Які правила та штрафи пов’язані із завантаженням? | VPNOперегляд

Останні кілька років тема «тертя» між завантажувачами торентів та продюсерами музики, фільмів та інших засобів масової інформації стала великою суперечкою. Однак початок цього випуску можна простежити більше двох десятиліть тому.


Компанія Napster вперше з’явилася в Інтернеті в 1999 році як послуга однолітків (P2P) для обміну музикою в Інтернеті. Це вибух популярності, набравши 80 мільйонів користувачів лише за кілька років. Насправді це було настільки популярно, що музична індустрія діяла, щоб закрити Napster у 2001 році. З того часу Конгрес США та інші законотворчі органи діяли, щоб створити та застосувати обмеження щодо того, що можна завантажувати чи ділитися в Інтернеті. Ці закони визначають, які завантаження є незаконними та які штрафи можуть загрожувати користувачам за порушення цих законів.

В наші дні поспішні перемоги між завантажувачами та завантажувачами торентів більше зосереджені навколо торент-платформ, таких як The Pirate Bay та RARBG. Крім того, зростання музичних та відео-розважальних служб, таких як Netflix та Spotify, також означало, що люди мають інші доступні та зручні засоби споживання останнього відео / музичного контенту. Однак все ще багато людей, які вдаються до завантаження торрентів.

Крім того, є ще одне, що стосується завантаження, яке не змінилося: незнання закону не виправдовує покарання, тому краще знати, які дії можуть бути незаконними при завантаженні вмісту в Інтернеті та які покарання вам можуть загрожувати. Ось чому ми розповімо вам про це у цій статті.

Закон про захист авторських прав цифрового тисячоліття

Мадам СправедливістьУ 1998 році США прийняли поправку до заголовка 17, закону, що стосується питань авторського права. Основою Закону про захист авторських прав у цифрове тисячоліття (DMCA) було оновлення закону про авторські права для боротьби з цифровими технологіями. Ви, мабуть, найбільше знайомі з DMCA, коли бачили його, коли знаходите відео YouTube, яке було знято за порушення закону. Крім того, ви можете бачити його іноді, коли шукаєте повний фільм в Google, внизу сторінки.

Що говорить DMCA про завантаження?

DMCA по суті складається з трьох основних елементів.

По-перше, він забороняє створювати та розповсюджувати технології, створені з метою обходу заходів щодо захисту авторських прав. По-друге, воно застосовує суворіші покарання для людей, які порушують чиїсь авторські права. Нарешті, DMCA обмежує відповідальність постачальників послуг Інтернету та власників веб-сайтів та платформ, коли вміст, що порушує авторські права, завантажений або завантажений користувачем цієї платформи. Для цілей цієї статті вкрай важливі два останні пункти.

Як частина, а точніше як умова цієї зменшеної відповідальності, якщо Інтернет-провайдер або веб-сайт виявляють порушення авторських прав, вони погоджуються зняти вміст. Це також відбувається, коли компанія отримує повідомлення про вміст, який порушує авторські права. Наприклад, коли власник авторських прав знайде відео на YouTube, яке, на його думку, порушує їхні права, може попросити службу зняти його. Якщо ви завантажуєте цю сторінку і бачите повідомлення про те, що YouTube видалив відео за порушення DMCA, зазвичай це сталося. З цього питання найкраще зацікавити саме YouTube або будь-яка інша платформа. Зрештою, якщо вони видалять вміст, вони не можуть нести відповідальності.

Штрафи DMCA

Покарання за порушення DMCA може включати як цивільні, так і кримінальні покарання. Якщо його визнають винним, від людини можуть вимагати сплатити до 2500 доларів фактичної шкоди за кожне порушення. Повторні правопорушники можуть зіткнутися до потрійної шкоди. Кримінальні покарання включають штрафи до 500 000 доларів США і до п’яти років позбавлення волі за перше правопорушення. Повторним порушникам загрожує до 1 мільйона доларів США штрафу та до десяти років ув’язнення. Суд, ймовірно, також ухвалить судове рішення щодо винних, щоб уберегти його чи її від подальших порушень у майбутньому.

Закон NET

Закон NET короткий до Закону про електронні крадіжки. Цей закон був прийнятий у 1997 році і є спробою керувати онлайн-піратством. Піратство – це те, коли вміст, захищений авторським правом, копіюється та розповсюджується – як гроші, так і безкоштовно. Закон NET спрямований на стримування піратства музики, відеоігор, фільмів та програмного забезпечення.

Менша і велика категорія

Закон про NET розділений на дві категорії. Менша категорія криміналізує порушення авторських прав на матеріали, вартістю не менше 1000 доларів. Більша категорія включає отримання прибутку на захищеному авторським правом матеріалі принаймні 2500 доларів США і передбачає принаймні 10 копій матеріалу протягом 180 днів. Зауважте, що менша категорія не вимагає від порушника ніякого прибутку від матеріалу. Слід також зазначити, що цінність матеріалу є кумулятивною. Якщо порушник завантажує пісню, яку завантажено 100 разів, кожне завантаження додасть значення, що зараховується проти нього.

NET Act штрафи

Покарання для меншої категорії включає штрафи до 100 000 доларів США і до одного року в’язниці. Для більшої категорії Закон про NET передбачає покарання у розмірі до 250 000 доларів та тюремне ув’язнення до п’яти років. Крім цих кримінальних покарань, власник авторських прав може також вимагати цивільних позовів щодо цінності вмісту, захищеного авторським правом.

Закон про комп’ютерні шахрайства та зловживання

Закон про комп’ютерні шахрайства та зловживання (CFAA) розроблений так, щоб спеціально орієнтуватися на хакерство. Незважаючи на те, що він був прийнятий спочатку в 1986 році, до закону було внесено кілька змін. Останні зміни внесли це в Закон про правоохоронні злочини та реституцію. Закон надає федеральному уряду дуже широкі повноваження щодо протидії будь-якій комп’ютерній діяльності, яка, на його думку, може загрожувати уряду, банківській діяльності або бізнесу.

Цей закон, розроблений спеціально для націлювання на злом, може застосовуватись до його найширшого тлумачення для будь-якого незаконного завантаження інформації. Діяльність у діянні також може бути використана для покарання тих, хто не має безпосередньої участі в таких злочинах. Наприклад, якщо ваш друг незаконно завантажує музику чи відео та передає їх вам, CFAA може бути використаний для покарання за вас.

CFAA також спеціально охоплює несанкціонований доступ або використання комп’ютера або комп’ютерної служби. Це означає, що якщо ви використовуєте програмне забезпечення або веб-сайт у спосіб, що не відповідає умовам надання послуги, ви погодилися, з вас може стягуватися плата за CFAA. Наприклад, Facebook забороняє використовувати його сервіс з помилковим іменем. Якщо ви створили обліковий запис, який не використовує справжнє ім’я, ви технічно порушуєте CFAA.

Штрафи CFAA

Існує багато різних покарань за порушення різних частин CFAA. Перше правопорушення, однак, може каратися до п’яти років ув’язнення та штрафами. Деякі частини CFAA передбачають покарання довічного ув’язнення, якщо вас вважають повторним злочинцем. Штрафи можуть становити від кількох тисяч доларів до мільйонів доларів.

Які країни дозволяють та застосовують штрафи за завантаження?

Поки ми в основному зосереджувались на законах щодо завантаження в США. Однак є й інші країни, в яких вам може загрожувати величезний штраф і покарання при завантаженні захищених авторським правом матеріалів. Щоб дати вам уявлення про ситуацію в інших країнах світу, ми включили корисну таблицю нижче, яка показує вам деякі країни, які дозволяють і не карають завантаження для особистого користування, деякі країни, де ви можете отримати штраф за завантаження, а деякі, які активно примусово стягувати штрафи.

Дозволено завантаження (для особистого використання)
Завантажити штрафи (не застосовується)
Завантажити штрафи (примусово)
ПольщаАргентинаБельгія
ІспаніяАвстраліяФінляндія
ШвейцаріяБразиліяФранція
КанадаНімеччина
КитайІндія
КолумбіяЯпонія
Чеська РеспублікаМалайзія
ДаніяНова Зеландія
ЄгипетОб’єднані Арабські Емірати
ГреціяОб’єднане Королівство
ІранСполучені Штати
Ізраїль
Італія
Латвія
Мексика
Нідерланди
Філіппіни
Португалія
Румунія
Росія
Сінгапур
Словаччина
Словенія
Південна Африка
Уругвай

У більшості частин Європи незаконне завантаження може призвести до штрафу або попередження місцевої поліції. У Сполучених Штатах та інших частинах світу це теж так. У Японії, Індії та Малайзії всі закони проти незаконного завантаження. Якщо ви живете в одній з цих країн або незабаром будете в гостях, переконайтеся, що ви не отримаєте високий штраф! Шукайте законні способи перегляду фільмів, прослуховування музики або гри в ігри. Зазвичай ви можете покластися на такі сервіси, як Netflix, Spotify та Steam. Ми знаємо, що ці сервіси часто застосовують власний набір обмежень, таких як гео обмеження, які застосовує Netflix. На щастя, однак, є кілька простих способів обійти ці обмеження. Наприклад, ви можете легко отримати доступ до американської версії Netflix, де б ви не були, змінивши свою IP-адресу за допомогою VPN.

Важливе повідомлення: закони можуть змінюватися. Перш ніж приступати до завантаження, завжди переконайтеся, що ви обізнані з чинними законами країни, в якій ви перебуваєте. Таким чином, ви завжди будете точно знати, що таке, а що заборонено. Це також стосується використання способів подолати географічні обмеження; у цьому випадку ви також повинні переконатися, що ви читаєте будь-які користувацькі угоди, якими ви зобов’язані, і діяти відповідно до цих.

Які країни блокують завантаження веб-сайтів?

У деяких країнах (торрент) завантажують веб-сайти, такі як Піратська бухта, через гео-блоки онлайн не доступні. Встановлюючи ці блоки, влада намагається не давати громадянам знаходити веб-сайти для завантаження незаконного контенту. Нижче ми перерахували всі країни, які, як відомо, блокують веб-сайти, пов’язані з (незаконним) завантаженням.

Країни, де (торрент) завантажують веб-сайти для завантаження:

 • Аргентина
 • Австралія
 • Австрія
 • Бельгія
 • Китай
 • Данія
 • Фінляндія
 • Франція
 • Німеччина
 • Греція
 • Індія
 • Індонезія
 • Іран
 • Ірландія
 • Італія
 • Латвія
 • Малайзія
 • Нідерланди
 • Нова Зеландія
 • Норвегія
 • Португалія
 • Катар
 • Румунія
 • Росія
 • Саудівська Аравія
 • Сінгапур
 • Південна Африка
 • Іспанія
 • Швеція
 • Туреччина
 • Об’єднані Арабські Емірати
 • Об’єднане Королівство

Якого виду штрафів ви можете очікувати?

Не кожна країна, яка штрафує за незаконне завантаження, робить це однаковим чином або в однаковій кількості. Сума штрафу може сильно відрізнятися залежно від того, де ви знаходитесь. Наприклад, у Німеччині від осіб, спійманих за завантаження вмісту, захищеного авторським правом, можна очікувати штрафу від 900 до 1000 євро. Жінка в США змушена була платити 80 000 доларів за завантажену пісню, що склало приблизно 1,9 мільйона доларів за 24 пісні. У деяких країнах незаконне завантаження може призвести навіть до тюремного вироку, залежно від тяжкості злочину. У Японії ви можете отримати штраф у розмірі близько 25 700 доларів США – або потрапити до в’язниці до двох років.

Не всі незаконні завантажувачі в кінцевому підсумку заплатять ціну за свої дії. Розсилаючи високі штрафи лише декільком особам, влада намагається показати, наскільки суворими можуть бути покарання. Вони сподіваються таким чином відлякати інших правопорушників. Фактичні наслідки залежать від конкретного випадку. Якщо ви незаконно завантажите фільм у Японії, вас не відправлять відразу до в’язниці, хоча є ймовірність, що ви там опинитесь. У таблиці нижче наведено можливі наслідки незаконного завантаження в різних країнах.

Країна
Можливі наслідки
БельгіяШтрафи до 65 000 євро
НімеччинаШтрафи від 900 до 1000 євро
ФінляндіяОдин чоловік отримав штраф у розмірі 2 200 євро
ФранціяДо 300 000 євро і три роки в’язниці
ІндіяДо трьох років позбавлення волі
ЯпоніяДо двох років позбавлення волі або максимальний штраф у розмірі 25 700 доларів
МалайзіяВ середньому близько 430 євро (перетворено) за завантажену пісню
Нова ЗеландіяШтрафи до 15 000 доларів США
Об’єднані Арабські Емірати$ 1200 за “піратський акт”
Сполучені ШтатиОдна жінка повинна була заплатити 80 000 доларів за завантажену пісню (всього 1,9 мільйона доларів)
Об’єднане КоролівствоДо трьох років в’язниці та штрафу в розмірі 150 000 фунтів стерлінгів

Підсумкова порада

Закони та штрафи за незаконне завантаження можуть бути заплутаними. Той факт, що користувачі можуть нести відповідальність за навіть начебто невинні помилки, може зробити багатьох людей незручними при завантаженні будь-якого типу. Оскільки інформаційний вік ще досить молодий, закони, що регулюють його, все ще пишуться і, можливо, не є гарним представленням справедливості у кожному випадку. Найкраще прочитати умови надання послуг для веб-сайтів та програмного забезпечення. І будьте особливо обережні, щоб уникнути завантаження сумнівної законності.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me