Браузер Тор: Що це таке і для чого ви його використовуєте? | VPNOverview.com

Логотип маршрутизатора Tor The цибулі


Якщо вас цікавить конфіденційність та анонімність в Інтернеті, ви, мабуть, чули про Тор. Для багатьох Тор є основою справжньої свободи в Інтернеті. Але що це Тор? Як це працює і навіщо ви його використовуєте? Які основні відмінності між браузером Tor та іншими рішеннями щодо конфіденційності, такими як VPN або проксі-сервер? Про це читайте в цій статті!

Безпека Перш: будьте обережні, коли ви почнете використовувати Tor!

Ми повністю розуміємо, що ви раді експериментувати з усіма можливостями, які надає Tor. Однак деякі з цих можливостей мають великі ризики. Приклад – темна павутина. Tor надає вам доступ до цієї темної частини Інтернету, але ви не повинні намагатися отримати доступ до нього, не знаючи, у що саме ви потрапляєте. Ось чому, перш ніж розповісти більше про Tor, ми покажемо вам деякі заходи, які можна вжити, щоб бути безпечним під час використання браузера Tor, особливо під час відвідування темної мережі.

Перш за все, переконайтесь у налаштуваннях безпеки Tor. Тор використовує дуже ефективну та надійну систему шифрування даних, як ми побачимо трохи. Незважаючи на це, використання налаштувань безпеки Tor може зробити вашу роботу в Інтернеті значно безпечнішою. По-друге, хоча це може бути досить очевидним для багатьох, важливо ніколи не відвідувати веб-сайти та натискати на посилання, яким ви не довіряєте. Звичайно, це потрібно пам’ятати незалежно від браузера та заходів безпеки, які ви використовуєте. Нарешті, ми рекомендуємо вам використовувати хороший і безпечний VPN або віртуальну приватну мережу.

Використовуйте VPN, щоб залишатися в безпеці під час використання Tor

Використання VPN одночасно з Tor гарантує, що ваші дані краще шифруються. Крім того, VPN також приховує вашу IP-адресу, відображаючи IP-адресу VPN-сервера, який ви використовуєте, а не “реальну” статичну IP-адресу. Це означає, що ви набагато безпечніше під час перегляду. Провайдером VPN, який ми рекомендуємо для додаткової безпеки під час використання браузера Tor, є CyberGhost. Цей постачальник пропонує дуже надійну та безпечну систему подвійного шифрування, дуже доступний і навіть має 45-денну гарантію повернення грошей. Це означає, що ви можете спробувати це, чи добре працює він для вас, не вимагаючи щорічної підписки.

Що таке Тор?

Команда, що стоїть за Tor (The Onion Router), пропонує безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом, яке допомагає анонімно переглядати Інтернет. Спочатку мережа Tor була розроблена за допомогою ВМС США. Мережа була розроблена для того, щоб ВМС США та інші військові організації могли анонімно спілкуватися в Інтернеті. У наші дні Tor в основному зосереджує свою увагу на своєму браузері та розробці декількох інших інструментів конфіденційності, до яких ми коротко торкнемось пізніше.

Як ми вже згадували раніше, браузер Tor дуже корисний для вашої конфіденційності в Інтернеті та до певної точки зору. Браузер використовує широку всесвітню серверну мережу, з якої складається мережа Tor. Під час використання браузера Tor ваші дані проходять через різні сервери Tor (або «вузли»). Трафік сильно зашифрований і повільно декодується по одному шару за різними вузлами. Це означає, що той, хто намагається ідентифікувати вас на основі вашого інтернет-трафіку, просто натрапить на останній сервер, через який пройшов ваш трафік даних, “вузол виходу”. Іншими словами: браузер Tor унеможливлює або, принаймні, дуже важко визначити своїх користувачів.

Дівчина, яка отримує Інтернет-файл через Tor Nodes

Для доступу до мережі Tor потрібно просто завантажити браузер Tor. Все, що ви робите в Інтернеті під час використання браузера Tor, автоматично буде зашифровано та “анонімізовано” в процесі, описаному вище.

Одним з недоліків, на який часто вказують, є те, що браузер Tor, як правило, набагато повільніше, ніж ваше оголене підключення до Інтернету. Оскільки ваш інтернет-трафік надсилається через різні вузли, ваш Інтернет-з’єднання повинен буде пройти довгий шлях і, отже, стати значно повільнішим.

Для чого люди використовують Tor?

Хоча розробники Tor спочатку створили програмне забезпечення для військових цілей, воно перетворилося на інструмент, який може бути корисним для всіх – особливо для тих, кому є що сховати, або іншим чином виграє анонімність в Інтернеті. Багато журналістів та політичних активістів використовують Тор, щоб уникнути притягнення до відповідальності. Зазвичай ці люди живуть у країнах, де влада може покарати їх за думки та погляди, якими вони хочуть ділитися в Інтернеті.

Аналогічно журналісти використовують Тор для захисту своїх джерел. Якщо джерело не хоче ризикувати розкриттям, вони можуть передавати конфіденційну інформацію через браузер Tor. На Tor з’являються не лише постачальники інформації, а й споживачі. Багато людей використовують браузер Tor для доступу до вмісту з обмеженим географічним вмістом, для обходу цензури та відвідування конкретних веб-сайтів. Зрештою, багато сторінок, наприклад, у темній павутині, вам не будуть видимі при використанні “звичайного браузера”, наприклад Safari або Firefox.

Ще одна відома група людей, які використовують Тор, – це свистовики. Наприклад, одним із найпомітніших користувачів і прихильників Тор є Едвард Сноуден, який розкрив документи про класифіковані програми спостереження в США. Аналогічно, Tor може бути використаний працівниками для викриття таємниць компанії або уряду або вирішення незаконних чи аморальних дій.

Темна сторона Тор

Хоча все це може здатися дуже позитивним, не всі використовують Тор для того, що можна назвати «благородною справою». Наприклад, багато хакерів та кіберзлочинців використовують Tor, щоб залишатись анонімними під час ведення своєї незаконної справи. Тор особливо корисний злочинцям, оскільки забезпечує доступ до темної павутини. Ця темна частина Інтернету містить безліч нелегальних мереж, таких як колишній нелегальний ринок Шовкового шляху. Раніше це була широка мережа, де люди купували та продавали всілякі незаконні предмети, такі як нелегальні наркотики та вогнепальну зброю. Коротше кажучи, багато злочинців використовують Тор, щоб уникнути спіймання, коли вони займаються незаконною діяльністю.

Тор не просто використовується для отримання анонімності як користувач Інтернету. З Tor також можна розміщувати веб-сайти, доступні лише для людей, які використовують браузер Tor. Таким чином, будь-який веб-сайт, розміщений за допомогою мережі Tor, не буде індексований і не знайдеться популярними пошуковими системами, такими як Google та Bing. Це робить їх частиною темної павутини.

Чи закон законно?

Використання самого Tor цілком законно в більшості юрисдикцій, особливо в “західному світі”. Однак, як ми вже згадували, деякі люди використовують Tor для незаконної діяльності через анонімність, яку програмне забезпечення допомагає користувачам досягти. Використання Tor не робить ці дії менш незаконними. Тому ми хочемо настійно радити вам утримуватися від такої практики. Для отримання додаткової інформації про законність компанії Tor, ми хотіли б послати вас у цю статтю на цю тему.

Обмеження конфіденційності та безпеки компанії Tor

Око на ноутбуціТор корисний, але, безумовно, має свої недосконалості. Перегляд за допомогою Tor не є анонімним, як ви могли сподіватися. Хоча люди в Торі постійно працюють над покращенням свого захисту, їхнє програмне забезпечення в минулому було зламане. Тор підкреслив, що це не їх мережа та система, які були порушені, а скоріше окремі браузери. Тим не менш, хоча це може дати спокій користувачам, це все одно показує, що Tor не є ідеальним як окремий захід конфіденційності.

За допомогою Інтернет-провайдерів правоохоронні органи іноді можуть розкрити особу користувачів Tor. Однак вони роблять це лише вибірково. Коли щось рибне відбувається, офіційні організації можуть спробувати цей метод, щоб відкрити веб-сайт чи людину. Поки ви будете дотримуватися закону, ви повинні бути добре. Однак ви повинні усвідомити, що використання браузера Tor, який багато хто асоціює з незаконною діяльністю в темній мережі, може зробити владу більш схильною намагатися відстежувати вас.

Більше конфіденційності не означає більше безпеки

Конфіденційність не обов’язково однакова безпека. Тор не може гарантувати, що ви будете захищені від кібератак та кіберзлочинців під час користування веб-переглядачем. Мережу Tor надзвичайно важко зламати, що посилюється тим, що її код є відкритим кодом. Однак те ж саме не стосується вашого браузера, що зламати порівняно легко. Навіть напади “середнього стилю” на Tor все ще можливі за допомогою провайдерів. На щастя, розробники Tor більше, ніж усвідомлюють ці ризики, і постійно працюють над вдосконаленням програмного забезпечення Tor, щоб полегшити користувачам захист себе.

Якщо ви хочете використовувати Tor, обов’язково завантажте останню версію. Зрозуміло, що Tor має обмеження, але вони також постійно працюють над кращим, безпечнішим програмним забезпеченням. Ви можете отримати вигоду від цього, лише якщо будете постійно оновлювати систему.

Tor – це браузер для вас?

Для середньостатистичного користувача Інтернету анонімність Tor пропонує недостатньо стимулів для початку використання програмного забезпечення. Це в основному тому, що шифрування робить ваше з’єднання значно повільнішим. Крім того, як ми вже згадували раніше, здійснення онлайн-спостереження все ще коштує часу і грошей, а це означає, що уряди не можуть – і, швидше за все, навіть не хочуть – шпигувати за кожним своїм цивільним. Вони повинні зосередитися на підозрілій поведінці в Інтернеті. Ось чому більшість людей, які проводять свій час в Інтернеті, щоб, скажімо, дивилися смішні відео з кішками та гуглили найближче місце для піци, швидше за все, не користуватимуться великою користю від використання браузера Tor.

VPN: альтернатива Tor

VPN на мобільному пристроїХоча ви можете переглядати відносно анонімно Tor, браузер не анонімізує та не захищає всі ваші інші дії в Інтернеті. Програми, які працюють поза вашим браузером, не будуть захищені мережею Tor. Якщо ви хочете переконатися, що вся ваша онлайн-діяльність зашифрована та анонімована, VPN може бути кращим рішенням для вас. Особливо, якщо ви намагаєтеся захистити свій зв’язок від кіберзлочинців, коли користуєтесь загальнодоступною WiFi-мережею, наприклад, VPN може стати дуже зручним..

VPN дозволяє користуватися Інтернетом без обмежень. Це допомагає вам обійти будь-яку географічну цензуру та географічні обмеження в цілому, наприклад обмеження, застосовані Netflix. Крім того, VPN шифрує весь ваш трафік даних і гарантує, що ви можете переглядати та завантажувати повністю анонімно. Більшість пристойних VPN також мають значно більшу швидкість Інтернету порівняно з браузером Tor. Це означає, що потокове передавання, завантаження та ігри, як правило, набагато простіше і менш засмучують VPN, ніж браузер Tor.

Однак є й деякі речі, які VPN не може зробити. Це, перш за все, не надасть вам доступ до темної павутини. Якщо ви використовуєте VPN під час відвідування темної мережі, це допоможе захистити вас від зловмисного програмного забезпечення, інтернет-атак та інших небезпек. Друга перевага Tor над VPN – це те, що Tor абсолютно безкоштовний. Навпаки, більшість хороших VPN просять зазвичай невелику компенсацію на місяць.

Чи варто використовувати Tor?

Чи варто вам вживати Tor, сильно залежить від ваших потреб. Tor – це безкоштовне, просте у використанні і, як правило, дуже ефективне програмне забезпечення для конфіденційності. Він надає вам доступ до темної мережі та має декілька варіантів для захисту безпеки в Інтернеті. З іншого боку, Тор досить повільний і відкриває двері для багатьох, багатьох небезпек в Інтернеті. Якщо ви хочете мати швидке з’єднання, наприклад, для трансляції, завантаження та ігор, рекомендуємо VPN. Не соромтеся ознайомитись з нашим інструментом огляду VPN та порівнянням, щоб побачити, який VPN найкраще відповідатиме вашим побажанням.

Яка різниця між Tor та проксі-сервером?

Окрім Tor та VPN, ви також можете підвищити свою конфіденційність та безпеку в Інтернеті, використовуючи проксі-сервер. Однак, як правило, проксі-сервери працюють добре лише для конкретних цілей та ситуацій, наприклад, для доступу до The Pirate Bay. Навіть тоді багато хто вважає їх менш ефективними та менш безпечними, ніж і Tor, і хороший VPN. Тим не менш, люди часто задаються питанням, чим проксі відрізняється від Tor. Тому ми розглянемо основні відмінності тут.

Що робить проксі-сервер?

Проксі-сервер, як VPN або Tor, – це ще один спосіб направляти ваш інтернет-трафік через інший сервер, який (образно кажучи) стоїть між вашим комп’ютером та вашим даним “сервером призначення”. Цей сервер – це проксі-сервер, який пропонує вам особа, яка йому належить. Налаштування, використовувані для цього, часто досить прості: кожен, хто користується сервісом, надсилає свої дані через один і той же сервер. Усі ці люди отримують однакову “підроблену” IP-адресу.

Особа, яка підключається до Інтернету через проксі-сервер

Чому Tor та VPN захищають вас краще, ніж проксі

Люди, як правило, люблять проксі, тому що багато з них є безкоштовними у користуванні. Це не означає, що проксі-сервери насправді є найкращим рішенням ваших онлайн-проблем. Проксі-сервери пропонують лише певну ступінь анонімності та безпеки в Інтернеті. Наприклад, проксі-сервери зазвичай не шифрують ваші дані, як це роблять Tor та VPN. Більше того, конфіденційність, яку пропонує проксі, не є настільки надійною, як, скажімо, хороша та безпечна VPN, така як PIA.

Ще одним недоліком використання проксі-сервера є те, що хост сервера може точно бачити, що ви робите в Інтернеті. Теоретично вони могли навіть записувати цю інформацію, потенційно завдаючи вам всіляких проблем. Ось чому, якщо ви маєте намір використовувати проксі-сервер, слід вибрати той, який знаходиться під контролем того, кому ви дійсно довіряєте. Частіше за все ви не знаєте особи власника, що робить це важко. Він або вона може збирати ваші дані або навіть вводити рекламу на відвідувані вами сторінки для всіх, що ви знаєте. Коротше кажучи, проксі-сервер не пропонує вам справжньої конфіденційності та безпеки. Принаймні, не так, як Tor чи хороший VPN.

Як встановити Tor?

Переконаний, що ти хочеш отримати Тор? Встановити Tor на свій пристрій зовсім не складно. Виконайте наступні кілька кроків, і ви зможете скористатися браузером Tor за лічені хвилини.

Крок 1: Перейдіть на веб-сайт Tor і натисніть кнопку для завантаження у верхньому правому куті екрану.

Кнопка завантаження для встановлення

Крок 2: Ви опинитесь на сторінці завантаження. Виберіть операційну систему, вибравши одну з чотирьох піктограм, показаних нижче. Як бачите, ви можете вибрати або Windows, Mac, Linux або Android. Якщо ви хочете завантажити веб-переглядач певною мовою, ви можете натиснути “Завантажити іншою мовою чи платформою”.

Скріншот найкращоїсистеми в нижній частині дверей Tor

Крок 3: Файл буде завантажений на ваш комп’ютер. Відкрийте цей файл, щоб почати процес встановлення. Виберіть бажану мову та натисніть “OK”.

Мова тор

Крок 4: З’явиться настройка браузера Tor. Виберіть папку призначення (зазвичай вам нічого не потрібно змінювати тут, і інсталятор автоматично створить нову папку для Tor) та натисніть «Встановити».

Tor встановити

Крок 5: Під час встановлення ви можете вибрати, щоб Tor запускався автоматично, як тільки ви закінчили його встановити. Якщо ви цього не робили, вам доведеться відкрити його самостійно, шукаючи програму. Перший раз, коли браузер відкриється, ви побачите екран, показаний нижче. У більшості випадків ви можете просто натиснути «Підключити» і розпочати роботу. Однак ви зараз перебуваєте в країні, яка активно цензурує Тор, наприклад Туреччину, Китай чи Єгипет? Тоді найкраще спочатку натиснути “Налаштувати”. Tor допоможе вам налаштувати веб-переглядач, щоб вас більше не турбували Інтернет-обмеження вашої країни.

Додаток Tor

Крок 6: Після завершення налаштування натисніть “Підключити”, і браузер Tor відкриється. Тепер Ви можете вільно використовувати Tor.

Скріншот інтерфейсу браузера Tor

Інші проекти Tor

orbotКрім браузера Tor, Tor має ще чимало інших проектів, які мають щось спільне з конфіденційністю в Інтернеті. Проект Tor, як називається колектив, постійно працює над способами захисту конфіденційності в Інтернеті своїх користувачів та боротьби з свободою в Інтернеті. Прикладом одного з їх проектів є Orbot, який є безкоштовним додатком проксі для пристроїв Android. Він використовує ту саму мережу вузлів, що і браузер, для перевезення вашої інформації по всесвітній мережі. Orbot допомагає конфіденційності в Інтернеті та шифрує ваш інтернет-трафік. Так само, як і браузер, лише для Android.

ООНІ

Ще один проект команди Tor – це OONI і фокусується на виявленні обмежень в Інтернеті. OONI, яка виступає за Відкриту обсерваторію мережевих втручань, здійснює моніторинг інтернет-цензури у всьому світі. З 2012 року він розробляє безкоштовне програмне забезпечення, розроблене для виявлення блокування в Інтернеті. Програмне забезпечення не захищає ваш пристрій і не обминає знайдені ним обмеження. Це просто засіб отримати розуміння глобальної ситуації, пов’язаної з онлайн-обмеженнями та цензурою. Ви можете дізнатися більше про висновки OONI на веб-сайті OONI.

Тор-месенджерНе всі проекти Tor все ще працюють і працюють. Колись проект Tor створив програму чату, яка шифрує все спілкування. Вони назвали це Tor Messenger. За допомогою цієї програми ви все ще можете користуватися всіма своїми звичайними службами, такими як Google Talk, Facebook Messenger та Twitter, але дані ваших чатів стануть анонімними. Жоден журнал не міг зберігатися, тому всі ваші повідомлення були повністю безпечними. Однак оновлення програми Tor Messenger припинено з квітня 2018 року, тобто програмне забезпечення не настільки безпечне, як раніше. Ось чому ми більше не рекомендуємо використовувати Tor Messenger.

Заключні думки

Tor – чудовий чемпіон у світі конфіденційності в Інтернеті. Його браузер забезпечує користувачам можливість відвідувати будь-який веб-сайт, який їм подобається, і пропонує їм певну ступінь анонімності в Інтернеті. Однак цей захист обмежений їх веб-переглядачем і не охоплює всю активність в Інтернеті, як, наприклад, VPN. Більше того, за Тор часто пильно стежать правоохоронці, адже нелегальний бізнес та злочинці часто використовують браузер для незаконної діяльності. Послуга безкоштовна та проста у завантаженні, але має свої обмеження. Якщо ви вирішили використовувати браузер Tor, будьте обережні з нерегульованими веб-сайтами та захищайте себе від зловмисного програмного забезпечення за допомогою гідного антивірусного програмного забезпечення. Ми також рекомендуємо використовувати інші заходи безпеки в поєднанні з Tor, наприклад, хороший VPN. Якщо ви добре захистите себе і продумаєте свій вибір, браузер Tor може запропонувати розвагу, анонімність та безкоштовний Інтернет-досвід.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me