Vysvetlená sieť VPN: Ako to funguje? Prečo by ste to používali? | VPNOverview

Rastúci počet ľudí používa pri prehliadaní Internetu sieť VPN. VPN znamená Virtual PRiva NSIEŤ. Je to ľahké a efektívne riešenie, ktoré vám ponúka tri základné veci, keď budete online: viac zabezpečenia, súkromia, a sloboda. Ak nie ste oboznámení s konceptom VPN, môže sa to zdať dosť skľučujúce. Ale žiadne obavy! Na tejto stránke sa presne vysvetlí, ako funguje sieť VPN a prečo ju používatelia používajú. Povieme vám všetko, čo potrebujete vedieť o výhodách a možnostiach sietí VPN. Tiež vám povieme o niekoľkých vynikajúcich poskytovateľoch VPN, ktorých si môžete vyskúšať sami.

Čo je to VPN?

VPN Internet NórskySieť VPN vytvára bezpečné spojenie medzi vaším zariadením (napríklad počítačom alebo smartfónom) a internetom. Keď ideme online, všetci máme jedinečnú IP adresu. Túto adresu môžete porovnať s telefónnym číslom alebo domácou adresou, ale pre váš počítač alebo smartfón: vaša adresa IP je osobný identifikačný kód pre vaše pripojenie k internetu. Odhaľuje vašu polohu a je viazaná na osobu platiacu od vášho poskytovateľa internetu. Vďaka svojej adrese IP ste rozpoznateľní a sledovateľní online bez ohľadu na to, čo robíte. To znamená, že pokiaľ nepoužívate sieť VPN. Sieť VPN nebude vždy schopná pokryť vaše trasy: existujú ďalšie metódy, ktoré môžu viesť k odhaleniu vašej online identity. Techniky, ktoré používajú úniky WebRTC a snímanie odtlačkov prstov v prehliadači, by mohli stále zhromažďovať údaje o vás. Aj napriek tomu vás VPN vo väčšine prípadov veľmi dobre ochráni.

Ako už bolo spomenuté, VPN znamená Virtual Private Network. Táto súkromná sieť vám umožňuje odosielať dátový prenos cez internet šifrované bezpečné pripojenie na externý server. Odtiaľ bude prevádzka odoslaná na internet. Z tohto dôvodu sa zmení IP adresa zobrazená na internete.

Ak chcete začať ihneď, nájdete stručného sprievodcu krok za krokom ďalej. Zostavili sme tiež zoznam najlepších sietí VPN, ktoré môžete vyskúšať. Radšej by ste použili inú VPN? Viac poskytovateľov nájdete na našej stránke s recenziami. Stlačením tlačidla nižšie zobrazíte náš prehľad sietí VPN:

Na čo sa používa VPN?

Existuje veľa rôznych dôvodov, prečo ľudia môžu začať používať VPN. Najväčšie možno zhrnúť takto: zvyšuje vaše súkromie online, vám poskytne viac online bezpečnosť, a umožňuje vám prehliadať internet s ďalšími informáciami sloboda (pretože vás oboznámi s obmedzeniami a cenzúrou online). V nasledujúcich častiach presne vysvetlíme, čo to znamená.


Ako VPN ponúka online bezpečnosť

VPN ponúka bezpečnosť, pretože silne šifruje všetok váš internetový prenos, ešte predtým, ako sa dostane na server VPN. Taktiež vedie váš dátový prenos cez oveľa bezpečnejší „VPN tunel“. Preto je pre ostatných, napríklad vlády a hackerov, oveľa ťažšie zachytiť a zobraziť vaše údaje. Preto je obzvlášť dôležité používať VPN pri používaní (nebezpečných) verejných sietí Wi-Fi. Doma alebo v práci môže byť rovnako užitočné používať VPN. Poskytovatelia ako NordVPN alebo ExpressVPN ponúkajú špičkovú úroveň šifrovania AES 256. Pri takomto druhu ochrany sa nebudete musieť starať o to, aby niekto zhromažďoval vaše údaje a používal ich proti vám.

Šifrovaný tunel VPN vás chráni pred rôznymi skupinami

Ako VPN ponúka anonymitu online a súkromie

VPN ponúka väčšiu anonymitu online, pretože nebudete surfovať po internete s verejne prístupnou IP adresou. Vaša osobná adresa IP sa skryje ihneď po pripojení k serveru VPN, pretože sa zmení na adresu IP servera VPN. Za normálnych okolností môžu ostatní používatelia prepojiť vaše akcie online s vašou identitou a vašou polohou na základe vašej adresy IP. Napríklad váš poskytovateľ internetových služieb, webové stránky, ktoré navštevujete, a mnoho vlád môže vo všeobecnosti vidieť všetko, čo robíte online. Keď však používate sieť VPN, vaše online akcie sa dajú sledovať iba na serveri VPN, ale už k vám (pokiaľ nie ste samozrejme prihlásení na určitý web, napríklad YouTube alebo Google). Mnoho poskytovateľov VPN nezverejní ani nesleduje, čo robíte, prostredníctvom svojich serverov. Na internete ste sa stali oveľa viac anonymnými, pretože ich nemôžete identifikovať alebo sledovať prostredníctvom svojej adresy IP.

Ako VPN ponúka slobodu online

Sieť VPN vám môže ponúknuť viac slobody online. Umožňuje vám pripojenie k serverom z celého sveta. Keď sa v určitej krajine pripájate k serveru VPN, budete mať prístup na internet, akoby ste sa fyzicky nachádzali v tejto krajine. Je to užitočné, pretože internet nie je všade voľne prístupný. Niektoré krajiny cenzurujú časť internetu alebo ukladajú obmedzenia na sociálnych sieťach alebo online streamingových službách. Ak ste na dovolenke alebo ste migrovali, možno nebudete môcť zobraziť svoje obvyklé toky. Sieť VPN vám umožní pripojenie k internetu prostredníctvom serverov vo vašej domovskej krajine. To vám zvyčajne umožňuje sledovať vašu obľúbenú reláciu alebo znova navštíviť svoju obľúbenú webovú stránku. Funguje to aj opačne: ak chcete získať prístup k webovým stránkam alebo streamovacím službám z inej krajiny (napríklad pozerať inú verziu Netflixu), môžete tak urobiť pomocou VPN.

Ak chcete ihneď vyskúšať sieť VPN, ale neviete, ktorý poskytovateľ si vybrať, môžete sa obrátiť na našich najlepších 5 najlepších poskytovateľov VPN:

Ako funguje VPN?

Keď nájdete spoľahlivého poskytovateľa VPN, môžete si stiahnuť a nainštalovať ich softvér. Potom vyberiete uprednostňované nastavenia zabezpečenia a nastavíte bezpečné pripojenie k požadovanému serveru VPN. Po nadviazaní spojenia dôjde k vašej dátovej prevádzke:

 1. Softvér VPN vo vašom počítači šifruje prenos údajov a odošle ho na server VPN prostredníctvom a bezpečné pripojenie.
 2. Šifrované údaje z vášho počítača sú dešifrované serverom VPN.
 3. Server VPN bude pošlite svoje údaje na internet a dostanete odpoveď, ktorá je určená pre vás, používateľa.
 4. Prevádzka je potom zašifrované znova serverom VPN a je poslal späť k vám.
 5. Softvér VPN vo vašom zariadení bude dešifrovať údaje aby ste ju skutočne mohli pochopiť a používať.

Ako funguje ukážka VPN

Pripojenie VPN zašifruje váš prenos údajov, hackerom a iným stranám je oveľa ťažšie zachytiť ich a prezrieť si ich. Zabezpečené pripojenie tiež poskytuje užívateľovi zvýšenú anonymitu, pretože internetový prenos je presmerovaný cez externý server VPN. Keďže surfujete po webe prostredníctvom adresy IP servera VPN, vaša vlastná adresa IP zostane skrytá. Zvyčajne sa vaša poloha a dokonca aj vaša totožnosť dajú zistiť prostredníctvom vašej adresy IP, pretože je jedinečná pre vaše pripojenie k internetu. Použitím inej adresy IP (tej, ktorá je priradená serveru VPN) nie je možné sledovať žiadnu z vašich akcií online, čo vám umožní anonymnejšie surfovať po webe.

Aplikácia VPN sa spúšťa na pozadí vášho počítača, tabletu alebo smartfónu. K internetu máte prístup tak, ako by ste normálne videli, a nevšimnete si ničoho iného – s výnimkou skutočnosti, že budete môcť obísť obmedzenia online..

Traja z najlepších poskytovateľov VPN

Testovali sme väčšinu hlavných poskytovateľov VPN. Rozšírenú recenziu tých najlepších nájdete v našom zozname najlepších 5 poskytovateľov VPN. Ak chcete začať s jednoduchou, priateľskou a dôveryhodnou sieťou VPN, odporúčame ExpressVPN, NordVPN alebo Surfshark..

ExpressVPN

ExpressVPN je jedným z najlepších poskytovateľov VPN, ktorý sme doteraz testovali. Ponúkajú niekoľko tisíc rýchlych a stabilných serverov, pekné aplikácie pre všetky zariadenia a vynikajúci zákaznícky servis. Funguje tiež s Netflixom, takže môžete byť chránení aj pri sledovaní obľúbenej relácie. ExpressVPN má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže si ju môžete vyskúšať pred získaním dlhšieho predplatného.

Cieľom ExpressVPN je ponúknuť vám najlepšiu kvalitu, a to s cenovkou. Nie sú najbližšími poskytovateľmi VPN v okolí, ale s našou špeciálnou zľavovou ponukou môžete získať predplatné za 6,67 USD mesačne. Toto predplatné vám umožňuje chrániť päť vašich zariadení pomocou ExpressVPN. Viac informácií o tomto poskytovateľovi sa môžete dozvedieť v našej úplnej recenzii ExpressVPN. Kliknutím na tlačidlo nižšie zobrazíte špeciálne ponuky ExpressVPN.

NordVPN

Aj NordVPN patrí medzi najlepších poskytovateľov VPN v tejto chvíli. Táto dobrá a dôveryhodná služba VPN ponúka veľmi vysokú úroveň zabezpečenia. Jeho softvér vyzerá elegantne a zároveň sa ľahko používa. Vysoká úroveň bezpečnosti spôsobuje, že NordVPN je pomalší ako ExpressVPN, ale stále je to veľmi dobrá voľba. Vďaka kvalite, ktorú ponúkajú, sú veľmi cenovo dostupné. Okrem toho sú aplikácie užívateľsky prívetivé a dobre štruktúrované. Prečítajte si o nich viac v našej úplnej recenzii spoločnosti NordVPN.

NordVPN má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, rovnako ako ExpressVPN. Majú tiež veľmi výhodné ponuky, najmä ak sa zaviažete na odber na dlhšiu dobu. Nezabudnite vyskúšať zľavu, ktorú získate, keď použijete odkazy na našej webovej stránke alebo kliknutím na tlačidlo nižšie.

Extra rada: Niektoré smerovače vám umožňujú nainštalovať pripojenie VPN. Týmto spôsobom môžete používať pripojenie VPN pre všetky vaše zariadenia doma. Inštalácia tohto môže byť pre niektorých výzvou. Odporúčame vám používať softvér smerovača DD-WRT. Ak potrebujete pomoc s inštaláciou VPN na smerovači, prečítajte si náš článok o tejto téme. Alternatívou by bolo zvoliť sieť VPN, ktorá umožňuje veľké množstvo pripojení iba s jedným prihlásením. V takom prípade bude Surfshark tou najlepšou voľbou.

Surfshark

Surfshark je relatívne nový, ale veľmi efektívny poskytovateľ VPN, ktorý za posledný rok výrazne vzrástol. Najväčšou výhodou Surfshark je to, že vám umožňuje používať jej servery na ľubovoľnom počte zariadení. Ak chcete chrániť všetky zariadenia, ktoré sa používajú v celej vašej rodine, alebo ak sami máte veľa zariadení, Surfshark je skvelým riešením. Okrem toho je tento poskytovateľ tiež neuveriteľne lacný: už máte predplatné na menej ako 2 doláre mesačne!

Používa pripojenie VPN legálne?

Lady JusticeNiektorí ľudia sa pýtajú, či je používanie siete VPN legálne. Koniec koncov, služba vám umožňuje stať sa viac anonymným online, čo môže byť celkom užitočné pre hackerov a online zločincov. Ak títo ľudia nemôžu byť vysledovaní online, je pre nich oveľa ťažšie potrestať ich za zločiny. To však nevyhnutne neznamená, že VPN je nezákonná. Naopak, mnoho oficiálnych spoločností a firiem pracuje s VPN a odporúča ich použitie. Aj Európska únia podporuje slobodu internetu, ktorú vám môže VPN poskytnúť.

Mnoho krajín na celom svete považuje používanie siete VPN za úplne legálne. Vykonávanie nelegálnych aktivít počas používania siete VPN však zostáva nezákonné. Preto použitie VPN na právne aktivity, ako napríklad prehliadanie stránok, hranie hier, Netflix, YouTube alebo niečo iné, nie je vôbec problémom. Ak napríklad používate sieť VPN na sťahovanie nelegálnych súborov, ako sú napríklad neoficiálne kópie filmov a hudby, pravdepodobne budete v rozpore s miestnymi zákonmi. Aj keď vám VPN poskytuje väčšiu anonymitu online a pre úradníkov je oveľa ťažšie vysledovať vás, sťahovanie samotné je stále nezákonné.

Existuje niekoľko krajín, ktoré považujú používanie siete VPN za nezákonné. Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto krajinách ao zákonnom a nezákonnom používaní sietí VPN všeobecne, môžete si o tom prečítať všetko v tomto článku. Používanie siete VPN vo väčšine (západného) sveta vás nedostane do problémov. Naopak, odporúčame.

Aké rôzne protokoly VPN existujú?

Spojenia VPN používajú šifrované pripojenie, ktoré sa tiež nazýva tunel. Existuje niekoľko rôznych spôsobov (protokolov), pomocou ktorých je možné takéto pripojenie VPN vytvoriť. Najbežnejšie protokoly VPN sú:

 • OpenVPN: OpenVPN je jedným z najpoužívanejších protokolov. Je to otvorený zdrojový protokol, ktorý používa šifrovanie založené na protokoloch OpenSSl a SSLv3 / TLSv1. Väčšina poskytovateľov VPN podporuje OpenVPN a je k dispozícii pre mnoho rôznych platforiem (napr. Windows, Mac (OSx), Android, iOS, Linux, smerovače). Väčšina z nich považuje OpenVPN za najlepšiu voľbu.
 • IPSec / L2TP: tento protokol kombinuje protokol IPsec na šifrovanie údajov s protokolom L2TP na bezpečné pripojenie. Väčšina operačných systémov obsahuje IPsec / L2TP a tieto sú dobrou voľbou, ak OpenVPN nie je k dispozícii.
 • PPTP: Protokol PPTP (Point to Point Tunneling Protocol) je jedným z prvých protokolov, ktoré sa stali dostupnými. Tento protokol obsahuje niekoľko (potenciálnych) únikov. Z tohto dôvodu je použitie tohto protokolu vhodné iba vtedy, ak je rýchlosť dôležitejšia ako bezpečnosť. To by mohlo nastať v prípade, že chcete obísť obmedzenia stanovené streamingovými službami.
 • Softether: Softether, na rozdiel od ostatných uvedených, nie je samostatným protokolom, ale aplikáciou s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá funguje na rôznych platformách a ponúka podporu protokolom VPN, ako sú SSL SSL, L2TP / IPsec, OpenVPN a Microsoft Secure Socket Tunneling Protocol. , Softether vám dodáva jeden VPN server.
 • WireGuard: WireGuard je relatívne nový protokol, ktorý sa v poslednom čase čoraz viac dostáva do pozornosti. Beží na linuxovom jadre a zameriava sa na dosiahnutie ešte lepších výkonov ako OpenVPN a IPsec. Viac informácií nájdete na ich webových stránkach.

Ako nastaviť vlastnú VPN

Nastavenie vlastného pripojenia VPN je jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať. Váš poskytovateľ VPN urobí väčšinu práce za vás. Najprv si musíte nájsť poskytovateľa VPN, ktorý sa vám páči (na našej stránke nájdete recenzie rôznych poskytovateľov a niekoľko odporúčaní). Keď nájdete ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám, predplatíte si ich služby a stiahnete a nainštalujete softvér, ktorý poskytujú. Trvá to iba pár minút, kým sa budete môcť pripojiť na servery VPN. Teraz sa môžete pripojiť k internetu bezpečným a anonymným spôsobom bez akýchkoľvek obmedzení alebo cenzúry, ktorú by mohla spôsobiť vaša geografická poloha.!

Väčšina poskytovateľov VPN ponúka softvér pre všetky typy zariadení a operačných systémov (Windows, Mac, iPhone, Android).

Začíname s VPN v 3 jednoduchých krokoch

Ak chcete začať používať sieť VPN, ale neviete, kde začať, ste na správnom mieste. Začíname s VPN je veľmi jednoduché a trvá iba päť minút. Prevedieme vás tromi jednoduchými krokmi, ktoré vám pomôžu začať:

Krok 1. Prihláste sa na odber dôveryhodného poskytovateľa VPN

Pre začiatočníkov dôrazne odporúčame používať ExpressVPN alebo NordVPN. Týchto poskytovateľov sme intenzívne testovali a zistili sme, že sú veľmi vhodné pre začiatočníkov, pretože sú ľahko pochopiteľné a nastaviteľné a zároveň veľmi rýchle. Okrem toho vám títo dvaja poskytovatelia VPN umožňujú zabezpečovať viac zariadení pomocou jedného predplatného a ponúkať 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Týmto spôsobom ich môžete vyskúšať na mesiac bez toho, aby ste sa držali dlhodobého predplatného. Ďalej pomocou odkazov a tlačidiel na našej webovej stránke získate zľavu u týchto poskytovateľov. Naše rozsiahle recenzie si môžete pozrieť na našej stránke s recenziami. Preskúmali sme samozrejme aj ďalších poskytovateľov VPN. Ďalšími pôsobivými sieťami VPN sú CyberGhost, PIA, SurfShark a ProtonVPN. Posledne uvedené tiež ponúka jedno z najlepších bezplatných predplatení VPN, o ktorom si môžete prečítať všetko v našom článku: Top 5 poskytovateľov VPN zdarma v roku 2020.

Po výbere poskytovateľa siete VPN sa budete musieť prihlásiť na ich odber. Vytvorte si účet a uistite sa, že máte pri sebe svoje prihlasovacie údaje. Budete ich potrebovať v nasledujúcich krokoch. Ako sme už uviedli v článku, ExpressVPN aj NordVPN majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, bez akýchkoľvek otázok. Ak ich VPN nie je pre vás, môžete si ich kedykoľvek vyskúšať a dostať náhradu.

Krok 2. Stiahnite si aplikáciu VPN

Teraz, keď ste sa zaregistrovali u svojho preferovaného poskytovateľa VPN, musíte si jednoducho stiahnuť aplikácie VPN tohto poskytovateľa do smartfónu s Androidom, iPhone, tabletu alebo počítača. Navštívte webovú stránku vášho poskytovateľa VPN a vyhľadajte potrebný softvér. Nepokúšajte sa sťahovať z iného zdroja, pretože tieto súbory na stiahnutie často obsahujú nadúvaný alebo dokonca malvér. Po úspešnom stiahnutí a nainštalovaní softvéru sa budete môcť prihlásiť.

Krok 3. Aktivujte aplikáciu VPN a začnite prehliadať internet bezpečne a slobodne

Po zapnutí aplikácie VPN (zvyčajne stlačením jediného tlačidla) sa vytvorí pripojenie VPN. Vo všeobecnosti si ani nevšimnete, že je aktivovaný, pretože beží na pozadí vášho zariadenia. Keď je povolená, budete prehliadať web oveľa bezpečnejšie, súkromne a slobodne.

A to je všetko k tomu! Ak vykonáte tieto kroky, budete chránení sieťou VPN.

Inštalácia VPN je rovnako jednoduchá ako pri vykonaní týchto jednoduchých krokov. Ak chcete skontrolovať, ako nainštalovať sieť VPN na konkrétne zariadenie, pozrite si našu časť „Nastavenie VPN“. V tejto časti nájdete rôzne spôsoby inštalácie VPN na konkrétne zariadenie. Inštalácia sa môže líšiť v závislosti od vášho zariadenia a operačného systému, väčšinou však bude nasledovať:

Nainštalujte si pracovnú plochu VPN krok za krokom

Ak chcete presne vedieť, ako VPN funguje, čítajte ďalej. Vysvetlíme to a ešte ďalej.

Prečo by ste mali používať VPN?

Existuje veľa dôvodov, prečo ľudia používajú VPN, niektoré z najbežnejších sú tieto:

 • Anonymita na internete: Pripojenie VPN skryje vašu skutočnú IP adresu a umiestnenie. Pri pripojení VPN sa používa adresa IP, ktorá patrí k serveru VPN, ku ktorému ste pripojení. Týmto spôsobom zostane vaša IP adresa skrytá. Webové stránky a ďalšie strany nedokážu sledovať vaše online akcie na základe vašej adresy IP (ak váš poskytovateľ dodržiava primerané zásady neprihlásenia). Všetko, čo uvidia, keď používate sieť VPN, je zvláštna adresa IP, ktorá s vami nemá nič spoločné. S VPN môžete prehliadať internet anonymne.
 • Ochrana pred hackermi a vládami: Ľudia si čoraz viac uvedomujú svoju zraniteľnosť na internete. Bez zabezpečeného pripojenia VPN je pre ostatných omnoho ľahšie zachytiť, zobraziť a ukradnúť údaje, ktoré sa pri prehliadaní webu často nevedomky šíria. Bez toho, aby o tom vedeli, ostatní by mohli klepnúť na vaše zariadenia a používať vaše osobné informácie. Tomu môžete zabrániť pomocou VPN, pretože šifruje všetok váš internetový prenos.
 • Zabezpečený prístup na internet vo verejných sieťach: Používanie verejnej siete môže byť veľmi riskantné. Iní používatelia v tej istej sieti môžu ľahko získať prístup k vašim údajom a osobným informáciám. Keďže nechcete, aby ostatní mali prístup napríklad k vašim e-mailovým prihlasovacím údajom, obrázkom / súborom alebo informáciám o kreditnej karte, bolo by rozumné použiť pripojenie VPN. VPN šifruje všetku vašu internetovú komunikáciu. Hacker uvidí iba šifrovanú záležitosť a nebude môcť zobraziť ani použiť vaše osobné informácie.
 • Obchádzanie cenzúry a geografických obmedzení: Pre bežného používateľa internetu môže existovať veľa obmedzení v tom, čo môžu a nemôžu mať prístup online. Napríklad nemôžete pozerať všetok obsah dostupný na BBC iPlayer, ak nemáte prístup na internet prostredníctvom britskej IP adresy. Niektoré služby streamovania, ako je Netflix, ponúkajú odlišný obsah v rôznych geografických zónach. Niektoré vlády (napr. Čína, Turecko a Egypt) blokujú prístup k určitým internetovým službám, ako sú WhatsApp, Skype, Facebook alebo Twitter. Zmenou vašej geografickej polohy pomocou VPN môžete obísť tieto rôzne obmedzenia.
 • Sťahovanie a nahrávanie anonymne: Sťahovanie určitých torrentov je v niektorých krajinách nezákonné a viac ako kedykoľvek predtým, než budú sledovatelia sťahovaní sledovaní a niekedy dokonca stíhaní. Samozrejme, neobhajujeme žiadne nezákonné činy. Chápeme však, že ľudia chcú súkromie a anonymitu, nielen pri prehliadaní internetu, ale aj pri nahrávaní a sťahovaní súborov. Aby ste sa uistili, že nikto nevie, čo sťahujete alebo nahrávate, môžete použiť pripojenie VPN. Kvôli šifrovanému prenosu a presmerovanej IP adrese môžete anonymne sťahovať pomocou VPN.
 • Zabráňte spoločnostiam, aby na vás vytvorili súbor: Reklamné siete ako Facebook, Google a Twitter neustále zhromažďujú informácie o vás prostredníctvom online prenosu. Na základe týchto informácií vám môžu ukázať prispôsobené doplnky, ale čo je dôležitejšie, môžu tieto informácie predať tretej strane. Šifrovaním údajov pomocou VPN tieto siete nebudú môcť zhromažďovať informácie o vás a budú mať menší vplyv na to, čo vidíte online..
 • Prístup k sieti vašej spoločnosti: Stále viac spoločností dáva ľuďom možnosť pracovať napríklad z domova alebo zo zahraničia. Niektorí ľudia používajú pripojenie VPN na prístup k domácej sieti spoločnosti. To umožňuje ľuďom efektívne pracovať z domu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o rôznych dôvodoch, prečo ľudia používajú VPN, prečítajte si náš článok na tému: Aké sú výhody VPN?

Používanie pripojenia VPN

Ak chcete v počítači používať pripojenie VPN, budete potrebovať účet VPN. Väčšina poskytovateľov vysokokvalitných sietí VPN ponúka predplatné, ktoré vás nebude stáť viac ako pár dolárov mesačne. Po registrácii účtu u jedného z poskytovateľov VPN vám poskytnú prihlasovacie informácie pre svoje servery VPN. Tieto prihlasovacie informácie potom môžete použiť na vytvorenie spojenia s jedným alebo niekedy viac (zvyčajne dvoma) servermi, ktoré ponúka váš poskytovateľ. Väčšina poskytovateľov ponúka softvér, ktorý veľmi uľahčuje nastavenie pripojenia na rôznych zariadeniach. Potom si môžete vybrať protokol, ktorý vyhovuje vašim potrebám, a zvoliť server umiestnený v konkrétnej krajine alebo meste.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me