VPN vysvětlil: Jak to funguje? Proč byste to měli používat? | VPNOpřehled

Rostoucí počet lidí používá VPN při procházení Internetu. VPN znamená PROTIirtual Privát Nsíť. Je to snadné a efektivní řešení, které vám nabízí tři základní věci, když budete online: více bezpečnostní, Soukromí, a svoboda. Pokud neznáte koncept VPN, může se to zdát docela skličující. Ale žádné starosti! Na této stránce bude přesně vysvětleno, jak funguje VPN a proč ji lidé používají. Řekneme vám vše, co potřebujete vědět o výhodách a možnostech sítí VPN. Řekneme vám také několik vynikajících poskytovatelů VPN, které byste si mohli sami vyzkoušet.


Co je to VPN?

VPN Internet NorštinaVPN vytvoří bezpečné spojení mezi vaším zařízením (například počítačem nebo smartphonem) a internetem. Při přechodu do režimu online máme všichni jedinečnou adresu IP. Tuto adresu byste mohli porovnat s telefonním číslem nebo domácí adresou, ale pro váš počítač nebo chytrý telefon: vaše IP adresa je osobní identifikační kód pro vaše připojení k internetu. Odhaluje vaši polohu a je vázán na osobu platící vašeho poskytovatele internetu. S vaší IP adresou jste rozpoznatelní a sledovatelní online bez ohledu na to, co děláte. To znamená, že pokud nepoužíváte VPN. Síť VPN nebude vždy schopna pokrýt vaše trasy: existují i ​​jiné metody, které by mohly vést k odhalení vaší online identity. Techniky, které používají úniky WebRTC a otisk prstu v prohlížeči, by mohly o vás stále shromažďovat data. I přesto vás VPN ve většině případů chrání velmi dobře.

Jak již bylo zmíněno, VPN znamená Virtual Private Network. Tato soukromá síť vám umožňuje odesílat datový provoz prostřednictvím šifrované, bezpečné připojení na externí server. Odtud bude přenos odeslán na internet. Z tohoto důvodu bude IP adresa zobrazená na internetu změněna.

Chcete-li začít ihned, najdete krátkého podrobného průvodce. Sestavili jsme také seznam nejlepších sítí VPN, které můžete vyzkoušet. Raději byste použili jinou VPN? Více poskytovatelů najdete na naší stránce s recenzemi. Stisknutím tlačítka níže zobrazíte náš přehled sítí VPN:

Na co se VPN používá??

Existuje mnoho různých důvodů, proč lidé mohou začít používat VPN. Největší lze shrnout takto: zvyšuje vaše soukromí online, vám poskytne více online zabezpečení, a umožňuje vám procházet internet s více svoboda (jak vás obeznámí s online omezeními a cenzurou). V následujících sekcích přesně vysvětlíme, co to znamená.

Jak VPN nabízí online zabezpečení

VPN nabízí zabezpečení, protože silně šifruje veškerý váš internetový provoz, a to ještě předtím, než se dostane na server VPN. Vede také váš přenos dat přes mnohem bezpečnější „VPN tunel“. Proto je mnohem těžší pro ostatní, například vlády a hackery, zachytit a zobrazit vaše data. Proto je obzvláště důležité používat VPN, když používáte (nebezpečné) veřejné WiFi sítě. Doma nebo v práci může být stejně užitečné používat VPN. Poskytovatelé jako NordVPN nebo ExpressVPN nabízejí špičkovou úroveň šifrování AES 256. S takovou ochranou se nemusíte starat o to, aby někdo shromažďoval vaše data a používal je proti vám.

Šifrovaný tunel VPN vás chrání před různými skupinami

Jak VPN nabízí online anonymitu a soukromí

VPN nabízí větší anonymitu online, protože nebudete procházet web s veřejně dostupnou IP adresou. Jakmile se připojíte k serveru VPN, vaše osobní adresa IP se skryje, protože se změní na adresu IP serveru VPN. Normálně mohou ostatní vaše akce online spojit s vaší identitou a vaší polohou na základě vaší IP adresy. Například váš poskytovatel internetových služeb, navštívené webové stránky a mnoho vlád obecně vidí vše, co děláte online. Pokud však používáte VPN, vaše online akce lze sledovat pouze zpět k VPN serveru, ale již k vám (pokud ovšem nejste přihlášeni na určitý web, například YouTube nebo Google). Mnoho poskytovatelů VPN nezveřejní ani nesleduje, co děláte, prostřednictvím svých serverů. Díky tomu se na internetu stáváte mnohem více anonymním, protože prostřednictvím své IP adresy nelze identifikovat ani vysledovat.

Jak VPN nabízí svobodu online

VPN vám může nabídnout více svobody online. Umožňuje vám připojit se k serverům po celém světě. Když se v určité zemi připojíte k serveru VPN, budete mít přístup k internetu, jako byste byli v dané zemi fyzicky. To je užitečné, protože internet není všude volně přístupný. Některé země cenzurují část internetu nebo ukládají omezení na sociálních sítích nebo online streamovacích službách. Pokud jste na dovolené nebo jste se stěhovali, možná si nebudete moci zobrazit obvyklé streamy. Síť VPN vám umožní připojení k internetu prostřednictvím serverů ve vaší domovské zemi. To vám obvykle umožní sledovat vaši oblíbenou show nebo znovu vstoupit na váš oblíbený web. Funguje to i opačně: pokud chcete získat přístup k webovým stránkám nebo streamovacím službám z jiné země (například sledovat jinou verzi Netflixu), můžete tak učinit pomocí VPN.

Pokud si chcete ihned vyzkoušet VPN, ale nejste si jisti, který poskytovatel si vybrat, můžete se obrátit na našich nejlepších 5 nejlepších poskytovatelů VPN:

Jak funguje VPN?

Pokud jste našli spolehlivého poskytovatele VPN, můžete si stáhnout a nainstalovat jejich software. Poté vyberete preferovaná nastavení zabezpečení a nastavíte bezpečné připojení k požadovanému serveru VPN. Po navázání připojení dojde k datovému provozu:

 1. Software VPN v počítači šifruje přenos dat a odešle jej na server VPN prostřednictvím a zabezpečené připojení.
 2. Šifrovaná data z vašeho počítače jsou dešifrováno serverem VPN.
 3. Server VPN bude pošlete svá data na internet a obdrží odpověď, která je určena pro vás, uživatele.
 4. Provoz je pak zašifrováno znovu serverem VPN a je poslal zpět k vám.
 5. Software VPN ve vašem zařízení bude dešifrovat data takže to můžete skutečně pochopit a používat.

Jak funguje ilustrace VPN

Připojení VPN zašifruje váš přenos dat, hackerům a dalším stranám je mnohem obtížnější zachytit a zobrazit. Bezpečné připojení také poskytuje uživateli zvýšenou anonymitu, protože internetový provoz je přesměrován přes externí server VPN. Protože procházíte web pomocí adresy IP serveru VPN, vaše vlastní adresa IP zůstane skrytá. Obvykle by vaše poloha a dokonce i vaše identita mohla být odhalena prostřednictvím vaší IP adresy, protože je jedinečná pro vaše připojení k internetu. Použitím jiné adresy IP (té, která je přiřazena k serveru VPN), nelze sledovat žádnou z vašich akcí online, což vám umožní anonymnější surfování po webu.

Aplikace VPN se spouští na pozadí počítače, tabletu nebo smartphonu. Na internet máte přístup obvyklým způsobem a nevšimnete si nic jiného – kromě toho, že budete moci obejít online omezení.

Tři z nejlepších poskytovatelů VPN

Testovali jsme většinu hlavních poskytovatelů VPN. Rozšířený přehled těch nejlepších najdete v našem seznamu nejlepších 5 poskytovatelů VPN. Pokud chcete začít s jednoduchou, uživatelsky přívětivou a důvěryhodnou sítí VPN, doporučujeme ExpressVPN, NordVPN nebo Surfshark.

ExpressVPN

ExpressVPN je jedním z nejlepších poskytovatelů VPN, které jsme doposud testovali. Nabízejí několik tisíc rychlých a stabilních serverů, příjemné aplikace pro všechna zařízení a skvělý zákaznický servis. Funguje také s Netflixem, takže můžete být chráněni i při sledování své oblíbené show. ExpressVPN má 30denní záruku vrácení peněz, takže si ji můžete vyzkoušet před získáním delšího předplatného.

ExpressVPN si klade za cíl nabídnout nejlepší kvalitu, a to s cenovkou. Nejsou nejlevnějším poskytovatelem VPN v okolí, ale s naší speciální slevovou nabídkou můžete získat předplatné za 6,67 $ měsíčně. Toto předplatné vám umožňuje chránit pět vašich zařízení pomocí ExpressVPN. Další informace o tomto poskytovateli si můžete přečíst v naší úplné recenzi na ExpressVPN. Kliknutím na tlačítko níže se podívejte na speciální nabídku ExpressVPN.

NordVPN

Také NordVPN patří mezi nejlepší VPN poskytovatele této chvíle. Tato dobrá a důvěryhodná služba VPN nabízí velmi vysokou úroveň zabezpečení. Jeho software vypadá elegantně a zároveň se snadno používá. Vysoká úroveň zabezpečení způsobuje, že NordVPN je pomalejší než ExpressVPN, ale stále je to velmi dobrá volba. Pro kvalitu, kterou nabízejí, jsou velmi cenově dostupné. Navíc jsou aplikace uživatelsky přívětivé a dobře strukturované. Přečtěte si o nich více v naší úplné recenzi společnosti NordVPN.

NordVPN má 30denní záruku vrácení peněz, stejně jako ExpressVPN. Mají také velmi dostupné nabídky, zejména pokud se zavázáte k odběru na delší časové období. Nezapomeňte zkontrolovat slevu, kterou získáte, když použijete odkazy na našich webových stránkách nebo kliknutím na tlačítko níže.

Extra rada: Některé směrovače umožňují instalaci připojení VPN. Tímto způsobem můžete použít připojení VPN pro všechna vaše zařízení doma. Instalace může být pro některé výzvou. Doporučujeme používat routerový software DD-WRT. Pokud potřebujete pomoc s instalací VPN na routeru, neváhejte se podívat na náš článek o tomto tématu. Alternativou by bylo zvolit si VPN, která umožňuje velké množství připojení pouze s jedním předplatným. V tomto případě bude Surfshark vaším nejlepším výběrem.

Surfshark

Surfshark je relativně nový, ale velmi účinný poskytovatel VPN, který za poslední rok výrazně vzrostl. Největší výhodou Surfshark je to, že vám umožňuje používat jeho servery na tolika zařízeních, kolik chcete. Pokud chcete chránit všechna zařízení používaná v celé vaší rodině, nebo máte-li prostě spoustu zařízení sami, je Surfshark skvělým řešením. Kromě toho je tento poskytovatel také neuvěřitelně levný: již máte předplatné na méně než 2 $ měsíčně!

Používá VPN legální?

Lady JusticeNěkteří lidé se ptají, zda je používání VPN povoleno. Koneckonců, služba vám umožní stát se mnohem více anonymním online, což může být docela užitečné pro hackery a online zločince. Pokud tito lidé nemohou být vysledováni online, je pro ně mnohem těžší potrestat zločiny. To však nutně neznamená, že VPN je nezákonná. Naopak: mnoho oficiálních společností a podniků pracuje s VPN a doporučuje jejich použití. Evropská unie také podporuje svobodu internetu, kterou vám VPN může poskytnout.

Mnoho zemí po celém světě považuje používání VPN za zcela legální. Provádění nezákonných činností při používání VPN však zůstává nezákonné. Používání VPN pro právní činnosti, jako je procházení, hraní her, Netflix, YouTube nebo něco jiného, ​​tedy vůbec není problém. Používáte-li například VPN například ke stahování nelegálních souborů, jako jsou neoficiální kopie filmů a hudby, budete pravděpodobně v rozporu s místními zákony. I když vám VPN poskytuje více anonymity online a je pro úředníky mnohem těžší vysledovat vás, stahování samo o sobě je stále nezákonné.

Existuje několik zemí, které považují používání VPN za nezákonné. Pokud se chcete dozvědět více o těchto zemích ao právním a nezákonném používání VPN obecně, můžete si o tom přečíst vše v tomto článku. Používání VPN ve většině (západního) světa vás nedostane do žádných problémů. Naopak, doporučujeme.

Které různé protokoly VPN existují?

Připojení VPN používají šifrované připojení nazývané také tunel. Existuje několik různých způsobů (protokolů), ve kterých lze takové připojení VPN nastavit. Nejběžnější protokoly VPN jsou:

 • OpenVPN: OpenVPN je jeden z nejpoužívanějších protokolů. Je to open-source protokol, který používá šifrování založené na protokolech OpenSSl a SSLv3 / TLSv1. Většina poskytovatelů VPN podporuje OpenVPN a je k dispozici pro mnoho různých platforem (např. Windows, Mac (OSx), Android, iOS, Linux, směrovače). Většina z nich považuje OpenVPN za nejlepší volbu.
 • IPSec / L2TP: tento protokol kombinuje protokol IPsec pro šifrování dat s protokolem L2TP pro zabezpečené připojení. Většina operačních systémů zahrnuje IPsec / L2TP, a pokud není OpenVPN k dispozici, je to dobrá volba.
 • PPTP: PPTP (Point to Point Tunneling Protocol) je jeden z prvních protokolů, které byly k dispozici. Tento protokol obsahuje několik (potenciálních) úniků. Z tohoto důvodu je použití tohoto protokolu vhodné, pouze pokud je rychlost důležitější než bezpečnost. To by mohlo nastat, pokud chcete obejít omezení stanovená streamingovými službami.
 • Softether: Softether, na rozdíl od ostatních zmíněných, není samostatným protokolem, ale aplikací s otevřeným zdrojovým kódem, která funguje na různých platformách a nabízí podporu protokolům VPN, jako jsou SSL VPN, L2TP / IPsec, OpenVPN a Microsoft Secure Socket Tunneling Protocol. . Softether vám dodává jeden VPN server.
 • WireGuard: WireGuard je relativně nový protokol, který si v poslední době získává stále větší pozornost. Běží na linuxovém jádru a jeho cílem je dosáhnout ještě lepších výkonů než OpenVPN a IPsec. Pro více informací můžete navštívit jejich webové stránky.

Jak nastavit vlastní VPN

Nastavení vlastního připojení VPN je jednodušší, než by se mohlo zdát. Váš poskytovatel VPN za vás udělá většinu práce. Nejprve musíte najít poskytovatele VPN, který se vám líbí (na našem webu najdete recenze různých poskytovatelů a několik doporučení). Když najdete ten, který vyhovuje vašim potřebám, přihlásíte se k odběru jejich služeb a stáhnete a nainstalujete software, který poskytují. Trvá to jen pár minut, než budete moci přejít online přes servery VPN. Nyní se můžete připojit k internetu bezpečným a anonymním způsobem bez jakýchkoli omezení nebo cenzury, které by vaše geografická poloha mohla uložit!

Většina poskytovatelů VPN nabízí software pro všechny typy zařízení a operačních systémů (Windows, Mac, iPhone, Android).

Začínáme s VPN ve 3 jednoduchých krocích

Pokud chcete začít používat VPN, ale nevíte, kde začít, jste na správném místě. Začínáme s VPN je velmi snadné a trvá jen pět minut. Provedeme vás třemi jednoduchými kroky, které vám pomohou začít:

Krok 1. Přihlaste se k odběru důvěryhodného poskytovatele VPN

Pro začátečníky důrazně doporučujeme používat ExpressVPN nebo NordVPN. Tyto poskytovatele jsme rozsáhle testovali a zjistili, že jsou velmi vhodné pro začátečníky, protože jsou snadno srozumitelné a nastavitelné a zároveň velmi rychlé. Tito dva poskytovatelé VPN navíc umožňují zabezpečit více zařízení pomocí jediného předplatného a nabídnout 30denní záruku vrácení peněz. Tímto způsobem je můžete vyzkoušet na měsíc, aniž byste se drželi dlouhodobého předplatného. Navíc pomocí odkazů a tlačítek na našem webu získáte slevu u těchto poskytovatelů. Na naší stránce s recenzemi si můžete prohlédnout naše rozsáhlé recenze. Prověřili jsme samozřejmě také další poskytovatele VPN. Některé další působivé VPN jsou CyberGhost, PIA, SurfShark a ProtonVPN. Posledně jmenované také nabízí jedno z nejlepších bezplatných předplatných VPN, o kterých si můžete přečíst vše v našem článku: Top 5 poskytovatelů VPN zdarma roku 2020.

Jakmile si vyberete poskytovatele VPN, budete se muset předplatit. Vytvořte si účet a ujistěte se, že máte přihlašovací údaje po ruce. Budete jej potřebovat v následujících krocích. Jak jsme již zmínili v tomto článku, ExpressVPN a NordVPN mají 30denní záruku vrácení peněz, žádné dotazy. Takže je můžete vždy vyzkoušet a získat náhradu, pokud VPN není pro vás.

Krok 2. Stáhněte aplikaci VPN

Nyní, když jste se zaregistrovali k upřednostňovanému poskytovateli VPN, musíte si jednoduše stáhnout aplikace VPN tohoto poskytovatele do smartphonu Android, iPhone, tabletu nebo počítače. Navštivte web svého poskytovatele VPN a vyhledejte potřebný software. Nepokoušejte se stahovat z jiného zdroje, protože tato stahování často obsahují nadýmání nebo dokonce malware. Po úspěšném stažení a instalaci softwaru se budete moci přihlásit.

Krok 3. Aktivujte aplikaci VPN a začněte procházet internet bezpečně a volně

Po zapnutí aplikace VPN (obvykle stisknutím jediného tlačítka) bude navázáno připojení VPN. Obecně si ani nevšimnete, že je aktivován, protože běží na pozadí vašeho zařízení. I když je povoleno, budete procházet web mnohem bezpečněji, soukromě a svobodně.

A to je vše k tomu! Pokud provedete tyto kroky, budete chráněni sítí VPN.

Instalace VPN je stejně snadná jako při provádění těchto jednoduchých kroků. Pokud chcete zkontrolovat, jak nainstalovat VPN na konkrétní zařízení, podívejte se do naší sekce „Nastavení VPN“. V této části najdete různé způsoby instalace VPN na konkrétní zařízení. Instalace se může lišit v závislosti na vašem zařízení a operačním systému, většinou však bude vypadat takto:

Nainstalujte VPN Step by Step Desktop

Pokud chcete přesně vědět, jak VPN funguje, pokračujte ve čtení. Vysvětlíme to a níže.

Proč byste měli používat VPN?

Existuje mnoho důvodů, proč lidé používají VPN, některé z nejčastějších jsou následující:

 • Anonymita na internetu: Připojení VPN skryje vaši skutečnou IP adresu a umístění. Při připojení VPN používáte adresu IP, která patří serveru VPN, ke kterému jste připojeni. Tímto způsobem zůstane vaše vlastní IP adresa skrytá. Webové stránky a další strany nebudou moci sledovat vaše online akce zpět do vaší polohy a identity na základě vaší IP adresy (za předpokladu, že váš poskytovatel má odpovídající zásady bez protokolování). Vše, co uvidí, když používáte VPN, je podivná adresa IP, která s vámi nemá nic společného. S VPN můžete anonymně procházet internet.
 • Ochrana před hackery a vládami: Lidé si stále více uvědomují svou zranitelnost na internetu. Bez zabezpečeného připojení VPN je pro ostatní mnohem snazší zachytit, zobrazit a ukrást data, která jste, často nevědomky, šířili při procházení webu. Aniž by to věděli, ostatní mohli klepnout na vaše zařízení a používat vaše osobní informace. Tomu můžete zabránit pomocí VPN, protože to šifruje veškerý internetový provoz.
 • Zabezpečený přístup k internetu ve veřejných sítích: Používání veřejné sítě může být velmi riskantní. Ostatní uživatelé ve stejné síti mohou snadno přistupovat k vašim údajům a osobním informacím. Protože nechcete, aby ostatní měli přístup například k vašemu přihlašovacímu e-mailu, obrázkům / souborům nebo informacím o kreditní kartě, mohlo by být moudré použít připojení VPN. VPN šifruje veškerý váš internetový provoz. Hacker uvidí pouze šifrovanou záležitost a nebude moci zobrazit ani použít vaše osobní údaje.
 • Obcházení cenzury a geografická omezení: Pro běžného uživatele internetu existuje mnoho omezení, pokud jde o to, co může a nemůže mít přístup online. Například nemůžete sledovat veškerý obsah dostupný na BBC iPlayer, pokud nemáte přístup na internet přes britskou IP adresu. Některé služby streamování, jako je Netflix, nabízejí odlišný obsah v různých geografických zónách. Některé vlády (např. Čína, Turecko a Egypt) blokují přístup k určitým internetovým službám, jako je WhatsApp, Skype, Facebook nebo Twitter. Změnou své geografické polohy pomocí VPN můžete obejít tato různá omezení.
 • Anonymní stahování a nahrávání: Stahování určitých torrentů je v některých zemích nezákonné a více než kdykoli předtím, než budou stahovatelé sledováni a někdy dokonce stíháni. Samozřejmě neobhajujeme žádné nezákonné činy. Chápeme však, že lidé chtějí soukromí a anonymitu, nejen při prohlížení internetu, ale také při nahrávání a stahování souborů. Abyste se ujistili, že nikdo neví, co stahujete nebo nahráváte, můžete použít připojení VPN. Kvůli šifrovanému provozu a přesměrované IP adrese si můžete anonymně stáhnout VPN.
 • Zabraňte společnostem v tom, aby na vás vytvořily soubor: Reklamní sítě jako Facebook, Google a Twitter neustále shromažďují informace o vás prostřednictvím online provozu. Na základě těchto informací vám mohou ukázat doplňky na míru, ale co je důležitější, mohou tyto informace prodat třetí straně. Šifrováním dat pomocí VPN tyto sítě nebudou moci shromažďovat informace o vás a budou mít menší vliv na to, co vidíte online.
 • Přístup k síti vaší společnosti: Stále více společností dává lidem možnost pracovat z domova nebo například ze zahraničí. Někteří lidé používají připojení VPN pro přístup k firemní síti doma. To umožňuje lidem efektivně pracovat z domova.

Chcete-li se dozvědět více o různých důvodech, proč lidé používají VPN, přečtěte si náš článek na toto téma: Jaké jsou výhody VPN?

Použití připojení VPN

Pokud chcete v počítači používat připojení VPN, budete potřebovat účet VPN. Většina vysoce kvalitních poskytovatelů VPN nabízí předplatné, které vás nebude stát víc než pár dolarů měsíčně. Po registraci účtu u jednoho z poskytovatelů VPN vám poskytnou přihlašovací údaje pro jejich servery VPN. Tyto přihlašovací údaje pak můžete použít k navázání spojení s jedním nebo někdy více (obvykle dvěma) servery, které váš poskytovatel nabízí. Většina poskytovatelů nabízí software, který velmi usnadňuje nastavení připojení na různých zařízeních. Poté si můžete vybrat protokol, který vyhovuje vašim potřebám, a vybrat server umístěný v konkrétní zemi nebo městě.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map