Як захистити свою конфіденційність на пристроях Android | VPNOперегляд

Мобільний телефон AndroidОпераційна система Android є найбільш домінуючою на ринку сьогодні. Android належить 87 відсотків ринку смартфонів. Більше того, 66 відсотків планшетів використовують Android. У Сполучених Штатах це щодня перекладає понад 107 мільйонів людей з телефоном Android в кишені. Хоча більшість із нас цінують зручність та сервіс, що надаються на наших телефонах Android, багато хто може не знати про ризики для їх конфіденційності при використанні цих пристроїв. Зробивши кілька налаштувань свого пристрою Android, ви можете переконатися, що ваша конфіденційність захищена краще.


Чому варто турбуватися про конфіденційність Android?

Оскільки Android є найбільшою операційною системою пристроїв для смартфонів, а Google є таким визнаним іменем, ви можете подумати, що щодо конфіденційності використання їхніх продуктів немає сумнівів. На жаль, просте ознайомлення з політикою конфіденційності Android виявляє багато занепокоєння експертів із конфіденційності.

Політика конфіденційності Google визначає той факт, що на вашому пристрої Android буде збиратися інформація, включаючи вміст електронної пошти, фотографій та відео. Вони також відстежують, як ви використовуєте програми та браузери на пристрої. Більше того, Google збирає інформацію про пошукові терміни, те, як ви взаємодієте з оголошеннями, кого ви телефонуєте та як довго ви спілкуєтесь з ними. Android відстежує ваше місцезнаходження за допомогою GPS, датчиків у вашому пристрої та прилеглих Wi-Fi, стільникових вежах та пристроях Bluetooth.

Вся ця інформація збирається для покращення їх послуг. Особливо Google хоче покращити націлювання на рекламодавців. Google може стягувати більше плати, якщо вони можуть націлювати оголошення на дуже конкретні групи людей. Більшість прибутків Google від Android отримує від реклами на основі інформації, зібраної про вас зі свого пристрою.

Налаштування оголошень

Отримання налаштувань оголошень на пристрої Android – це один із найкращих кроків, які ви можете зробити для захисту своїх персональних даних.

Налаштування конфіденційності Android

Для цього перейдіть до налаштувань на своєму пристрої Android. Шукайте “Google”. Це може бути знайдено на персональній або системній вкладці залежно від вашого пристрою. Торкніться його, щоб відкрити налаштування, безпосередньо пов’язані з вашим обліковим записом Google.

Налаштування конфіденційності Android

На більшості пристроїв “Оголошення” відображається вгорі списку. Натисніть “Оголошення”, щоб відкрити налаштування, пов’язані з рекламою, націленою на ваш обліковий запис Google.

Налаштування конфіденційності Android

На екрані “Оголошення” ви можете натиснути “Оголошення від Google”, щоб перейти на веб-сторінку, де викладете додаткову інформацію про те, як Google використовує вашу інформацію в рекламі. Щоб додатки та служби Android не створювали персоналізовані профілі вашої діяльності для рекламних цілей, натисніть повзунок поруч із пунктом “Відмовитись від персоналізації оголошень”. Це зупиняє всі майбутні профілювання та припиняє використання вашого профілю для показу цільових оголошень.

Щоб піти на крок далі, ви можете натиснути “Скинути ідентифікатор реклами”, щоб зняти інформацію, яка вже зберігається у вашому профілі, з ідентифікатора, який Google присвоює вашому акаунту.

Налаштування відстеження місцеположення

Один з найбільш підступних способів Android створити профіль ваших інтересів для рекламодавців – це відстеження вашого місцезнаходження. Інформація про те, куди ви йдете зі своїм пристроєм Android, надає важливі відомості про ваше життя в режимі офлайн, які рекламодавці не могли отримати в іншому випадку. Багато в чому це може бути кошмаром для тих, хто стурбований їх приватним життям.

Відстежуючи, де постійно перебуває ваш пристрій Android, Google може визначити місця вашого дому та на роботі, де ви часто купуєте, хто ваш лікар, де ваші діти ходять до школи та багато інших приватних даних. Це інформація, якою ви зазвичай не ділитесь Google добровільно, і майже напевно не бажаєте б ділитися з рекламодавцями. Коригування налаштувань вашого місцезнаходження може допомогти зберегти ваші особисті дані приватними.

Налаштування конфіденційності Android

У меню “Налаштування” налаштування розташування часто можна знайти під заголовком “Конфіденційність та безпека”. Однак на деяких пристроях його можна просто знайти в розділі “Місцезнаходження” або подібному заголовку.

Налаштування конфіденційності Android

На екрані конфіденційності та безпеки натисніть “Місцезнаходження”, щоб відрегулювати налаштування місцезнаходження.

Налаштування конфіденційності Android

Тут ви можете прокручувати додатки, які нещодавно використовували інформацію про ваше місцезнаходження. Ви можете натиснути кожне додаток чи послугу, щоб налаштувати дозвіл на доступ до налаштувань місцеположення або вимкнути весь доступ до місцезнаходження, перемістивши повзунок у верхній частині екрана.

Налаштування конфіденційності Android

Якщо натиснути “Покращити точність”, ви отримаєте доступ до налаштувань, що визначають ваше місцезнаходження іншими способами, ніж GPS-пристроєм вашого телефону. Android може сканувати мережі Wi-Fi поблизу, щоб допомогти визначити ваше місцезнаходження залежно від вашої близькості до цих мереж. Android також може відображати ваше місцезнаходження через прилеглі пристрої Bluetooth, які транслюють у вашому районі. Це працює, навіть якщо у Вашого пристрою відключений Bluetooth. Щоб зберегти анонімне місцеположення, ви можете натиснути повзунки на одному або обох на “Вимкнено”.

Налаштування конфіденційності Android

Повернувшись до екрана “Місцезнаходження”, натисніть “Метод пошуку”, щоб обмежити доступ до різних способів розміщення вашого пристрою. Найменш точний метод точкового вказування – обмежити використання Android лише GPS. Виберіть цей метод для найбільшої безпеки конфіденційності.

Обмеження дозволів програми

Якщо ви встановите будь-який додаток на свій пристрій, йому буде потрібен дозвіл на доступ до певних служб зі свого телефону, щоб увімкнути деякі функції програми. Хоча вам не доведеться погоджуватися з усіма запитуваними дозволами, деякі функції можуть бути зменшені, якщо ви відмовите в дозволі. З цієї причини більшість людей просто погоджуються на будь-який дозвіл, який вимагає додаток при встановленні.

Багато додатків скористаються цим фактом, запитуючи дозволи, які не потрібні для виконання його функцій. Це може включати доступ до списків контактів, вашого мікрофона, камери чи інших програм. Буде корисно переглядати деякі додатки, щоб перевірити надані дозволи та, можливо, відкликати деякі, які, здається, не потрібні..

Налаштування конфіденційності Android

У меню “Налаштування” знайдіть налаштування “Програми”. Це може бути на вкладці “Пристрій”, “Особисті” або у списку в розділі “Налаштування”.

Налаштування конфіденційності Android

У меню “Програми” натисніть “Диспетчер програм”. Це відкриє список усіх додатків, встановлених на вашому пристрої Android. Торкніться кожної програми, для якої потрібно вивчити дозволи.

Налаштування конфіденційності Android

Торкніться опції “Дозволи”, щоб налаштувати, до яких служб буде доступний додаток.

Налаштування конфіденційності Android

Якщо ми подивимось на додаток для камери, ми побачимо, що він має доступ до “Камери” з зрозумілих причин. Крім того, він має доступ до вашого “Місцеположення”, щоб позначити вашу фотографію там, де вона була зроблена, якщо ви виберете цей варіант. Камера також має доступ до “Мікрофона”, тому ви можете використовувати голосовий контроль, щоб повідомити своєму телефону, коли робити знімок. Нарешті, додаток має доступ до “Зберігання”, щоб він міг зберігати фотографії, зроблені на пристрої. Щоб вимкнути будь-яке з них, перемкніть повзунок на “Вимкнено”.

Хоча очевидно, чому камери потрібен доступ до “Камери”, дозволи деяких програм можуть бути не настільки очевидними. Якщо вимкнути необхідний дозвіл, може бути каліком ваш додаток. Не потрібно панікувати, якщо це трапиться. Просто поверніться до програми та знову ввімкніть необхідний дозвіл.

Ваша конфіденційність важлива

Незалежно від того, чи турбуєтесь ви про збереження вашої приватної інформації на своєму пристрої Android, чи надаєте пристрій дитині, перевірка налаштувань конфіденційності – це хороший спосіб переконатися, що ваша інформація залишається приватною. Ці прості заходи допоможуть вам підтримувати рівень конфіденційності, який підходить саме вам.

Ще один простий крок – налаштувати онлайн-з’єднання через віртуальну приватну мережу (VPN). Ця система може допомогти зберегти детальну інформацію про ваше місцезнаходження та використання веб-сайтів анонімними, а також надати такі переваги, як уникнення географічних обмежень на послуги потокового відео. Дізнайтеся більше про те, як VPN може легко допомогти вам забезпечити конфіденційність в Інтернеті.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me