Jak uložit konverzaci WhatsApp Přehled VPN

V tomto životě se můžete na spoustu věcí spolehnout a změna je jednou z nich. Ale s každou změnou riskujete nechat něco důležitého pozadu. Pokud jsou pro vás důležité obrázky, gif a konverzace, které jste měli na WhatsApp, možná budete chtít vytvořit zálohu, abyste zabránili ztrátě v případě, že vás velká změna překvapí. WhatsApp můžete snadno zálohovat v několika jednoduchých krocích.

Proč je záloha dobrý nápad

Všechno dobré jednou končí. Dokonce i ten roztomilý telefon, který jste koupili před dvěma lety. Můžete to spadnout a roztříštit obrazovku. Můžete to ztratit na cestě na letiště. Nebo možná jen vás svádí nejnovější telefon na trhu. Ať tak či onak, přijde den, kdy budete potřebovat nový telefon.

Přestože WhatsApp automaticky ukládá vaše konverzace do telefonu, další zálohování by mohlo uložit vaše informace, pokud by se něco stalo s vaším telefonem. Jedním ze způsobů, jak zajistit, abyste neztratili žádnou z těch zábavných konverzací, které jste měli přes WhatsApp, je přístup k záloze.

Nezapomeňte na jednu věc, zejména pokud přecházíte z iPhone na Android nebo naopak – nemůžete obnovit zálohu z jednoho operačního systému do druhého. Pokud přecházíte z jednoho iPhone na druhý, bude to fungovat dobře, nebo pokud přepnete z jednoho telefonu Android na jiný, který bude fungovat dobře. Prostě nemůžete obnovit zálohu z jedné na druhou.

Zálohujte WhatsApp z vašeho iPhone

WhatsApp používá iCloud pro zálohování v iPhone. Než budete moci provést zálohu, musíte zajistit, aby WhatsApp měl na vašem zařízení přístup k iCloud. Na domovské obrazovce iPhone spusťte „Nastavení“. Klepnutím na „iCloud“ vyvolejte možnosti iCloud a poté klepnutím na „iCloud Drive“ zapněte iCloud, pokud je vypnutý. Přejděte dolů v dolní části seznamu aplikací a vyhledejte WhatsApp. Ujistěte se, že je přístup zapnutý kliknutím na posuvník, aby se ukázal zelený, pokud ještě není.


Zpět na domovskou obrazovku spusťte WhatsApp. Klepnutím na ikonu ozubeného kola v dolní části spusťte nastavení WhatsApp. Klikněte na „Rozhovory“, poté vyhledejte a klepnutím na „Rozhovory na chatu“ vyvolejte nastavení zálohování.

Klepnutím na „Zálohovat nyní“ okamžitě zahájíte zálohování historie chatu. To může být dobrý nápad, když jste připojeni k Wi-Fi, zejména pokud jste u poskytovatele služeb mobilních telefonů na omezeném datovém tarifu. Tento proces můžete v budoucnu automatizovat klepnutím na „Automatické zálohování“ a funkci zapnout. Naplánujte zálohu tak, aby probíhala automaticky buď měsíčně, týdně nebo denně. Máte také možnost zahrnout videa do zálohy nebo je nechat mimo, abyste ušetřili čas a úložiště.

Nyní jsou vaše chaty zálohovány, to znamená, že při prvním spuštění WhatsApp na novém telefonu nebo po opětovné instalaci aplikace můžete obnovit svou historii ze zálohy. Po zobrazení výzvy během počátečního nastavení jednoduše vyberte možnost „Obnovit historii chatu“ a vaše záloha se spustí z iCloud.

Zálohujte WhatsApp z Androidu

WhatsApp používá Disk Google k vytvoření zálohy ze zařízení Android. Chcete-li tak učinit, musíte mít na Disku Google dostatek volného místa k uložení zálohy. Kromě toho potřebujete také dostatek místa v telefonu pro vytvoření zálohy.

Na domovské obrazovce WhatsApp klepněte na tři tečky v pravém horním rohu a vyberte možnost „Nastavení“.

Nastavení zálohování WhatsApp

V nabídce nastavení najděte „Rozhovory“ a klepnutím na ni otevřete nastavení Rozhovory.

WhatsApp záložní chaty

Nyní najdete nastavení „Záloha chatu“ v dolní části seznamu a zobrazí se nabídka nastavení zálohování.

WhatsApp backup chat backup

Chcete-li zálohovat WhatsApp nyní, klikněte na zelené pole označené „Zálohovat“. V závislosti na vašem datovém plánu můžete počkat na provedení tohoto kroku, dokud se nepřipojíte k síti Wi-Fi. WhatsApp můžete v budoucnu nastavit tak, aby zálohoval pouze přes Wi-Fi. S nastavením „Zálohovat přes“ můžete rozhodnout, kdy Whatsapp spustí zálohu.

Nastavení WhatsApp pro automatické zálohování konverzací tak často, jak chcete. Klepněte na možnost „Zálohovat na Disk Google“ a vyberte požadovanou frekvenci, buď „Denně“, „Týdenně“, „Měsíčně“, nebo „Pouze když klepnu na„ Zálohovat ““..

Nakonec si můžete také vybrat, zda chcete do konverzace zahrnout videa do zálohy, nebo je nechat vynechat zaškrtnutím políčka v dolní části nabídky „Zahrnout videa“. Ve výchozím nastavení není toto políčko zaškrtnuto.

Obnovení chatů v novém telefonu nebo po odinstalování a přeinstalování WhatsApp je také jednoduché. Během instalace po prvním otevření WhatsApp budete dotázáni, zda chcete obnovit předchozí zprávy. Klepnutím na možnost Obnovit obnovíte uložené konverzace ze zálohy.

Máte k dispozici možnosti

WhatsApp usnadňuje zálohování všeho v aplikaci. Poskytuje také možnost zálohování jedné konverzace nebo samostatného skupinového chatu. Na domovské obrazovce WhatsApp vyberte skupinový chat nebo konverzaci, kterou chcete zálohovat. Nabídku otevřete klepnutím na tři tečky v pravém horním rohu. Vyberte možnost „Více“ a potom klepněte na „Exportovat chat“.

V této nabídce si můžete vybrat, jak odeslat zálohu z několika možností, včetně e-mailu, zálohování na cloudovou jednotku a dalších. Zvolte, zda chcete „Připojit média“ včetně fotografií a videa, a WhatsApp vytvoří zálohu. Konverzace bude odeslána ve formě souboru TXT. Pokud se rozhodnete médium zahrnout, budou odeslány v samostatných souborech.

Závěrečné myšlenky

Znalost vašich konverzací je pohodlně uložena, může vám nejen ušetřit místo v telefonu, ale také vám může poskytnout klid. Tímto způsobem neztratíte žádnou ze svých rozhovorů. Takže i když změníte telefon, vaše konverzace nikam nevedou.

Při používání WhatsApp je také důležité brát v úvahu vaše soukromí. Uložení všech vašich osobních údajů ve společnosti znamená, že do nich musíte důvěřovat. Bylo by moudré zjistit, kdo má přístup k vaší záloze.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me