İngiltere Dışında BBC iPlayer Nasıl İzlenir | VPNOverview

İngiltere’deyken BBC iPlayer’ı izlemek oldukça zor olabilir. Çevrimiçi izlemek istediğiniz bir BBC serisi veya programı varsa, BBC iPlayer’a erişemediğinizi görebilirsiniz. Neyse ki, dünyanın neresinde olursanız olun BBC iPlayer’a kolayca erişmenin bir yolu var. Bağlantınızı güvenceye alarak ve çevrimiçi trafiğinizi bir VPN ile yönlendirerek en sevdiğiniz dizi, belgesel ve haber yayınlarını izleyin. Bu makale tam olarak nasıl yapılacağını açıklayacaktır.


VPN ile BBC iPlayer’ı İngiltere Dışında İzleyin

BBC iPlayer logosuVPN, Sanal Özel Ağ anlamına gelir. Bir VPN, cihazınız ve internet arasında korumalı bir tünel oluşturur. Sonuç olarak, kimse nerede olduğunuzu ve hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi göremez. VPN’yi doğru şekilde ayarlarsanız, bu çok kolaydır, BBC iPlayer sizin İngiltere’de olmadığınızı göremez, böylece kolayca erişebilirsiniz.

Bir VPN daha fazla çevrimiçi gizlilik, güvenlik ve özgürlük sağlar. BBC iPlayer söz konusu olduğunda, ikincisi özellikle önemlidir. Bir VPN, dünyanın herhangi bir yerindeki favori programlarınızı izleme özgürlüğü verir. Bir VPN, IP adresinizi gizlediğinden bu mümkündür. Bunun yerine, kullandığınız VPN sunucusunun IP adresi atanır.

Bu nedenle, dünyanın her yerinden BBC iPlayer’ı izlemek bir VPN bağlantısıyla kolaylaşacaktır. Tek ihtiyacınız olan, İngiltere’deki sunucuları olan iyi ve güvenilir bir VPN sağlayıcısına abonelik. VPN sağlayıcıları genellikle internet bağlantınızı anonim yapmanıza izin veren basit uygulamalar ve yazılımlarla çalışır. Çoğu VPN’de Mac’ten Windows’a ve iPhone’dan Android’e kadar tüm cihazlarınızda kullanabileceğiniz yazılımlar bulunur. İyi bir VPN’e sahip olduğunuzda, BBC iPlayer’ı hemen izleyebileceksiniz.

VPN ile BBC iPlayer’ı izleyin: Hızlı Adım Adım Plan

İngiltere’de olmadan BBC iPlayer’ı hemen izlemek ister misiniz? Bunun için bir VPN’e ihtiyacınız olacak. İşte size dakikalar içinde ücretsiz erişim sağlayacak kısa bir adım adım kılavuz.

 1. Abonelik al iyi bir VPN sağlayıcısı ve hesap oluştur. Önerdiğimiz bir sağlayıcı NordVPN’dir. Ayrıca BBC iPlayer için en iyi VPN’ler listemize inebilir veya doğrudan bu anın en iyi 5 VPN’imize gidebilirsiniz..
 2. VPN yazılımını indirin BBC iPlayer’ı izlemek için kullanmak istediğiniz cihazda. Bu, Mac veya Windows bilgisayarınızda değil, aynı zamanda iPhone veya Android akıllı telefonunuzda da olabilir.
 3. VPN yazılımında oturum açın çoğu durumda, tek yapmanız gereken kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmektir.
 4. İngiltere’de bir VPN sunucusu seçin ve VPN’ye bağlanın. Sunucu konumunu sık sık tıklamak yeterlidir. Diğer durumlarda VPN yazılımındaki ‘açık’ düğmesini tıklamanız gerekebilir.
 5. BBC iPlayer web sitesine gidin ve kalbinizin içeriğine akış yapın!

BBC iPlayer için En İyi VPN’ler

Tüm VPN sağlayıcıları BBC iPlayer’ı izlemeye uygun değildir. Her şeyden önce Birleşik Krallık’ta sunucuları olan bir VPN’e ihtiyacınız olacak. Bunun yanı sıra, uygun hızlar sunan bir VPN sağlayıcısı seçmek isteyebilirsiniz, böylece akış sırasında şovunuzun arabelleğe alınmasını beklemek zorunda kalmazsınız. Son olarak, seçtiğiniz VPN’de işletim sisteminize uygun bir yazılım olması önemlidir, örneğin Windows veya iOS.

BBC iPlayer’ı izlemek için önerdiğimiz VPN sağlayıcılarının listesi.

ExpressVPN: tamponlama olmadan hızlı akış

ExpressVPN, BBC iPlayer için tartışmasız en iyi VPN sağlayıcısıdır. İngiltere’de farklı konumlarda sunucular sunar, böylece bir sunucu çalışmazsa kolayca farklı bir sunucuya geçebilirsiniz. Bunun size bolca seçenek sunmasının yanı sıra, tüm sunucular da çok hızlıdır: ExpressVPN, hız testlerimizin tartışmasız kazananıydı. Bu en yüksek hız, ExpressVPN’i yalnızca BBC iPlayer için değil, genel olarak akış için uygun bir sağlayıcı yapar. Örneğin Kodi ile akış da ExpressVPN ile kolaydır.

ExpressVPN, Windows, Mac, Android, iOS ve Linux için kullanılabilir ve 30 günlük para iade garantisi vardır. Ayrıca, servisi aynı anda beş cihaza kadar kullanabilirsiniz.

NordVPN: BBC iPlayer için özel sunucular

NordVPN, Birleşik Krallık’ta da dahil olmak üzere binlerce sunucuya sahiptir. Bu sunucuların tümü BBC iPlayer ile çalışmaz, ancak genellikle yeni sunucular eklenir. Bu nedenle, belki biraz bakıldığında, iPlayer bazılarını engellese bile her zaman çalışan bir sunucu bulacaksınız. Ayrıca NordVPN, BBC iPlayer’ın indirme işlevini etkinleştirmek için kullanabileceğiniz özel sunucular sunar. Bunlar aşağıdaki İngiliz sunuculardır: 481, 483, 717-720, 745-752, 757-764, 974-977, 1022-1025, 1044-1045. Bu sunuculardan birini seçmek için NordVPN yazılımındaki sunucu konumları listesine gidin ve “İngiltere” nin arkasındaki üç noktayı tıklayın.

NordVPN oldukça hızlı bir VPN’dir ve Windows, Mac, iOS ve Android ile Linux için çalışır. Buna ek olarak, NordVPN 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Kendinize uzun vadeli bir abonelik almadan önce hizmeti denemek için bunu kullanabilirsiniz.

Diğer sağlayıcılar: CyberGhost ve Surfshark

Diğer çeşitli VPN sağlayıcıları da BBC iPlayer’ı kullanıcılarına sunmaya çalışıyor. Ancak, test sırasında bunlar bizim için işe yaramadı. VPN sunucularının IP adresleri genellikle arada bir değişir, çünkü sağlayıcılar yeni sunucular eklemeye ve eskilerini değiştirmeye devam eder. Bu, aşağıda listelenen sağlayıcıların yakında tekrar çalışma şansı olduğu anlamına gelir.

Her şeyden önce CyberGhost var. Daha önce, CyberGhost daha iyi ücretsiz VPN hizmetlerinden biri olarak biliniyordu, ancak o zamandan beri tamamen ücretli bir hizmete dönüşmüştü. Yine de CyberGhost çok iyi bir seçenektir. Netflix USA, Disney Plus ve elbette BBC iPlayer dahil olmak üzere her türlü akış hizmeti için özel sunucular sunmaktadır. Bu VPN, test sırasında BBC iPlayer’ın engellemesini kaldıramadıysa da, bu sorun üzerinde çalışıyorlar ve çalışan bir sunucu kısa bir süre sonra tekrar çalışır durumda olmalı.

Maalesef şu anda bizim için işe yaramayan ikinci seçenek Surfshark. Surfshark, ExpressVPN gibi daha pahalı VPN hizmetlerine ucuz ve iyi bir alternatiftir. Birçok durumda, Surfshark akış için mükemmeldir. Örneğin Netflix söz konusu olduğunda, bu sağlayıcı tüm dünyadaki çeşitli kütüphanelere erişmenizi sağlar. Surfshark’ın yakında BBC iPlayer’ın da engellemesini kaldıracağını umuyoruz.

BBC iPlayer Kısıtlamaları Açıklandı

Belki de BBC iPlayer’ı ziyaret ederken neden bu coğrafi kısıtlamalarla karşılaştığınızı merak ediyorsunuzdur. Gerçek şu ki: BBC, Birleşik Krallık’ta belirli dizileri ve filmleri yayınlama hakkına sahiptir. İngiltere dışından insanlar bu şovları izlemeye çalışırsa, BBC iPlayer’a erişemezler. Dünyanın başka yerlerinde, diğer televizyon istasyonları bu dizi ve programların haklarına sahiptir, bu nedenle BBC bunları size gösteremez.

BBC, iPlayer’larını ziyaret ettiğinizde konumunuzu belirlemek için IP adresinizi kontrol eder. IP adresiniz İngiltere dışında bulunuyorsa, erişiminiz engellenecektir. VPN burada devreye girer: IP adresinizi değiştirir, böylece BBC sizi İngiltere’de olduğunu düşünür. Başka bir deyişle, bloğun etrafında dolaşabilir ve yine de istediğiniz içeriğe erişebilirsiniz.

Engellemesini kaldırma-a-VPN

Bu sadece BBC iPlayer için geçerli değildir. Yalnızca belirli konumlardan erişilebilen çok sayıda çevrimiçi platform, hizmet ve web sitesi vardır. Belki de yaşadığınız ülke internetin büyük bölümlerini gizlemek için sansür kullanıyor. Bu gibi durumlarda, bir VPN de yardımcı olabilir. Örneğin, Facebook’a erişmek veya dünyanın herhangi bir yerindeki futbol maçlarını izlemek için kullanabilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bir VPN size daha büyük bir Netflix kütüphanesine erişmenizi de sağlayabilir.

Son Düşünceler: BBC iPlayer’ı bir VPN ile izleyin

Hem NordVPN hem de ExpressVPN, BBC iPlayer ile mükemmel bir şekilde çalışır. Bu VPN’lerden birini kullanırken, Eastenders, Masterchef ve Peaky Blinders gibi tüm favori dizilerinizi BBC iPlayer’da izleyebilirsiniz. Surfshark ve CyberGhost gibi diğer sağlayıcılar da BBC iPlayer’a erişim sağlama sözü veriyor, ancak bu hizmetler onları test ettiğimizde bizim için çalışmadı. Bu VPN’lerin size erişim verebileceğini, ancak çalışacağının garanti edilmediğini lütfen unutmayın. BBC içeriğini kendiniz izlemek için iyi bir VPN arıyorsanız, VPN incelemelerimize göz atın.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map