Výhody VPN Vysvetlenie výhod VPN | VPNOverview.com

Nanešťastie sa ukázalo, že internet je oslobodzujúcou utópiou, ktorú predpokladali niektorí prví vývojári a osvojitelia. Aj keď je to úžasný zdroj, internet sa poteší aj škodlivým softvérom, cookies, hackermi, cenzúrou na úrovni štátu a počítačovou kriminalitou na vysokej úrovni. Trochu dodatočnej online bezpečnosti je preto vítaným doplnkom.


VPN ponúkajú skvelé riešenie na vyriešenie alebo zlepšenie viacerých problémov, s ktorými sa dnes užívatelia internetu stretávajú. Týka sa to bezpečnosti, súkromia a slobody online.

Tento článok vás prevedie ďalšími výhodami kvalitnej služby VPN.

Čo môžete robiť s VPN? Súhrn výhod VPN

Používanie VPN má množstvo výhod. Stručné zhrnutie:

 • Jedna „skutočná“ adresa IP je skrytá a používateľ sa stáva viac anonymným
 • Prenos údajov je šifrovaný, čo vám umožňuje bezpečne sa pripojiť k verejným wifi hotspotom
 • Extra ochrana pred sledovačmi reklamy a phishingovými útokmi
 • Schopnosť obísť geografické obmedzenia
 • Používatelia môžu informácie bezpečne a anonymne sťahovať
 • Schopnosť obísť vládnu cenzúru
 • Pri nakupovaní online je možné ušetriť peniaze
 • Online hry sú vylepšené rozšíreným prístupom a zvýšenou ochranou
 • Je menej pravdepodobné, že váš poskytovateľ internetových služieb bude mať škrtenie online
 • Používanie viacerých serverov na viacerých zariadeniach s jedným účtom
 • Získanie anonymného a bezpečného prístupu k sieti TOR

1. Vaša skutočná adresa IP je skrytá

Pri pripájaní k jednému z VPN serverov je vaša IP adresa skrytá a nahradená IP adresou zo služby VPN, napríklad ExpressVPN alebo NordVPN..

Sieť VPN napĺňa vašu polohu, a tým vás čiastočne anonymizuje na webe. Dôvodom je skutočnosť, že adresa IP je jedinečný kód, ktorý ľuďom umožňuje identifikovať nás na internete a umožňuje im sledovať naše správanie online krok za krokom. Použitím novej „anonymnej“ adresy IP už vlády, hackeri a webové stránky, ktoré navštevujeme, už nemôžu prepojiť našu skutočnú identitu. Pozorovaná IP adresa (adresa VPN servera), koniec koncov, nie je s nami spojená, pretože nejde o našu „skutočnú“ statickú IP adresu.

2. Dátový prenos sa šifruje

Pripojte sa k sieti

VPN šifruje váš dátový prenos. To bráni hackerom a iným škodlivým subjektom v tom, aby sa zmocnili našich dôležitých údajov (alebo ich aspoň mohli dešifrovať). To tiež umožňuje používateľovi bezpečne sa pripojiť k verejným hotspotom wifi, inak nezabezpečeným.

3. Vynechajte geografické obmedzenia

cenzúraS VPN je možné sa pripojiť k serveru v inej krajine, a tak umožniť všetku vašu dátovú komunikáciu prechádzať touto druhou krajinou. To často umožňuje prístup k niektorým blokovaným webovým stránkam, streamovacím službám, službám VoIP a sociálnym médiám. Napríklad s VPN serverom vo Veľkej Británii sú nea Briti náhle schopní sledovať BBC iPlayer.

Na tento účel je potrebné pripojiť sa k serveru VPN v krajine, v ktorej nie je obmedzený obsah, ku ktorému chcete pristupovať. Našťastie mnoho moderných služieb VPN má veľké množstvo služieb v mnohých rôznych krajinách a regiónoch.

4. Používatelia majú možnosť bezpečne a anonymne sťahovať súbory

sťahovaniePretože adresa IP je skrytá a pripojenie je šifrované, tretie strany už nebudú schopné zistiť, čo presne sa sťahuje alebo kým. Z dôvodu šifrovaného tunela VPN nemôžu zaregistrovať, čo sa sťahuje prostredníctvom zabezpečeného pripojenia VPN. Keď sťahujete citlivé a / alebo dôležité súbory (povedzte do práce), nikto nemôže zachytiť a zobraziť tieto informácie. Ochrana osobných údajov a anonymita sú zaručené alebo prinajmenšom výrazne vylepšené.

5. Bypass cenzúra vlády

V krajinách, v ktorých vláda riadi a reguluje internet, ako napríklad Čína, Irán alebo Eritrea, nie sú k dispozícii všetky webové stránky. Takto totalitné režimy zvyknú umlčať mediálne výstupy skeptické voči uvedenému režimu tým, že ich blokujú v krajine. To je tiež dôvod, prečo sa niektorí informátori rozhodnú publikovať alebo zdieľať súkromné ​​informácie na temnom webe. Tento typ cenzúry je možné obísť, rovnako ako všetky ostatné geografické obmedzenia, pomocou VPN. VPN je preto dôležitým nástrojom v boji za slobodu tlače.

6. Nakupovanie online za menej peňazí

Šetri si peniazeCeny za nakupovanie online sa niekedy môžu líšiť v závislosti od krajiny, z ktorej niekto nakupuje. Napríklad pri návšteve online internetového obchodu z internetového pripojenia v Anglicku môžu byť výrobky drasticky drahšie ako pri nákupoch z inej krajiny, napríklad z Indie. Pripojenie VPN umožňuje užívateľovi pripojiť sa k serverom VPN z celého sveta. To spôsobuje, že webové stránky registrujú používateľov ako návštevníkov z krajiny, v ktorej sa nachádza server VPN, čo umožňuje užívateľovi profitovať z najlepších medzinárodných cien.

7. VPN zlepšujú online hranie s lepším prístupom a zlepšenou bezpečnosťou

Pretože všetka vaša internetová prevádzka je šifrovaná, keď používate VPN, vaša presná poloha je upravená. Rovnako ako to vám môže poskytnúť prístup na určité stránky, umožní vám to aj hranie online hier, ktoré môžu byť vo vašej domovskej krajine obmedzené. Alebo možno hra, ktorú chcete hrať, je naplánovaná na neskorší dátum vydania. S VPN už nemusíte čakať. Stačí si vybrať server v krajine pôvodu a môžete sa zapojiť do zábavy. Ďalšou výhodou je, že ak sa nespravodlivo dostávate zo servera, môžete sa k nemu pripojiť rýchlou zmenou adresy IP.

Nakoniec, VPN tiež poskytujú bezpečnejší online herný zážitok. Znepokojenie s útokmi DDoS je minulosťou. Šifrovanie z VPN poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia.

8. VPN bránia vášmu ISP v obmedzení vášho internetového pripojenia

Šírenie šírky pásma je zámerné obmedzenie šírky pásma poskytovateľom internetových služieb. To podstatne znižuje rýchlosť online. Niektorí poskytovatelia internetových služieb to robia často, iní to niekedy, iní to nerobia vôbec. Zvyčajne sa to robí na zníženie prenosu na preťažených serveroch. Niekedy sa to robí len preto, aby ste si kúpili drahší balík. Poskytovateľom internetových služieb sa občas nebude páčiť skutočnosť, že sťahujete veľké množstvo údajov. Keď však zašifrujete svoje údaje pomocou VPN, poskytovatelia internetových služieb neuvidia, čo robíte online. Nebudú vás môcť konkrétne odrezať.

9. Používanie viacerých serverov na viacerých zariadeniach s jedným účtom

Len s jedným odberom získate zvyčajne prístup aspoň k pripojeniam za cenu jedného. To znamená, že môžete napríklad šifrovať pripojenie vášho počítača, prenosného počítača, smartfónu, tabletu a iného pracovného prenosného počítača. Veľkorysejší poskytovatelia VPN vám ponúknu až desať pripojení s jedným odberom. Len s jedným produktom môžete zvýšiť súkromie a bezpečnosť viacerých zariadení naraz.

10. Získanie anonymného a bezpečného prístupu k sieti Tor

Aj keď to nie je pre každého, niektorí ľudia radi chodia do siete Tor kvôli zvýšenému súkromiu a anonymite. Toto je tiež sieť, ku ktorej sa musíte pripojiť, ak chcete získať prístup na tmavý web.

Prehliadač Tor šifruje vaše dátové tunely prostredníctvom niekoľkých miest alebo „relé“. To znamená, že ste prakticky nezistiteľní každému, kto vás chce sledovať. Tieto servery Tor sú však obmedzené a tiež verejne uvedené. To znamená, že ak ste na jednom, váš ISP, správca siete, vládne agentúry, hackeri, webové stránky alebo ktokoľvek iný, kto by sa mohol pozrieť na vašu IP adresu, bude vedieť, že na vodítku ste pripojení k sieti Tor.

Ak však používate Tor spolu s VPN, toto skryje aspoň to, že ste sa pripojili k sieti Tor od pôvodného poskytovateľa internetových služieb. Je to žiaduce, pretože tam je sieť Tor spojená s tmavou sieťou, ktorá je potom spojená s počítačovou kriminalitou. Hypoteticky, ak chceš vládna agentúra, aby poskytovateľ internetu poskytoval informácie o tom, ktorých zo svojich používateľov sa kedy pripojili k sieti Tor, nepreukázalo by to žiadnu nezákonnosť, ale môže to spôsobiť, že budeš podozrievavejší..

11. Dodatočná ochrana pred sledovačmi reklamy a phishingovými útokmi

Niektorí z väčších a kvalitnejších poskytovateľov VPN poskytujú zvýšenú bezpečnosť. Napríklad NordVPN ponúka so softvérom množstvo ďalších ochranných prvkov.

Cybersec: Vyvarujte sa reklám a chráňte svoju bezpečnosť pred škodlivým softvérom, phishingom a inými hrozbami.

Neviditeľnosť v sieti LAN: Váš počítač bude neviditeľný pre ostatných v lokálnej sieti (LAN)

Internet kill switch: Ak sa vaše pripojenie k serveru VPN náhle preruší, vypínač internetového pripojenia okamžite vypne celý internet. Týmto sa zabezpečí, aby sa vaše údaje neprenášali náhle nekódovaným spôsobom. (technicky to nie je dešifrované, pretože by to boli údaje, ktoré by sa nezakódovali na začiatok).

Iní poskytovatelia VPN niekedy ponúkajú so softvérom odlišnú ochranu.

zhrnutie

VPN ponúka veľa všestranných skvelých výhod. To bude

 • poskytnúť vám viac slobody na internete prostredníctvom prekonávania vnútroštátnych prekážok
 • dať ti viac bezpečnosti prostredníctvom šifrovania vášho internetového prenosu
 • poskytnúť vám nejaká anonimita skrytím vašej adresy IP

Tieto funkcie vám to umožnia

 • Prehliadajte internet slobodnejšie
 • Pri prehliadaní sa necítite bezpečne
 • Pri prihlásení do verejných sietí Wi-Fi získate viac zabezpečenia
 • Sťahujte súbory bezpečnejšie a anonymne
 • Vyhnite sa cenzúre vlády pre novinárske účely alebo oznamovateľov
 • Objavte národné prekážky zábavy
 • Chráňte pred húževnatejšími reklamnými sledovačmi a phishingovými operáciami
 • Získajte prístup k sieti Tor bez toho, aby o tom vedel váš ISP
 • Nakupujte lacnejšie online nákupy, napríklad letenky
 • Nechajte sa hrať online pre hry, ktoré sú vo vašej krajine zakázané
 • Zabráňte poskytovateľovi internetových služieb v obmedzovaní vášho pripojenia

A to všetko môžete urobiť na viacerých zariadeniach pomocou viacerých serverov iba s jedným účtom.

Sieť VPN vás však nebude držať úplne anonymnou alebo bezpečnou online. Stále je možné sťahovať škodlivý softvér. Stále môžete byť hacknutí. Svoju identitu si môžete nechať skĺznuť po prihlásení na weby, na ktorých sú vaše osobné údaje. Stále existuje problém s odtlačkami prstov prehliadača.

Celkovo vzaté, VPN nie je liekom na internet. Poskytuje vám však oveľa lepšiu predstavu o používaní internetu bezplatne, anonymne a bezpečne.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me