Výhody VPN | Vysvětlení výhod VPN | VPNOverview.com

Internet se bohužel ukázal jako osvobozující utopie, kterou si někteří raní vývojáři a osvojitelé představili. I když je to skvělý zdroj, internet také oslavuje malware, soubory cookie, hackery, cenzuru na úrovni státu a počítačovou kriminalitu na vysoké úrovni. Trochu navíc online zabezpečení je proto vítaným doplňkem.


VPN nabízejí skvělé řešení pro řešení nebo zlepšení mnoha problémů, s nimiž se uživatelé internetu dnes setkávají. Ty se týkají bezpečnosti, soukromí a svobody online.

Tento článek vás provede dalšími výhodami kvalitní služby VPN.

Co můžete dělat s VPN? Souhrn výhod VPN

Použití VPN má řadu výhod. Stručné shrnutí:

 • Jedna „skutečná“ adresa IP je skrytá a uživatel se stává více anonymním
 • Datový přenos je šifrován, což vám umožňuje bezpečné připojení k veřejným wifi hotspotům
 • Extra ochrana před ad-trackery a phishingovými útoky
 • Schopnost obejít geografická omezení
 • Uživatelé si mohou bezpečně a anonymně stahovat informace
 • Schopnost obejít vládní cenzuru
 • Při nakupování online je možné ušetřit peníze
 • Online hraní je vylepšeno rozšířeným přístupem a zvýšenou ochranou
 • Online škrcení vaším poskytovatelem internetových služeb je méně pravděpodobné
 • Používání více serverů na více zařízeních pouze s jedním účtem
 • Získání anonymního a bezpečného přístupu k síti TOR

1. Skutečná adresa IP je skrytá

Při připojení k jednomu z VPN serverů je vaše IP adresa skryta a nahrazena IP adresou ze služby VPN, jako je ExpressVPN nebo NordVPN..

VPN odpovídá vaší poloze a tím vás částečně anonymizuje na webu. Je to proto, že adresa IP je jedinečný kód, který lidem umožňuje identifikovat nás na internetu a umožňuje jim sledovat naše chování online krok za krokem. S použitím nové „anonymní“ adresy IP již není možné, aby vlády, hackeři a weby, které navštívíme, nás spojili s naší skutečnou identitou. Pozorovaná IP adresa (adresa VPN serveru) nakonec není spojena s námi, protože to není naše „skutečná“ statická IP adresa.

2. Datový provoz je šifrován

Připojte se k síti

VPN šifruje váš datový provoz. To zabraňuje hackerům a dalším škodlivým stranám v získávání našich důležitých dat (nebo alespoň v jejich schopnosti dešifrovat). To také umožňuje uživateli bezpečně se připojit k, jinak nezabezpečeným, veřejným wifi hotspotům.

3. Obejít geografická omezení

CenzuraS VPN je možné se připojit k serveru v jiné zemi, a tak umožnit, aby veškerý váš datový přenos procházel touto jinou zemí. To často umožňuje přístup k některým blokovaným webům, streamovacím službám, službám VoIP a sociálním médiím. Například s VPN serverem ve Velké Británii jsou non-Britové najednou schopni sledovat BBC iPlayer.

K tomu je nutné připojit se k serveru VPN v zemi, ve které není omezen obsah, ke kterému chcete přistupovat. Naštěstí má mnoho moderních služeb VPN velké množství služeb v mnoha různých zemích a regionech.

4. Uživatelé mohou bezpečně a anonymně stahovat

stahováníProtože je IP adresa skrytá a připojení je šifrované, třetí strany již nebudou schopny zjistit, co přesně se stahuje nebo kým. Kvůli šifrovanému tunelu VPN nemohou zaregistrovat, co se stahuje prostřednictvím zabezpečeného připojení VPN. Když stahujete citlivé nebo důležité soubory (řekněme do práce), nikdo tyto informace nemůže zachytit a zobrazit. Soukromí a anonymita jsou zaručeny nebo přinejmenším výrazně vylepšeny.

5. Obejít vládní cenzuru

V zemích, kde vláda kontroluje a reguluje internet, jako je Čína, Írán nebo Eritrea, nejsou k dispozici všechny webové stránky. Takto totalitní režimy zvykají umlčovat mediální média skepticky vůči uvedenému režimu tím, že je blokují v zemi. To je také důvod, proč se někteří oznamovatelé rozhodnou publikovat nebo sdílet soukromé informace na temném webu. Tento typ cenzury lze obejít, stejně jako všechna ostatní geografická omezení, pomocí VPN. VPN je proto důležitým nástrojem v boji za svobodu tisku.

6. Nakupování online za méně peněz

Šetřit penízeCeny za online nakupování se někdy mohou lišit v závislosti na zemi, ze které někdo nakupuje. Například při návštěvě online internetového obchodu z internetového připojení v Anglii mohou být výrobky drasticky dražší než při nákupu z jiné země, například z Indie. Připojení VPN umožňuje uživateli připojit se k serverům VPN z celého světa. To způsobí, že webové stránky zaregistrují uživatele jako návštěvníky ze země, kde je umístěn server VPN, což uživateli umožní profitovat z nejlepších mezinárodních sazeb.

7. VPN vylepšují online hraní s lepším přístupem a vylepšeným zabezpečením

Protože veškerý váš internetový provoz je šifrován, když používáte VPN, vaše přesná poloha je manipulována. Stejně jako to vám může poskytnout přístup k určitým webům, umožní to také hraní online her, které mohou být ve vaší domovské zemi omezeny. Nebo možná hra, kterou chcete hrát, je naplánována na pozdější datum vydání. S sítí VPN už nemusíte čekat. Stačí si vybrat server v zemi původu a můžete se zapojit do zábavy. Další výhodou je, že pokud se nespravedlivě dostáváte ze serveru, můžete se připojit rychlou změnou adresy IP.

A konečně, VPN také poskytují bezpečnější online herní zážitek. Obavy z útoků DDoS jsou minulostí. Šifrování z VPN poskytuje další vrstvu zabezpečení.

8. VPN zabrání vašemu poskytovateli internetových služeb v omezení vašeho internetového připojení

Omezení šířky pásma je záměrné omezení vaší šířky pásma poskytovatelem internetových služeb. Tím se podstatně snižuje rychlost online. Někteří poskytovatelé internetových služeb to dělají často, jiní to někdy, jiní to nedělají vůbec. To se obvykle provádí za účelem snížení provozu na přetížených serverech. Někdy se to dělá jen proto, abyste si koupili dražší balíček. Poskytovatelům internetových služeb se občas nebude líbit skutečnost, že stahujete velké množství dat. Když však zašifrujete data pomocí sítě VPN, poskytovatelé internetových služeb neuvidí, co děláte online. Nebudou vás moci zvláště odříznout.

9. Použití více serverů na více zařízeních s jedním účtem

S pouhým jedním předplatným obvykle získáte přístup alespoň k připojení za cenu jednoho. To znamená, že můžete například šifrovat připojení stolního počítače, notebooku, smartphonu, tabletu a jiného pracovního notebooku. Velkorysejší poskytovatelé VPN vám nabídnou až deset spojení s jedním předplatným. S jedním produktem můžete zvýšit soukromí a zabezpečení více zařízení v jednom pádu.

10. Získání anonymního a bezpečného přístupu k síti Tor

Ačkoli to není pro každého, někteří lidé rádi chodí do sítě Tor pro větší soukromí a anonymitu. Toto je také síť, ke které se musíte připojit, pokud si přejete přistupovat na tmavý web.

Prohlížeč Tor šifruje vaše datové tunely prostřednictvím několika umístění nebo „relé“. To znamená, že jste prakticky nezjistitelní pro každého, kdo vás chce sledovat. Tyto servery Tor jsou však omezeny a také veřejně uvedeny. To znamená, že pokud jste na jednom, váš ISP, správce sítě, vládní agentury, hackeři, webové stránky nebo kdokoli jiný, kdo by se mohl podívat na vaši IP adresu, bude vědět, že na vodítku jste připojeni k síti Tor.

Pokud však používáte Tor společně s VPN, bude to alespoň skrývat skutečnost, že jste se připojili k síti Tor od vašeho původního poskytovatele internetových služeb. To je žádoucí, protože tam Tor síť je spojena s tmavou sítí, která je pak spojena s počítačovou kriminalitou. Hypoteticky, pokud chceš vládní agentura, aby poskytovatel internetu předával informace o tom, kdo z jejích uživatelů se kdy připojil k síti Tor, by to neprokázalo žádnou nezákonnost, ale může to způsobit, že budeš podezřelejší.

11. Extra ochrana před sledováním reklam a phishingovými útoky

Někteří z větších a kvalitnějších poskytovatelů VPN poskytují další zabezpečení. Například NordVPN nabízí se svým softwarem řadu dalších ochranných funkcí.

Cybersec: Vyvarujte se reklam a chráňte svou bezpečnost před malwarem, phishingem a dalšími hrozbami.

Neviditelnost v síti LAN: Počítač bude neviditelný pro ostatní v místní síti (LAN)

Přepínač zabíjení Internetu: Pokud dojde k náhlému výpadku vašeho připojení k serveru VPN, přepínač zabíjení internetu okamžitě vypne celý internet. Tím zajistíte, aby vaše data nebyla najednou přenášena nekódovaným způsobem. (technicky to není dešifrováno, protože by to byla data, která nebyla na začátku šifrována).

Jiní poskytovatelé VPN někdy nabízejí svým softwarem odlišnou ochranu.

souhrn

VPN nabízí mnoho všestranných skvělých výhod. Bude

 • poskytnout vám více svobody na internetu prostřednictvím překonávání národních překážek
 • dát ti více bezpečnosti šifrováním internetového provozu
 • poskytnout vám nějaké anonimity skrytím vaší IP adresy

Tyto funkce vám umožní

 • Procházejte internet volněji
 • Při procházení se cítíte v bezpečí, když nejste špehováni
 • Při přihlášení do veřejných sítí Wi-Fi získáte větší zabezpečení
 • Stahujte soubory bezpečněji a anonymně
 • Vyhněte se vládní cenzuře pro žurnalistické nebo oznamovatelské účely
 • Prohlédněte si národní překážky pro zábavu
 • Chraňte vás před odolnějšími ad-trackery a phishingovými operacemi
 • Získejte přístup k síti Tor, aniž byste o tom věděli vašeho ISP
 • Nakupujte levněji online, například letenky
 • Začněte hrát online pro hry, které jsou ve vaší zemi zakázány
 • Zabraňte poskytovateli internetových služeb v omezení vašeho připojení

A navíc to můžete udělat na více zařízeních pomocí více serverů pouze s jedním účtem.

Sítě VPN vás však nebudou udržovat zcela anonymní nebo v bezpečí online. Stále je možné stahovat škodlivý software. Stále můžete být hacknuti. Stále můžete nechat proklouznout svou identitu přihlášením na weby, na kterých jsou vaše osobní údaje. A stále existuje problém s otiskem prstu v prohlížeči.

Celkově vzato, VPN není lék na internet. Ale poskytuje vám mnohem lepší šanci užívat si internet zdarma, anonymně a bezpečně.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map