Mac için en iyi VPN sağlayıcıları. En İyi 3 Mac VPN’i | VPNoverview

Mac’iniz için iyi bir VPN ile web’e güvenli ve anonim olarak göz atabileceğinizden emin olabilirsiniz. Buna ek olarak, bir VPN, örneğin başka bir ülkedeki Netflix içeriğini izlemek için kullanabileceğiniz çok daha fazla internet özgürlüğü kazanmanıza yardımcı olur. Ayrıca, kişisel bilgilerinizi çalmak isteyen bilgisayar korsanları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan genel Wi-Fi ağlarını kullanabilirsiniz. Bu makalede Mac için en iyi VPN sağlayıcılarının ne olduğunu öğreneceksiniz.


Mac için bir VPN: dikkat edilmesi gerekenler

Sanal yönlendiriciMac’iniz için bir VPN ararken seçim yapabileceğiniz birçok sağlayıcı var. En önemli koşul, sağlayıcının Mac işletim sistemi MacOS için yazılım sunmasıdır. Neyse ki, neredeyse tüm premium VPN sağlayıcıları bunu yapıyor.

Dikkat edilmesi gereken başka bir şey bağlantı hızlarıdır. İnternetiniz VPN’niz tarafından önemli ölçüde yavaşlatılırsa çok can sıkıcı olabilir. Bu yüzden tüm VPN sağlayıcılarını iyi performans gösterip göstermediklerini görmek için hız testlerine tabi tutuyoruz. Sonuçlar çok farklı olabileceğinden, Mac için bir VPN seçerken bunu akılda tutmak iyi olur.

Son olarak, VPN’lerle ilgili olarak birçok kişisel tercih vardır. Bir kişi VPN sağlayıcısının torrent indirmesine izin vermesini çok önemli bulabilirken, diğeri hesabını aynı anda 5 cihazda kullanmak istiyor. En iyi VPN sağlayıcıları herkesin ihtiyaçlarını karşılar ve paranızın karşılığını verir.

Mac için En İyi VPN Sağlayıcıları

Tüm temel özellikleri göz önünde bulundurarak, aşağıdaki VPN sağlayıcıları seçimi MacOS için en uygun olanıdır. Aşağıdaki tüm sağlayıcıların Android, iOS ve Windows gibi diğer işletim sistemleri için de harika yazılım ve uygulamaları vardır..

Mac için ExpressVPN

ExpressVPN’den bahsetmeden Mac için iyi VPN sağlayıcılarının bir listesini yapamazsınız. Eşit derecede etkileyici ülkelerde çok sayıda sunucu (3000+) sunmaktadır (94). Bu sunucular hızlı ve kararlı bir bağlantı sağlar. P2P ağları üzerinden indirebilirsiniz ve ExpressVPN Netflix ile bile çalışır, yani örneğin Netflix’in geniş sürüm filmlerini ve ABD versiyonunu izleyebilirsiniz.

ExpressVPN tüm işletim sistemleri için mükemmel uygulamalara sahiptir. MacOS için uygulama çok basit ve açıktır. Güvenlik önlemleri en yüksek uluslararası standartlara uyar, böylece çok güvenli ve anonim olursunuz. ExpressVPN, son birkaç yıldır ilk nedenlerden biriydi.

Mac için Surfshark

Surfshark sadece çok uygun bir VPN sağlayıcısı değil, aynı zamanda 61 ülkede 1000’den fazla sunucudan oluşan geniş bir sunucu ağı sunuyor. Dahası, Surfshark bir VPN için fiyat aralığında şaşırtıcı derecede hızlı ve hatta çok daha pahalı rakiplere paraları için bir koşu sunuyor. Ayrıca, Surfshark da MacOS için çok kullanıcı dostu ve çok sezgisel olarak çalışan harika bir uygulama sunuyor.

Güvenlik ve gizlilik kadarıyla, Surfhark orada en iyisi ile de orada. Surfshark, güvenilir bir iddia bulduğumuz kullanıcı günlüklerini toplayıp saklamadığını iddia ediyor (İngiliz Virgin Adaları).

Surfshark ayrıca özel P2P severs bile sunan torrent indirmeye izin verir. Tüm VPN sağlayıcıları torrent indirmeye izin vermez, ancak Surfshark indirmeye uygun bir VPN sağlayıcısıdır. Bilmeniz de harika olan şey, Surfshark’ın ABD Netflix sürümü ile iyi çalıştığıdır.

Mac’inizdeki Surfshark’ı 30 günlük para iade garantisi ile 30 gün boyunca deneyebilirsiniz.

Mac için Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi ayrıca MacOS için güzel bir uygulama var. Bu sağlayıcı, müşterilerinin gizliliğini bir numaraya yerleştiriyor. Mükemmel güvenlik standartları, güvenli şifreleme protokolleri sunarlar ve günlük tutmazlar. PIA ayrıca torrent indirmeye de izin verir.

Bir başka büyük artı, PIA’nın çok uygun olmasıdır. Mac’ler olduğu gibi pahalı olduğundan, VPN’inize biraz tasarruf etmek güzel olabilir. Ayda sadece birkaç dolara PIA aboneliği alabilirsiniz.

Mac’e VPN yükleme

Yukarıda belirtilen sağlayıcılardan birine abone olduğunuzda, Mac’inizde bir VPN bağlantısı kurmak çok kolaydır. Çoğu premium VPN sağlayıcısı, VPN’lerini çok kullanıcı dostu hale getiren kolay bir uygulama sunar. Ancak VPN bağlantınızı kendiniz ayarlamak isteyebilirsiniz. Mac’iniz için bir VPN ayarlamak için aşağıdaki adımları kullanın:

  • Apple menüsünde, “Sistem tercihleri” ne gidin.
  • “Ağ” ı seçin.
  • Sol alt köşedeki artı işaretini tıklayın.
  • Arayüz altında “VPN” yi seçin.
  • Tercih ettiğiniz protokolü seçin. OpenVPN en güvenli ve genellikle en iyi seçenektir.
  • Giriş bilgilerinizi girin. Bu bilgileri VPN sağlayıcınızın web sitesinden alabilirsiniz..

Kolay kurulum sihirbazını ve çoğu VPN sağlayıcısının sunduğu uygulamayı, daha kolay olduğu için kullanmanızı öneririz. Dahası, manuel olarak bir VPN bağlantısı kurarsanız ve ayarları değiştirmek isterseniz, sistem tercihlerinize geri dönmeniz gerekir, VPN uygulaması sizin için her şeyi otomatik olarak değiştirebilir.

Son düşünceler

Mac’iniz için bir VPN kullanmak istiyorsanız ExpressVPN, Surfshark ve Private Internet Access iyi seçeneklerdir. Her ay birkaç dolar için çevrimiçi olarak daha fazla korunabilir ve anonim olabilirsiniz. VPN sunucularından biri aracılığıyla güvenli bir bağlantı oluşturmak için kolay uygulamalarını kullanın. İsterseniz VPN bağlantısını kendiniz de ayarlayabilirsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me