Avrupa Şampiyonası 2020: Dünya çapındaki tüm maçları izleyin!

Bilgisayar ekranı ile TopDünyada birçok heyecan verici spor olmasına rağmen, futbol (veya ABD’de futbol) en popüler olanı olmaya devam ediyor. Bu dinamik ve eğlenceli sporun en ilgi çekici kısmı, uluslararası uluslarla mücadele eden farklı ulusları izliyor olabilir. Gerçekten de, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları dünyadaki birçok futbol taraftarı için önemli zamanlar.


Avrupa Birliği’nde oynayan Avrupa ülkelerinin birçoğu için maçları izlemek kolaydır. Bu ülkelerin çoğunda bu maçları yayınlamaya yetkili şirketler belirlenmiştir. Bu, futbol taraftarlarının ülkelerinin ana TV kanallarından veya akış hizmetlerinden birinde (çoğu) maç izleyebileceği anlamına gelir. Peki ya bu ülkelerden birinde yaşamıyorsanız? Avrupa Şampiyonaları sırasında tatilde veya yurtdışında çalışıyorsanız?

EC maçlarını Avrupa dışında izlemek genellikle zor

Avrupa dışında bir ülkede yaşıyorsanız, AK’yi izlemenin bir yolunu bulmak oldukça zahmetli olabilir. Aynı şey seyahat ederken de geçerlidir. Örneğin, Avrupa’da yaşıyor olabilirsiniz, ancak AK sırasında Meksika’da tatilde olabilirsiniz. Her zamanki akışlarınız çalışmaz, çünkü bunların Avrupa dışında yayınlanmasına izin verilmez. Bu, coğrafi akış kısıtlaması olarak adlandırılan duruma bir örnektir. ABD’de yaşıyorsanız ve ESPN + aboneliğiniz varsa benzer bir şey olur. EC maçlarını bununla canlı olarak izleyebileceksiniz, ancak sınırı geçtiğiniz anda aboneliğinizin hiçbir faydası olmayacak. Sonuçta, ESPN’in içeriği ABD dışında engelleniyor Tabii ki, başlangıçta bir ESPN + aboneliğiniz yoksa, maçı evde de izleyemezsiniz.

Kanada, Avustralya, Japonya veya Çin gibi diğer ülkelerden insanlar her zaman benzer sorunlarla karşı karşıyadır. Bunlar, EC’yi izlemeyi karmaşık hatta imkansız hale getirebilir. Ancak endişelenmenize gerek yok. Bu yıl en sevdiğiniz futbolcuların en iyi hamlelerini kaçırmak zorunda kalmayacaksınız. Nerede olursanız olun, EC’yi dünya çapında izlemenin çok kolay bir yolu var. Sadece bir VPN (Sanal Özel Ağ) kullanın.

EC’yi bir VPN ile izleyin

İyi bir VPN, birkaç büyük avantajla birlikte gelir. Bu avantajlardan biri, artan internet özgürlüğüdür (örneğin AT’yi izlemek için). Bu nasıl mümkün olabilir? Bir VPN, başka bir ülkedeki bir VPN sunucusuna bağlanarak internet trafiğinizi anonimleştirir. En iyi VPN’lerin dünyanın her yerinde sunucuları olacaktır. Farklı bir ülkedeki bir VPN sunucusuna bağlandıktan sonra, bağlantınız o sunucuya karşılık gelen yerel bir IP adresi alacaktır.

Pratikte, bu, Hollanda’da bir VPN sunucusuna bağlanmanın, ABD’de, Çin’de veya başka bir yerde olsanız da, görüntülenen IP adresinizi Hollandalı bir adresle değiştireceği anlamına gelir. Birçok web sitesi ve uygulama, nerede olduklarını belirlemek için öncelikle kullanıcıların IP adreslerine güvenir. Başka bir deyişle: Avrupa’da bir VPN sunucusuna bağlanırsanız, birçok akış hizmeti aslında Avrupa’da olduğunuzu düşünecek ve size Avrupa canlı akışlarına erişmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle bir VPN, çevrimiçi internet kısıtlamalarını aşmanıza yardımcı olabilir.

Bir VPN ile engellemeyi kaldırma

Benzer şekilde, Asya’da tatildeyseniz, ESPN + aboneliğinizi yine de bir VPN etkinleştirerek kullanabilirsiniz. VPN’nin ABD’deki bir sunucuya bağlanmasını sağlayın, ESPN ABD’de olduğunuzu düşünecek ve akışlara erişmenizi sağlayacaktır. Tabii ki, bu yöntem sadece AT ile değil, her türlü etkinlik, web sitesi, video, akış vb.İle çalışır..

Diğer VPN avantajları: EC’yi izlemek için tasarruf edin

IP adresinizi bir VPN ile değiştirmek size para kazandırabilir. Örneğin, Hollanda’daki insanların diğer programların yanı sıra EC’yi ücretsiz izlemelerini sağlayan NPO Start adlı bir Hollandalı akış uygulaması var. Hollandalı bir VPN sunucusuna bağlanırsanız, bunu yapabilirsiniz! Muhtemelen şimdiye kadar anlayabileceğiniz gibi, bir VPN kullanmak bir dizi (engellemeyi kaldırma) fırsatı açar. Ama en önemlisi, dünyanın neresinde olursanız olun EC’yi izlemenize yardımcı olacaktır!

Bu makalenin başında belirtildiği gibi, ExpressVPN’i Avrupa Şampiyonalarını gösterenler de dahil olmak üzere her türlü akışın engelini kaldırmak için bir VPN olarak kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. ExpressVPN, mükemmel akış hızlarına sahip, yıldırım hızında bir VPN’dir. EC’yi izlemek için bir VPN kullanmak genellikle çok kolaydır. İşte size tam olarak nasıl yapılacağını gösteren hızlı ve kolay bir kılavuz!

Adım adım kılavuz: EC’yi bir VPN ile izleyin

 1. Abonelik al güvenilir bir VPN sağlayıcısı ile. Yine, ExpressVPN’i gerçekten öneriyoruz:

  Farklı bir VPN seçmeyi tercih ederseniz, iyi akış hızları sunan bir VPN ve seçtiğiniz akış hizmetinde EC’yi izlemek için ihtiyaç duyduğunuz sunuculara sahip olduğunuzdan emin olun. Örneğin, yurtdışında tatildeyken EC’yi izlemek için ESPN + aboneliğinizi kullanmak istiyorsanız, VPN’nin ABD’de sunucuları olduğundan emin olun. Bu kriterlerin her ikisini de karşılayan iyi sağlayıcıların önerileri için, anın en iyi beş VPN sağlayıcısına genel bakışımıza bir göz atın.

 2. VPN yazılımını indirin Maçları izlemek istediğiniz cihazda. En popüler VPN’ler, işletim sisteminizle uyumlu oldukları sürece hemen hemen her cihaz için basit uygulamalar sunar. Kullanmak istediğiniz VPN için durumun böyle olup olmadığından emin misiniz? İnceleme karşılaştırma aracımızı kullanarak bunu kontrol edebilirsiniz. Tercih edilen VPN, ExpressVPN’i kurmak için biraz yardım isterseniz, ExpressVPN incelememize bir göz atın.
 3. VPN yazılımını açın ve doğru sunucuya bağlan (sunucu hizmetindeki, akış hizmetinizle çalışan bir konum).
 4. Akış hizmetinizin web sitesine gidin, giriş yapın ve izlemek istediğiniz maça gidin.
 5. Zevk almak En sevdiğiniz EC ekibine tezahürat!

Neden bir VPN kullanıyorsunuz (Avrupa Şampiyonasını izlemek için)?

Futbol oyuncularıBirçok kişinin VPN kullanmasının önemli bir nedenini zaten vurgulamıştık: “normal” bir bağlantı kullanıyorsanız, Avrupa Şampiyonalarını gösteren akışlar gibi favori çevrimiçi içeriğinize erişemeyebilirsiniz. Ancak, çevrimiçi olduğunuzda bir VPN kullanmanın daha birçok avantajı vardır. VPN, genel olarak çevrimiçi özgürlüğünüzü, çevrimiçi gizliliğinizi ve çevrimiçi güvenliğinizi artırmanın harika bir yoludur. Sonuçta, bir VPN tüm internet trafiğinizi şifreleme protokolü kullanarak şifreler, böylece diğer tarafların sizi çevrimiçi gözetlemesini zorlaştırır. Buna eklemek için bir VPN, veri trafiğinizi harici bir sunucuya bir VPN tüneli üzerinden İnternet’e gönderilmeden önce yönlendirir. Bu, sizi belirli bir noktaya kadar anonim hale getirdiği anlamına gelir.

Kısacası, bir VPN sadece engellenen içeriğe erişmenize izin vermez, aynı zamanda verilerinizi almaya ve satmaya çalışan büyük şirketlerden ve banka bilgilerinizi almaya çalışan siber suçlulardan sizi güvende tutar. Söylemeye gerek yok, bir VPN harika bir gizlilik ve güvenlik çözümü olmasına rağmen, birçoğundan biridir. Yapabileceğiniz ve almanız gereken diğer birçok önlem vardır, çünkü bunlar bir VPN’nin sağladığı ek güvenlik ve gizliliği büyük ölçüde tamamlayacaktır. Bu önlemler hakkında daha fazla bilgi edinmek için internet güvenliği bölümümüze göz atın.

Yine de, VPN’ler internet güvenliğinizi korumada önemli bir rol oynar. Örneğin, tatilde olduğunuzu düşünün ve favori takımınızın Avrupa Komisyonu’nda rekabet etmesini izlemenin tek yolu, herkese açık bir kablosuz ağ üzerinden akış yapmaktır. Halka açık Wi-Fi ağları, bilgisayar korsanları ve siber suçlular için sanal şeker dükkanları gibidir. Herkese açık bir Wi-Fi ağı kullanan insanlara casusluk yapmak çok kolaydır. Yani, bu insanlar VPN gibi kendilerini güvende tutmak için doğru araçları kullanmazlarsa. Siber suçlara kurban gitme şansı her zaman vardır. Ancak, bir VPN kullanıyorsanız, bu şans önemli ölçüde azalır. Ayrıca, ek korumaya rağmen verileriniz yanlış ellere ulaşırsa, şifrelenir ve bu nedenle okunamaz.

Avrupa Şampiyonasını izlemek için ücretsiz bir VPN kullanabilir miyim?

Bazı VPN’ler hizmetlerini ücretsiz sunar. Bu kulağa cazip gelebilir – her şey bedava olduğunda her şey daha iyidir. Yoksa öyle mi? Ne yazık ki, çoğu ücretsiz VPN sağlayıcısı kalite ve kullanılabilirlik söz konusu olduğunda premium meslektaşlarıyla rekabet edemez. Örneğin, birçok ücretsiz VPN sağlayıcısı hız veya veri sınırlarını zorlar. Olmasalar bile, bağlantıları ne olursa olsun oldukça yavaş olacaktır. Bunun nedeni, ücretsiz VPN’lerin genellikle ücretli sağlayıcılardan (çok) daha az sunucu sunmasıdır. Bu nedenle, sunucuları genellikle çok daha kalabalıktır ve bir gecikme yaratır.

Öyle ki, hem gecikmeler hem de veri sınırları flamalar için genellikle sorunludur. Sonuçta, bir akışı düzgün bir şekilde izleyebilmek için çok fazla veriye ve iyi (indirme) hızlara ihtiyacınız var. Yukarıda gördüğümüz gibi, bu tam olarak birçok ücretsiz VPN’nin par. Bu nedenle, paradan tasarruf etmek istiyorsanız, ucuz bir VPN almayı düşünmenizi tavsiye ederiz. İşte denemek isteyebileceğiniz bir tane.

Bonus ipucu: Surfshark – mükemmel bir fiyata mükemmel bir VPN

Harika kaliteyi düşük bir fiyatla birleştirmeyi başaran bir VPN arıyorsanız, gönülden Surfshark’ı öneriyoruz. Surfshark, çok sayıda hızlı ve kararlı sunucu, kullanıcı dostu uygulamalar ve statik VPN sunucuları ve çift VPN bağlantısı gibi bir dizi yararlı ekstra seçenek sunan nispeten yeni bir VPN sağlayıcısıdır. Tüm bunları ayda sadece 1,99 $ karşılığında alabileceksiniz. Üstelik Surfshark bir başka büyük avantaj daha sunuyor. İstediğiniz sayıda cihazda bir abonelik kullanmanıza izin veren birkaç sağlayıcıdan biridir. Kısacası, tek bir EC hedefini kaçırmak istemiyorsanız, ancak bankayı da kırmak istemiyorsanız, Surfshark sizin için doğru VPN’dir!

Avrupa Şampiyonası takvimi

Tabii ki, şimdi biliyorsun Nasıl Avrupa Şampiyonasını izlemek için muhtemelen bilmek istersiniz ne zaman yer alır. Avrupa Şampiyonalarının farklı aşamalarını ve size yardımcı olmak için ne zaman yer aldıklarını içeren bir masa:

Sahne
tarih
Grup aşaması12-24 Haziran
8. finale27-30 Haziran
Çeyrek finaller3-4 Temmuz
Yarı Final7-8 Temmuz
final12 Temmuz
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map