Nejlepší správce hesel: srovnání Přehled VPN

Notebook s heslemV současné době máme pro každý účet nebo aplikaci hesla a může být těžké si je všechny pamatovat. V důsledku toho se někteří lidé rozhodnou použít pro všechny své účty pouze jedno heslo. To však může být velmi nebezpečné. Pokud hacker dostane ruce na jedno z vašich hesel, bude mít přístup ke všem vašim účtům.

Různá hesla pro všechny vaše účty jsou nezbytnou součástí zabezpečení online. Ale tohle může být velmi obtížné zapamatovat. Z tohoto důvodu je nejjednodušší použít správce hesel. Tento program vám pomůže vytvořit silná hesla a udrží je v bezpečí pro vás.

Existuje však spousta správců hesel, tak jak si jeden vybrat? Vybrali jsme několik, abyste je mohli zkontrolovat. Uváděli jsme důvod, proč se domníváme, že tito správci hesel jsou ideální pro kohokoli, kdo chce zlepšit své zabezpečení.

Nejlepší správci hesel této chvíle

Níže se s vámi podělíme o nejlepší manažery hesel současnosti. Všichni splňují kritéria, která budeme dále zkoumat v článku.

LastPass

Logo LastPassLastPass je správce hesel, který funguje ve vašem prohlížeči. Je to jeden z nejvíce uživatelsky přívětivých správců hesel v okolí. LastPass automaticky vyplní všechny formuláře na internetu a uloží vaše data do cloudu. To vám usnadní správu všech hesel na všech vašich zařízeních. Pro větší bezpečnost vám LastPass také umožňuje uložit všechna vaše hesla do vašeho vlastního zařízení. To je také možné na mobilních zařízeních. Pro větší zabezpečení mají dvoufaktorovou autentizaci, což znamená, že pro použití správce vždy potřebujete heslo. Navíc můžete LastPass používat zdarma na jednom zařízení. Pokud hledáte uživatelsky přívětivého a bezpečného správce hesel, LastPass je ten pravý pro vás!


Dashlane

Dashlane logoDashlane je spolehlivý uživatelsky přívětivý správce hesel. Nabízejí dvě možnosti použití jejich softwaru. Můžete jej nainstalovat jako rozšíření prohlížeče nebo jako aplikaci. Obě možnosti jsou neuvěřitelné. Dashlane je určitě uživatelsky nejpříjemnější správce hesel a má mnoho různých funkcí. Stejně jako LastPass i Dashlane automaticky vyplňuje online formuláře. Kromě toho se software vždy synchronizuje na všech vašich zařízeních.

Dashlane je také velmi bezpečná možnost, protože používají dvoufázové oprávnění. Jedna věc, která dělá Dashlande jedinečným, je skutečnost, že můžete změnit více než jedno heslo současně. Díky tomu je aktualizace zabezpečení velmi snadná. Konečně, Dashlane nabízí bezplatný účet, který vám dává přístup ke všem jejich funkcím. Bohužel můžete bezplatnou verzi používat pouze na jednom zařízení.

1Password

1password logo1Password je správce hesel, který se zaměřuje hlavně na uživatele 1OS a Mac. Stejně jako jsme viděli s ostatními manažery, 1Password automaticky vyplní všechny vaše online formuláře. Navíc mají rozšíření prohlížeče a aplikaci pro všechny větší operační systémy a mobilní zařízení.

1Password také obsahuje velká bezpečnostní opatření. Nepracují pouze s autorizací ve dvou krocích, ale mají také přidaný bezpečnostní kód, který musíte zadat. Ten je uložen pouze na vašem zařízení, což hackerům ještě více ukradne vaše hesla.

Co opravdu dělá 1Password zvláštním, je jejich tzv. „Strážní věž“. Tato funkce kontroluje, zda nedošlo k narušení zabezpečení na kterémkoli z používaných webů. Pokud je tomu tak, 1Password vás upozorní na bezpečnostní riziko a vyzve vás ke změně tohoto konkrétního hesla. Bohužel nenabízejí bezplatné předplatné, ale mají 30denní bezplatnou zkušební verzi. To je ideální, pokud chcete zjistit, zda 1Password je pro vás správcem hesel.

RoboForm

Logo RoboFormRoboForm je univerzální správce hesel, který můžete používat online i offline. Nabízejí rozšíření prohlížeče pro Chrome, Safari a Firefox. Aplikace RoboForm je k dispozici také pro operační systémy jako Windows, Mac OS, Linux, iOS a Android. Kromě toho mají aplikace speciálně pro vaše mobilní zařízení. Software má několik zajímavých funkcí. RoboForm pro vás automaticky vytvoří nová hesla a vyplní online formuláře.

S možností placení můžete synchronizovat všechna vaše hesla na jiném zařízení. Je zcela unikátní, že RoboForm ukládá všechny vaše informace offline. To znamená, že žádné z vašich hesel neskončí na serveru, a proto je méně pravděpodobné, že vám budou ukradeni. Aplikaci můžete používat zdarma. Volná možnost však neumožňuje synchronizovat vaše hesla na různých zařízeních.

Brankář

Logo správceKeeper je snad nejbezpečnější správce hesel. Používají vícevrstvé šifrování a autorizaci ve dvou nastaveních. Kromě toho vám program Keeper umožňuje vybrat server, na který chcete uložit hesla. Keeper také pomáhá vytvářet silná a náhodná hesla. Následně automaticky vyplní tato hesla pro weby a aplikace, které navštěvujete.

Keeper má rozšíření prohlížeče pro Chrome, Safari a Firefox. Nabízejí také aplikace pro všechny nejoblíbenější operační systémy. Zajímavé je, že můžete použít skenování otisku prstu na mobilních zařízeních a zadat své heslo. Pokud hledáte bezpečného a uživatelsky přívětivého správce hesel, je ten správný jako Keeper. Je smutné, že aplikace není zdarma, ale můžete použít jejich 30denní zkušební verzi a sami je otestovat.

Výběr Správce hesel

Ne všichni správci hesel jsou stejní. Každý poskytovatel má své vlastní chyby a bonusové funkce. Podle vašich preferencí může jeden správce hesel lépe vyhovovat vašim potřebám než druhý. Níže naleznete funkce, na které je třeba dávat pozor ve správci hesel.

Offline nebo cloudová synchronizace

Je důležité zjistit, kde správce hesel udržuje svá hesla. V tomto případě existují dvě možnosti; mohou je uložit na vlastní zařízení nebo do cloudové služby. Uložení hesel na vašem vlastním zařízení nabízí větší zabezpečení. Nevýhodou však je, že nelze synchronizovat hesla na různých zařízeních, což je možné, když hesla uložíte do cloudu.

Uložení hesel do cloudu může mít nevýhody. V první řadě existují některé bezpečnostní problémy. Hackeři se zajímají o cloudové služby, protože mohou dostat ruce na spoustu informací najednou. Jsou známy případy, kdy byly zahrnuty cloudové služby, kde byly zahrnuty hackery a hesla správce hesel. Nakonec se také stane, že vám správci hesel účtují poplatky, když jste překročili více hesel. Prostor na serveru není volný, takže pokud začnete zabírat příliš mnoho, požádají vás, abyste se zapojili.

Integrace prohlížeče

Další funkcí, na kterou byste se mohli podívat, je integrace prohlížeče. Většinu našich hesel používáme online a chceme, aby všechno fungovalo hladce a rychle. Nejlepší správci hesel nabízejí rozšíření prohlížeče. Existují však velké rozdíly v kvalitě. Dobré rozšíření prohlížeče automaticky vytvoří a vyplní hesla. Ne všichni správci hesel to dělají, takže je rozumné předem zjistit, zda mají tuto pohodlnou funkci nebo ne.

Rozšíření prohlížeče je také výhodné, když chcete změnit heslo na webu. Někdy může být obtížné najít správnou stránku na webu, která vám umožní změnit heslo. Někteří správci hesel, jako je LastPass, mají rozšíření prohlížeče, které vám umožní změnit heslo, aniž byste se museli ponořit do labyrintu, který mohou být některé weby.

Další funkcí, kterou mají některé rozšíření prohlížečů, je ta, která vás upozorní, když je web napaden. 1Password nabízí podobnou funkci a zobrazí výzvu ke změně hesla, když k tomu dojde. Bez této funkce zůstanete ve tmě a budete náchylnější k počítačové kriminalitě.

Mobilní zařízení

V dnešní době je důležité, abychom mohli používat naše mobilní zařízení. Z tohoto důvodu je vhodné zkontrolovat, zda správce hesel má mobilní aplikaci, než je začnete používat. Většina správců hesel má aplikaci pro iOS a Android, ale existují výjimky. Bohužel neexistuje mnoho správců hesel, kteří nabízejí aplikaci pro Windows Phone.

Někteří správci hesel mají aplikaci s vestavěným prohlížečem. To vám umožní vyplnit vaše hesla na různých webových stránkách bez jakýchkoli potíží. Nevýhodou je, že již v běžném prohlížeči nemůžete zadávat hesla. To je případ Dashlana. Kromě toho existuje několik správců hesel, kteří nenabízejí aplikaci pro mobilní zařízení. Pokud chcete synchronizovat svá hesla v mobilním telefonu, je nejlepší vyhledat správce hesel, který nabízí mobilní aplikaci.

Zdarma verze

Všichni chceme být chráněni před počítačovou trestnou činností, ale nechceme za to platit příliš mnoho. Naštěstí většina správců hesel nabízí bezplatnou verzi svých služeb. Ochrana hesel nemusí být drahá. Některé z bezplatných možností jsou však omezeny ve svých funkcích. Je důležité zkontrolovat, zda bezplatná verze obsahuje všechny funkce, které chcete ve správci hesel.

Bezplatné verze často omezují možnosti synchronizace. To znamená, že musíte stále zadávat hesla na různých zařízeních. Trvá to čas a není to ideální. Většina bezplatných verzí lze navíc používat pouze po omezenou dobu a snaží se vás motivovat k získání placeného předplatného. Z těchto důvodů je důležité zkontrolovat, zda je bezplatná verze opravdu bezplatná.

Specifické funkce

Ne všichni správci hesel mají stejné funkce. Někteří poskytovatelé vynikají svými jedinečnými atributy. Například LastPass je k dispozici na všech zařízeních, protože fungují ve vašem prohlížeči. Správci hesel jako Keep a 1Password nabízejí možnost odemknout všechna vaše hesla skenováním otisku prstu. 1Password je navíc známý pro svůj silný systém ověřování uživatelů. Používají dvoufázové ověření a přidaný tajný kód, který je uložen pouze v zařízení uživatele.

Závěrečné myšlenky

Dokázali jste si přečíst, co mohou nabídnout někteří z nejlepších správců hesel. Dále jsme vysvětlili, jaké funkce jsou důležité ve správci hesel hledat. Nejpříjemnější možností je určitě LastPass. Nejvšestrannější volbou by byl Dashlane. Nakonec je 1Password nejlepší volbou pro uživatele Mac OS a iOS.

Chcete-li najít perfektní řešení pro vaše potřeby, podívejte se na cloudovou synchronizaci, integraci prohlížeče, náklady a speciální funkce správce hesel. Pokud vám jeden z těchto správců hesel pomůže, můžete si ušetřit spoustu potíží a potíží.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me