів, наприклад, власного веб-сайту чи будь-яких інших інформаційних сторінок, знайдених за допомогою веб-пошуку Google, енергетичний вплив Honey залишається низьким. Хоча програма перевіряє, чи веб-сайт є роздрібною торгівлею, він більше нічого не робить, коли вирішив, що це не так. Нічого помітного не відбувається, коли ви також використовуєте соціальні медіа, такі як Twitter та YouTube. Мед, здається, не відстежує ваші кроки тут.

Відвіданий веб-сайт
Енергетичний вплив меду
Веб-сайт для роздрібної торгівлі (Amazon)Середній / високий
Веб-сайт без решти (VPNoverview)Низький / нульовий
Платформа соціальних медіа (YouTube, Twitter)Низький / нульовий

Щоразу, коли Honey дуже активний, його пам’ять буде рости. Це означає, що додаток зберігає інформацію про вашу поведінку в Інтернеті, як це було відомо. Хоча ця практика, безумовно, впливає на вашу конфіденційність, це не обов’язково неправильно. Зрештою, використовуючи Honey, ви погоджуєтесь дозволити йому відстежувати ваші інтернет-рухи та перевіряти кожен веб-магазин, який ви використовуєте. Розширення формує профіль ваших даних, який вони використовують для персоналізації вашого досвіду. Ось чому кількість пам’яті розширення зростає.

Фінальні думки

Додаток для економії грошей Honey – один із найпопулярніших у своєму роді. Послуга спрямована на пошук найкращих, найрелевантніших знижок для своїх користувачів. Він також має систему повернення грошей, де користувачі можуть заробити частину грошей, витрачених на нові продукти, використовуючи Honey. Для того, щоб Honey змогла функціонувати, вона повинна зібрати певні особисті дані. Ви можете відмовитися від спільного використання більшості цих даних, наприклад електронної пошти, соціальних медіа та іншої конфіденційної інформації. Однак для звичайного користувача Honey використовуватиме дані для налаштування та персоналізації вашого покупок.

Що стосується конфіденційності, Honey – не найкраще розширення для використання. Якщо ви хочете залишатися анонімними в Інтернеті або просто не бажаєте ділитися своїми звичками щодо покупок з іншими, ми радимо вам триматися подалі від Honey. Однак для розширення, яке було розроблено, воно робить добру роботу. Схоже, воно не містить шпигунських програм і активно працює лише після того, як ви опинитесь на веб-сайті роздрібної торгівлі або на веб-магазині. Це розширення не продає ваші дані маркетологам (або комусь іншим з цього приводу), але воно виконує завдання маркетолога. Надаючи вам персоналізований досвід, він намагається змусити вас купувати більше в Інтернеті, тому вони та їхні партнерські магазини можуть отримати з цього прибуток. Сміливо користуйтесь Honey, якщо ви знаєте, що ця компанія дізнається багато про вас і про те, як ви робите покупки в Інтернеті!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me