Zabezpečte své informace a zálohujte Windows 10 ještě dnes

Windows zůstávají dnes nejpoužívanějším operačním systémem počítače. Nejnovější verze systému Windows, Windows 10, běží přes jednu třetinu všech počítačů podle nejnovějších čísel. Pokud používáte Windows 10, jednou z nejlepších věcí, kterou můžete pro ochranu svých dat udělat, je pravidelné zálohování. Naštěstí pro vás společnost Microsoft činí tento proces snadným. Udělejte si chvilku, abyste se naučili, jak zálohovat Windows 10 v počítači. Podívejte se také na našeho průvodce, jak spravovat nastavení ochrany osobních údajů ve Windows.

Pojištění zdarma pro data vašeho počítače

Katastrofa se stane. Bohužel je to v našem světě až příliš reálné. Přijde den, kdy dojde k selhání pevného disku v počítači. Nebo možná povodeň zničí váš počítač. Možná kliknete na nesprávný e-mail a najdete všechna data v počítači zašifrovaná pomocí ransomware. Nejde o to, jestli se s počítačem něco stane, je to jen o tom, kdy a co s tím budete moci udělat. Záloha vám umožní obnovit data počítače stejně jako v době, kdy jste provedli zálohu. Nestojí to nic jiného než několik minut a lze jej automatizovat, když počítač nepoužíváte. Záloha je opravdu jako bezplatná pojistná smlouva pro data vašeho počítače.

Vytvoření zálohy systému Windows 10

Zálohovací bitová kopie systému Windows 10 nejen ukládá vaše soubory, ale také ukládá vaše nastavení pro Windows a další důležitá data potřebná k obnovení života počítače po katastrofě. Stiskněte tlačítko Start a poté klikněte na ikonu ozubeného kola.

Aktualizace a zabezpečení systému Windows

Nastavení zálohy jsou umístěna pod ‘Aktualizace & Zabezpečení “, které by mělo být jednou z posledních uvedených možností. Na levé straně obrazovky vyhledejte nastavení označené „Záloha“.


Zálohování systému Windows

Toto je hlavní obrazovka pro nastavení zálohování. Pokud jste zálohu dosud nenastavili, v horní části v části „Zálohování pomocí historie souborů“ můžete vybrat možnost „Přidat jednotku“ se znaménkem plus vedle ní. Záloha bude uložena na externí jednotku, buď na jednotku USB, nahranou na prázdné DVD nebo na externí pevný disk. Po klepnutí na znaménko plus systém Windows zjistí všechny vhodné disky, které máte k zálohování. Vyberte požadovanou možnost a klikněte na ni.

Windows nyní automaticky vytvoří zálohu vašeho počítače každou hodinu. Na obrazovce se nyní zobrazí posuvník zapnutý pro automatické zálohování souborů. Možnosti zálohy můžete změnit kliknutím na odkaz „Další možnosti“.

Možnosti zálohování systému Windows

Zde můžete změnit, jak často bude systém Windows provádět zálohu. Možnosti se pohybují od každých 10 minut do jednou denně. Můžete si také vybrat, jak dlouho se mají zálohovat. Pokud máte dostatek místa, můžete si ponechat zálohy déle, než je-li vaše řešení úložiště omezené.

Můžete také změnit, které složky jsou součástí zálohy. Přidávání nebo mazání složek je stejně snadné jako kliknutí na tlačítko „Přidat složku“ a výběr složky. Pokud složku nechcete zahrnout, například chcete-li ušetřit místo na úložišti, jednoduše klikněte na složku a vyberte možnost Odebrat..

Možnosti třetích stran pro zálohování

Samozřejmě, pokud zálohujete počítač se systémem Windows 10 na řešení místního úložiště, riskujete jakoukoli katastrofu, která způsobí, že váš počítač bude mít také vliv na vaši zálohu. Řešení třetích stran také nabízejí některé další funkce, které byste mohli pro zálohu potřebovat.

Mezi klíčové funkce, které je třeba při výběru zálohovacího softwaru hledat, patří zálohy v reálném čase, které ukládají změny kdykoli se vyskytnou na vašem počítači. Podívejte se také na možnost zálohování do cloudového úložiště online nebo automaticky převeďte zálohu pomocí protokolu FTP (File Transfer Protocol) do úložiště mimo lokalitu. Chcete také zálohovací řešení, které nemá významný vliv na výkon vašeho počítače.

Může být dobré si uvědomit, že se rozloučíte se spoustou osobních údajů. Při volbě metody zálohování zvažte své soukromí. Důvěřujete společnosti s vašimi osobními údaji?

Ať už si vyberete jakoukoli možnost, ať už používáte vestavěné pohodlí zálohování systému Windows 10 nebo se rozhodnete používat software pro zálohování třetích stran, děláte dobrou volbu pro ochranu svých dat. Pokud jste jako většina lidí, můžete být v pokušení otáčet se tím. Nastavení zálohy systému Windows bude trvat jen několik minut a později vám může ušetřit hodiny lítosti. Proč nespustit zálohu právě teď?

A když jste u toho, nezapomeňte si také zálohovat informace o smartphonu Android, iPhonu, iPadu nebo Macu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me