Безпечне використання веб-камери: хто спостерігає за вами? | VPNOперегляд

Можливо, саме Джетсони вперше познайомили нас із ідеєю проведення телефонних розмов у супроводі відео наживо. Однак, щоб реальність набула свого життя, знадобиться десятиліття. Веб-камера, підключена до вашого комп’ютера, здатна передавати відео-дзвінки в прямому ефірі, дозволяючи вам транслювати відео в прямому ефірі на Facebook або просто публікувати відео про себе на YouTube та інших торгових точках. Однак, якщо ви цінуєте свою конфіденційність, у вас можуть виникнути проблеми, чи справді ваша веб-камера справді захищена. Захистіть себе від злому веб-камери кількома простими кроками.


Шпигування веб-камери – реальність чи параноїя?

Можливо, здається, що турбота про те, щоб хтось шпигував за вами через вашу веб-камеру, є дещо параноїком і, можливо, занадто далеко забирає проблеми щодо конфіденційності. Однак, насторожили користувачів Instagram у 2016 році, помітили стрічку над веб-камерою комп’ютера на тлі фото засновника Facebook Марка Цукерберга в 2016 році. Більше того, директор ФБР Джеймс Комі сказав людям публічно, що вживати таких заходів просто розумно. То, може, думка не така божевільна.

У багатьох випадках хакер може легко отримати контроль над своєю веб-камерою. Насправді багато хакерів роблять це просто для розваги. Секретні записи людей, що перебувають у компрометуючих позиціях, також можуть бути вигідними на сайтах з порнографією або в темній мережі. Хоча багато хто може вважати за краще не задумуватися над цією ідеєю, ті, хто стосується конфіденційності, можуть знайти прості способи зробити безпеку використання веб-камери.

Хто може отримати доступ до вашої веб-камери?

Отримати доступ до вашої веб-камери може бути так само просто, як і невеликий шматочок коду. Всім агентом, який потребує доступу до вашого пристрою, є лише невелика тріщина у вашій безпеці. Потрапивши, вони можуть розширити проміжок для отримання більш повного доступу. З усіма різними типами шкідливого ПЗ ви ніколи не дізнаєтесь, звідки взявся вірус. Кіберзлочинність постійно розвивається, і нам потрібно йти в ногу. Ось кілька найпоширеніших способів, завдяки яким хакер може отримати доступ до вашої веб-камери.

Технік віддаленого ПК

Кожен, хто мав віддалений доступ до вашого комп’ютера, може потенційно повернутися пізніше, щоб отримати доступ до вашої веб-камери. Віддалений ремонт комп’ютера – поширені. Техніки входять у свій комп’ютер та вирішують проблеми із вашим програмним забезпеченням, навіть не забуваючи додому. Хоча ці постачальники послуг намагаються перевірити своїх співробітників, навіть найкращі методи екранування не зможуть зловити кожне погане яблуко. Простий шматочок коду, залишений на вашому комп’ютері, може дозволити техніку знову отримати доступ до вашого комп’ютера пізніше.

Заражена електронна пошта

спамЕлектронна адреса може легко містити вкладення з вбудованим інфекційним кодом. Відправник не повинен мати дуже складний код, щоб отримати мінімальний доступ до комп’ютера. Як тільки їхня нога у дверях, навіть м’яко грамотний хакер може отримати доступ до вашої веб-камери та іншої інформації на вашому комп’ютері.

Шкідливі веб-сайти

Хакери часто вкладають тривіальні гроші в покупку веб-домену, який дуже близький до доменного імені популярного веб-сайту. Лише на їхньому веб-сайті є невелика помилка. Переверніть дві літери, і ви раптом на веб-сайті, який може доставити достатньо коду, щоб дозволити доступ до вашого комп’ютера.

Посилання, надіслані електронною поштою або через соціальні медіа, також можуть заставити користувачів, які не підозрюють, виходити на шкідливий веб-сайт. Все, що потрібно хакеру, полягає в тому, щоб ви один раз приземлилися на їхній сайт. Цього достатньо, щоб доставити код, який відкриє задню двері для них, щоб пізніше отримати доступ.

Які пристрої ризикують?

Будь-який пристрій, який ви використовуєте, має камеру, може бути зламаний для зловмисного використання. Всі ті ж згадані вище трюки працюватимуть практично з будь-яким пристроєм. У той час як деяких складніше зламати, реальність полягає в тому, що з часом можна зламати будь-який пристрій. Хакери невтомно працюють над розробкою нових методів доступу до ваших пристроїв. Незалежно від того, чи використовуєте ви настільний комп’ютер, ноутбук, планшет або смартфон, хтось потенційно може спостерігати за вами через вашу веб-камеру. Однак, вживши правильних заходів для захисту своїх пристроїв, можна відлякати більшість хакерів.

Як я можу захистити себе?

Вже згадувався один надійний спосіб запобігання несанкціонованому використанню веб-камери. Простий шматок стрічки над об’єктивом, безумовно, спрацює. Недоліком звичайно є те, що ви також не можете його використовувати. Якщо ви регулярно отримуєте задоволення від використання Skype, фотографування чи відео з камерою або потокового відео в соціальних мережах, можливо, ви будете розчаровані, що доведеться повністю відмовитися від веб-камери.

Постійне оновлення антивірусних програм – це завжди корисна порада і може допомогти захистити вас від відомих загроз безпеці комп’ютера. Крім того, оновлення операційної системи вашого пристрою з останніми виправленнями допоможе захистити ваш пристрій від несанкціонованого входу.

Завжди будьте підозрілими щодо посилань у електронних листах від користувачів, яких ви не знаєте, бо це може бути фішинг. Пам’ятайте: якщо електронний лист виглядає рибним, то краще залишити його не відкритим, ніж ризикувати зараженням. Якщо ви думаєте, що компанія, можливо, надіслала вам електронний лист, зв’яжіться з ними безпосередньо для вирішення проблеми, а не ризикуючи відкрити потенційно шкідливий електронний лист.

Як VPN може бути найкращим охоронцем вашої веб-камери

Щоб хакер отримав доступ до комп’ютера та веб-камери, їм часто потрібна одна важлива інформація – ваша IP-адреса. Ваша IP-адреса – це унікальний код, який визначає місцезнаходження вашого пристрою в кіберпросторі. Щоб будь-яка програма надсилала інформацію на ваш комп’ютер в Інтернеті, вони повинні мати цю адресу.

VPN-з'єднання-ІнтернетVPN захищає вашу веб-камеру, зберігаючи вашу IP-адресу прихованою. Коли ви використовуєте якісну послугу VPN, ваш запит на інформацію шифрується на сервері VPN. Потім VPN пересилає запит на інформацію, яка надсилається назад на IP-адресу сервера VPN – не безпосередньо вам. Потім VPN шифрує інформацію та надсилає її вам. Будь-який зловмисний код, який намагається отримати доступ до вашої веб-камери, має лише IP-адресу вашого VPN-сервера. Ця інформація є майже марною для хакерів, оскільки VPN часто обробляє сотні інших клієнтів через свої сервери в будь-який момент. Хакер не може точно визначити ваш пристрій, і тому не може отримати доступ до вашої веб-камери.

VPN надає багато додаткових переваг у забезпеченні вашої конфіденційності та наданні доступу до послуг потокової передачі відео, обмежених обмеженими географічними зонами. Для отримання додаткової інформації про те, як VPN може захищати вашу конфіденційність, перегляньте нашу статтю про внески та виходи VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map