Як безпечно отримати доступ до темної павутини: покрокове керівництво

Темна павутина може бути досить небезпечним місцем, якщо не вжити правильних заходів безпеки. Ви можете залишатися відносно безпечними з хорошим антивірусом та гідною VPN. Однак, якщо ви хочете бути абсолютно анонімним і захистити свій пристрій, вам знадобиться трохи більше, ніж це. Нижче ви знайдете 16 кроків, які допоможуть вам безпечно відвідувати темну павутину. Однак пам’ятайте, що все швидко змінюється, а хакери з кожним днем ​​стають розумнішими.


 1. Переконайтеся, що у вас є основи
 2. Використовувати мобільну операційну ОС (необов’язково)
 3. Використовуйте VPN для шифрування інтернет-трафіку
 4. Завантажте Tor зі свого офіційного веб-сайту
 5. Вживайте заходів безпеки
 6. Заборонити сценарії в браузері Tor
 7. Змініть рівень безпеки в браузері Tor
 8. Перевірте, чи немає витоків IP-, DNS- або WebRTC
 9. Будьте в курсі поширених міфів про темні веб-сторінки
 10. Скористайтеся додатковими анонімними послугами
 11. Уникайте реєстрацій, підписок і платежів
 12. Знай, куди ти йдеш
 13. Використовуйте криптовалюту
 14. Закрийте все, коли закінчите
 15. Зрозумійте, що ви ніколи не на 100% безпечні
 16. Зверніться до онлайн-путівників, блогів, пошукових систем, сайтів для чатів тощо.

Contents

1. Будьте впевнені, що ви зрозуміли основи

Це може здатися нудним. Але темна павутина – це складне місце, де багато може піти не так. Тут повно веб-сайтів шахраїв, зловмисних програм та фішинг. Іноді краще вчитися, роблячи. Однак із темною павутиною це не найкращий метод. Ви краще не заразите комп’ютер шкідливим програмним забезпеченням або втратите багато грошей, перш ніж зрозумієте, як це все працює. У темній павутині є більш ніж достатньо людей, які хочуть зловживати незнанням.

Ось чому важливо точно знати, чого ви хочете досягти в темній павутині, перш ніж завантажувати програмне забезпечення або починати перегляд. Якщо ви знаєте, що ви хочете зробити або відкрити для себе в темній павутині, ви можете підготуватися краще:

Якщо ви просто шукаєте щось цікаве або незвичне: переконайтеся, що ви знаєте, як безпечно орієнтуватися в темній павутині.
Якщо ви намагаєтеся отримати прибуток за допомогою біткойна чи інших криптовалют: переконайтеся, що ви розумієте, як працюють криптовалюти, що таке блокчейн та які надійні платформи для роботи з іншими користувачами.

2. Використовуйте Live Mobile OS (необов’язково)

Анонімність – це найважливіше, що потрібно захистити в темній павутині. Не тому, що темна павутина є незаконною (це не так), а тому, що чим анонімніший ти – тим безпечніший. На жаль, такі операційні системи, як Windows 10, не дуже підходять для конфіденційності в темній мережі. Windows робить наступне, що не допомагає вашій анонімності:

 • Ваші дані постійно синхронізуються: історія браузера, відкриті веб-сайти, налаштування додатків та гарячі точки Wi-Fi відстежуються
 • Ваш пристрій автоматично пов’язується з унікальним ідентифікатором реклами для третіх сторін
 • Cortana збирає такі дані, як: ваші натискання клавіш, результати пошуку, аудіоповідомлення мікрофона, інформація про календар, списки відтворення музики та навіть ваші онлайн-покупки.
 • Microsoft може збирати всі види персональних даних: вашу особу, ваші паролі, звички та інтереси, дані користувачів, контакти та місця розташування

Якщо хакеру вдасться потрапити у вашу систему через темну павутину, вся ця інформація може бути використана цим хакером. Багато цих налаштувань у Windows легко можна вимкнути (хоча і не всі!). Це можна зробити, переглянувши налаштування в Windows або скориставшись чудовим програмним забезпеченням, таким як W10Privacy.

Набагато краща ідея, ніж переходити в темну павутину через Windows 10, – це використовувати живу мобільну ОС на зразок Tails, Whonix, ZuesGuard або Qubes..

Хвости, Хенікс, Зевсгард або Кубес

Хвости логотипХвости (Amnesiac Incognito Live System) – це жива версія ОС Linux, яка не залишить на вашому комп’ютері жодного сліду вашої діяльності чи ОС. Цю безкоштовну ОС можна завантажити на флешку або DVD. Не потрібно встановлювати його на комп’ютер. Ви просто підключіть USB-флешку або вставляєте DVD, коли хочете переглядати, не залишаючи сліду і завантажуючи ОС. Він не може зберігати файли cookie на вашому жорсткому диску, якщо ви особисто не скажете це.

У хвостах також попередньо встановлений браузер Tor. Браузер Tor важливий для того, щоб перейти в темну мережу та встановити хвости на флеш-накопичувачі, що позбавить вас від проблеми встановлення Tor на ПК або ноутбуці.

Альтернативи для хвостів

Альтернативою Tails є Whonix, ZeusGuard (платний) та Qubes OS. Усі троє мають свої переваги та недоліки. Це справді питання особистих уподобань.

Whonix дуже схожий на Tails тим, що це жива ОС, яка працює поруч із звичайною ОС. Іншими словами, ви можете використовувати Windows, Mac або Linux і просто використовувати Tails або Whonix на боці. Все, що ви робите на Whonix, направляється через Tor. Різниця полягає в тому, що Whonix працює одночасно до вашої звичайної ОС через віртуальну машину. Це робить вхід та вихід із темної мережі набагато швидшим та простішим. Це, мабуть, також робить його менш безпечним. На їх домашній сторінці є детальні інструкції.

Qubes OS – це один користувач, настільна операційна система з купою віртуальних машин, що працюють всередині неї. У ньому є лише близько 30 тис. Користувачів. Це, напевно, найбезпечніший варіант, оскільки ОС складається з декількох різних віртуальних машин. Наприклад, Едвард Сноуден використовує ОС Qubes для захисту своєї анонімності.

Live OS не підтримують VPN

Дуже важливо зауважити, що багато оперативних ОС не підтримують VPN. Це з вагомих причин. Ці типи операційних систем працюють на ізольованих віртуальних машинах, це означає, що їх дуже мало, щоб підключити його до вашої особистості чи чогось іншого на вашому комп’ютері. У цьому випадку підписка на VPN може насправді зробити вас більш помітною, ніж просто використання мережі Tor. Це тому, що VPN, в цьому випадку, вводить постійний захист входу або постійний вузол виходу. Це просто означає, що, як не дивно, VPN впроваджує новий метод виявлення.

 • Отже, при використанні живої ОС -> Використовуйте Tor, але не VPN (ви можете пропустити крок 2 і 3 і перейти до кроку 4)
 • При використанні Windows, Mac або Linux -> Використовуйте VPN, а потім Tor (перейдіть до кроку 2)

Звичайно, не всі відчувають себе комфортно під час завантаження та використання цілої нової операційної системи. Якщо ви вирішите не отримувати доступ до темної павутини через хвости, обов’язково виконайте наступні кроки.

3. Використовуйте VPN для шифрування інтернет-трафіку

VPN Інтернет НорвезькаНавіть якщо ви користуєтесь браузером Tor, ваш трафік все одно може бути відстежений вами будь-ким, хто має достатньо часу, ресурсів та ноу-хау. Фактично, у браузері Tor було виявлено вразливість у 2017 році, яка в деяких випадках просочилася реальною IP-адресою. Ця проблема була особливо серйозною для користувачів MacOS та Linux. Якби ці користувачі вживали заходів обережності також мати VPN, що працює у фоновому режимі, однак їх реальні IP-адреси не були б порушені.

Тому вкрай доцільно, щоб ви використовували VPN, крім Tor, під час перегляду темної павутини. VPN шифрують ваш веб-трафік і переконайтеся, що ваша IP-адреса прихована від будь-яких хакерів або державного нагляду, навіть якщо в браузері Tor є витік. Для отримання додаткової інформації про VPN див. Наше детальне пояснення. Однак майте на увазі, що не кожен постачальник VPN є однаково надійним. Безкоштовні версії часто страждають від повільного обслуговування, обмеження даних та витоків безпеки. Ми рекомендуємо використовувати NordVPN як хороший VPN, який добре працює з Tor.

Зауважте, однак, що багато живих мобільних ОС, таких як Tails, не підтримують використання VPN. Якщо ви використовуєте одну з цих операційних мобільних операційних систем, ви можете пропустити цей крок встановлення VPN і перейти безпосередньо до додаткових заходів безпеки..

4. Завантажте Tor зі свого офіційного веб-сайту

Логотип маршрутизатора Tor The цибуліУ мобільних операційних ОС, таких як Tails і Whonix, уже встановлено браузер Tor, тому ви можете перейти до кроку 4, якщо ви їх використовуєте. Однак для користувачів Windows, Mac, Linux або Android це важливо.

Браузер Tor є цікавою ціллю для хакерів та державних установ. Підроблені версії браузера Tor були створені для того, щоб вони або порушили користувачів, перш ніж вони навіть отримали доступ до темної павутини або контролювали поведінку користувача, перебуваючи в темній мережі. Останній підхід особливо привабливий для державних органів.

Таким чином, ви завжди повинні завантажувати браузер Tor зі свого офіційного веб-сайту: https://www.torproject.org/
Переконайтеся, що ви завжди завантажуєте останню версію браузера та постійно її оновлюєте. Таким чином, ви забезпечите наявність найновіших гарантій безпеки.

5. Вживайте заходів безпеки

Перш ніж відкрити браузер Tor, слід:

 • Закрийте всі неістотні програми на вашій машині, наприклад, Netflix, менеджери паролів.
 • Зупиніть роботу непотрібних служб, наприклад, OneDrive.
 • Накрийте веб-камеру аркушем паперу. Шокуюче легко отримати доступ до своєї веб-камери, навіть не помічаючи цього.
 • Встановіть на вашому пристрої надійну і повністю оновлену антивірусну програму.
 • Встановіть якісне та сучасне програмне забезпечення проти зловмисного програмного забезпечення. Для отримання більш загальної інформації про зловмисне програмне забезпечення дивіться наш розділ шкідливих програм.
 • Вимкніть своє місцезнаходження на пристрої. Ваша адреса може бути знайдена через вашу IP-адресу, а також на вашому пристрої.
  • У Windows 10 ви можете вимкнути своє місцезнаходження з налаштувань > Конфіденційність > Розташування > Вимкніть місцезнаходження + видаліть історію місцеположень
  • Для macOS: Налаштування системи > Безпека & Панель конфіденційності > Конфіденційність > зніміть прапорець “Увімкнути служби локації”
  • Для хвостів або іншої живої ОС: вам не доведеться турбуватися про те, що ваше місце протікає.

Темна павутина переповнена хакерами, які скористаються будь-якою можливістю використовувати будь-яку деталь, яку ви, можливо, не помітили. Якщо хакер із темної мережі вдається зламати вашу систему, усі додатки та служби, які ви працюєте у фоновому режимі, відкриті для атаки.

По суті, найкращий спосіб бути безпечним у темній мережі – це переконатися, що потенційний хакер має мало інформації про нього. Це означає, що ви не повинні випадково переглядати темну павутину чи видавати особисту інформацію. Не натискайте на підозрілі посилання. Залиште якомога менше слідів вашої присутності. Ці запобіжні заходи зменшать шанси на націлювання.

Після відкриття браузера Tor не змінюйте розмір екрана браузера Tor. Як не дивно, це зробить вас безпечнішими. Більше того, щоб бути захищеним, ніколи не вводите безпосередньо в браузер Tor. Замість цього введіть свій пошук у блокнот і скопіюйте його в браузер. Удосконалені методи відстеження можуть визначити ваш конкретний спосіб введення тексту.

Також не завадить перевірити, наскільки ваш браузер Tor (або ваш щоденний веб-переглядач, коли ви не в темній павутині) захищений від відстеження. Panopticlick дозволяє перевірити лише одним клацанням миші, чи захищений браузер від: рекламних трекерів, невидимих ​​трекерів, так званих “прийнятних оголошень” та цифрового відбитка пальця.

6. Заборонити сценарії в браузері Tor

Сценарії на веб-сайтах можна використовувати для відстеження того, що ви робите в Інтернеті: вони стають частиною вашого цифрового відбитка пальців. Tor включив у свій браузер приємну функцію, щоб переконатися, що жоден веб-сайт не може запускати сценарії на вас. Щоб активувати це, перейдіть у правий верхній кут браузера та натисніть на символ із буквою “S”. Виберіть варіант Увімкніть обмеження в усьому світі, і вам добре піти.

Обмеження для браузера Tor

Важливо змінити ці налаштування, оскільки веб-сайти часто виконують сценарії, не повідомляючи вас про це. Це особливо небезпечно в темній мережі, оскільки .onion-веб-сайти є нерегульованими, і існує багато шкідливого програмного забезпечення. Блокуючи сценарії, ви зменшуєте ймовірність зараження комп’ютера. Однак навіть блокування сценаріїв не захищає вас від будь-якої шкоди. Тому слід бути обережним під час перегляду темної павутини.

Щоб переконатися, що ви успішно заборонили скрипти в браузері Tor, подивіться на “S” у верхньому правому куті. Коли поруч є знак оклику, веб-сайти все ще можуть використовувати сценарії несанкціонованого доступу. Якщо немає оклику, ви захищені від небажаних сценаріїв.

Якщо ви хочете відключити сценарії для щоденного використання в іншому браузері, найкраще це можна зробити за допомогою розширення.

 • Хром або Хоробрий: Сценарій
 • Firefox: NoScript

Обидва розширення дозволять вам вирішити, які веб-сайти можуть запускати JavaScript, а які – не. Зверніть увагу: обидва ці розширення можуть вимкнути всі види звичайних веб-функцій, відключивши JavaScript.

7. Змініть рівень безпеки в браузері Tor

Також можливо підвищити рівень безпеки самого браузера Tor. Це можна зробити за допомогою натискаючи логотип Tor у верхньому лівому куті. Тепер виберіть Параметри безпеки. З’явиться вікно, що дозволить вам змінити рівень безпеки з середнього на високий.

Параметри безпеки браузера Tor

налаштування безпеки tor

Природно, найвища установка є найбезпечнішою. На жаль, цей параметр суттєво уповільнює ваше підключення до Інтернету і призводить до того, що деякі веб-сайти не працюють повноцінно. Найвища налаштування безпеки вимкне більшість форматів відео та аудіо, деякі шрифти та піктограми можуть відображатися неправильно, JavaScript відключений, а деякі зображення можуть відображатися належним чином, крім іншого.

Tor включив цей параметр безпеки з точним наміром захистити свого користувача від багатьох сайтів у темній мережі, які можуть спробувати взяти під контроль ваш пристрій або поширити зловмисне програмне забезпечення. Цей параметр все-таки обмежує, оскільки він не дозволяє вам необмежено переглядати темну павутину. Зрештою, це рішення між безпекою та доступом. Ми рекомендуємо дотримуватися найвищих параметрів безпеки.

8. Перевірте, чи є IP, – DNS- або WebRTC

Цілком можливо, що навіть після всіх цих заходів безпеки ви все ще працюєте у витоку IP- або DNS. Це означає, що через якусь помилку чи протікання Ваша IP-адреса все ще відстежується для третіх сторін. WebRTC вбудований у більшість браузерів, щоб дозволити спілкування в режимі реального часу, як голосові та відеодзвінки. Це дозволяє говорити прямо з веб-переглядача, використовуючи веб-камеру, мікрофон або гарнітуру. Проблема полягає в тому, що більшість голосових дзвінків надсилаються через однорангове з’єднання, яке вимагає вашої точної IP-адреси. Отже, якщо ви, наприклад, перебуваєте в Google Chrome і у вас працює WebRTC, ваша фактична IP-адреса буде виявлена ​​навіть при використанні VPN. Ця проблема особливо поширена в Google Chrome. Щоб змінити цю функцію, ви можете встановити це розширення Chrome.

Щоб перевірити, чи ваш зв’язок справді анонімний, перейдіть на такі веб-сайти:

 • ipleak.net
 • dnsleaktest.com
 • Тест WebRTC

На цих сторінках ви можете бачити, чи відображається ваша реальна IP-адреса. Усі ці веб-сайти по суті роблять те саме. Угорі сторінки відображається ваша публічна IP-адреса, а під нею – ваше місцезнаходження. Якщо ваша VPN працює належним чином, ваша реальна адреса та IP-адреса не будуть видимі ніде на сторінці.

9. Будьте в курсі поширених міфів про темні веб-сторінки

Про темну павутину існує багато міфів. Знання про них дасть вам кращу перспективу того, що ви можете очікувати та сподіватися зробити у темній мережі. Усвідомлюючи ці міфи, ви рідше стаєте здобиччю хакера чи афериста. Ось кілька найпоширеніших міфів:

Міф
Істина
Вся кіберзлочинність відбувається в темній павутиніБільшість кіберзлочинів відбувається в звичайній мережі
Темна павутина масивнаПорівняно з глибокою павутиною, темна павутина порівняно мала. Глибока павутина складається з академічних баз даних, банківських порталів, корпоративних даних, мереж компанії, облікових записів веб-пошти та багато іншого. Це набагато більше, ніж 250 000 – 400 000 веб-сайтів, які існують у темній мережі
Темна павутина призначена лише для тех абонентів.Якщо ви вживаєте правильних заходів безпеки, будь-хто може відносно безпечно потрапити в темну павутину. Веб-переглядач Tor, VPN і Tails або інша операційна ОС доступні для всіх, і їх не надто складно використовувати для новачків
Темна павутина є незаконноюСама темна павутина не є незаконною. Браузер Tor, який вам потрібен для доступу до темної павутини; проте використовується дуже сильне шифрування, яке є незаконним у деяких країнах. Таким чином, темна павутина є опосередковано незаконною в деяких країнах. Ці країни, як правило, мають більш далекосяжні Інтернет-обмеження. Це такі країни, як Китай, Росія, Білорусь, Туреччина, Ірак та Північна Корея
Все, що ви можете зробити в темній мережі, є незаконнимСама темна павутина не є незаконною, а також все, що відбувається там, є незаконним. Незалежно від того, чи є щось незаконним у темній мережі, залежить від країни, з якої ви отримуєте доступ до темної мережі. Для наочності: просто застосуйте це правило: якщо щось незаконне в країні, де ви перебуваєте, також буде незаконним робити те саме в темній мережі. Отже, якщо незаконно продавати наркотики в режимі офлайн, це також незаконно продавати наркотики в темній мережі. Коли ви сумніваєтесь, обов’язково з’ясовуйте, що є законним, а що ні

10. Використовуйте додаткові анонімні послуги

Навіть якщо ви входите в темну павутину повністю анонімно, все одно можливо випадково видавати вашу особисту інформацію, використовуючи деякі інтернет-сервіси, такі як пошукові системи, розширення, обмін файлами, месенджери, електронні листи тощо. Багато інтернет-сервісів використовують файли cookie, трекери та ін. сценарії для збору конкретних даних про вас. Ось чому краще вибрати альтернативні онлайн-сервіси, які цінують конфіденційність. Нижче ви можете знайти ряд послуг, які добре захищають вашу конфіденційність.

Анонімні пошукові системи

Для хорошої приватної пошукової системи ви можете використовувати пошукову систему DuckDuckGo замість Google. Хоча більшість пошукових систем не працюватимуть у темній мережі, це робить DuckDuckGo. Адреса цибулі для нього https://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

Альтернативними пошуковими системами, які працюватимуть у темній мережі, є SearX та Startpage

Безпечні паролі

Ноутбук з паролемБезпечні паролі навіть важливіші в темній павутині, ніж у звичайній (поверхневій) мережі. Якщо ви не хочете кожен раз перебирати проблеми з пристойним паролем і безпечно зберігати їх, ви можете отримати хорошого менеджера паролів. Два хороших варіанти – Bitwarden і LessPass. Обидва є безкоштовними та з відкритим кодом. Найкращий варіант – це завантаження цих служб через їх веб-сайт.

Шифрування файлів

Якщо ви збираєтеся завантажувати або завантажувати файли у темній мережі, можливо, їх буде зашифровано. Надійним, безкоштовним та відкритим кодом для шифрування є PeaZip. Цей інструмент підтримує 181 різних типів файлів. На жаль, PeaZip недоступний для користувачів macOS. Альтернативою для користувачів Mac є Keka.

Анонімне завантаження / обмін

Якщо ви хочете ділитися файлами анонімно, тоді OnionShare – це дуже хороший варіант. Він доступний для Windows, macOS та Ubuntu. Dropbox та інше подібне програмне забезпечення для спільного використання файлів не відомі тим, що вони не поважають конфіденційність своїх користувачів або даних. За допомогою OnionShare ви можете ділитися файлами будь-якого розміру через веб-сервер. Альтернатива – Firefox Send. Хоча він був розроблений творцями Firefox, ви також можете використовувати його поза браузером Firefox. За допомогою цієї послуги ви можете ділитися файлами розміром до 1 ГБ або 2,5 ГБ за завантаження, якщо ви створюєте обліковий запис – що ми не рекомендуємо.

Анонімні офісні послуги

Якщо ви шукаєте альтернативу Документам Google з кращою безпекою, перегляньте Etherpad. Це програмне забезпечення є повністю відкритим кодом, і для його використання вам навіть не потрібен обліковий запис. Ще один варіант – Cryptpad. Ви можете використовувати його для написання текстів, створення електронних таблиць або вигадливих презентацій. Лише люди, яким надано ключі доступу, можуть отримати доступ до файлу.

Відеодзвінки (VoIP)

Для (відео) дзвінків доступна кількість хороших послуг, таких як Linphone або Mumble. Лінфон безкоштовний і з відкритим кодом, його можна використовувати для Windows macOS, IOS, Android та GNU / Linux. Програмне забезпечення має цільове шифрування. Буркнути трохи інакше. Він створений спеціально для ігор, не веде журналів, а також не записує жодних розмов. Однак у нього немає жодного цілого шифрування. Програмне забезпечення доступне для Windows, macOS X, IOS та Ubuntu. Якщо ви хочете дізнатися більше, ви можете ознайомитись з нашим списком найкращих послуг відеодзвінків.

Надсилання анонімних повідомлень

Ricochet або Signal забезпечують більш безпечні засоби для текстових повідомлень, ніж ваші стандартні програми для обміну повідомленнями. Ще один хороший варіант – TorChat. Цей додаток є частиною Tor і дозволяє спілкуватися з усіма, хто також ним користується. Вам не потрібно реєструватися TorChat автоматично призначає вам числовий ідентифікатор, який ви повинні надіслати іншій особі, з якою ви хочете поговорити. Це можна зробити, повідомивши іншу особу безпосередньо (віч-на-віч) або надіславши свій ідентифікаційний номер через зашифрований електронний лист (див. Наступний крок). Це дозволить отримати велику ступінь анонімності під час спілкування в чаті, як правило, більше ніде не можна дістатися.

Надсилання електронної пошти безпечно та анонімно

Високо оцінений Інтернет-сервіс електронної пошти – ProtonMail. Їх поштові акаунти мають стандартне шифрування в кінці. Електронні листи, надіслані через Gmail або Hotmail, як правило, легко перехопити та / або розшифрувати. Зашифровані послуги електронної пошти – набагато безпечніший варіант. Ці служби мають більш жорсткі обмеження даних. Тож якщо ви плануєте використовувати виключно зашифровані облікові записи електронної пошти, можливо, ви захочете створити більше одного. Ось список зашифрованих постачальників електронної пошти.

Також можливо створити тимчасову електронну адресу (так званий пальник). Перевагою цього є те, що ви можете створити онлайн-акаунт на будь-якому веб-сайті, підтвердити свою реєстрацію і ніколи не турбуватися про те, щоб ваша поштова скринька була обстрілена непотрібними електронними листами з вказаного веб-сайту. Деякі відомі постачальники тимчасових адрес електронної пошти: TempMail, 10minutemail та Guerrillamail.

Якщо ви дійсно не хочете переходити на іншу адресу електронної пошти для темного веб-перегляду, то принаймні переконайтеся, що ваш стандартний електронний рахунок отримує додатковий захист через PGP (досить хороша конфіденційність). Це можна зробити, додавши додаткову послугу поверх вашого звичайного облікового запису електронної пошти, наприклад Mailvelope. Ця послуга працює з такими постачальниками, як Gmail або Hotmail та багато інших. Зауважте, що цей варіант менш безпечний, ніж тимчасова адреса електронної пошти або зашифрована електронна адреса. Багато вашої інформації про вас можна відстежити через вашу звичайну електронну адресу.

11. Уникайте реєстрацій, плагінів, підписок і платежів

Якщо ви хочете безпечно переглядати темну павутину, анонімність – найкращий варіант. Якщо ви вирішите ввійти на певні користувацькі чи банківські рахунки, ваша анонімність буде порушена. Ніколи не корисно входити в свій інтернет-банківський рахунок, перебуваючи в темній мережі. Після входу в обліковий запис користувача, кожну діяльність на цьому веб-сайті можна віднести до цього профілю, Tor чи ні. Тому найкраще не входити в жоден профіль чи обліковий запис, переглядаючи темну павутину.

Однак деякі веб-сайти вимагають мати обліковий запис, щоб отримати доступ. У цьому випадку ви можете створити рандомізовану та одноразову адресу електронної пошти, створити обліковий запис, який ні в якому разі не можна ідентифікувати особисто для вас, і використовувати цей обліковий запис для перегляду веб-сайту. Створення облікового запису користувача, який не може бути відстежено до вас, означає не використовувати ваше ім’я, день народження, хобі, інтереси, місцезнаходження тощо. Чим більше випадкових і анонімних, тим краще. Щоб отримати додаткову допомогу щодо створення безпечного пароля, ознайомтеся з цим посібником.

Більшість людей використовують принаймні кілька плагінів у своїх браузерах. Багато з цих плагінів можуть збирати особисту інформацію про вас, ваше місцезнаходження та вашу поведінку в Інтернеті. Тому краще не включати їх під час пошуку темної павутини.

12. Знай, куди ти йдеш

Темна павутина не оснащена звичайним індексом пошуку, таким як Google. Ви повинні знати, куди ви хочете піти, перш ніж потрапити на темну павутину. Це означає, що готові конкретні URL-адреси, щоб перейти на потрібні сторінки. Не розумно відвідувати веб-сайти випадковим чином, оскільки легко приїхати туди, де ти не хочеш бути. У темній павутині розміщуються деякі найнебезпечніші елементи Інтернету, наприклад сайти дитячої порнографії.

Для того, щоб мати певне відчуття напрямку в темній павутині, є сайти каталогів, які можуть допомогти вам знайти те, що ви хочете. Одне з найпоширеніших місць, яке відвідують багато користувачів, які вперше відвідують, – це «Прихована Вікі»..

Інші хороші місця, які допоможуть вам орієнтуватися в темній павутині:

 • DuckDuckGo: https://3g2upl4pq6kufc4m.onion/
 • SearX
 • StartPage

13. Використовуйте криптовалюту

біткойнУ темній павутині представлені різноманітні торгові майданчики (найвідоміший тепер неіснуючий Шовковий шлях). Багато з цих торгових майданчиків, ймовірно, продають товари, які є незаконними у вашій країні. Таким чином, ви повинні бути уважними та пам’ятати закони своєї країни, перш ніж купувати що-небудь у темній мережі.

Однак не все для продажу в темній мережі є незаконним. І також можливо, ви можете купити щось легально, але анонімно. Не все, що ви купуєте, обов’язково має бути загальновідомим. Усі фінансові операції в темній мережі переходять через криптовалюту, а не регулярні банківські перекази чи кредитні картки. Це забезпечує анонімність як для вас, так і для продавця.

Біткойн, як правило, перше ім’я, про яке думають люди, коли чують криптовалюту. Він має загальновідоме ім’я і його часто вважають безпечним, надійним та анонімним. Однак це не зовсім вірно. Біткойн має ряд питань конфіденційності, таких як повторне використання адреси, підключені вузли, відстеження файлів cookie та аналітика blockchain. Це означає, що хтось може пов’язати вашу особисту інформацію з транзакцією. Таким чином, кращим варіантом є використання монети, орієнтованої на конфіденційність. Два найпопулярніших – Monero та Zcash, хоча є й інші варіанти. Хороший огляд можна знайти тут.

Перш ніж купувати що-небудь у темній мережі, переконайтеся, що ви знаєте закони країни та як працюють криптовалюти.

14. Закрийте все, коли закінчите

Закінчивши перегляд темної мережі, не забудьте закрити всі вікна веб-переглядача та будь-який інший пов’язаний вміст. Якщо ви використовували Tails, вимкніть операційну систему і поверніться до звичайної ОС. Щоб бути в безпечній частині: зробіть швидке перезавантаження.

15. Зрозумій, що ти ніколи не на 100% безпечний

Навіть якщо ви сумлінно виконуєте всі попередні кроки, вам все одно не гарантується повна безпека в темній мережі. Ви можете ненавмисно видавати особисту інформацію або натискати пошкоджене посилання. Хакери постійно знаходять нові шляхи навколо систем безпеки та налаштувань. Також жоден з попередніх кроків не захистить вас від компрометованого обладнання. Якщо обладнання комп’ютера заражено деяким типом зловмисного програмного забезпечення, будь-яке використання Інтернету вже порушено. Коротше кажучи, ви можете багато зробити, щоб поліпшити свою безпеку в темній павутині, але нічого ніколи не є надійним.

16. Зверніться до Інтернет-путівників, блогів, пошукових систем, чатів тощо.

Знайти свій шлях у темній павутині може бути досить складно. Ось чому ми зібрали кілька ресурсів, які ви можете використовувати, щоб допомогти вам далі. Вам не доведеться покладатися тільки на каталоги. Зауважте, ці сайти можуть містити хитрі символи або навіть відверте зловмисне програмне забезпечення. Ніщо в темній павутині ніколи не буває дійсно безпечним. Нікому не довіряйте, використовуйте здоровий глузд і вступайте на свій страх і ризик.

Типи сайтів
Посилання
Форуми
 • Центр: http://thehub7xbw4dc5r2.onion/index.php
 • Приховані відповіді: http://answerszuvs3gg2l64e6hmnryudl5zgrmwm3vh65hzszdghblddvfiqd.onion/
Пошукові системи
 • Свічка: http://gjobqjj7wyczbqie.onion/
 • Не зло: http://hss3uro2hsxfogfq.onion/
Блоги
 • OnionSoup: http://soupksx6vqh3ydda.onion/?ref=VisiTOR
Кіоски
 • New York Times: https://www.nytimes3xbfgragh.onion/
 • Новини конфіденційності: https://privacyintyqcroe.onion/
 • ProPublica: https://p53lf57qovyuvwsc6xnrppyply3vtqm7l6pcobkmyqsiofyeznfu5uqd.onion/

Фінальні думки

За допомогою цього посібника ви можете залишатися відносно безпечними під час відвідування темної павутини. Однак, як згадувалося раніше, темна павутина залишається досить хитрою. Це може зайняти багато зусиль, щоб потрапити в темну павутину, і коли ви там, напевно, ви не зможете відвідати багато веб-сайтів. Рекомендуємо прочитати багато про темну павутину, перш ніж спробувати відвідати цю частину Інтернету. Нарешті, якщо ви не впевнені, що робити в темній павутині, ви можете також дотримуватися веб-сайтів на поверхневій павутині.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map