Nerede olursanız olun Formula 1’i çevrimiçi izleyin! | VPNOverview

Formula 1, tüm dünyadan izleyicileri kendine çeken bir spordur. Çünkü öyle bir uluslararası spor ki, tüm dünyada yarışlar gerçekleşiyor, birçok ülke yarışları televizyonda yayınlıyor. Bununla birlikte, hala yarışların yayınlanmadığı ülkeler var. Bu ülkelerden birinde Formula 1’i izlemek istiyorsanız, Formula 1’i yayınlayan bir yabancı web sitesine ve bir VPN’ye (Sanal Özel Ağ) ihtiyacınız olacak.

Formula 1’i çevrimiçi izlemek için bir VPN kullanın

Formula 1’i çevrimiçi izlemek için neden bir VPN’e ihtiyacınız var? Nedeni basit: görüntüleme hakları nedeniyle. Popülerliği nedeniyle, Formula 1 oldukça pahalı televizyon haklarına sahiptir. Bu, bir yayın şirketinin bir yarışı göstermek için çok para ödemek zorunda olduğu anlamına gelir. Bu genellikle sorun olmaz, ancak bu yayın şirketleri yalnızca kendi ülkelerinde bir yarış gösterme haklarını satın alırlar. Bu ülkede yaşamıyorsanız, çevrimiçi bile değil, yarışı izleyemezsiniz. Bu yayın şirketlerinin ve web sitelerinin F1 içeriklerini başka bir ülkeden izlemenizi engellemek çok kolaydır. Yabancı IP adreslerini engellemek için geo-block adı verilenler kullanırlar..

Bu yüzden bir VPN’e ihtiyacınız var. VPN, sizi harici bir VPN sunucusu üzerinden internete bağlayan güvenli bir VPN tüneli kurarak İnternet bağlantınızı korumanın bir yoludur. Bu işlem size farklı bir IP adresi de sağlar: bağlandığınız VPN sunucusunun adresi. Başka bir ülkede bir sunucu seçerseniz, o sunucunun IP adresini kullanırsınız ve web siteleri o ülkede olduğunuzu düşünür. Akışlar, videolar ve web siteleri gibi bölgeye özgü içeriğin kilidini açmak için bunu kullanabilirsiniz. Formula 1’i izlemek için, başka bir ülkedeki bir yayın şirketi tarafından sağlanan bir akışın kilidini açmak için kullanırsınız.

yarış arabasıÖrneğin: Hollanda’dan çalışıyoruz. Formula 1, Max Verstappen (çok popüler bir Dutch Formula 1 sürücüsü) nedeniyle burada giderek daha popüler hale gelmesine rağmen, her zaman Formula 1’i izleyemeyiz çünkü yerel yayın şirketimizin yayın hakları yoktur. Formula 1’i izlemek için British Sky Sports’a bağlanmak zorundayız. Bir VPN kullanarak, Sky Sports web sitesinin İngiltere’de olduğumuzu düşünmesi için internet bağlantımızın yerini neredeyse değiştirebiliriz. Bu, Formula 1 akışlarını sorunsuz bir şekilde izlememizi sağlar.

VPN hizmetleri hakkında daha ayrıntılı bilgi ister misiniz? Bu makaleye göz atın: VPN açıkladı.


F1’i izlemek için ne zaman bir VPN’e ihtiyacınız var??

Belirli durumlarda Formula 1’i izlemek için bir VPN’e ihtiyacınız olacak. Bu durumlara bazı örnekler:

 • Tatilde ya da iş dışında ancak kendi ülkenizden bir Formula 1 yayını izlemek istiyorsanız (örn. yorum nedeniyle).
 • Kendini bul Formula 1 yayın yapmayan bir ülkede hiç.
 • Verilen yorumu beğenmediniz ülkenizdeki yayıncılar tarafından (bu Hollanda’da oldukça popüler bir nedendir).

5 dakikalık adım adım kılavuz: Formula 1’i her yerde nasıl izleyebilirsiniz

Bu makaleyi okuyorsanız, bir Formula 1 yarışını olabildiğince çabuk izlemek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, dünyanın neresinde olursanız olun beş dakikadan daha kısa sürede başlamanıza yardımcı olacak basit bir adım adım kılavuzumuz var. Yapmanız gerekenler:

 1. İyi bir VPN sağlayıcısına abone olun. Seçiminizi yaparken sorun mu yaşıyorsunuz? Formula 1’i izlemek için mükemmel bir sağlayıcı ExpressVPN’dir. Bu VPN güvenilir, hızlı ve ucuzdur. Dahası, VPN’nizden memnun değilseniz, para iade garantisini aboneliğinizin ilk 45 günü boyunca kullanabilirsiniz. Aşağıdaki turuncu düğmeyi tıklayarak hemen başlayın.
 2. ExpressVPN aboneliği aldıktan sonra, VPN uygulamasını indir (dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet vb.) VPN sunucunuzun resmi web sitesinde doğru indirmeyi bulabileceksiniz.
 3. İndirdikten sonra uygulamayı başlatın, bir VPN sunucusu seçin akış yapmak ve bağlanmak istediğiniz ülkede. ExpressVPN uygulamalarının kullanımı çok kolaydır, bu yüzden endişelenmenize gerek kalmaz. Biraz daha fazla yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, ExpressVPN incelememizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz..
 4. Birkaç saniye içinde sunucuya bağlanacaksınız. Artık Web’e, seçtiğiniz sunucunun ülkesindeymiş gibi göz atabilirsiniz. VPN, bilgisayarınızın arka planında güvenli bağlantıyı sürdürecektir. Şimdi yapabilirsin Formula 1 akışlarını izle.

Formula 1 akışına erişiminiz ülkeden ülkeye değişir. Bazı ülkelerde, akışları sağlayan hizmete abone olmanız gerekir. Örneğin, bir İngiliz sunucusu seçerseniz, İngiliz Sky Sports tarafından sağlanan akışları yarışları izlemek için kullanabilirsiniz. Bu makalenin geri kalanında, kullanabileceğiniz farklı VPN’ler, farklı ülkelerdeki akışlar ve VPN’lerin nasıl çalıştığı ve avantajları hakkında daha fazla öneri vereceğiz.

Formula izlemek için en iyi VPN hizmetleri 1

Sizin için doğru VPN hizmetini seçmek oldukça zor olabilir. Neyse ki, Formula 1’i bir VPN ile izlemek istiyorsanız, odaklanabileceğiniz belirli yönler var. Bu durumda en önemli hususlar: hız, sunucu konumları, fiyat ve kullanılabilirlik. Aşağıda, Formula 1’i çevrimiçi izlemek için çok uygun olan üç VPN hizmetinin bir listesini bulacaksınız. Daha kapsamlı bir liste mi arıyorsunuz? Seviye 1 VPN sağlayıcıları listemize göz atın.

Formula 1 için ExpressVPN

ExpressVPN hızlı, çok sayıda ülkede çok sayıda sunucuya sahip ve çok kullanıcı dostu olan çok saygın bir VPN’dir. Bu onu F1 izlemek için en iyi olmasa da en iyilerinden biri yapar. Mükemmel özelliklerin yanı sıra, bu VPN mükemmel müşteri desteği sağlar ve 30 günlük para iade garantisi vardır. Tüm bunlar, ExpressVPN’i çoğu Formula 1 meraklısı için tercih edilen VPN yapar.

Formula 1 için NordVPN

NordVPN, Formula 1’i izlemek için kullanmak istiyorsanız işini çok iyi yapan mükemmel, çok popüler bir VPN’dir. Bu sağlayıcı herhangi bir günlük tutmaz ve hem akış hem de P2P trafiği için özel sunuculara sahiptir. Akışların engelini kaldırma söz konusu olduğunda, NordVPN muhtemelen seçebileceğiniz en iyi sağlayıcıdır.

Dahası, NordVPN inanılmaz derecede güvenlidir ve sunucuları ile yüksek hızlara ulaşır. Bu nedenle, bir akışın arabelleğe alınmasını beklemek zorunda kalmazsınız. Ayda sadece birkaç avro karşılığında NordVPN’i deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, sağlayıcının hoşunuza gitmediği durumlarda yararlanabileceğiniz 30 günlük para iade garantisine de sahip olacaksınız..

Formula 1 için CyberGhost

CyberGhost, performanstan ödün vermek zorunda kalmadan iyi değer arayan her izleyici için tercih edilen VPN’dir. Bu sağlayıcı, genel olarak iyi performans gösteren son derece kullanıcı dostu bir VPN’dir. Bu, herhangi bir premium VPN’nin en düşük fiyatlarından biriyle birlikte, CyberGhost’u Formula 1’i izlemek için iyi bir VPN yapar. CyberGhost’un sizin için olduğundan emin değil misiniz? Endişelenmeyin, CyberGhost’un tüm aboneliklerde 45 günlük para iade garantisi vardır.

Bu 3 VPN’den birini kurmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

VPN Adım Adım Masaüstünü Yükleme

Formula 1’i çevrimiçi izlemek için nasıl VPN kurabilirim??

Formula 1’i izlemek için bir VPN kurmak o kadar da zor değil. Çoğu VPN yazılımı diğer yazılımlarla aynı şekilde yüklenir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda bir program indirip yüklersiniz. Tablet cihazlarda ve akıllı telefonlarda resmi uygulama mağazasından bir uygulama indirirsiniz.

Diğer cihazlar için, bir VPN kurmanıza yardımcı olacak bazı yararlı kılavuzlar yazdık:

 • Yönlendiricinize VPN yükleme
 • Smart TV’nize VPN yükleme
 • Amazon Fire TV Stick’inize VPN yükleme
 • Android TV’nize VPN Yükleme
 • Google Chromecast’inize bir VPN yükleme

Formula 1 kanalları ve yarışları

Daha önce de belirtildiği gibi, Formula 1’i izlemek istiyorsanız iki şeye ihtiyacınız var: yarışı ve VPN’yi yayınlayan bir web sitesi web sitesinin içeriğinin kilidini açmak için IP adresinizi doğru ülkeye değiştirmek için.

Formula 1’i yayınlayan bir web sitesi veya yayın şirketi mi arıyorsunuz? Formül 1 akışlarının iyi bilinen birkaç sağlayıcısından bahseden aşağıdaki listeye göz atın. Bir sonraki yarışın ne zaman olduğundan emin değil misiniz? Sizi de ele aldık: yayın şirketleri listesinin altında, bu F1 sezonundaki tüm yarışlara genel bir bakış bulabilirsiniz.

Formula 1 yayını yapan kanallar ve web siteleri

 • ESPN (ABD)
 • Kanal 4 (İngiltere)
 • Sky Sports (İngiltere)
 • RTL + (Almanya)
 • Sport Telenet (Belçika)
 • RTBF (Belçika, Fransızca)
 • F1 TV (Birden fazla ülke. Bu, en sevdiğiniz kamera açılarını seçmenizi sağlayan yeni ve etkileşimli bir hizmettir.)

Formula 1 Takvimi 2020

Artık Formula 1’i nasıl ve nerede izleyeceğinizi tam olarak bildiğinize göre, nerede olursanız olun, tüm yarışların ne zaman olduğunu bilmek istersiniz! Bu nedenle aşağıda, bu yılın tüm yarışlarını içeren ve ne zaman gerçekleştiklerini anlatan kullanışlı bir tablo ekledik.

Ne yazık ki, bu sezonun birçok Formula 1 yarışı iptal edildi. Bunun nedeni şu anda tüm dünyada yaşanmakta olan korona krizidir. Bu nedenle, çok sayıda Grand Prix yarışları daha sonra bilinmeyen bir zamana ertelenmiştir – eğer olacaklarsa. Aşağıdaki tablo iptal edilen, ertelenen yarışları ve hala gerçekleşebilecek yarışları göstermektedir. Yeni bilgiler mümkün olan en kısa sürede açıklanacaktır.

tarih
Grand Prix
yer
13-15 Mart 2020 (iptal edildi)AvustralyaAlbert Parkı
20-22 Mart 2020 (ertelendi)BahreynBahreyn Uluslararası Yarış Pisti
3-5 Nisan 2020 (ertelendi)VietnamHanoi
17-19 Nisan 2020 (ertelendi)ÇinŞangay Uluslararası Yarış Pisti
1-3 Mayıs 2020 (ertelendi)HollandaZandvoort
8-10 Mayıs 2020 (ertelendi)ispanyaCircuit de Catalunya
21-24 Mayıs 2020 (ertelendi)MonakoMonako
5-7 Haziran 2020 (ertelendi)AzerbeycanBakü Şehir Pisti
12-14 Haziran 2020 (ertelendi)KanadaDevre Gilles Villeneuve
26-28 Haziran 2020FransaPaul Richard
3-5 Juli 2020AvusturyaRed Bull Yüzük
17-19 Juli 2020Birleşik KrallıkSilverstone
31 Juli – 2 Ağustos 2020hongaryHungaroring
28-30 Ağustos 2020BelçikaSpa-Francorchamps
4-6 Eylül 2020İtalyaMonza
18-20 Eylül 2020SingapurSingapur
25-27 Eylül 2020RusyaSochi Autodrom
9-11 Ekim 2020JaponyaSuzuka
23-25 ​​Ekim 2020Amerika Birleşik DevletleriAmerika Devresi
30 Ekim – 1 Kasım 2020MeksikaAutodromo Hermanos Rodriguez
13-15 Kasım 2020BrezilyaInterlagos
27-29 Kasım 2020Abu DabiYas Marina

Yasal Uyarı: Bu makalenin yalnızca Formula 1’in dünya çapında nasıl izleneceği ve coğrafi kısıtlama veya sansür olması durumunda ne yapılacağı hakkında ipuçları sağlamayı amaçladığını lütfen unutmayın. Ancak, kullandığınız ve bu sözleşmeler uyarınca hareket ettiğiniz tüm (akış) hizmetlerin en son kullanıcı sözleşmesini dikkate almak her zaman sizin sorumluluğunuzdadır.. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me