Co je vyhrazená adresa IP? Proč použít jeden? | VPNOpřehled

Pokud jste porovnávali poskytovatele VPN, pravděpodobně jste narazili na termín „vyhrazená IP“. Většina poskytovatelů VPN to uvede jako výhodu, kterou může jejich služba nabídnout oproti ostatním. Ale co přesně je vyhrazená IP? Proč byste se rozhodli pro VPN, která tuto možnost nabízí? Tento článek vám o tom řekne vše. Diskutujeme o rozdílu mezi sdílenou IP a vyhrazenou IP. Kromě toho rozložíme výhody a nevýhody vyhrazené IP.


Co je vyhrazená IP?

Notebook se zámkemVyhrazená adresa IP je adresa IP, kterou používá pouze jedna osoba. Většinu času, když se připojujete k VPN serveru, sdílíte tuto IP adresu s mnoha dalšími uživateli. Vyberete umístění serveru, řekněme New York, a bude mu přiřazeno IP. Stejnou IP adresu používá také mnoho dalších uživatelů VPN, kteří zvolili New York. Stručně řečeno, datový přenos více než jedné osoby je odesílán prostřednictvím stejného serveru VPN. To není případ vyhrazené adresy IP.

U vyhrazené služby IP vám poskytovatel přidělí statickou adresu IP, kterou můžete použít pouze vy. Tato adresa IP se bude samozřejmě lišit od vaší skutečné místní adresy IP, takže budete stále chráněni online. Veškerý váš datový přenos bude odeslán prostřednictvím této IP adresy, aniž by došlo ke ztrátě kontroly nad vaším soukromím. Navíc nikdo jiný nemůže používat vaši vyhrazenou IP. Je smutné, že většina dedikovaných IP stojí drahocenné peníze.

Další informace o IP adresách naleznete v našem článku „Co je moje IP adresa“, který vám umožní zkontrolovat IP, kterou právě používáte k procházení webu v tuto chvíli.

Jaký je rozdíl mezi vyhrazenou IP a sdílenou IP?

Rozdíl mezi vyhrazenou a sdílenou IP může být patrný již z výše uvedeného vysvětlení. Bez ohledu na to, protože tento rozdíl je tak důležitý pro pochopení výhod a nevýhod vyhrazených IP, chceme mu věnovat nějaký čas navíc. S vyhrazenou IP adresou máte vždy stejnou IP adresu, ať jste kdekoli. Na tomto konkrétním serveru VPN se můžete vždy připojit k jedné adrese IP.

Jak název napovídá, sdílíte sdílenou IP s ostatními. To je standard pro mnoho poskytovatelů VPN. To znamená, že budete mít stejnou IP adresu jako různí uživatelé stejného poskytovatele. Vaše data i provoz desítek dalších lidí po celém světě budou odeslány prostřednictvím stejného serveru. Například několik lidí může používat stejný server v New Yorku, aby získali přístup k Netflixu.

Navíc se často připojujete k různým adresám IP, když se připojujete k serverům VPN, které mají pouze sdílené adresy. Poskytovatelé VPN často přesouvají uživatele z jedné adresy IP na druhou kvůli větší bezpečnosti. Ať už se připojujete k jinému umístění serveru, nebo ne, pravděpodobně budete mít vždy změnu veřejné IP, když používáte pouze sdílené IP. To není případ vyhrazených adres IP. Obrázek níže ukazuje rozdíl mezi dvěma typy IP adres.

Dedicated VS Shared IP

Výhody vyhrazené IP adresy

Využití vyhrazené adresy IP na sdílené adrese IP je pro jednotlivce i pro podniky poměrně málo výhod. Níže uvádíme nejdůležitější z nich.

Drž se z černé listiny

Seznam s lupouJednou z největších výhod vyhrazené adresy IP je to, že vaše adresa IP nebude na černé listině uvedena stejně snadno. Pokud máte vyhrazenou adresu IP, budete jedinou osobou, která tuto konkrétní adresu IP používá, zatímco sdílené adresy IP mají mnoho a mnoho uživatelů. To má jiný vliv na to, jak vás weby dostanou jako návštěvníka: vyhrazená IP nevyvolává žádné podezření.

Vezměme si jako příklad Netflix. Představte si, že ke sledování Netflixu používáte sdílenou IP nabízenou poskytovatelem VPN. Pravděpodobně nebudete jediný, kdo to udělá. Protože se mnoho lidí pokusí získat přístup k různým účtům Netflixu ze stejné sdílené IP, bude streamingová služba podezřelá. Budou vědět, že pravděpodobně sledují IP adresu ze služby VPN. Nebudou moci ověřit, z jakého místa se mnozí různí uživatelé dané IP ve skutečnosti pokoušejí dostat ke svému obsahu. Netflix nabízí různé série a filmy v závislosti na vaší poloze. Pokud společnost nedokáže určit vaši skutečnou polohu, zablokuje tak přístup úplně. Sdílená IP adresa, kterou používáte pro sledování Netflixu, bude přidána do jejich černé listiny. Díky této IP adrese již nebudete moci sledovat žádný obsah. Namísto toho se zobrazí upozornění s výzvou k vypnutí serveru proxy, pokud chcete získat přístup ještě jednou.

Jak ukazuje příklad, web může blokovat sdílenou IP adresu, když ji mnoho lidí používá k získání přístupu. Pokud však používáte vyhrazenou adresu IP, budete jedinou osobou, která se pokouší o přístup na tento web, ať už jde o Netflix nebo jinou platformu. Proto je šance, že vaše IP bude umístěna na černou listinu, mnohem menší. Internet si budete moci užívat tak dlouho, jak budete chtít. Stručně řečeno: pomocí vyhrazené adresy IP budete mít přístup ke všem svým oblíbeným streamovacím službám bez obav o zablokování.

Žádné další ověření

Když webové stránky blacklist vaši IP adresu, je to obvykle proto, že existuje pocit nedůvěry nebo podezření. Použití této IP adresy bylo s největší pravděpodobností nepravidelné a nepředvídatelné. Z důvodu těchto nesrovnalostí má web podezření na zneužití adresy IP nebo vašeho účtu a podnikne kroky. V některých případech to znamená zařazení vaší IP na černou listinu, ale také to může znamenat, že před přihlášením do služby musíte projít dalším krokem ověření.

Weby jako Gmail, PayPal a eBay mohou požádat o další ověření, pokud vidí, že IP adresu používá více lidí současně. Také se stanou podezřelými, když se k účtu přihlásíte pomocí jiné adresy IP, než kterou jste použili k vytvoření tohoto účtu. Nejčastěji těmto (sdíleným) IP adresám nebudou důvěřovat, takže budou chtít znovu zkontrolovat vaši totožnost. Mohli by vás například požádat o ověření, že nejste robot. Existuje šance, že pokaždé, když vstoupíte do služby s jinou IP adresou, budete muset projít dalším krokem. Díky vyhrazené IP nebudete mít tento problém, který vám může ušetřit spoustu času.

Rychlejší e-maily

Další výhodou vyhrazené adresy IP je to, že e-maily z těchto typů adres IP jsou poštovními službami, jako je Gmail, důvěryhodnější než e-maily pocházející ze sdílené adresy IP. E-mailový provoz prostřednictvím vyhrazených adres IP má přednost před přenosem generovaným prostřednictvím sdílených adres IP. Je tomu tak proto, že e-maily odeslané prostřednictvím sdílených adres IP musí být službou dvakrát zkontrolovány. Tyto e-maily mohou dokonce skončit ve složce spamu příjemce. Chcete-li zajistit, aby vaše e-maily dosáhly cíle rychleji a nekončily ve složce se spamem, můžete použít vyhrazenou adresu IP. Budete moci komunikovat mnohem rychleji, což může být za určitých okolností, například v práci, velmi důležité.

Pracování z domova

Podnikatelé potřesení rukouPro firemní uživatele může být vyhrazená IP velmi užitečná pro získání přístupu do konkrétní sítě. Některé sítě jsou přístupné pouze z určitých IP adres z bezpečnostních důvodů. Tímto způsobem může váš šéf zaručit, že pouze lidé s přístupem k internetu v kanceláři mohou získat důležité dokumenty a další data týkající se podniku. Nevýhodou tohoto systému je, že nebudete moci přistupovat k žádnému z těchto souborů pouze pomocí vlastního internetového připojení doma nebo se sdílenou adresou IP nabízenou sítí VPN..

Díky vyhrazené IP budete moci získat přístup k těmto sítím, ať jste kdekoli. To může být velmi užitečné, když chcete pracovat z domova nebo dokonce na cestách. Prostřednictvím vyhrazené adresy IP se budete moci snadno připojit k vaší pracovní síti. Současně vyhrazená IP bude chránit vaše připojení za všech okolností.

Jednou důležitou poznámkou, kterou je třeba zmínit, je, že nebudete mít přístup ke své obchodní síti pomocí vyhrazené adresy IP. Nejlepší je udělat, pokud chcete používat vyhrazenou IP k práci z domova, je kontaktovat svého šéfa a nechat je zajistit bezpečné spojení se správnou IP adresou pro vás nebo s vámi.

Nevýhody vyhrazené IP adresy

Bohužel existují také určité nevýhody, které mají vyhrazenou IP adresu. V první řadě je služba zřídka bezplatná: pokud chcete vyhrazenou IP, budete pravděpodobně muset za svou VPN službu platit více. Cena vyhrazené IP se může pohybovat od několika dolarů měsíčně až po více než 100 dolarů ročně. Protože tyto náklady zvýší cenu vašeho měsíčního předplatného, ​​je velmi důležité zvážit.

Další důležitou nevýhodou je, že byste mohli obětovat část soukromí, které VPN poskytuje. Pokud používáte statickou vyhrazenou adresu IP, mohou si webové stránky na základě vašich online preferencí vytvořit profil. Tímto způsobem vám mohou zobrazovat personalizované reklamy. Navíc existuje zvýšená šance, že někdo propojí vaše online akce s vaší osobou. To znamená, že jste s vyhrazenou IP poněkud méně anonymní.

Dedicated IP: přehled výhod a nevýhod

Stručný přehled výhod a nevýhod vyhrazené adresy IP naleznete v níže uvedené tabulce.

Výhody vyhrazené IP
Nevýhody vyhrazené IP
Nebudete blokováni webovými servery, jako je Netflix Vyšší náklady
Při návštěvě webových stránek, jako je Gmail, eBay nebo PayPal, není třeba provádět dvojí ověření Méně anonymity
E-maily budou odesílány a přijímány rychleji
E-maily nebudou přesměrovány do složky se spamem tak snadno
Můžete získat přístup k sítím, které umožňují pouze jednu konkrétní IP, bez ohledu na vaši polohu

Vynikající služby VPN s vyhrazenou možností IP

Rozhodli jste se, že chcete získat vyhrazenou IP, ale nejste si jisti, kterého poskytovatele VPN zvolit pro tento účel? Níže uvádíme seznam tří nejlepších poskytovatelů VPN, kteří nabízejí vyhrazenou službu IP.

Vyhrazená IP s TorGuardem

Když uvažujeme o vyhrazených službách IP, první poskytovatel, který přijde na mysl, je TorGuard. TorGuard nemusí být nejlepší VPN pro každého, kdo ji používá, protože pro správné použití rozhodně potřebuje procvičenou ruku. Proto tuto VPN nedoporučujeme začátečníkům. Uživatelé potřebují určité technické know-how, díky čemuž je software TorGuard o něco méně uživatelsky přívětivý. TorGuard je nicméně dobrá VPN s velkou rychlostí, mnoha servery a vynikající bezpečností. A co je nejdůležitější, ze všech poskytovatelů, které zde zmiňujeme, má TorGuard největší výběr umístění pro vyhrazené uživatele IP.

Služba IP vyhrazená pro TorGuard je přiměřeně levná. Náklady na službu navíc klesnou spolu s měsíční cenou předplatného, ​​pokud se rozhodnete pro delší období. Je také velmi snadné získat vyhrazenou IP s TorGuardem: můžete si vybrat jednu na stránce objednávky, přesně tak, jak dostáváte předplatné.

Vyhrazená IP s NordVPN

NordVPN je jedním z nejlepších poskytovatelů VPN na trhu. Jejich VPN je rychlá, bezpečná a nabízejí specializovanou IP službu. V našich očích je NordVPN nejlepším poskytovatelem, který nabízí vyhrazenou IP službu. Jejich vyhrazená služba IP se však dosud nevyvíjí tak, jak ji například nabízí služba TorGuard. Společnost NordVPN nabízí vyhrazené adresy IP na sedmi různých místech: ve Spojených státech, Německu, Velké Británii, Nizozemsku a Francii.

Instalace a nastavení vyhrazené adresy IP je bohužel obtížné nainstalovat a nastavit na NordVPN. Nejprve musíte mít předplatné NordVPN a poté si vytvořte nový účet, který vám za speciální IP kód zaplatí za vyhrazenou IP. Poté můžete kontaktovat zákaznickou podporu společnosti NordVPN a zkombinovat oba účty.

Navzdory těmto potížím nabízí NordVPN velkou hodnotu za vynaložené peníze. Díky tomu je NordVPN fantastickou sítí VPN, bez ohledu na to, zda chcete používat vyhrazenou IP. Pokud si přejete vyhrazenou IP, NordVPN vám dá navíc za 70 dolarů navíc k nákladům na předplatné. Pokud jde o fungování VPN obecně, včetně uživatelsky přívětivosti, dáváme přednost Nord před TorGuardem. Když se však konkrétně díváte na možnosti vyhrazených adres IP, možná byste místo toho měli jít s TorGuard.

Vyhrazená IP s CyberGhostem

Náš třetí výběr dobrých VPN s vyhrazenou službou IP je CyberGhost. Tento poskytovatel VPN je velmi uživatelsky příjemný, levný a důvěryhodný. V poslední době začal CyberGhost nabízet také vyhrazené IP adresy. Od této chvíle má služba vyhrazené adresy IP dostupné v Kanadě, Německu, Francii, Velké Británii a Spojených státech. Tímto způsobem budete moci sledovat americký Netflix s vyhrazenou IP z USA.

Vyhrazenou IP adresu můžete snadno získat na serveru CyberGhost na stejné stránce, kde se přihlásíte ke službě. Nezapomeňte získat vyhrazenou adresu IP ve stejnou dobu svého předplatného, ​​protože ji později nelze přidat. Vyhrazená adresa IP stojí navíc 5 dolarů měsíčně navíc k obvyklému předplatnému. Naštěstí je předplatné CyberGhostu velmi cenově dostupné, zejména pokud se rozhodnete přihlásit se k odběru na delší dobu. Z tohoto důvodu není celková cena včetně vyhrazené IP tak špatná. Celkově vzato, CyberGhost je velmi dobrá volba rozpočtu pro každého, kdo hledá skvělou VPN s vyhrazenou možností IP.

Závěrečné myšlenky

Vyhrazená IP adresa vám dává příležitost jít bezpečně online se stejnou IP adresou pokaždé. Tato adresa IP není stejná jako vaše skutečná adresa IP, ale nebude sdílena ani s ostatními uživateli sítě VPN. Ne všichni poskytovatelé VPN nabízejí možnost požádat o vyhrazenou IP. Když to nabídnou, bude vás to stát víc než běžné předplatné VPN.

Vyhrazená IP má oproti sdílené IP několik výhod a nevýhod. Obecně vám vyhrazená IP zviditelní webové stránky a další strany. To může být užitečné, pokud nechcete neustále ověřovat svou totožnost nebo nechcete, aby byla IP, kterou používáte, blokována webovými stránkami a službami, jako je Netflix. To však také znamená, že se vzdáte anonymity VPN. Pokud chcete získat VPN, která má vyhrazenou IP službu, doporučujeme TorGuard, NordVPN nebo CyberGhost.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map