Jak udržet své děti v bezpečí online? | Přehled VPN

Od svých poněkud skromných začátků v 70. letech se internet stal jedním z největších úložišť informací na světě a životně důležitým zprostředkovatelem globální komunikace. 3,5 miliardy lidí má celosvětový přístup k internetu, což znamená, že 45% světové populace pravidelně každý rok prochází webem.


Přístup k mobilnímu internetu výrazně zvýšil počet lidí, kteří mají pravidelný přístup k internetu, což pomáhá penetraci internetu dosáhnout v Severní Americe v roce 2017 89%.

I když je internet fantastickým nástrojem s mnoha způsoby využití, od vzdělávání po zábavu, má také temnou stránku, zejména pro děti a mladé dospělé.

Keylogger HackerInternet pravidelně využívá přes 45 milionů dětí ve věku od deseti do sedmnácti let a sexuální obtěžování je vyžadováno u jedné z pěti těchto dětí. Přibližně 60% dospívajících přijalo nějakou formu komunikace od cizince a polovina z těchto kontaktovaných dětí odpověděla na tyto zprávy. Kybernetická kriminalita je jednou z nejrychleji rostoucích oblastí trestné činnosti a kybernetičtí zločinci se stávají mladšími a mladšími.

Nebezpečí internetu se neomezují jen na obtěžování dětí a zločince. I když internet umožňuje komunikovat s ostatními po celém světě, lze jej stejně snadno použít k zacílení na ně prostřednictvím zpráv a sociálních médií. Asi 15% dětí do 15 let bylo vystaveno nějaké formě kyberšikany.

Naštěstí existuje řada možností, jak rodiče udržet své děti v bezpečí a zároveň jim umožňují plně využívat internet.

V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou nejčastější internetové hrozby pro děti a jak proti nim bojovat, jednoduchá pravidla, která můžete použít ke zvýšení bezpečnosti dítěte online, jak je přizpůsobit konkrétním věkovým skupinám a co K dispozici jsou nástroje, které vám umožní dohlížet na online aktivity vašeho dítěte.

Jaké jsou nebezpečí?

Nejlepší způsob, jak chránit své dítě před nejčastějšími nebezpečími internetu, je vědět, na co si dát pozor. Jak staré přísloví zní „předem varováno, je předpověděno“, proto se v této části podíváme na některá z častějších nebezpečí, kterým může vaše dítě čelit online..

Nevhodný obsah

Internet je místem plným všech druhů obsahu, což z něj dělá tak skvělý zdroj pro děti, které se chtějí učit. Pouhé množství obsahu na internetu je však přesně to, co ztěžuje dětem přístup k věcem, ke kterým by neměly mít přístup..

Jedno ze čtyř dětí, které pravidelně používají internet, bylo vystaveno nechtěné pornografii. I nejneškodnější vyhledávání Google může vést k webovým stránkám propagujícím rasismus, náboženskou radikalizaci nebo dokonce povzbuzovat lidi k páchání násilí nebo sebevraždy.

Sexuální predátoři

Je smutné, že jedno z pěti dětí, které mají přístup na internet, bylo sexuálně vyžádáno. Jako společnost jsme více propojeni, než jsme kdy byli. I když internetová sociální média jsou skvělým způsobem, jak spojit spoustu lidí, mohou také přivést děti do kontaktu s predátory.

Většina platforem sociálních médií, jako jsou Twitter a Facebook, je prověřována na nevhodný obsah nebo komunikaci zaměřenou na děti. Jednoduchá skutečnost je, že ne všechny špatné věci lze zachytit.

Neomezené chatovací místnosti a aplikace pro zasílání zpráv, jako je WhatsApp, je mnohem obtížnější regulovat. Jak jsme již zmínili dříve, 60% dospívajících dostalo nějakou formu komunikace od cizince. Více než polovina kontaktovaných osob odpověděla na tyto zprávy.

Kyber šikana

Průzkum v roce 2017 ukázal, že přibližně 15% dětí mladších 15 let bylo vystaveno nějaké formě kyberšikany. Abych to uvedl v kontextu, fyzické šikana postihuje kolem 20% školaček ve Spojených státech, což znamená, že kyberšikana se stala stejně problémem jako fyzické šikana..

Jedním z důvodů vzestupu kyberšikany je anonymita, kterou poskytuje internet. Tato anonymita umožňuje ostatním dětem říkat a dělat věci, které by nikdy nezvažovaly dělat tváří v tvář. Kyberšikanu lze také snadno zjistit, protože děti a mladí dospělí jsou často soukromí ohledně svých profilů sociálních médií a obsahu svých aplikací pro zasílání zpráv.

Počítačová kriminalita

Kybernetická kriminalita je nejrychleji rostoucím zločineckým podnikem v USA a, bohužel, děti jsou nejrychleji rostoucí skupinou obětí. Jednoduše řečeno, děti a mladí dospělí jsou mnohem zranitelnější kvůli manipulaci se stahováním škodlivého softwaru nebo předávání osobních údajů během phishingových útoků.

Deka Ban je špatný nápad

Vzhledem k nebezpečí, kterému by mohlo potenciálně čelit dítě s neomezeným přístupem na internet, by se mohlo zdát jako dobrý nápad jednoduše zabránit vašemu dítěti v přístupu na internet vůbec. Toto není nejlepší volba z mnoha důvodů:

 • Internet je všude – Plné omezení vašeho dítěte z internetu může být velmi obtížné, ne-li nemožné. 95% škol v Severní Americe a Evropě má přístup k internetu a penetrace mobilního internetu je ve většině rozvinutých zemí všeobecně kolem 80-90%. Pro správnou funkci potřebuje velké množství zařízení, od herních konzol po smartwatches.

Odříznutí dítěte od internetu, když je tak velká část moderní společnosti, by se mohlo ukázat obtížnější, než si myslíte, ai když to uděláte, nemusí to být tak efektivní, jak jste doufali..

Několik studií prokázalo, že vzdělávání je nejlepší metodou ochrany dětí online, zatímco úplný zákaz je ignoruje, a proto je zranitelný vůči potenciálním nebezpečím online..

 • Internet má významné výhody – Přestože se vaše děti omezují na používání internetu, zdá se, že je to pohodlné, ale brání dětem využívat mnoho výhod, které nabízí přístup k internetu. Pokud nic jiného, ​​internet je vynikajícím vzdělávacím nástrojem, který umožňuje dětem učit se vše, co je třeba vědět.

Základní pravidla bezpečnosti internetu

Pokud hledáte způsob, jak umožnit vašemu dítěti používat internet a zároveň je chránit před běžnými nebezpečími, pak můžete podniknout kroky,.

I když ne všechna řešení budou aplikovatelná na situaci všech, můžete stanovit některá základní pravidla, která zlepší bezpečnost online vašich dětí, aniž by významně omezila jejich přístup k vhodnému obsahu..

Vzdělávejte se

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda se vaše dítě účastní nebo je vystaveno nevhodné komunikaci nebo obsahu, je vědět, jak počítače pracují a jak se běžně používá internet..

Nebojte se, pokud to zní trochu skličující, technologie se neustále vyvíjí a naštěstí existuje značné množství zdrojů, které vám mohou pomoci získat informace, které potřebujete.

Vzdělávejte své dítě

Jedním z faktorů, který je často přehlížen při zvažování bezpečnosti internetu pro děti, je to, jak důležité je zapojit děti do této konverzace. Žijeme ve světě, kde se používání internetu připojují i ​​mladší děti. Vzdělávání vašich dětí o možných rizicích používání těchto zařízení ao tom, proč jste zavedli konkrétní omezení, je důležitou součástí jejich bezpečnosti..

Je těžké pro kohokoli, natož pro dítě, vyhýbat se nebezpečím, o nichž nevědí.

Vysvětlete počítačovou kriminalitu

Je to zjevně do jisté míry závislé na věku vašeho dítěte, ale při vysvětlování základů počítačové kriminality dětem není žádná újma. Čím více pochopí, tím je méně pravděpodobné, že budou oklamáni, aby rozdávali osobní údaje nebo stahovali nebezpečný software do rodinného počítače.

Udržujte své počítače ve společenské místnosti

Umístění počítače do sdílené místnosti a zajištění viditelnosti obrazovky je snadný způsob, jak sledovat online aktivity vašich dětí a zajistit, že mají přístup pouze k odpovídajícímu obsahu..

Pouhá přítomnost dospělého ve stejné místnosti obvykle postačuje k tomu, aby dětem zabránila v přístupu k čemukoli by neměly být vystaveny, a také vám umožňuje sledovat jejich online komunikaci.

Nastavte zabezpečené heslo

Může to znít jednoduše, ale faktem je, že většina z nás se ani neobtěžuje věnovat pozornost jednoduchým pravidlům internetové bezpečnosti. Nastavení bezpečného hesla na všech vašich zařízeních připojených k internetu není pro většinu z nás velkou nepříjemností, ale pokud nebudete poblíž, bude to bránit mladším dětem v přístupu k zařízením..

Pokud nás značný počet příběhů o tom, jak batolata utratí obrovské částky peněz za hry nebo v obchodě Google Play, něco naučil, je to, že děti všech věkových skupin jsou překvapivě schopny používat technologicky, což je něco, co musíme jako rodiče vzít do úvahy účet.

Dejte jim časový limit

I když je internet vynikajícím zdrojem vzdělání a zábavy, utrácet každou hodinu denně je jen stěží zdravé. Stanovení časového limitu přístupu k internetu pro vaše děti je vyzve, aby šli ven a hráli se. Navíc vám umožňuje zabránit jim v přístupu na internet v době, kdy na ně nemůžete dohlížet.

Nenechte je nahrávat a stahovat fotografie sebe samých

Laptop StáhnoutOnline predátoři si často vyžádají fotografie svých obětí. Začnou tím, že žádají „neškodné“ obrázky, ale když začnou získávat důvěru dítěte, začnou je tlačit, aby posílaly stále více a více nevhodných obrázků.

Dalším bezpečnostním opatřením, které může pomoci chránit je před nevhodnou komunikací, je požádat vaše dítě, aby před odesláním jakéhokoli obrázku požádalo o svolení.

Posílit pravidlo „Nemluv s cizími lidmi“

Staré přísloví „nemluvit s cizími lidmi“ je pro online komunikaci stejně vhodné jako ve skutečném světě. I když sociální média jsou pro mladé dospělé vynikajícím prostředkem pro komunikaci a spojení s lidmi, mladší děti by měly být odrazovány od toho, aby s lidmi online hovořily mimo jejich ustavenou přátelskou skupinu..

Vyvíjejte svá pravidla, jak vaše děti rostou

Děti se v průběhu dospívání mění, stávají se dospělejšími a zodpovědnějšími. Omezení, která dávala smysl, když byly malými dětmi, se mohou stát zbytečnými, když vyrostou v mladé dospělé.

Nejlepší způsob, jak udržet děti v bezpečí, aniž by jim příliš bránily v jejich růstu, je rozvíjet vaše pravidla v průběhu času. Níže uvádíme několik doporučených pokynů, díky nimž budou děti různých věkových skupin v bezpečí při používání internetu.

5 a pod

 • Nastavte si brzy hranice používání internetu. Nyní je nejlepší čas, aby si vaše dítě zvyklo na myšlenku omezení a lhůt při používání internetu.
 • Sdělte svá pravidla pro používání internetu s ostatními lidmi a skupinami, kteří se budou starat o vaše dítě. Pokud prarodiče, škola, mimoškolní kluby a váš hlídač pracují ve stejné herní knize, je vaše dítě v bezpečí, zatímco internet používá mnohem snadněji.
 • Kupte si zařízení speciálně určené pro děti od 5 let. Tato zařízení lze připojit k internetu, ale obsahují přísné kontroly používání internetu, programovatelné rodičovské kontroly a často jsou mnohem robustnější než průměrný iPad.
 • Ověřte si u svého poskytovatele internetových služeb, zda nemá zabudované rodičovské kontroly, které můžete povolit. Většina hlavních poskytovatelů internetových služeb nyní nabízí řadu rodičovských kontrol, i když mohou mít poněkud základní funkci.
 • Další možností je instalace softwaru rodičovské kontroly třetích stran. Tyto programy jsou obecně sofistikovanější a nabízejí větší rozsah kontroly nad tím, co mají děti k dispozici online a kdy k nim mají přístup.
 • Pokud používáte vestavěné rodičovské kontroly od poskytovatele internetových služeb, nezapomeňte, že tyto funkce nebudou fungovat, pokud vaše dítě používá zařízení připojené k bezplatné Wi-Fi, často nabízené na místech, jako jsou hlavní kávové řetězce..
 • Stahujte pouze hry, aplikace a média, kterým bylo přiděleno odpovídající věkové hodnocení, a ujistěte se, že média otestujete nebo si prohlédnete dříve, než jim vaše dítě umožní.

Ve věku od 6 do 9 let

 • V tomto věku bude možná nutné nastavit rodičovskou kontrolu na širším spektru zařízení, která bude vaše dítě dostatečně staré k použití. Herní konzole, chytré televizory a dokonce i některé hodinky mají přístup na internet a mají vestavěné funkce pro zasílání zpráv.
 • Pokud nemůžete povolit rodičovskou kontrolu na zařízení, které se obává vašeho dítěte, ujistěte se, že je zařízení nastaveno ve veřejné místnosti, nikoli v dětské ložnici..
 • Diskutujte se svými dětmi o základní bezpečnosti internetu a dohodněte se na seznamu webových stránek, které mohou navštívit. Nastiňte, jaké informace by neměly poskytovat online, jako je jejich jméno, adresa nebo adresa jejich školy.
 • Spolupracujte s ostatními rodiči na stanovení přiměřených pokynů pro používání internetu, které lze použít pro vaše dítě a jeho přátelskou skupinu. Děti souhlasí s důslednými pravidly pro přístup k internetu a nemusíte se obávat, že zůstanou u svých přátel..
 • Podívejte se na specifikace zařízení jakéhokoli zařízení, které kupujete pro své dítě. Nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše dítě přistupovalo k internetu pouze způsobem, a zároveň je chcete, aby si byl přesně vědom toho, jaká zařízení mají přístup k internetu prostřednictvím.

10 až 12 let starý

 • Promluvte si se svým dítětem o rizicích používání sociálních médií. Vysvětlete, jaké informace by neměly být poskytnuty a že za žádných okolností nikdy neposílají své fotografie každému, kdo o ně požádá, aniž by nejprve získali svolení..
 • Sdělte svému dítěti, že by vám mělo okamžitě nahlásit jakékoli podezřelé chování nebo nevhodný kontakt. Pokud vám vaše dítě nahlásí nevhodnou komunikaci, neváhejte kontaktovat policii.
 • Ujistěte se, že vaše dítě umí uchovávat předměty, jako jsou mobilní telefony, tablety a chytré hodinky, na bezpečném místě, když nejsou doma. Tím se minimalizuje riziko ztráty nebo krádeže.
 • Platformy sociálních médií, jako jsou Facebook a YouTube, mají minimální věkovou hranici 13 let. Je zavedena z nějakého důvodu a měli byste se ujistit, že ji vaše děti dodržují..
 • V tomto věku je rozumné, abyste měli přístup ke všem přihlašovacím údajům svých dětí a mohli si zkontrolovat jejich online aktivity a jaké zprávy odesílají a přijímají.

13 let a starší

 • Jakmile vaše dítě začne přecházet na mladého dospělého, je rozumné, aby mělo určitý stupeň samostatnosti. V tomto věku byste měli se svým dítětem pracovat na vytržení jejich online bezpečnosti. Zahrňte je do konverzace a poskytněte jim informace, které potřebují, aby zůstali v bezpečí.
 • Držte krok se specifikami nejnovějších zařízení podporujících internet, platforem sociálních médií a mobilních aplikací. Čím více víte, tím lepší je vaše poloha pro zajištění bezpečnosti vašeho dítěte.
 • Jakmile vaše dítě dosáhne puberty, dejte jim vědět, že je v pořádku, aby zkoumali předměty, jako jsou zdraví, pohodu, obraz těla a sexualita. Zkontrolujte své rodičovské kontroly a ujistěte se, že odrážejí rostoucí zralost vašeho dítěte a informace, které potřebují k přístupu. Nezapomeňte o těchto tématech hovořit se svým dítětem, abyste se ujistili, že nedostávají nepravdivé nebo zavádějící informace online.
 • Diskutujte o inherentních nebezpečích sextingu a zasílání nahých obrazů o sobě ostatním.
 • Protože vaše dítě má nyní legální přístup k webovým stránkám sociálních médií, jako jsou Facebook a YouTube, diskutujte s nimi o konceptu kyberšikany. Zdůrazněte také, že komunikace přes internet není skutečnou zárukou bezpečnosti nebo anonymity.
 • Diskutujte se svými dětmi o základech počítačové kriminality. Poskytněte jim informace, které potřebují k identifikaci podvodů typu phishing, vyhýbání se jim, rozdávání osobních údajů přes sociální média a stahování podezřelého softwaru.
 • Uvědomte si právní a osobní důsledky krádeží autorských práv a plagiátorství a ujistěte se, že o nich vaše dítě ví.

Jak používat software Rodičovská kontrola

Jednou z věcí, které jsme zmínili v tomto článku, je použití softwaru rodičovské kontroly, zabudovaného do operačních systémů, prostřednictvím poskytovatelů internetových služeb nebo prostřednictvím programů třetích stran..

Používání softwaru pro rodičovskou kontrolu může život mnohem usnadnit, pokud jde o udržení bezpečnosti vašich dětí online a omezení jejich přístupu do tmavších částí internetu. Správné programy pro vás mohou udělat mnoho těžkých úkolů, filtrovat to, co vaše dítě má přístup, omezují časy, kdy mohou používat internet, a umožňují vám sledovat jejich komunikační a sociální mediální profily.

Výběr softwaru rodičovské kontroly, který chcete použít, může být náročnější. Aby to bylo co nejjednodušší, ukážeme, jak povolit rodičovskou kontrolu poskytovanou poskytovatelem služeb Internetu nebo zabalenou do operačního systému. Rozebíráme také výhody a funkce používání softwaru pro rodičovskou kontrolu.

Vestavěné ovládací prvky ISP

Většina hlavních poskytovatelů internetových služeb nyní nabízí možnost rodičovské kontroly. Tyto možnosti bývají spíše základní a pomocí filtrování klíčových slov brání uživatelům v přístupu na černé listiny na webových stránkách s nevhodným obsahem, jako je násilí nebo pornografie..

Nejlepší způsob, jak povolit filtrování obsahu vašeho ISP, je kontaktovat je přímo a prodiskutovat podrobnosti o nabízené službě a vašich potřebách..

Je třeba poznamenat, že filtrování klíčových slov a DNS filtrování lze často obejít použitím proxy webů nebo dokonce použitím jiného prohlížeče. I když to může znít komplikovaně, měli byste vždy předpokládat, že vaše děti jsou dostatečně důvtipné na to, aby to dokázaly.

Filtry obsahu poskytovatele ISP navíc nebudou filtrovat obsah přístupný z mobilních zařízení, pokud váš poskytovatel internetových služeb také neposkytuje vaše mobilní širokopásmové služby.

Vestavěné ovládací prvky operačního systému

Jednotlivé operační systémy, jako je Android, Microsoft Windows a iOS / MacOS, mají vestavěné rodičovské kontroly, které jsou obecně složitější a účinnější než ty, které nabízí váš poskytovatel internetových služeb. Výhodou je také to, že jsou zdarma! Pokud jste dosud nezapnuli rodičovskou kontrolu, zde je stručný průvodce k jejich aktivaci ve třech nejpopulárnějších operačních systémech..

Android

 • Mobilní telefon AndroidChcete-li na zařízení Android povolit rodičovskou kontrolu, přejděte na stránku „Nastavení“ zařízení Android a poté přejděte dolů na Možnost „Uživatelé“.
 • Odtud budete muset přidejte nového uživatele a klepněte na „Omezeno“ na výzvu. Odtud budete také povýšeni, abyste nastavili PIN, heslo nebo vzor pro přístup k zařízení.
 • Po vytvoření omezeného uživatele můžete udělit nebo vypnout přístup ke všem aplikacím a službám určování polohy, které vaše zařízení Android nabízí. Vaše dítě bude mít přístup k zařízení bez hesla, ale pouze na svém omezeném účtu.

Windows 10

 • Pro přístup k nastavení rodičovské kontroly systému Windows 10 stačí do vyhledávacího pole zadejte „Rodinné možnosti“ pod úvodní nabídkou.
 • Z stránka rodinných možností, budeš schopen nastavit časové limity pro používání internetu i počítače. Můžete také zablokovat nevhodný obsah, weby na černé listině a dokonce přidat peníze na svůj účet Microsoft, aby si mohli kupovat hry a média odpovídající věku, aniž byste potřebovali platební údaje..
 • Filtrování obsahu a možnosti Bezpečného vyhledávání fungují, pouze pokud vaše dítě používá prohlížeč Microsoft Edge.
 • Abyste mohli plně využívat výhod možností rodiny Windows, budete muset pro své dítě nastavit účet Microsoft. Výhodou je, že můžete sledovat internetové aktivity vašeho dítěte a dokonce o nich pravidelně dostávat informace od společnosti Microsoft.
 • Jednou z významných výhod používání rodinných možností systému Windows je to, že se rozšíří na další zařízení společnosti Microsoft, jako jsou telefony Windows a řada herních konzolí Xbox..

Operační Systém Mac

 • Zapnutí rodičovské kontroly na počítači Mac, Nejprve otevřete kartu „System Preferences“ kliknutím na logo Apple umístěné v levém horním rohu plochy.
 • Uvidíte možnost označenou “Rodičovská kontrola,” jakmile kliknete na tuto možnost, zobrazí se vám oznámení s přečtením “Neexistují žádné uživatelské účty, které by bylo možné spravovat.”
 • Postupujte podle pokynů přidat nového spravovaného uživatele.
 • Jakmile bude nový uživatel vašeho dítěte přidán, budete mít možnost řídí jejich přístup k určitým aplikacím, které Apple používá, nastavují časové limity pro používání vašeho Macu a dokonce vypínají přístup k funkcím, jako je mikrofon nebo integrovaná webová kamera.
 • Můžete také nastavit ovládací prvky pro filtrování webů, na které má vaše dítě přístup, i když tento filtr obsahu bude fungovat pouze v případě, že k internetu přistupujete prostřednictvím prohlížeče Safari.

iOS

 • Chcete-li nastavit rodičovskou kontrolu na zařízení iOS, jako je iPhone, přejděte na kartu „Nastavení“ a potom klepněte na „Čas obrazovky“.
 • Klepněte na “Pokračovat” a poté vyberte možnost označenou “Tohle je iPhone mého dítěte.”
 • Poté budete vyzváni k zadání a „Rodičovský přístupový kód“, pokud se jedná o telefon vašeho dítěte, nebo „Časový kód obrazovky“, pokud se jedná o vaše zařízení a dovolujete svému dítěti používat ho.
 • Po nastavení „Čas obrazovky“ budete moci zabránit nákupům iTunes a App Store, omezit přístup k vestavěným aplikacím a funkcím, filtrovat explicitní obsah pomocí hodnocení obsahu, filtrovat obsah webových stránek, omezovat web Siri hledat a omezit přístup do Herního centra.

Software rodičovské kontroly od třetích stran

Přestože vestavěné rodičovské kontroly nabízené poskytovateli internetových služeb a konkrétními operačními systémy mají výhodu, že jsou zdarma a lze je snadno nastavit, přicházejí s určitými nevýhodami.

Filtrování obsahu bývá relativně jednoduché a není univerzální. Většina vestavěného softwaru pro rodičovskou kontrolu má omezení, která fungují pouze v prohlížečích, které jsou dodávány s operačním systémem, jako jsou Edge nebo Safari..

Zatímco některé možnosti rodičovské kontroly se rozšiřují na řadu zařízení, většina moderních domácností má řadu zařízení pracujících na různých operačních systémech. To znamená, že musíte použít celou řadu různých možností rodičovské kontroly, což může být matoucí a potenciálně ponechat mezery ve vašich omezeních.

Jedním z řešení těchto problémů je použití softwaru třetích stran. Existuje řada programů rodičovské kontroly, z nichž si můžete vybrat.

Abychom vám pomohli při výběru a poskytli vám představu o tom, co byste měli hledat, zde jsou některé z důležitějších funkcí, které budete chtít od softwaru rodičovské kontroly.

Podporuje řadu zařízení

Jednou z významných výhod používání řešení třetích stran je to, že mnoho z nich nabízí aplikace, které lze nainstalovat do velkého množství zařízení. To znamená, že můžete použít jednu sadu omezení na všech svých rodinných zařízeních, aniž byste museli používat řadu různých systémů rodičovské kontroly.

Filtrování obsahu

Protože nejsou propojeny s konkrétním operačním systémem, programy rodičovské kontroly třetích stran mají schopnost filtrovat internetová vyhledávání, webové stránky a obsah v celé řadě prohlížečů. Mnoho z nich také zahrnuje zabezpečené filtrování HTTPS, což umožňuje bezpečnější a bezpečnější prohlížení.

Software rodičovské kontroly lze také použít k zabránění stahování podezřelých programů nebo konkrétních aplikací. To je ideální pro zabránění malwaru a zabránění dítěti v přístupu k aplikacím pro zasílání zpráv a sociální média.

Časové limity

Většina aplikací pro rodičovskou kontrolu vám umožní nastavit denní nebo týdenní časový limit pro používání internetu i počítače. Některý software také v určitých časech zablokuje přístup k určitým aplikacím, což je skvělé pro zajištění toho, že vaše dítě dělá domácí úkoly nebo spí, spíše než hraje Candy Crush..

Zprávy a sledování sociálních médií

Ačkoli tato možnost bude méně užitečná, protože vaše dítě bude stárnout a zaslouží si trochu soukromí, možnost zasílání zpráv a sledování sociálních médií je skvělá pro odbavení mladších dětí, které teprve začínají se sociálními médii, a pro prevenci kyberšikany a nevhodného kontaktu.

Vzdálené oznamování a správa přístupu

Nebudete vždy po ruce, pokud vaše dítě potřebuje prodloužení svého časového limitu, aby bylo provedeno důležité zadání, nebo pokud potřebuje přístup ke službě zasílání zpráv, když jsou mimo domov..

Možnost vzdáleného oznámení a správy přístupu umožňuje ovládat omezení, které program rodičovské kontroly ukládá z vašeho telefonu. To vám umožní reagovat na žádosti o rozšířený přístup nebo poskytnout přístup k funkcím, jako je sledování polohy v případě nouze.

Kruh s Disney

Pokud se vám myšlenka instalace aplikace na každé zařízení, které vlastní vaše rodina, nelíbí, ale přesto chcete více ochrany, než vám mohou poskytnout vestavěné rodičovské kontroly nabízené vaším poskytovatelem internetových služeb nebo operačním systémem, nebojte se. Existuje třetí možnost.

Circle with Disney je zařízení, které je umístěno mezi domácím routerem WiFi a všemi zařízeními k němu připojenými. Zajímavé je, že Circle with Disney používá spoustu ARP velmi podobným způsobem, jaký byste očekávali od útoku hackera typu „muž uprostřed“, ale tuto techniku ​​používá ke zlepšení zabezpečení vaší rodiny..

Tím, že sedí mezi všemi zařízeními vaší rodiny a vaším routerem, dokáže Circle with Disney selektivně filtrovat provoz, aby zastavil přístup k obsahu, webům a jednotlivým aplikacím..

Rodiče mohou pomocí aplikace Circle seskupit zařízení podle konkrétních členů rodiny. To vám umožní nastavit časové limity pro celou řadu zařízení. Pokud vaše dítě získá přístup k internetu pouze čtyři hodiny denně, sledují se tyto čtyři hodiny v telefonu, tabletu, notebooku nebo herní konzoli.

Kromě umožnění vynucení časových limitů vám aplikace umožní selektivní odepření přístupu konkrétních zařízení k internetu. Můžete také určit, kolik času budou konkrétní aplikace připojeny k internetu. To je ideální pro omezení přístupu vašeho dítěte k sociálním médiím nebo hrám nebo dokonce pro všechna zařízení zastavení připojení k internetu.

Zatímco Circle with Disney nenabízí tolik, co jiné programy rodičovské kontroly nenabízejí, má tu výhodu, že je všechny zabalíte do jednoho. Pokud je myšlenka použití řady nastavení v mnoha aplikacích na různých zařízeních vaší představou o techno-pekle, pak je pro vás kruh s Disneyem. Jedná se o uživatelsky přívětivou a přímou možnost, kterou může i ten nejnápadnější rodič použít k zajištění online bezpečnosti svého dítěte.

Závěrečné myšlenky

Internet je fantastický zdroj a stal se tak zakořeněn v naší společnosti, že je téměř nemožné jej nepoužívat. Má však svá rizika. Kromě kolosálního úložiště téměř všech lidských znalostí a vtipných kočičích videí je internet také stalkingovým místem dravců, zločinců, kybernetických býků a obsahu, který by nikdo v jejich pravé mysli nechtěl odhalit i dítě..

Ačkoli se to může zdát jako správná věc, blokování vašeho dítěte v úplném přístupu na internet je většinou kontraproduktivní. Nejlepší řešení, jak zajistit, aby vaše dítě bylo online, je kombinace komunikace, vzdělávání a přiměřených omezení.

Není nic špatného na tom, jak zabránit vašemu dítěti v přístupu k obsahu, který není dostatečně zralý, aby se s ním mohl vypořádat. Avšak jak vaše dítě roste a zraje, musí se s nimi rozvinout vaše pravidla používání internetu. To, co funguje pro pětiletého dítěte, způsobí jen tření s teenagerem.

Naštěstí nejste sami. Existuje velké množství zdrojů, které vám pomohou vychovávat se k nebezpečím, s nimiž se můžete na internetu setkat, a jak proti nim bojovat. Vzdělávání pro sebe i pro vaše dítě je jedním z nejdůležitějších faktorů, jak udržet sebe a své děti v bezpečí, když jsou online. Nemůžete se vyhnout nebezpečím, o kterých nevíte.

K dispozici je také řada technických řešení, která pomáhají udržet vaši rodinu v digitálním bezpečí, od řešení zabudovaných v iPhonu až po chytré drobné pomůcky poskytované společností Disney. Díky značnému rozsahu rodičovských kontrol, které máte k dispozici, můžete nastavit čas a limity použití, filtrovat to, co vaše dítě může mít na webu, sledovat jejich komunikaci a dokonce je úplně odříznout od internetu..

Vzhledem k tomu, že tyto možnosti rodičovské kontroly jsou užitečné, nejlepším způsobem, jak zajistit, aby vaše dítě bylo při svých online aktivitách v bezpečí, je informovat je o nebezpečí a udržovat s nimi otevřenou komunikaci..

Jejich zapojení do konverzace o zabezpečení internetu znamená, že oba budete usilovat o stejný cíl. Budou vědět, že k vám mohou přijít s otázkami a budou s vámi moci mluvit o všem, s čím se setkali a který je rozčilil. To vám umožní hrát aktivnější ruku v jejich zabezpečení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me