İPhone için en iyi VPN’ler. Denenmiş ve test edilmiş en iyi seçenekler. VPNOverview

Bugünlerde, çevrimiçi olduğunuzda bazı ek önlemlerin alınması gittikçe daha önemli hale geliyor. Herkese açık Wi-Fi ağlarının kullanımı her zaman güvenli değildir ve birçok web sitesi ve kuruluş çevrimiçi etkinliklerinizi izler. Bu nedenle, her çevrimiçi hamlenizi izleyen (kötü niyetli) taraf olmadığından emin olmak için, VPN (Sanal Özel Ağ) kullanmak gibi bazı güvenlik önlemleri almak iyi bir fikirdir..


iPhone kullanıcıları da bir VPN bağlantısı kullanmaktan büyük fayda sağlayabilir. İPhone’ların genellikle iyi kötü amaçlı yazılımdan koruma özelliklerine sahip olduğu doğrudur. Ancak, bunlar elbette bağlandığınız ağların güvenliğini etkilemez, ki bu hala güvensiz olabilir. Kötü amaçlı yazılımlar veya kötü amaçlı yazılımlar içermeyen, güvenli olmayan ağlar kullanan bir dizi soruna yol açabilir, örneğin bilgisayar korsanlarının verilerinizi çalmasını düşünün. Bu nedenle bağlantınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olan bir VPN kurmak iyi bir fikirdir. Bu özellikle önemlidir, çünkü birçok iPhone ve akıllı telefon kullanıcısı bu günlerde, özellikle seyahat ederken genel Wi-Fi ağlarına güvenmektedir..

Neyse ki, iPhone’unuza bir VPN yüklemek basit ve kolaydır. Bunu daha sonra ele alacağız. Ama önce, iPhone’unuz için iyi bir VPN seçme kılavuzumuza ve iPhone için en iyi 3 VPN’imize göz atın.

İPhone’unuz için hangi VPN seçilir? – İlk 3’ümüz

Söylemeye gerek yok, doğru VPN’i seçmek için önce bir VPN’de ne aradığınızı bilmelisiniz. İlk 3’ümüzü seçerken özellikle dikkat ettiğimiz ve göz önünde bulundurmanız muhtemelen önemli olan birkaç önemli kriter aşağıda bulunabilir..

 • hız: VPN’ler internet bağlantınızın hızını bir dereceye kadar azaltır. Ancak, farklı sağlayıcılar arasında bu hız düşüşlerinde büyük farklılıklar vardır. Bazıları ile neredeyse hiçbir şey fark etmeyeceksiniz ve bazılarında önemli bir fark göreceksiniz. Bu yüzden iPhone’umuzda farklı VPN’leri test ederken buna dikkat ettik.
 • Güvenlik ve gizlilik: Bir VPN tarafından sunulan güvenlik ve gizlilik derecesini belirlemek için, sunulan protokollere ve VPN’nin günlük kayıt politikasına baktık. Bir VPN’in güvenlik veya gizlilik ihlallerine ilişkin herhangi bir olumsuz haber kapsamı alıp almadığını da değerlendirdik. Son olarak, bir kill-switch gibi güvenlik özelliklerini dikkate aldık. 
 • Kullanıcı dostu: Açıkçası, insanlar gezinmesi zor olan ve kullanıcı dostu olmayan bir VPN kurmaya ve kullanmaya daha az istekli olduklarından, kullanıcı dostu olmayı da önemli bir kriter olarak gördük. Bu, VPN arayüzünün tasarımına ve görünümüne ve müşteri hizmetleri ekibinin kalitesine de dikkat ettiğimiz anlamına geliyor..
 • Sunucular: sitelerin engellemesini kaldırmak için bir VPN kullanıyorsanız, bir VPN’nin farklı ülkelerde çok sayıda farklı sunucuya sahip olmasını istersiniz. Örneğin, Almanya’da bir VPN sunucusu kullanıyorsanız, Amerikan Netflix’e erişemezsiniz. Ayrıca, bir VPN sunucusu bulunduğunuz yere ne kadar yakınsa, hızlar o kadar yüksek olur.
 • Ekstra özellikler ve seçenekler: Elbette tüm VPN’ler eşit yaratılmaz. Bu, farklı VPN sağlayıcıları tarafından sunulan ekstra seçenekler için de geçerlidir. Bazı VPN’ler “fırfırsız” gizlilik çözümleri olarak kabul edilebilirken, diğer sağlayıcılar ekstra seçenekler sunmak için kendi yollarından çekiliyor. Bunlar, reklam izleyicilerden gizli sunuculara kadar değişebilir. Ayrıca, coğrafi engellemeyi kaldırma özellikleri ve Netflix uyumluluğu gibi ek seçeneklere de dikkat ettik.
 • Maliyet: Tabii ki, herkes biraz para biriktirmekten hoşlanıyor. Bu yüzden maliyet ve değeri de dikkate aldık.

Yukarıdaki ölçütlere dayanarak, iPhone için aşağıdaki en iyi 3 VPN’i bulduk.

1. ExpressVPN

ExpressVPN’i tüm iPhone kullanıcılarına öneriyoruz, çünkü güvenlik, hız ve kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda bu premium VPN’de neredeyse hiç kusur yoktur. Bu VPN verilerinizi koruyacak ve 94 ülkede 3000’den fazla sunucudan oluşan geniş bir sunucu ağına sahiptir. İşleri daha da iyi hale getirmek için ExpressVPN, harika uygulaması sayesinde iPhone için mükemmel bir seçimdir. Uygulama iyi tasarlanmış ve gezinmesi kolaydır. ExpressVPN şu anda tartışmasız en iyi VPN’dir ve bu da iPhone için çok uygundur. Tek dezavantajı: Bu VPN, rakiplerinin çoğundan biraz daha pahalıdır. Neyse ki, 30 günlük para iade garantisi sayesinde VPN’yi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

2. CyberGhost

CyberGhost çok makul bir fiyata harika bir VPN sağlayıcısıdır. Sunucuları hızlı, güvenliği kesinlikle sıfırdan ve uygulama çok kullanıcı dostu. CyberGhost tarafından sunulan bir diğer büyük avantaj, 45 günlük para iade garantisidir. Bu, diğer VPN sağlayıcılarının çoğu tarafından sunulandan daha uzun bir para iade garantisidir. Bu nedenle, CyberGhost ile daha uzun bir “deneme süreniz” olduğunu söyleyebilirsiniz. Testlerimize göre, CyberGhost’un sahip olacağı tek olumsuzluk, sunucularının ExpressVPN’in sunucularından ve Surfshark’ın sunucularından biraz daha yavaş olmasıdır. Bununla birlikte, CyberGhost hala iPhone’unuzdaki iyi bir VPN için mükemmel bir seçimdir.

3. Surfshark

Surfshark kesinlikle iPhone kullanıcılarına ve genel olarak VPN kullanıcılarına önerdiğimiz bir VPN’dir. Bunun nedenlerinden biri, herhangi bir premium VPN’nin tartışmasız en yüksek değerini sunmasıdır. En ucuz büyük VPN sağlayıcısı, 2 yıllık bir abonelik için sadece 1,99 $ ile oldukça olasıdır. Ayrıca iyi hızlar ve gezinmesi kolay harika bir mobil uygulama sunar. Surfshark tarafından sunulan güvenlik ve gizlilik birinci sınıftır. Surfshark, VPN pazarında nispeten yeni ve kısa bir süre içinde birçok gelişme gösterdi. Birçoğunun bu sağlayıcıyla gitmesinin ana nedeni, hala düşük fiyatı ve sunduğu büyük değerdir. Surfshark da 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

İPhone için ücretsiz vs ücretli VPN uygulamaları

Orada çok fazla VPN ile, elbette bazı ücretsiz Sanal Özel Ağlar da var. Bunlar başlangıçta harika görünse de, çoğu VPN’in bazı önemli dezavantajları vardır. Örneğin, birçok ücretsiz VPN veri sınırlarını, hız sınırlarını ve bazen sunucu sınırlarını zorunlu kılar. Dahası, ücretsiz VPN’ler tarafından sunulan gizlilik ve güvenliğin çoğu zaman sıfır olmadığını gösteren araştırmalar yapılmıştır..

Hala ücretsiz bir VPN’nin sizin için uygun olup olmadığını görmek istiyorsanız, en iyi ücretsiz VPN hizmetleri hakkındaki makalemizi okumanızı öneririz. Bu yazıda, birçok ücretsiz VPN hizmetinin aksine, çok iyi VPN’ler olan birkaç ücretsiz VPN sağlayıcısını tartışıyoruz. En iyi ücretsiz VPN listemizi oluştururken iPhone uyumluluğuna özellikle dikkat etmediğimizi unutmayın..

İPhone için neden VPN kullanmalı??

Herkese açık Kablosuz ağlar kullanıyorsanız, başkalarının verilerinizi çalmaya çalışması her zaman bir şanstır. Özellikle bazı tatil yerlerinde genel Wi-Fi ağları her zaman güvenli değildir. Bir VPN kullanarak, siber suçluların e-posta girişiniz veya çevrimiçi bankacılık bilgileriniz gibi verilerinizi tutmasını çok daha zorlaştırabilirsiniz. Ayrıca, bir VPN çevrimiçi gizliliğinizi geri kazanmanıza yardımcı olur. Ayrıca, bir VPN ile coğrafi kısıtlamalar denilen adımı atlayabilirsiniz. Örneğin, bir VPN dünyanın neresinde olursanız olun Netflix’in Amerikan sürümüne erişmenize yardımcı olabilir.

Şimdiye kadar, muhtemelen bir VPN’in sizin için ne yapabileceğini biliyorsunuzdur. Bununla birlikte, aşağıda iPhone’unuzda VPN kullanmanın avantajlarının kısa bir özetini bulacaksınız..

neden
açıklama
İnternet bağlantınızı daha güvenli hale getirme.Birçok okuyucu için bir VPN kullanmanın ana nedeni budur. iPhone kullanıcıları, genel Wi-Fi ağlarının kendileri için oluşturduğu risklerin her zaman farkında değildir. Bir iPhone’un güvenlik özelliklerinin entegre edilmesi genellikle ekstra bir anti-virüs yazılımının gerekli olmadığı anlamına gelir, iPhone kullanıcıları bazen ağların da tehlikeli olabileceğini unutur. Herkese açık Wi-Fi ağları, şifreler, resimler ve hatta çevrimiçi bankacılık için giriş bilgileri gibi verilerinize erişmek için siber suçlular tarafından kullanılabilir. Bu nedenle, çoğu iPhone kullanıcısının VPN almasının en önemli nedeni, bağlantılarını güvence altına almaktır.
Çevrimiçi gizliliğinizi korumaBirçok kişi, iPhone kullanıcıları veya başka türlü, çevrimiçi yaşamları boyunca casusluk gözlerini pıhtılamıyor. Sonuçta, şirketler kişisel bilgilerinizi size hedefli reklamlar ve diğer sıkıntılar için kullanabilirler. Birçoğu için mahremiyetlerini korumak sadece kendinden önemlidir. Ayrıca, çok fazla politik veya dini özgürlükle karakterize edilmeyen bazı ülkelerde, VPN gibi kendinizi daha anonim hale getirmek için bir şey kullanmadan belirli web sitelerini ziyaret etmek veya belirli fikirleri çevrimiçi ifade etmek bile tehlikeli olabilir. Son olarak, birçok kişi anonim indirme için bir VPN kullanıyor.
Web sitelerinin ve akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmaİnsanların günümüzde popülaritesini artıran bir VPN kullanmasının bir başka nedeni, VPN’nin coğrafi olarak kısıtlanmış birçok içeriğin engelini kaldırma yeteneğidir. Örneğin, bir VPN, aksi takdirde engellenecek olan yabancı web sitelerine veya içeriğe erişmenize yardımcı olabilir. Örneğin, ABD’de olmamasına veya BBC iPlayer’a İngiltere’de olmamasına rağmen Netflix’in Amerikan sürümüne erişmenize yardımcı olabilir..

İPhone’a bir VPN uygulaması yükleme

İPhone’unuza bir VPN uygulaması kurmanın çeşitli yolları vardır. Ayrıca, çoğu VPN sağlayıcısı bunu kolay ve rahat bir sürece dönüştürdü. Bununla birlikte, size çoğu iPhone kullanıcısı için geçerli olan kısa bir adım adım kılavuz sunacağız.

 1. Bir VPN sağlayıcısına (bir iPhone uygulaması olduğunu bildiğiniz) abone olun.
 2. VPN uygulamasını uygulama mağazasından indirin.
 3. Uygulamayı açın ve giriş bilgilerinizle giriş yapın.
 4. İsterseniz, VPN ayarlarınızı beğeninize göre değiştirebilirsiniz. Think protokolleri, ek güvenlik seçenekleri, vb..
 5. Son olarak, VPN bağlantısını açın. Connect düğmesine bastıktan sonra, iPhone’unuz büyük olasılıkla sizden VPN bağlantıları yapılandırmasını ayarlamanızı ister. Sadece adımları takip edin.

İPhone’unuza manuel olarak VPN yükleme

Özel bir uygulama yüklemenin yanı sıra, iPhone’unuza manuel olarak bir VPN de yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi birkaç ayrıntıya ihtiyacınız olacak.

VPN Yapılandırma Ekran Görüntüsü Ekle

Bu ekrana geldiğinizde, VPN sağlayıcınızın web sitesinde bulabileceğiniz birkaç ayrıntıyı doldurmanız gerekecektir..

Bu ekrana erişmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. İlk olarak, Ayarlar.
 2. Bir kez orada “Genel“.
 3. Şimdi tamamen aşağı kaydırın ve “VPN“.
 4. Son olarak, “VPN Yapılandırması Ekle“.

Bu şekilde iPhone’unuza manuel olarak bir VPN yükleyebilirsiniz. Ancak, bu tür şeyleri yapmanın çok daha az “kullanıcı dostu” olduğuna dikkat edin. Sonuçta, VPN bağlantınızı herhangi bir şekilde değiştirmek istiyorsanız, her zaman bu ekrana geri dönmeniz ve işleri manuel olarak değiştirmeniz gerekecektir. Bir VPN uygulaması kullanırken bu çok daha kolaydır, genellikle otomatik olarak gerçekleşir ve sunucuları değiştirmek çok daha uygundur.

Sonuç: iPhone için en iyi VPN

Kısaca, şu anda kitabımızda iPhone için en iyi VPN’ler özetleniyor:

 1. ExpressVPN
 2. CyberGhost
 3. Surfshark

Yukarıdaki tüm VPN’ler iPhone’da harika çalışıyor. Sonuçta, hepsi iPhone için harika, kullanıcı dostu uygulamalara sahip ve hem hız hem de güvenlik söz konusu olduğunda çok iyi performans gösteriyor. Dahası, ExpressVPN sadece iPhone için en iyi VPN’lerden biri değil, aynı zamanda genel olarak en iyi VPN’dir. CyberGhost çok makul fiyatlarla büyük bir değer sunarken, Surfshark premium bir VPN için çok uygun fiyatlı ve iPhone kullanıcıları için ilk kez harika bir VPN sağlıyor. Bu üç seçenek arasında beğendiğiniz bir VPN bulamazsanız, test ettiğimiz tüm VPN’lere ilişkin kullanışlı genel bakışımıza da göz atabilirsiniz. Dahası, bu düğme VPN’leri fiyattan özelliklere, iPhone uyumluluğuna kadar her şeye göre filtrelemenizi sağlar. Mutlu ve güvenli tarama!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map