Během kronavírové krize bezpečně pracujte z domova VPNoverview.com

Díky dnešním technologiím už není práce na dálku nebo z domova problémem. Koneckonců, v dnešní době je v mnoha profesích zapotřebí pouze notebook a připojení k internetu. Lidé mají různé důvody pro práci z domova. V současné době je koronavirus zdaleka hlavním důvodem. Je však velmi pravděpodobné, že práce z domova, ať už z nutnosti, nebo jen proto, že je to možné, se v příštích letech pravděpodobně zvýší.

Často je však přehlíženo, že práce z domova může přinést řadu rizik kybernetické bezpečnosti. Domácí sítě a počítače nejsou ve výchozím nastavení tak zabezpečené jako v podnikových prostředích. Většina (velkých) společností má navíc bezpečnou síť a dobře zabezpečené počítačové systémy. Mnoho společností má také oddělení IT, které nepřetržitě monitoruje systémy společnosti a udržuje vše v bezpečí.

Od této chvíle budete pracovat z domova, musíte zajistit, že to můžete udělat bezpečným způsobem, a zároveň zajistit, aby nedocházelo k únikům dat, pokud hackerům bude poskytnut přístup k datům společnosti nebo zákazníků, například.

V tomto článku vám krok za krokem poskytneme pokyny, jak bezpečně pracovat z domova. Nyní, během krize na koronaviry, ale také v budoucnosti.

Pracujte bezpečně z domova 9 tipů Infographic English


1. Používejte bezpečné nástroje pro spolupráci

VPN-Privacy-Safe-Internet-CybersecurityBěhem práce na dálku se většina diskusí a schůzek koná online. Proto je třeba použít bezpečné nástroje pro spolupráci. Mnoho společností používá videokonference k pořádání schůzek. To je velmi oblíbené, protože lidé se mohou během rozhovoru vidět, stejně jako při schůzce v kanceláři. Existují různé možnosti dirigování bezpečné videohovory, každý má své vlastní výhody a nevýhody. Existují také programy, které umožňují pouze chat nebo audio komunikaci. Zde jsou některé oblíbené možnosti. Všechny níže uvedené programy poskytují funkce sdílení obrazovky, s výjimkou WhatsApp.

název
Cena za měsíc
Soukromí
Maximální počet účastníků videohovoru
Bezpečnostní opatření
WickrZdarma / 4,99 $ – 25,00 $Dobrý30 (50 s placenými verzemi)End-to-end-šifrování
Drát4,00 € – 8,00 €Dobrý10End-to-end-šifrování
JamiVolný, uvolnitDobrý4TLS 1.3 + RSA klíč
SkypeVolný, uvolnitŠpatný50TLS + AES 256bitové šifrování
Hangouty GoogleVolný, uvolnitŠpatný150NE end-to-end-šifrování
Týmy společnosti MicrosoftZdarma / 4,20 €Špatný5000Povinná dvoufázová autentizace
ČímZdarma / 9,99 $Průměrné4 (12 až 50 s placenými verzemi)DTLS-SRTP a šifrování typu end-to-end
ZvětšeníZdarma / 13,99 €Špatný100 (maximálně 40 minut)TLS + AES 256bitové šifrování
EyesonZdarma / 9 $ – 299 $Průměrné4-100SSL / TLS + DTLS / SRTP
WhatsAppVolný, uvolnitŠpatný4End-to-end-šifrování
WebExZdarma / 9 $ – 299 $Špatný1000End-to-end-šifrování
SlackZdarma / 6,23–11,75 EURPrůměrné15 (s placenými předplatnými)EKM + DLP
MiroZdarma / $ 8 – $ 16Dobrý2-50SSL / TLS + AES 256bitové šifrování
Přidej se ke mněZdarma / 9 € – 24 €Dobrý5-250256bitové šifrování TLS

Před výběrem jednoho z těchto programů je důležité zvážit své možnosti. Věnujte pozornost možnostem, které software nabízí, a také zvažte slabiny, zejména pokud jde o bezpečnost a soukromí. Úplné vysvětlení toho, jak jsme zařadili různé služby v tabulce výše, najdete v našem článku o nejlepších a nejbezpečnějších videokonferenčních programech..

2. Zabezpečte připojení pomocí VPN

VPN-připojení-internetVětšina lidí již ví, že je třeba zabezpečit připojení k veřejné síti pomocí VPN. Totéž platí pro domácí připojení k internetu. Stejně jako veřejné sítě není připojení k domácímu internetu ve výchozím nastavení šifrováno. Proto hackeři mohou zachytit data nebo injektovat malware do vašeho systému. Existuje také vysoké riziko, že domácí internetová připojení budou odposlouchávána, a tím budou ukradeny firemní nebo osobní údaje. Navíc s příchodem GDPR to může vést k vysokým pokutám a negativní publicitě. Mnoho společností již muselo čelit takovým důsledkům v poslední době.

Naštěstí většina společností uznává důležitost dobře zabezpečené sítě. Mnoho (velkých) společností dnes používá k zabezpečení podnikové sítě specializovaná obchodní VPN řešení, jako jsou Cisco, aby se lidé, kteří pracují vzdáleně nebo z domova, mohli stále bezpečně přihlásit. Obchodní VPN však není pro všechny společnosti cenově dostupnou nebo výnosnou možností. Zejména pro malé firmy, jejichž zaměstnanci pracují (dočasně) z domova, by soukromá VPN mohla být dobrým alternativním řešením.

Stejně jako sítě VPN používané velkými společnostmi nabízejí soukromé sítě VPN bezpečný tunel VPN a šifrování datového provozu, takže je zabezpečen veškerý datový provoz. Pro zaměstnance malých podniků, kteří chtějí bezpečně pracovat z domova, by mohli být zajímaví následující dva poskytovatelé VPN:

ExpressVPN: nejlepší všestranná VPN podle našeho testu

ExpressVPN je důvěryhodné jméno na trhu VPN po celá léta. Při výběru sítí VPN je třeba zvážit řadu bodů. Patří sem bezpečnost použitých šifrovacích protokolů, rychlost a snadnost použití. Doporučujeme ExpressVPN pro teleworkery, kteří chtějí VPN, se kterou mohou bezpečně, rychle a efektivně pracovat. Podle našeho testu rychlosti jde o nejrychlejší VPN v současnosti na trhu. Tato VPN navíc nabízí vynikající a velmi bezpečné šifrovací protokoly, včetně OpenVPN UDP (výchozí nastavení) a OpenVPN TCP.

Technologie TrustedServer je díky technologii ExpressVPN jedinečná z hlediska zabezpečení soukromí. Díky této technologii používá ExpressVPN pouze volatilní paměť Random Access Memory (RAM) pro své servery a ne pro jejich pevné disky, jako většina ostatních poskytovatelů VPN. RAM potřebuje energii k ukládání dat. Použitím této technologie se tedy při každém zapnutí nebo vypnutí serverů ExpressVPN vymažou všechna data na nich uložená. Tato technologie tedy umožňuje ExpressVPN nabídnout mimořádně silnou ochranu firemních dat například proti serverovým hackerům.

Díky své účinnosti a bezpečnosti je ExpressVPN vhodný pro jakoukoli profesi. Ať už jste filmař, který pravidelně stahuje velmi velké video soubory z cloudu, nebo účetní, který potřebuje chránit finanční údaje zákazníků, s ExpressVPN si můžete být jisti, že vaše připojení k internetu je bezpečné. Podívejte se na náš test ExpressVPN.

Surfshark: nejlepší rozpočet VPN pro teleworkery

Surfshark, stejně jako ExpressVPN, je rychlá a bezpečná VPN. Tato VPN však nabízí dvě hlavní výhody, a to cenu a počet připojení. Surfshark je jedním z nejlevnějších poskytovatelů prémiových VPN. Kromě toho může malý tým bezpečně pracovat z domova pomocí skupinového předplatného. Počet připojení je neomezený, pokud používání softwaru zůstává v souladu se zásadami fair use společnosti Surfshark.

Hlavní rozdíl mezi Surfsharkem a ExpressVPN je rychlost a dostupné možnosti. ExpressVPN je o něco rychlejší a má několik speciálních možností, které Surfshark nemá. Mezi tyto možnosti patří technologie TrustedServer, kterou jsme již zmínili, a poskytování zastaralých serverů (serverů, které mohou obejít určitá internetová omezení) pro použití v Číně. Pro většinu menších společností však Surfshark nabízí vše, co potřebují, a je často lepší volbou pro společnosti, které chtějí sledovat svůj rozpočet..

Použijte 4G jako alternativu k domácímu připojení k internetu

Někteří lidé při práci z domova spoléhají na své mobilní sítě vytvářením hotspotů pro připojení svých notebooků. Práce s připojením 4G je pro mnoho lidí jistě dobrou volbou, zejména s ohledem na rychlost mobilního internetu dnes. Samozřejmě se musíte ujistit, že máte ve svém balíčku dostatek dat (pokud možno neomezeně). Mnoho poskytovatelů vám umožňuje upravit svazek dat na měsíční bázi. Pokud očekáváte, že budete používat více dat, než je obvyklé a nepředpokládáte, že v dohledné době budete moci používat pevné připojení, může být moudré zvýšit svazek dat na příští měsíc..

3. Aktualizujte svůj operační systém a software

aktualizace počítačeAktualizace systému se může zdát jako zbytečný a komplikovaný proces. Ale ve skutečnosti je opak pravdou. V praxi jde o jednoduchý, ale velmi důležitý postup, který zastaví viry a hackery. Možné chyby nebo zranitelnosti nalezené v systémovém softwaru jsou výrobci obvykle opravováni prostřednictvím aktualizací, takže hackeři a počítačoví zločinci je nemohou využít. Proto nezapomeňte věnovat čas aktualizaci systému.

Jak zajistíte úplnou aktualizaci operačního systému? Naštěstí je to relativně snadné zkontrolovat. Níže vysvětlíme, jak se to dělá pro nejčastěji používané operační systémy, konkrétně pro Windows, Mac, Android a iOS.

Aktualizace systému Microsoft Windows:

 1. Klikněte na Logo systému Windows v levé dolní části obrazovky.
 2. Přejít na svůj Nastavení kliknutím na ikonu ozubeného kola.
 3. Klikněte na „Aktualizace & Bezpečnostní“. Zde můžete zkontrolovat stav aktualizace vašeho systémového softwaru.
 4. V případě potřeby klikněte na „Stažení“, Abyste okamžitě stáhli nejnovější aktualizace.

Aktualizace systému Mac OSx:

 1. V nabídce Apple klikněte na „Systémové preference“.
 2. Klikněte na “Aktualizace softwaru“. Pokud jsou aktualizace k dispozici, zobrazí se zde.
 3. Klikněte na „Nyní aktualizovat”K instalaci nejnovějších aktualizací.

Aktualizace zařízení Android:

 1. Přejít na Nastavení aplikace v zařízení Android.
 2. Klepněte na „Systém“, pak “Pokročilý” a nakonec “Aktualizace systému“.
 3. Váš stav aktualizace je nyní viditelný na obrazovce. Postupujte podle pokynů k aktualizaci systému.

Aktualizace zařízení iOS:

 1. Přejít na Nastavení vašeho iPhonu nebo iPadu.
 2. Klepněte na „Všeobecné” a pak “Aktualizace softwaru“.
 3. Pokud je k dispozici aktualizace, můžete ji nainstalovat okamžitě.

Kromě operačního systému musí být váš software aktuální. Většina softwaru ve Windows a OSx vás bude automaticky informovat nebo nainstalovat aktualizace, jakmile budou k dispozici. V nastavení můžete také aktivně vyhledávat jakékoli aktualizace.

Chcete-li aktualizovat aplikace v zařízení Android, přejděte do Obchodu Play a podívejte se do nabídky pod „Moje aplikace a hry“.

Chcete-li aktualizovat aplikace na zařízeních iOS, otevřete App Store a klepněte na „Today“ v dolní části obrazovky. Poté klepněte na symbol svého profilu v horní části obrazovky a přejděte dolů a zobrazte aplikace, které lze aktualizovat.

Nakonec důrazně nedoporučujeme používat nelegální (stažený) software. Často obsahují viry nebo zadní vrátka zabudovaná hackery.

4. Používejte dobrý antivirový program pro váš počítač a smartphone

Je samozřejmě možné, že vám váš zaměstnavatel poskytne dobře zabezpečené vybavení, na kterém můžete pracovat, například pracovní notebook s dobrým a aktuálním softwarem proti malwaru. V praxi se však často stává, že lidé potřebují vzít svůj starý notebook ze skříně, aby pracovali z domova, což pravděpodobně postrádá odpovídající ochranu. Dobrý antivirový a antimalwarový software má velký význam, zejména pro vybavení, které je třeba používat pro pracovní účely. Podle Cyber ​​Security Monitor 2019, výroční zprávy o kybernetické bezpečnosti nizozemské CBS (Central Bureau of Statistics), přibližně 30% všech velkých nizozemských společností (tj. S 500 a více zaměstnanci) a 20% malých podniků zažilo kybernetický útok v roce 2019 Za takových okolností nemáte šanci bez odpovídající ochrany.

Dobrý bezplatný a placený antivirový software

Na trhu existuje několik poskytovatelů softwaru, kteří nabízejí spolehlivý a bezplatný antivirový software. Dobrým antivirovým skenerem, který funguje na Windows, Mac, Android a iOS, je AVG AntiVirus Free. Pokud dáváte přednost použití placeného antivirového softwaru, v současné době doporučujeme Bitdefender. Tento poskytovatel softwaru dosáhl velmi dobrých výsledků v mnoha nezávislých testech a srovnáváních.

5. Nainstalujte do počítače a smartphonu dobrý firewall

firewall-laptopKromě dobrého antivirového programu je také důležité mít spolehlivý firewall. Brána firewall vytváří tak, jak to bylo, kolem počítače zeď, která zabraňuje vetřelcům získat přístup k vašemu počítači. Také díky firewallům jsou „chybné“ programy méně pravděpodobné, že budou schopny navázat nežádoucí spojení s okolním světem.

Spolehlivý a dobře nakonfigurovaný firewall je proto velmi důležitý pro bezpečnou práci z domova. I když se přihlásíte do své pracovní sítě pomocí zabezpečeného připojení (např. Prostřednictvím Citrix), musíte být schopni zabránit hackerům v sledování toho, co děláte na domácím počítači.

Brány firewall pro Windows

Novější verze systému Windows (tj. Od systému Windows 10 a vyšší) přicházejí s Windows Defender, výchozí bránou společnosti Microsoft. Program Windows Defender je známý jako poměrně robustní brána firewall, která by ve většině případů měla stačit. Různí odborníci na bezpečnost však doporučují používat sofistikovanější brány firewall. Pokud chcete tuto mimořádně bezpečnou možnost, doporučujeme vám podívat se na dobrý balíček, který kombinuje antivirový software a software brány firewall, jako je Bitdefender nebo placená verze AVG.

Brány firewall pro OSx (Macbook a Mac)

Apple také dodává dobrý výchozí firewall s operačním systémem OSx. Ve většině případů stačí tento software brány firewall. Chcete-li povolit firewall Apple, musíte provést následující kroky:

 1. Z nabídky Apple vyberte „System Preferences“.
 2. Klikněte na „Zabezpečení“ nebo „Zabezpečení“ & Soukromí”.
 3. Klikněte na záložku „Firewall“.
 4. Odemkněte panel kliknutím na visací zámek vlevo dole a zadáním jména a hesla správce.
 5. Klepnutím na „Enable firewall“ (Povolit firewall) nebo ‘Start (Spustit) firewall aktivujete.
 6. Konfiguraci brány firewall upravíte klepnutím na „Upřesnit“

6. Používejte bezpečné cloudové úložiště

notebook se zámkemZajistěte pravidelné zálohování, nejlépe dvojitou zálohu, které se bude konat na dvou různých místech. Tímto způsobem, pokud je například vaše společnost vystavena útoku na ransomware, neztratíte všechno. Díky nedávné záloze budete moci snadněji obnovit své systémy.

Je rozumné ukládat zálohu lokálně a další do cloudu. Zajistěte, aby vaše místní záloha byla uložena například na externím pevném disku, který je důkladně zabezpečen například silným heslem.

Kromě toho je moudré držet zálohu v cloudu. Můžete si vybrat z několika služeb cloudového úložiště. Bez ohledu na to, kterou cloudovou službu si vyberete, však vždy zajistěte, aby byl váš účet zabezpečen silným heslem a pokud možno pomocí dvoufaktorové autentizace. Níže naleznete některé bezpečné možnosti, které byste mohli snadno nastavit doma.

název
Cena za měsíc
Úložný prostor
Bezpečnostní opatření
Disk GoogleK dispozici zdarma a placené verze15 GB zdarma256bitové SSL / TLS a 128bitové AES
OneDriveK dispozici zdarma a placené verze5 GB zdarmaŽÁDNÉ šifrované úložiště, Šifrované připojení SSL
DropboxK dispozici zdarma a placené verze2 GB zdarma128bitové SSL / TLS a 256bitové AES
SpiderOakOd 6 € / měsícOd 150 GBEnd-to-end-šifrování
MegaK dispozici zdarma a placené verzeZdarma 50 GBEnd-to-end-šifrování

Disk Google

Logo Cloud-Service-Google-Drive-Logo-150x150Disk Google ve výchozím nastavení ukládá vaše soubory pomocí 128bitového šifrování klíčů AES. Kromě toho je připojení k serverům Disku Google az nich šifrováno pomocí 256bitové SSL / TLS, což je dobrý standard pro dnešek. Kromě toho můžete na Disku Google snadno spolupracovat s kolegy pomocí Dokumentů Google. Bez předplatného dostanete 15 GB úložného prostoru, což je pro mnohé víc než dost.

OneDrive

onedrive_logo_200x200-min-138x138OneDrive standardně nepoužívá šifrování k ukládání souborů. Připojení k serverům OneDrive a ze serverů však používá šifrování SSL. Jednou výhodou OneDrive oproti jednotce Google je, že OneDrive vám umožňuje přístup k celé sadě Office Suite v prohlížeči. To vám umožní snadno upravovat dokumenty z vašeho prohlížeče. Bez placeného předplatného vám OneDrive dává 5 GB úložného prostoru. Za 2 $ měsíčně získáte 100 GB úložného prostoru a za 7 $ / měsíc můžete získat pokročilý balíček, který je dodáván s 1 TB úložiště a celou sadu Office Suite.

Dropbox

dropbox_logo_200x200-min-138x138Dropbox je jednou z nejpopulárnějších cloudových služeb, které jsou dnes k dispozici. Výhodou Dropboxu je to, že vám umožňuje snadno sdílet dokumenty s ostatními, kteří tuto službu také používají. Dropbox ukládá vaše soubory standardně pomocí 256bitového šifrování klíče AES. Kromě toho je připojení k serverům Dropbox a ze serverů Dropbox zabezpečeno 128bitovým šifrováním SSL / TLS AES. S bezplatnou verzí Dropboxu dostanete 2 GB úložného prostoru. Za 9,99 € získáte ne méně než 2 TB úložiště.

SpiderOak

spideroak_logo-138x138Služba SpiderOak One Backup poskytuje bezpečný způsob, jak snadno spustit zálohování a použití end-to-end šifrování chránit vaše soukromí. Nevýhodou SpiderOak je, že není k dispozici bezplatná verze. SpiderOak však má zkušební verzi, takže můžete službu vyzkoušet zdarma po dobu 21 dní. Jakmile skončí volné období, náklady na jejich nejlevnější plán 6 € / měsíc za 150 GB úložného prostoru.

Mega

mega_logo_200x200-min-138x138Mega založil Kim Dotcom, internetový kultovní hrdina, který je odhodlána internetovou svobodu let. V důsledku toho byla Mega nastavena s ohledem na soukromí a použití end-to-end šifrování správně zašifrovat všechny soubory. Výhodou Mega je, že můžete začít s jeho bezplatnou verzí, která poskytuje 50 GB úložného prostoru. Kromě toho platíte pouze 4,99 € měsíčně za 400 GB úložného prostoru.

Zálohováním své práce lokálně i v cloudu zajistíte, že šance na ztrátu práce z jakéhokoli důvodu se výrazně sníží. Nezapomeňte své úložiště dostatečně zabezpečit, aby zálohy a další soubory nebyly útokům hackerů dostatečně otevřené. Pokud chcete, můžete si přečíst více o nejbezpečnějších možnostech cloudového úložiště.

7. Používejte silná hesla a správci hesel

Používání silných a bezpečných hesel je zásadní. Vytváření slabého odkazu potřebného k tomu, aby způsobovalo vážné problémy celé společnosti, vyžaduje pouze jeden zaměstnanec, aby snadno použil heslo. Proto je klíčová solidní politika hesel.

Vždy používejte silná, bezpečná a jedinečná hesla a nikdy nepoužívejte heslo na více než jedné platformě. Pokud byste chtěli vědět, jak vytvořit taková hesla, přečtěte si prosím našeho průvodce k tomuto tématu.

Je pro vás obtížné zapamatovat si hesla všech vašich různých účtů? Nejsi sám. Naštěstí, pokud je tomu tak, můžete použít správce hesel, například Remembear nebo Blur. Tyto nástroje ukládají všechna vaše hesla v bezpečném prostředí, takže si je již nemusíte pamatovat. Kromě toho můžete jediným kliknutím přistupovat ke všem různým aplikacím.

8. Dejte si pozor na e-maily s phishingem (coronavirus)

phishing-hook-with-passwordJe třeba si uvědomit, že mnoho kybernetických zločinců se konkrétně zaměřuje na lidi, kteří pracují z domova. Běžnou taktikou jsou phishingové e-maily. Příklady takových e-mailů zahrnují phishingové e-maily, které údajně zaslala Světová zdravotnická organizace, aby informovaly lidi o COVID-19. Na tyto druhy zpráv byste samozřejmě neměli odpovídat ani klikat na pochybné odkazy.

E-maily typu phishing jsou jednou z nejčastějších metod, které kybernetičtí zločinci používají k infikování počítačů obětí malwarem. E-maily typu phishing se také používají k tomu, aby oběti přiměly k odhalení citlivých údajů. Poslední věc, kterou chcete, je, aby počítačoví zločinci používající phishingové e-maily, jako je výše uvedený, infikovali váš počítač například nebezpečným spywarem, aby ukradli všechny vaše citlivé informace o zákaznících.

9. Organizujte své pracoviště

Zabezpečení online přesahuje správné nastavení počítače. Mohou se pokazit věci, které se netýkají elektronických zařízení. Nikdy například nepište svá hesla na kus papíru. Pokud se to dostane do nesprávných rukou, zabezpečení vašeho systému je okamžitě ohroženo. Rovněž se nedoporučuje uchovávat vaše fyzické zálohy uložené na zařízeních, jako jsou externí pevné disky, v těsné blízkosti vašeho počítače. Může to znít trochu extrémně, ale v případě požáru dojde ke ztrátě počítače i záloh.

10. Závěr: Práce z domova je zajímavá, ale představuje rizika

V mnoha případech nabízí práce z domova zajímavou alternativu k práci v kanceláři. Zejména v době krize, jako u koronavírusu, je práce na dálku pro mnoho lidí dobrou volbou. Jak jsme viděli, bohužel, práce z domova přichází s určitými riziky. Zkontrolujte, zda jsou vaše počítačové systémy aktuální a chráněné antivirovým skenerem a bránou firewall. Zabezpečte své připojení k internetu vždy pomocí dobré VPN. Nakonec se ujistěte, že máte zabezpečený záložní systém a dejte si pozor na phishing a počítačovou kriminalitu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me