Fire TV Stick’inizle nasıl VPN kullanılacağını buradan öğrenin!

Amazon Fire TV Stick, tüm favori akış hizmetlerinizi tek bir yerde birleştirir. Çubuk ile normal TV’nizi Akıllı TV’ye dönüştürebilirsiniz. Bu rahatlığı daha da arttırmak için Fire TV Stick’i bir VPN ile birlikte kullanabilirsiniz. Bir VPN anonim ve güvenli bir şekilde akış yapabilmenizi sağlar ve coğrafi olarak engellenen içeriği izlemenizi sağlar.


Amazon Fire TV Stick’inizle Neden VPN Kullanmalısınız?

Amazon Fire TV Stick gibi bir hizmet, tüm akış hizmetlerinizi TV’nizde toplamak için idealdir. Ancak, bunun interneti diğer cihazlarınız gibi kullandığını hatırlamanız gerekir. İnternet ile her zaman gizliliğimizi ve anonimliğimizi göz önünde bulundurmalıyız. Bir VPN ile çevrimiçi etkinliğinizi koruyabilir ve özgürlük ve anonimlik elde edebilirsiniz.

Coğrafi Kısıtlamaları Atlama

Muhtemelen bir VPN’in film ve müzik severler için en önemli özelliği, coğrafi olarak engellenmiş materyali atlama yeteneğidir. Netflix, HBO ve Hulu gibi akış hizmetleri bazı materyallere coğrafi kısıtlamalar getirmiştir. Bunu, farklı ülkelerdeki distribütörlerle yaptıkları sözleşmeler nedeniyle yapmak zorundalar. Dolayısıyla, ülkenizde belirli bir filmi izleyemeyebilirsiniz, ABD’ye seyahat edecekseniz onu izleyebileceksiniz. Bir VPN ile sanal konumunuzu değiştirebilir ve farklı bir ülkeden internete erişiyormuş gibi yapabilirsiniz. Bu nedenle insanlar coğrafi olarak engellenen bu materyale erişmek için bir VPN kullanmayı sever.

Anonimlik ve Güvenlik

Bir VPN’nin en önemli özelliği korumanın teklifleridir. VPN yazılımı tüm çevrimiçi trafiğinizi şifreler ve kimsenin kişisel verilerinize erişememesini sağlar. Ayrıca, çevrimiçi etkinliğinizin parmak izi olan IP adresiniz gizlidir. Bir VPN kullandığınızda, bağlı olduğunuz VPN sunucusunun IP adresini alırsınız. Kimse gerçek IP adresinizi görmeyecek. Böylece, hiç kimse çevrimiçi etkinliğinizi internet bağlantınıza, konumunuza ve nihayetinde kişiye bağlayamaz. Tamamen anonim olabilirsiniz. VPN kullanma hakkındaki kapsamlı makalemizde bilmek istediğiniz her şeyi bulun.

Amazon Fire TV Stick için bir VPN Sağlayıcıda Neler Arar

Her VPN sağlayıcısı biraz farklı bir özellik paketi sunar. Bazı sağlayıcılar genel internet kullanıcısına, diğerleri ise daha zorlu oyunculara odaklanmıştır. Amazon Fire TV Stick kullanarak VPN sağlayıcılarının iyi gittiğini anlamak için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Her şeyden önce bağlantının hızı ve kararlılığı önemlidir. Medya akışında filminizin yüklenmesi için bir saat beklemek istemezsiniz. Hız, dikkat edilmesi gereken bir şeydir, çünkü bazı sağlayıcılar internetinizi yeniden yönlendiren yüksek güvenlik önlemleri nedeniyle bağlantınızı yavaşlatır. Neyse ki, bağlantınızı yavaşlatan birçok sağlayıcı var. Çok fazla akış için bir VPN kullanmak istiyorsanız, bunlar dikkat edilmesi gereken sağlayıcılardır..

İkincisi, coğrafi kısıtlamaları atlamak için VPN’nizi kullanacaksanız, farklı ülkelerdeki adil miktarda sunucuya ihtiyacınız olacak, böylece konumlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Böylece, severs sayısı ve konumları, bir VPN ararken dikkat edilmesi gereken bir şeydir. Çoğu zaman, bağlanmak için birkaç farklı ülke istediğiniz her şeyi izlemek için yeterli olacaktır. Ancak, belirli bir ülkeden televizyon izlemek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda, bir sağlayıcının o ülkede bir sunucusu olup olmadığını önceden kontrol etmek akıllıca olacaktır.

Son olarak, sağlayıcının genel kalitesi, akış deneyiminiz için büyük önem taşımaktadır. Korumalarının, müşteri hizmetlerinin ve uygulamalarının kalitesi, bir sağlayıcının sunduğu genel kullanım kolaylığı için önemlidir. Tüm bu özellikleri kapsamlı bir şekilde test ettik, böylece bunu kendiniz yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Önemli: Bir VPN, bazı akış hizmetlerinde coğrafi olarak engellenen malzemeye erişmenizi sağlarken, başlamak için bu hizmetlere abone olmanız gerekir.

Amazon Fire TV Stick için En İyi VPN Sağlayıcıları

Sağlayıcıların hızını, sunucularını ve genel kalitesini göz önünde bulundurarak, Amazon Fire TV Stick ile birlikte kullanım için aşağıdaki iki hizmeti önerebiliriz.

1. ExpressVPN

ExpressVPN, Amazon Fire TV Stick ile birlikte kullanmak için favori sağlayıcılarımızdan biridir. Güçlü 256 bit şifreleme ve mükemmel müşteri desteğine sahiptir. Uygulamaları çok kullanıcı dostudur ve kurulum ve yapılandırma amaçları için ideal olan Amazon Fire TV Stick için kullanılabilir.

Bağlantılarının hızı o kadar yüksektir ki normal hızınızla herhangi bir fark görmezsiniz. Bu, filmleri, dizileri ve müziği gecikmeden yayınlamayı ve izlemeyi kolaylaştırır.

90’dan fazla ülkede 1700’den fazla sunucuyla, her zaman en sevdiğiniz videoların engellemesini kaldırabilecek bir sunucu bulabileceksiniz.

Üstün kaliteli kaliteleri nedeniyle ExpressVPN normal VPN hizmetinizden biraz daha pahalıdır.

2. Özel İnternet Erişimi

Daha uygun fiyatlı bir hizmet arıyorsanız Özel İnternet Erişimi (PIA) mükemmel bir alternatiftir. PIA, gizliliğinizi büyük ölçüde koruduğu için bilinir ve herhangi bir kayıt tutmaz.

25 farklı ülkede 3000’den fazla sunucuya sahipler, bu da tüm akış ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar yeterli olmalıdır. Bağlantılarının hızı ve kararlılığı, herhangi bir gecikme olmadan akış için yeterince iyidir.

Fire TV Stick’iniz için VPN Yükleme

Amazon Fire TV Stick’inize VPN kurmanın birkaç farklı yolu vardır. Nasıl başlayabileceğinizi açıklayan ayrıntılı kılavuzumuza göz atın. Doğrudan Fire TV Stick’inize yükleyebileceğiniz bazı uygulamalar olduğunu göreceksiniz. Ancak, çoğu durumda, bu mümkün değildir. VPN’yi yönlendiricinize veya PC veya Mac’inizdeki sanal bir yönlendiriciye yüklemeniz gerekir. Bu son yöntemlerin yararı, tüm ev cihazlarınızın korunmasıdır. Bir VPN yükledikten sonra, Fire TV Stick’inizle özgürce, anonim ve güvenli bir şekilde akış gerçekleştirebileceksiniz.

Amazon yangın sopa illüstrasyon ayarla

Son düşünceler

Amazon Fire TV Stick’inizin işlevlerini bir VPN hizmetinin özellikleriyle birleştirmek, filmleri ve müziği anonim olarak yayınlamanın harika bir yoludur. VPN, coğrafi kısıtlamaları atlamanıza ve şifreli bir bağlantı üzerinden yapmanıza izin verecektir. Sunucu miktarına ve bağlantının hızına ve kararlılığına bakmak, akış sağlamak için doğru sağlayıcıyı bulmanıza yardımcı olacaktır. ExpressVPN ve PIA, Fire TV Stick’inizde sorunsuz akış için iyi bir seçenektir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me