Yurtdışında ve dünya çapında Copa Libertadores 2020’yi izleyin! | VPNOverview

Futbol oyuncularıBir futbol hayranıysanız, muhtemelen Copa Libertadores 2020’nin zaten devam ettiğini biliyorsunuzdur! Her zaman olduğu gibi, bu Copa Güney Amerika ve ötesindeki futbol taraftarları için mutlak bir gösteri olmayı vaat ediyor.


Ancak şunu hayal edin: eğlence veya iş amaçlı yurtdışındasınız ve Copa Libertadores akışınızın çalışmadığını öğreniyorsunuz. “Bu içeriği izlemek için doğru bölgede değilsiniz” veya benzeri bir şey mesajı alıyorsunuz. Ne yazık ki, bu, akış hizmetinize bağlı olarak oldukça sık gerçekleşen ve başınıza gelebilecek bir şeydir. Bu durumda, coğrafi kısıtlama adı verilen bir şey (bu coğrafi kısıtlamaların adı verilir) favori takımınıza tezahürat yapma şansınızı gerçekten mahvedebilir.

Neyse ki, bu blokları atlatmanın basit bir yolu var: bir VPN kullanarak. Nerede olursanız olun bir VPN kullanarak Copa Libertadores’i nasıl izleyeceğinizi öğrenmek için bu makalenin geri kalanını okuyun. Bununla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, takip etmeniz için yararlı kılavuzlar da ekledik.

Copa Libertadores’u yurtdışında izlemek neden karmaşık veya imkansız olabilir??

Eğer bir ütopyada yaşasaydık, coğrafi kısıtlamalar olmaksızın istediğimiz her şeyi istediğimiz yerde izleyebilirdik. Ancak, coğrafi kısıtlamaların çok yaygın olduğu Dünya gezegeninde yaşıyoruz. Bunun nedeni yayıncıların ve gerçek zamanlı aktarım servislerinin belirli içeriği nerelerde sunabileceklerine ilişkin kurallara bağlı olmalarıdır. Bu kurallar, yayıncının ve dağıtımcının birlikte sahip olduğu sözleşmenin bir parçasıdır ve bu sözleşmeye bağlıdır..

Bu nedenle, örneğin, Brezilya, Arjantin ve Meksika’da sadece Copa Libertadores’i izlemek için popüler bir yol olan Fox Sports Uygulamasını kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, Globo’nun SporTV’deki birçok içeriğe yalnızca Brezilya’dan erişilebilir. Bu, Copa Libertadores’i bu ülkelerin dışında izlemek için bu hizmetlerden birini kullanmak istiyorsanız, şansınız kalmaz. Elbette, yukarıda okuduğunuz gibi, VPN gibi coğrafi kısıtlamaları aşabilecek yazılımlar kullanıyorsunuz.

VPN, “sanal” konumunuzu değiştirmenin ve dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir Copa Libertadores maçını izlemenin etkili ve kolay bir yoludur! Bu ve diğer amaçlar için bir VPN kullanmak basit ve hızlıdır. Bununla birlikte, VPN’lerle daha önce hiç deneyimi olmayan veya çok az deneyimi olan ve bunun nasıl yapıldığını tam olarak bilmek isteyen insanlar için, biri Globo SporTV için diğeri Fox Sports uygulaması için olmak üzere aşağıdaki iki kolay adım adım kılavuzu dahil ettik.

VPN ile Copa Libertadores’i her yerde izlemek için kolay rehber – SporTV & Fox Sports

Aşağıdaki kılavuzların her ikisinde de kullanılan ve dünya çapındaki Copa Libertadores’i izlemek için kullanmanızı önerdiğimiz VPN, NordVPN’dir. Sonuçta, bu, iyi akış hızlarına ve çoğu büyük akış hizmetiyle Copa Libertadores maçlarının engellemesini kaldırmak için çok kullanışlı özelliklere sahip çok uygun fiyatlı bir VPN’dir..

Kılavuz 1: SporTV’de dünya çapındaki Copa Libertadores’i izleyin

 1. NordVPN’in web sitesine gidin ve VPN hizmetlerine abone olun.
 2. İndirme sayfasına gidin ve üstteki simgelerden birine tıklayarak işletim sisteminizle uyumlu NordVPN uygulamasını indirin.
 3. İndir’e tıklayın ve kurulum prosedürünü takip edin.
 4. NordVPN uygulamasını açın ve kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Gelen kutunuza bir göz atın. NordVPN’den uygulamaya nasıl giriş yapılacağına ilişkin talimatları içeren bir e-posta almış olmalısınız.
 5. Copa Libertadores maçları da dahil olmak üzere tüm SporTV içeriğine erişmek için bir Brezilyalı NordVPN sunucusuna bağlanın.
 6. Globo SporTV’ye normalde yaptığınız gibi gidin ve izlemek istediğiniz Copa Libertadores akışına gidin.

Brezilya sunucusu seçili NordVPN haritası

Not: Bu yöntemi kullanmak için bir Globo hesabına ihtiyacınız olduğunu lütfen unutmayın.

2. Kılavuz: Fox Sports Uygulaması ile Copa Libertadores’i izleyin

 1. NordVPN’in web sitesine gidin ve VPN hizmetlerine abone olun.
 2. İndirme sayfasına gidin ve üstteki simgelerden birine tıklayarak işletim sisteminizle uyumlu NordVPN uygulamasını indirin.
 3. İndir’e tıklayın ve kurulum prosedürünü takip edin.
 4. NordVPN uygulamasını açın ve giriş yapın.
 5. Brezilya, Arjantin veya Meksika NordVPN sunucusuna bağlanma.
 6. Fox Sports Uygulamasına gidin ve giriş yapın.
 7. İzlemek ve oyunun tadını çıkarmak istediğiniz Copa Libertadores maçına gidin!

Brezilya, Arjantin ve Meksika sunucusu olmak üzere beş Latin Amerika sunucusuna sahip NordVPN haritası

Not: Çalışmak için yukarıda açıklanan yöntemin bir Fox Sports hesabına ihtiyacınız olduğunu lütfen unutmayın.

Copa Libertadores akışı “VPN block” tarafından engellendi

Birçok akış web sitesi ve uygulaması son zamanlarda “VPN blokları” olarak adlandırdığımız bir şeyi kullanma eğilimi gösterdi. Bu, bu akış hizmetlerinin VPN kullanıcılarının içeriklerini izlemelerini engellediği anlamına gelir. Bir VPN kullanıcısıysanız, aşağıdakine benzeyen bir mesaj görebilirsiniz:

netflix hatası

Bu özel ekran görüntüsü Netflix’ten geliyor, ancak fikir aynı. Bir akış hizmeti bir VPN (engelleme kaldırıcı) kullandığınızı algılayabilir ve içeriğine erişiminizi engelleyebilir. Aynı IP adresine sahip çok sayıda kullanıcı algılarlarsa bunu yapabilirler. Akış hizmetine bu, bu kullanıcıların aynı sunucudan, muhtemelen bir proxy veya VPN sunucusundan geldiğini gösterir. Daha sonra, çok fazla trafik aldıklarını fark ettikleri bu IP adresini engelliyorlar.

Yukarıdaki, tüm VPN’lerin ve VPN sunucularının ondan uzak akış hizmetleri tarafından engellendiği anlamına gelmez. Bu nedenle, örneğin Fox Sports veya SporTV’de bir VPN ile Copa Libertadores’i yurtdışında izlerken farklı bir şey fark etmeyebilirsiniz (bunun dışında). Ancak, akış hizmetleri genellikle VPN’lerle ilgili politikalarını bildirimde bulunmadan değiştirir. Bu nedenle, ne olursa olsun VPN bloklarını nasıl aşacağınızı bilmek iyidir. Bu nedenle aşağıya bunu NordVPN ile nasıl yapacağınıza dair üç ipucu ekledik.

NordVPN ile VPN bloklarını atlatma

NordVPN, VPN bloklarında gezinmenize yardımcı olacak bazı kullanışlı özellikler sunar. Birincisi, NordVPN dünya çapında çok sayıda sunucu sunmaktadır (5400+). VPN blokları her zaman belirli VPN sunucularını engellemeyi içerdiğinden, bir VPN bloğuyla karşılaşırsanız başka bir NordVPN sunucusunu deneyebilirsiniz. Bu sorunu çözebilir. Bu, deneyebileceğiniz en kolay ve sorunsuz çözümdür.

İkinci olarak, NordVPN diğer birçok sağlayıcıda olmayan özel bir engelleme kaldırma özelliği sunar: özel bir IP adresi. Özel bir IP, “standart VPN IP adresi” nden farklıdır. Sonuçta, normal bir VPN IP’si birçok VPN kullanıcısı tarafından paylaşılmaktadır. Bu nedenle, akış hizmetleri böyle bir IP’den çok fazla trafik geldiğini fark edebilir ve sadece IP adresini engelleyebilir. Özel bir IP adresiyle bu sorunla karşılaşmazsınız, çünkü bu IP yalnızca sizin tarafınızdan kullanılır. Bu nedenle NordVPN ile özel bir IP adresi almak (ek bir ücret karşılığında) VPN blokları hakkında endişelenmeden Copa Libertadores maçlarının engelini kaldırmanın en iyi ve en kesin yolu.

Son olarak, NordVPN “gizli sunucular” adı verilen bir özellik (ek ücret ödemeden!) Sunar. Bunlar, web siteleri ve uygulamaların VPN sunucuları olarak tanımlanması çok daha zor olan sunuculardır. Ne yazık ki, NordVPN bu özel sunucuları yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi seçilmiş birkaç ülkede sunmaktadır. Bu nedenle, bu özellik esas olarak ABD’de ikamet eden ve ESPN + aboneliği olan kişiler için yararlıdır. Bu kişilerden biriyseniz, bir VPN bloğu ile karşılaşırsanız, ABD’deki NordVPN’in gizlenmiş sunucularından birini kullanarak ABD dışındaki Copa Libertadores maçlarını ESPN + hesabınızla engellemesini kaldırabilirsiniz. Ancak, gizlenmiş sunucuların gizleme teknolojileri nedeniyle bağlantınızı biraz yavaşlatabileceğini unutmayın. Bu nedenle, akış için en uygun sunucu türü olmayabilirler.

VPN, Copa Libertadores maçlarının engellemesini nasıl kaldırır??

Bir VPN’nin en büyük avantajlarından biri, sadece bir tuşa basarak IP adresinizi yabancı bir IP adresine değiştirebilmesidir. SporTV ve Fox Sports uygulaması gibi birçok web sitesi ve uygulama, konumunuzu belirlemek için IP adresinizi kullanır. Bu IP adresini değiştirmek için bir VPN kullanarak, bulunduğunuz yeri değiştirebilirsiniz. Başka bir deyişle, şu anda ABD’de iş veya tatil amaçlı olan Brezilyalı veya Arjantinli bir mukim olabilirsiniz. Diyelim ki Copa Libertadores’i izlemek için SporTV (Brezilyalıysanız) veya Fox Sports aboneliğinizi (Arjantinli iseniz) kullanacaksınız. Bir Brezilyalı veya Arjantin VPN sunucusuna bağlanarak, Rede Globo veya Fox Brezilya veya Arjantin’de olduğunuzu düşünecektir. Bu, Copa Libertadores dahil olmak üzere tüm Globo’ların ve Fox Sport’un video içeriğine erişebileceğiniz anlamına gelir!

Engellemesini kaldırma-a-VPN

Bununla birlikte, dünya çapında Copa Libertadores’e erişim sağlamak, bir VPN’nin sunduğu tek avantaj değildir. Aslında, iyi bir VPN, Netflix’in Amerikan sürümüne erişim, daha fazla gizlilik ve artan internet güvenliği gibi bir dizi avantaj sunar. Tüm bu avantajlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bir VPN’in sağladığı avantajlar hakkındaki makalemize göz atın..

Ücretsiz VPN ile Copa Libertadores’i izleyebilir miyim?

En çok para tasarrufu yapmaktan hoşlandığımızı biliyoruz ve bu nedenle Copa Libertadores’i ücretsiz bir VPN ile izleyip izleyemeyeceklerini bilmek istiyoruz. Ne yazık ki, ücretsiz VPN’ler genellikle Copa Libertadores’i izlemek için uygun değildir. Aşağıda, durumun neden böyle olduğunu açıklayacağız.

Ücretsiz VPN’ler genellikle akış için uygun değildir

Genellikle, özellikle akış için ücretsiz VPN kullanmamanızı öneririz. Bunun nedeni genellikle ücretsiz VPN’lerin veri ve / veya hız sınırlarını zorunlu kılmasıdır. Veri sınırları aşağıdakilere ilişkindir: belirli miktarda veri kullandıktan sonra birçok ücretsiz VPN bağlantınızı keser. Örneğin, HideMe ile, TunnelBear 1.5 GB, ZoogVPN 2 GB, vb. İle maksimum 2 GB kullanabilirsiniz. Hız sınırları oldukça açıklayıcıdır: ücretsiz VPN’ler genellikle (akış) hızını kullanmanıza izin verir ( gerçek internet hızınızdan daha düşük). Her iki konu da Copa Libertadores flamalarını büyük ölçüde etkiliyor. Sonuçta, tüm bir futbol maçını yayınlamak çok fazla internet verisine mal oluyor. İstediğiniz son şey, verilerin maçın yarısında bitmesi ve geri kalanını izleyememesi, çünkü ücretsiz VPN sağlayıcınız bağlantınızı kesiyor. Uzun yükleme süreleri nedeniyle hedefleri ve beceri hareketlerini de kaçırmak istemiyorsunuz.

Ücretsiz VPN’lerin sunucu konumları sınırlıdır

Copa Libertadores’i izlemek için ücretsiz bir VPN kullanmanızı önermememizin bir başka nedeni daha var. Genellikle, ücretsiz VPN’lerin çok sınırlı sayıda sunucusu vardır. Bu sınırlı sunucuların bir veya daha fazlasının Güney Amerika’da olması oldukça nadirdir. Ancak, Copa Libertadores’i, özellikle kendi dillerinde yorumlarıyla izlemek isteyen birçoğunun Brezilya, Arjantin, Meksika (Fox Sports için), Kolombiya veya başka bir CONMEBOL ülkesinde bir sunucuya erişmesi gerekecektir. Bunun nedeni, bu ülkelerden akış hizmetlerinin – özellikle Copa Libertadores videolarının – genellikle yalnızca bu hizmetler “doğru” ülkede olduğunuzu “düşünürse” işe yarayacağıdır. Bunu yukarıda açıklamıştık. Bu nedenle, çoğu ücretsiz VPN tarafından sunulan sınırlı sunucu konumları, bunun yerine ücretli bir VPN ile gitmenizi önermemizin başka bir nedenidir. Ancak, herkesin para biriktirmekten hoşlandığını anlıyoruz. Bu yüzden şu anda en ucuz VPN’lerin bir listesini oluşturduk. Bu bizi aşağıdakilere götürür.

Bonus ipucu – Copa Libertadores’i en iyi bütçe VPN’i ile izleyin: Surfshark

Surfshark’ı bütçe VPN olarak adlandırmak tamamen adil değil. Her ne kadar en ucuz aboneliği ayda çok uygun bir 1.99 dolar olsa da, Surfshark premium bir VPN gibi geliyor. Sonuçta, diğerlerinin yanı sıra Brezilya, Şili ve Paraguay’da sunucuları olan 1000’den fazla sunucu sunuyor. Bu nedenle, Surfshark, kendi ülkelerinden tezahürat yapmak isteyen ve diğer ülkelerden insanlar için harika bir VPN’dir. Ama burada bitmiyor. Bir Fox Sports aboneliğiniz varsa, bir Brezilyalı sunucuya (Fox Sports uygulaması sadece Brezilya, Arjantin ve Meksika’da çalışır) bağlanmak ve her Copa Libertadores karşılaşmasını izlemek için Surfshark’ı kullanabilirsiniz. Her durumda, Surfshark, nerede olursanız olun, bankayı kırmadan Copa Libertadores’i izlemek için mükemmel bir seçenektir.!

Başka bir ipucu: Bir VPN’nin değiştiği IP adresleri, nerede olduğunuzu belirlemek için birçok web sitesi ve uygulama tarafından kullanılır. Ancak, IP’nizi analiz etmek bir web sitesinin konumunuzu belirlemenin tek yolu değildir. Web sitelerinin bunu yapmasının bir başka popüler yolu da çerezlerdir. Örneğin: Globo SporTV’de coğrafi olarak kısıtlanmış bir futbol golleri videosunu izlemek için Surfshark’ı kullanırken bir kez, doğru bölgede (Brezilya) olmadığımızı belirten bir mesaj çıktı. Brezilyalı bir Surfshark sunucusuna bağlı olmamıza rağmen bu oldu. Bu çok iyi olmuş olabilir, çünkü bir süre önce SporTV’yi VPN olmadan ziyaret ettik. Bunu yaptığımızda SporTV tarayıcımıza bir çerez enjekte etmiş olabilir. Bu tür durumlarda denemek için akıllı bir şey, videoya yeni bir gizli pencerede erişmeye çalışmaktır, bu nedenle sizi izlemek için hiçbir çerez kullanılmaz.

Copa Libertadores programı

Artık dünya çapında Copa Libertadores’i nasıl izleyebileceğinizi bildiğinize göre, maçların ve farklı aşamaların ne zaman gerçekleştiğini bilmek istiyorsunuz. Bu nedenle, şu ana kadar bilinen Copa Libertadores’in farklı aşamalarına sahip bir tablo ve bunların gerçekleştiği tarihler dahil edildi..

Sahne
tarih
İlk tur1 Ocak – 30 Ocak (Zaten tamamlandı)
İkinci tur4 Şubat – 14 Şubat (Zaten tamamlandı)
Grup aşaması3 Mart – 8 Mayıs
final21 Kasım

Copa Libertadores 2020: Güney Amerika ve dünyanın geri kalanı için gerçek bir futbol gösterisi

CONMEBOL Copa Libertadores 2020, finalin Rio de Janeiro’daki Maracanã’da oynanacağı 1 Ocak – 21 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan turnuvanın 61. baskısı olacak. Geçen yıl (2019’da) Brezilyalı futbol takımı Flamengo ikinci Copa Libertadores unvanını alarak onları şampiyon yaptı. Bu yılki baskının tüm Güney Amerika ve dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarları için bir başka gösteri olacağı garanti ediliyor. Bu yüzden bu makaleyi yazmaya karar verdik ve VPN ile nerede olursanız olun turnuvayı izlemenize yardımcı olduk. Favori takımınıza tezahüratın tadını çıkarın!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me