Nerede olursanız olun Copa America’yı izleyin! | VPNOverview

Futbol oyuncularıBu yaz dünyanın en eski uluslararası futbol turnuvası bir kez daha gerçekleşecek: Copa America 2020. Turnuva 12 Haziran – 12 Temmuz tarihleri ​​arasında ev sahibi ülkeler Arjantin ve Kolombiya’da gerçekleşecek. 10 CONMEBOL ülkesinin yanı sıra Katar ve Avustralya da katılmaya davet etti. Her zaman olduğu gibi, Arjantin’deki açılış oyunundan Kolombiya’daki finale kadar heyecan verici bir saat olacak. Bu nedenle, gerçek bir futbol hayranı olarak bu yılki Copa! Peki ya yurtdışında ya da tatilde yaşıyorsanız ve bu nedenle maçları izleyemiyorsanız ne olacak? Ya da ABD’de veya Meksika’da yaşayan büyük bir futbol hayranıysanız, ancak bu yılki Copa America’yı izlemek istiyorsanız? Nerede olursanız olun Copa America’yı nasıl izleyebileceğinizi öğrenmek için bu makalenin geri kalanını okuyun.

Copa America’yı yurtdışında izlemek neden zor veya imkansız olabilir?

İdeal bir dünyada, nerede olursak olalım, istediğimiz her şeyi izleyebiliriz. Ne yazık ki, bu genellikle böyle değildir. Birçok yayıncının ve gerçek zamanlı aktarım hizmetinin, ülkelerinin dışındaki belirli içeriği engellemesi gerekir. Bu, film, şov, spor etkinliği vb. İçin yayın haklarını elde etmek için uğraştıkları anlaşmanın bir parçasıdır ve buna bağlıdır. Örneğin, çok sayıda Copa America maçının canlı olarak iletildiği Globo’nun SporTV’ye giderseniz, birçok (spor) videonun yalnızca Brezilya’daysanız kullanılabilir olduğunu unutmayın. Aynı şey, Copa America’yı Güney Amerika ve ötesinden birçok futbol taraftarı için canlı izlemek için popüler bir yol olan Fox Sports uygulaması için de geçerli. Sonuçta, Fox Sports uygulaması sadece Meksika, Arjantin ve Brezilya’da kullanılabilir.

İstediğiniz son şey, Copa’da böyle bir coğrafi kısıtlamaya çarpmaktır! Tatil veya iş için yurtdışında olduğunuzu ve herhangi bir Copa karşılaşmasını izleyemeyeceğinizi hayal edin, çünkü akış hizmetiniz “yanlış” bölgedeyken bunları engelliyor! Neyse ki, bunun olmasını önlemek için çok kolay bir yol var: bir VPN kullanmak. Bir VPN kullanarak, nerede olursanız olun, Copa America gibi istediğiniz içeriği izleyebilirsiniz. En iyi bölümün ne olduğunu biliyor musunuz? Copa’yı bir VPN ile izlemek hızlı ve kolaydır. Bununla birlikte, bunun nasıl çalıştığını bilmiyorsanız endişelenmeyin! Çünkü aşağıda, nerede olursanız olun, Copa America’yı bir VPN ile izlemeniz için iki kolay, adım adım kılavuz ekledik. İlk kılavuz Globo’nun SporTV’yi kullanmak isteyenler için, ikincisi ise Fox Sports App kullanıcıları içindir..

Dünya çapında bir VPN ile Copa America 2020’yi izlemek için kolay adım adım kılavuz

Aşağıda, nerede olursanız olun Copa America’yı izlemek için iki kolay adım adım kılavuz bulacaksınız. Bu kılavuzlarda kullanılan ve Copa’yı izlemek için kullanmanızı önerdiğimiz VPN, NordVPN’dir. Sonuçta, bu VPN çok uygun, iyi akış hızları sunuyor ve Copa America maçlarının ve coğrafi olarak kısıtlanmış diğer içeriklerin engellemesini kaldırmak için bazı kullanışlı özelliklere sahip.

İlk kılavuz, dünya çapında Copa America’yı Globo’nun SporTV’de nasıl izleyebileceğinizi açıklıyor. İkinci kılavuz Fox Sports uygulamasını kullanmak isteyen flamalar içindir.


Kılavuz 1: SporTV’de dünya çapındaki Copa America’yı izleyin

 1. NordVPN web sitesine gidin, aboneliğinizi seçin ve hesabınızı oluşturun.
 2. NordVPN uygulaması indirme sayfasına gidin ve işletim sisteminiz için doğru uygulamayı seçin.
 3. İşletim sisteminizi seçtikten sonra indir düğmesine tıklayın ve kurulum prosedürünü takip edin. Endişelenmeyin, kurulum sırasında ekranda talimatlar verilecektir.
 4. NordVPN uygulamasını açın ve giriş bilgilerinizle (kullanıcı adı ve şifre) oturum açın
 5. Brezilyalı bir NordVPN sunucusuna bağlanın. Bunu, en hızlı sunucuya otomatik olarak bağlanmak için haritayı kullanarak yapmanızı öneririz. Bu kılavuzun altındaki resim size nasıl görünmesi gerektiğini gösterir.
 6. Globo SporTV şehrine git.
 7. Şimdi izlemek istediğiniz maça gidin.
 8. Maçın tadını çıkarın!

Brezilya sunucusu seçili NordVPN haritası

Not: SporTV’de Copa America maçlarını izlemek için lütfen bir Globo hesabınızın olması gerektiğini unutmayın..

2. Kılavuz: Fox Sports App ile dünya çapında Copa America’yı izleyin.

 1. NordVPN web sitesine gidin, aboneliğinizi seçin ve hesabınızı oluşturun.
 2. NordVPN uygulaması indirme sayfasına gidin ve işletim sisteminiz için doğru uygulamayı seçin.
 3. İşletim sisteminizi seçtikten sonra indir düğmesine tıklayın ve kurulum prosedürünü takip edin. Endişelenmeyin, kurulum sırasında ekranda talimatlar verilecektir.
 4. NordVPN uygulamasını açın ve giriş bilgilerinizle (kullanıcı adı ve şifre) oturum açın
 5. Arjantin, Meksika veya Brezilya sunucusuna bağlanın (Fox Sports uygulaması her üç ülkede de çalışır).
 6. Fox Sports Uygulamasını açın ve giriş yapmadıysanız giriş bilgilerinizle giriş yapın.
 7. İzlemek istediğiniz Copa America maçına gidin.
 8. Favori takımınıza tezahüratın tadını çıkarın!

Brezilya, Arjantin ve Meksika sunucusu olmak üzere beş Latin Amerika sunucusuna sahip NordVPN haritası

Yukarıdaki yöntem, nerede olursanız olun ve nerede olursanız olun tüm Copa America maçlarını izlemenin harika bir yoludur. Sonuçta SporTV genellikle sadece Brezilya’nın Copa America maçlarını ve yayın haklarına sahip oldukları birkaçını yayınlıyor. Ancak, Fox Sports uygulaması ile aslında tüm sert futbol hayranları için harika olan tüm Copa America maçlarını canlı olarak izleyebilirsiniz.!

Not: Lütfen yukarıdaki yöntemi kullanmak için Fox Sports uygulamasına erişiminizin olması gerektiğini unutmayın..

Copa America akışı “VPN block” tarafından engellendi

Günümüzde pek çok akış hizmeti “VPN blokları” olarak adlandırdığımız bir şey kullanıyor. Bu, birçok akış web sitesinin ve uygulamanın VPN kullanıcılarının içeriklerine erişmesini engellediği anlamına gelir. Bunu genellikle şu şekilde yaparlar: bir IP adresinden web sitelerine büyük miktarda trafik fark ederler. Bunun nedeni genellikle VPN sunucularının ve IP adreslerinin çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşılmasıdır. Daha sonra, bu IP adresini engelleyerek söz konusu IP adresine sahip tüm kullanıcıların içeriklerine erişmesini engeller.

Akış hizmetleri, önceden haber vermeksizin VPN’leri engelleme politikalarını değiştirebilir ve hangi sunucuların engelleneceğini asla bilemezsiniz. Bu nedenle, bir tane yaşarsanız VPN bloklarını nasıl aşacağınızı bilmek iyidir. Sonuçta, elbette, Copa America’yı yurtdışında izlemek için bir VPN bağlantısı kurmak istemiyorsunuz, sadece bir VPN bloğu nedeniyle akış hizmetine erişimi reddediliyor.

NordVPN ile VPN bloklarında gezinme – 3 tavsiye

NordVPN, VPN bloklarını aşmak için birkaç harika özellik sunuyor. Her şeyden önce, NordVPN’in 5400’den fazla çok sayıda sunucusu vardır. VPN blokları her zaman belirli sunucuları engellemeyi içerir. Dolayısıyla, şu anda bulunduğunuz sunucuda maçınızı izleyemeyeceğinizi fark ederseniz, önce başka bir tanesini deneyebilirsiniz. NordVPN’de birçok ülkede aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla sunucu vardır. Bu, deneyebileceğiniz en kolay çözümdür.

NordVPN’in sunduğu ikinci “VPN blok engelleme çözümü” özel bir IP adresi kullanıyor. Ek bir ücret karşılığında NordVPN, normal bir VPN IP’sinden farklı olarak yalnızca sizin tarafınızdan kullanılan bu özel IP adresini sağlayabilir. Özel bir IP adresi yalnızca sizin tarafınızdan kullanıldığından, bir akış hizmetinin böyle bir IP adresine sahip bir VPN kullandığınızı algılaması çok daha zordur. Bu nedenle, NordVPN ile özel bir IP almak, Copa America’yı izlemeye çalışırken SporTV, Fox Sports Uygulaması veya başka bir akış hizmeti tarafından engellenmemenizi sağlamanın en iyi yoludur..

Son olarak, NordVPN aynı zamanda gizli sunucular olarak adlandırılan ve VPN kullandığınızı saptamak için gerçek zamanlı aktarım hizmetlerini zorlaştıran özel sunuculardır. Ancak, şu anda NordVPN bu özel sunucuları yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi seçilmiş birkaç ülkede sunmaktadır. Bu nedenle, bu son özellik esas olarak ABD’de yaşayan ve ESPN + aboneliği olan kişiler için yararlıdır. Bu sizin için geçerliyse, bir VPN bloğu ile karşı karşıya kalmanız durumunda ABD’deki Nord’un gizlenmiş sunucularından birini kullanarak ESPN + yurtdışındaki Copa America’yı izleyebilirsiniz. Ancak, gizlenmiş sunucuların bağlantınızı yavaşlatabileceğini ve bu nedenle akış için mükemmel olmayabileceğini lütfen unutmayın.

Bir VPN Copa América maçlarının engellemesini nasıl kaldırır?

Bir VPN birkaç büyük avantaj sunar. Bu avantajlardan biri, nerede olursanız olun, istediğiniz her şeyi izlemeniz için size daha fazla çevrimiçi özgürlük vermektir. Bunun nedeni, iyi bir VPN’in genellikle tüm dünyada çok sayıda, çok sayıda sunucusunun bulunmasıdır. Şu anda bulunduğunuz ülkeden başka bir ülkedeki bir sunucuya bağlanarak, IP adresinizi o ülkeden bir IP’ye değiştireceksiniz. Birçok web sitesi ve uygulama nerede olduğunuzu bulmak için IP’nizi kullanır. Bu, akış hizmetlerinin, hizmetlerinin ve izlemek istediğiniz içeriğin bir VPN ile kullanılabildiği bir ülkede olduğunuzu inandırabileceğiniz anlamına gelir!

Engellemesini kaldırma-a-VPN

Nerede olursanız olun, Copa America’yı izlemenize izin vermenin yanı sıra, iyi bir VPN, Netflix’in ABD sürümüne erişmenizi sağlamak gibi çok daha büyük avantajlar sunar. Bir VPN tarafından sunulan birçok avantaj hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu konudaki veya bu makaledeki makalemize göz atın..

Copa America’yı izlemek için ücretsiz bir VPN kullanamıyor muyum??

Yukarıdakiler ortak bir sorudur. Ancak, birkaç nedenden dolayı Copa America 2020’yi yayınlamak için ücretsiz bir VPN kullanmanızı önermiyoruz.

Her şeyden önce, çoğu ücretsiz VPN veri ve / veya hız sınırını zorunlu kılar. Bu, 2 GB gibi belirli bir miktarda internet verisi kullandığınızda, hizmeti artık kullanamayacağınız ve bir Copa maçı izliyorsanız oyunun geri kalanını izleyemeyeceğiniz anlamına gelir Örneğin. Tabii ki, bu istediğiniz son şey. Bir hız sınırı varsa, genellikle akış için uygun olmayan ücretsiz bir VPN ile oldukça düşük hızlara erişebilirsiniz. Bu, videonuzun sürekli olarak arabelleğe alınması ve izleme keyfinizi tamamen bozması gerektiği anlamına gelebilir.

İkincisi, ProtonVPN gibi veri veya hız sınırlamalarını zorlamayan harika bir ücretsiz VPN bulsanız bile, muhtemelen yavaş bir bağlantıyla uğraşacaksınız. Bunun nedeni, ücretsiz VPN’lerin genellikle ücretli meslektaşlarından daha az sunucu sunmasıdır. Bu, sunucularının sıklıkla gerçekten kalabalık olduğu ve onları önemli ölçüde yavaşlattığı anlamına gelir.

Bu, yukarıda açıklanan sorunların genellikle flamalar için en kötü olduğu durumdur. Bu, Copa’yı ücretsiz bir VPN ile yayınlamaya karar vermeden önce muhtemelen iki kez düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Bunun yerine, iyi ve ucuz bir VPN aramanızı öneririz. Bu bizi aşağıdakilere götürür.

Bonus ipucu – Surfshark: Copa America’yı izlemek için en uygun fiyatlı VPN

Her Copa America maçını bankayı kırmadan izlemek istiyorsanız, gönülden Surfshark’ı öneriyoruz. Surfshark, en ucuz abonelikleri için ayda sadece 1,99 $ fiyatla satılan birkaç süper ucuz premium VPN’den biridir. 61 ülkede binden fazla istikrarlı, hızlı sunucu sunuyor. Bunlar arasında Brezilya, Şili, ABD ve Paraguay’daki sunucular bulunmaktadır. Bu, Surfshark ile bu ülkelerdeki coğrafi kısıtlamalardan kolayca geçebileceğiniz ve akış hizmetinize bağlı olarak Copa’yı İspanyolca, Portekizce veya İngilizce olarak izleyebileceğiniz anlamına gelir. Bunun da ötesinde, Surfshark da çok güvenli ve kullanıcı dostu bir VPN’dir. Kısacası, Copa América 2020’yi izlemek için bütçe VPN’i arıyorsanız Surfshark doğru seçimdir!

Başka bir ipucu: Bir VPN’nin değiştirebileceği IP adresleri, konumunuzu belirlemek için birçok web sitesi tarafından kullanılır. Ancak, web sitelerinin nerede olduğunuzu öğrenmesinin tek yolu bunlar değildir. Web sitelerinin bunu yapmanın bir başka popüler yolu da çerez kullanmaktır. Örneğin, Surfshark’ı Globo’nun SporTV’deki bir videoya erişmek için kullanırken, doğru bölgede (Brezilya) olmadığımızı belirten bir mesaj çıktı. Bu bir Brezilyalı Surfshark sunucusuna bağlı olmasına rağmen oldu. Bu tür durumlarda denemek için akıllı bir şey, videoya yeni bir gizli pencerede erişmeye çalışmaktır, bu nedenle sizi izlemek için hiçbir çerez kullanılmaz.

Copa America programı

Artık biliyorsun Nasıl Copa America’yı izlemek için elbette bilmek isteyeceksiniz ne zaman yer alır! Bu nedenle, aşağıda çeşitli maçların ne zaman gerçekleşeceğini gösteren kullanışlı bir tablo ekledik.

Sahne
tarih
Ülkeler (evden uzakta)
Grup Aşaması12 Haziran 2020Arjantin – Şili
Grup Aşaması13 Haziran 2020Avustralya – Uruguay
Kolombiya – Ekvador
Paraguay – Bolivya
Grup Aşaması14 Haziran 2020Peru – Katar
Brezilya – Venezuela
Grup Aşaması16 Haziran 2020Arjantin – Uruguay
Şili – Bolivya
Grup Aşaması17 Haziran 2020Kolombiya – Venezuela
Paraguay – Avustralya
Grup Aşaması18 Haziran 2020Peru – Brezilya
Ekvador – Katar
Grup Aşaması20 Haziran 2020Arjantin – Paraguay
Grup Aşaması21 Haziran 2020Kolombiya – Peru
Uruguay – Şili
Grup Aşaması22 Haziran 2020Avustralya – Bolivya
Venezuela – Ekvador
Grup Aşaması23 Haziran 2020Brezilya – Katar
Grup Aşaması25 Haziran 2020Şili – Paraguay
Grup Aşaması26 Haziran 2020Bolivya – Uruguay
Avustralya – Arjantin
Grup Aşaması27 Haziran 2020Ekvador – Peru
Brezilya – Kolombiya
Grup Aşaması28 Haziran 2020Katar – Venezuela
Grup Aşaması30 Haziran 2020Şili – Avustralya
Uruguay – Paraguay
Bolivya – Arjantin
Grup Aşaması1 Temmuz 2020Ekvador – Brezilya
Venezuela – Peru
Katar – Kolombiya
Çeyrek finaller4 Temmuz & 5, 2020Belirlenecek
Yarı Final8 Temmuz 2020Belirlenecek
3.lük maçı11 Temmuz 2020Belirlenecek
final12 Temmuz 2020Belirlenecek

Copa America 2020: Güney Amerika ve ötesi için gerçek bir gösteri

Bu yılki Copa America 12 Haziran’dan 12 Temmuz’a kadar sürecek ve turnuvanın 47. günü olacak. Geçen yıl turnuva ev sahibi Brezilya tarafından kazanıldı. Şu an itibariyle, bahis şirketlerine göre, Arjantin, Brezilya ve Kolombiya bu sırayla turnuvayı kazanma şansına sahipler. Ancak, futbol dünyasında her şey mümkündür ve turnuva muhtemelen heyecan verici ve rekabetçi kalacaktır..

Bu yıl Copa Arjantin ve Kolombiya’da tartışmalı, bu da turnuvanın ilk kez iki ülke tarafından düzenlendiğini gösteriyor. Ancak turnuva, Buenos Aires, Córdoba, Bogotá, Medellín ve maçların oynanacağı diğer şehirlerin stadyumlarının çok ötesinde bir etkiye sahip olacak. Turnuva, Güney Amerika ve ötesindeki 100 milyon futbol taraftarı için gerçek bir gösteri olacak . İşte bu yüzden bu makale tüm futbol taraftarlarına Copa’ların tüm oyunlarından nasıl keyif alabileceklerini açıklamayı amaçladı. Şimdi geriye kalan tek şey maçın tadını çıkarmak!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me