Android Cihazınız İçin En İyi VPN’i Seçme, ilk 3

Android akıllı telefonunuz veya tabletiniz varsa, bir VPN kullanmayı düşünebilirsiniz. Bir VPN, genel Wi-Fi ağlarında bağlantınızı daha iyi güvenceye almanıza ve hatta dünyanın neresinde olursanız olun American Netflix’i yayınlamanıza olanak tanır. Nedeni ne olursa olsun, Android için çok fazla VPN var. Bu, ihtiyaçlarınıza en uygun VPN için doğru seçimi yapmayı zorlaştırabilir. Bazı Android VPN’leri yavaş, diğerleri hızlı ama güvensizdir ve bazıları aslında VPN değil, proxy’lerdir. Bu yazıda durumunuz için en iyi Android VPN’yi seçmenize yardımcı olacağız.


En iyi Android VPN’i seçerken nelere dikkat edilmelidir??

Android için mükemmel bir VPN sağlayıcısı istiyorsanız, doğru sunucu konumlarına sahip hızlı ve güvenli bir VPN seçtiğinizden emin olun. Sizin için neyin önemli olduğuna bağlı olarak, bazı VPN’ler diğerlerinden daha uygun olabilir. Çok akış yapıyor musunuz? Sonra hızlı bir VPN’e gidin. Verilerinizin güvende kalmasını istiyor musunuz? Ardından güvenli bir VPN seçin. Başka bir ülkedeki belirli bir web sitesinin engellemesini kaldırmak istiyor musunuz? Ardından, seçmek istediğiniz VPN’nin o ülkede sunucuları olup olmadığını kontrol edin. Buna ek olarak, VPN’in bir Android uygulaması varsa elbette yararlıdır.

Bir VPN seçerken, VPN’lerin bazı önemli yönlerinin farkında olmak yararlı olabilir. En iyi 3 Android VPN’imizi belirlerken aşağıdaki yönlere baktık:

 • Güvenlik ve gizlilik: esas olarak bir VPN’nin günlüğe kaydetme politikasına ve şifreleme protokollerine baktık. Gizlilik nedeniyle, bir VPN sağlayıcısının herhangi bir kayıt tutmaması önemlidir, aksi takdirde verileriniz VPN şirketi tarafından saklanacaktır, bir VPN kullanırken kesinlikle istemediğiniz bir şey. Bir VPN’nin şifreleme protokolleri genellikle şifrelenmiş bir dosyayı kırmanın ne kadar zor olduğunu belirler. Çoğu VPN’de OpenVPN kullanılır, ancak olmayanlar da vardır. OpenVPN kullanan bir VPN sağlayıcı seçmenizi öneririz.
 • hız: VPN için hız, özellikle akış, indirme ve günlük kullanım sırasında çok önemli olabilir. VPN’ler hızınızı biraz azaltabilir, ancak bazı VPN’lerde bunu fark etmezsiniz, diğerlerinde ise kesinlikle görürsünüz. Hızınızı mümkün olduğunca az etkileyen VPN’leri öneririz.
 • Kullanım kolaylığı: bazı VPN’ler teknik bilgi gerektirir, bazıları gerektirmez. En iyi Android VPN sağlayıcılarını seçerken, herkes için uygun VPN’lere odaklandık. Başka bir deyişle, ilk 3’ümüzdeki tüm VPN’ler genç ve yaşlılar tarafından kolayca kullanılabilir.
 • Sunucular: sitelerin engellemesini kaldırmak için bir VPN kullanıyorsanız, çok çeşitli sunucular çok kullanışlıdır. Örneğin, yalnızca Fransa’da sunucuları olan bir VPN’niz varsa, bunu American Netflix’in engellemesini kaldırmak için kullanamazsınız. Ayrıca, kullandığınız VPN sunucusu size yakınsa VPN hızınızı daha az etkiler.
 • Ek özellikler: VPN’ler bazen kullanıcının güvenli bir şekilde gezinmesini veya daha hızlı akış yapmasını kolaylaştırmak için ek seçenekler sunar. Bazen bir öldürme anahtarı şeklinde, bazen de özel bir IP şeklinde. Bu genellikle daha az önemli bir faktör olmasına rağmen, herhangi bir özel VPN ihtiyacınız varsa buna dikkat etmek iyi olabilir.
 • Fiyat: VPN hizmetinin gerçek kalitesine ek olarak, VPN aboneliğinin bütçenize uyup uymadığını görmek de iyidir. Şansınız iyi bir VPN istemenizdir, ancak bunun için çok fazla ödeme yapmak istemezsiniz. Bu yüzden fiyatı ilk 3’ümüze bir özellik olarak dahil ettik.

Android için en iyi VPN’ler: ilk 3’ümüz

Yukarıda belirtilen ölçütlere dayanarak, şu anda Android için en iyi VPN’ler olduğuna inandığımız aşağıdaki üç VPN sağlayıcısını seçtik:

1. Surfshark

Surfshark en iyi ve en uygun fiyatlı VPN’lerden biridir. Hemen hemen her açıdan bu VPN çok iyi puan alıyor. Sunucular hızlıdır, çok sayıda ülkede çok çeşitli sunucu konumlarına sahipsiniz, VPN’in kullanımı kolaydır ve bunun üzerine bu VPN sağlanan kalite için çok ucuzdur. Tüm bunlar, Android cihazlarınızda herhangi bir hıçkırık olmadan çok düşük bir fiyata akış yapabileceğiniz anlamına gelir. Android telefonunuzda veya tabletinizde çok fazla film veya dizi izliyorsanız bu kullanışlıdır.

2. ExpressVPN

ExpressVPN, Android için harika bir VPN’dir. VPN son derece hızlı, birçok sunucuya sahip ve Android cihazlara kurulumu ve kurulumu çok kolay. Uygulama, cihazınızın hangi dile ayarlandığını otomatik olarak görür ve kendisini buna göre ayarlar. ExpressVPN, yüksek hızına ek olarak son derece iyi şifrelemeye de sahiptir. ExpressVPN ile yanlış gidemezsiniz. Surfshark ile karşılaştırıldığında, ExpressVPN’in kalite açısından biraz daha iyi, ama aynı zamanda çok daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle, söz konusu olduğu sürece, bu listede ikinci sırada yer aldı.

3. Özel İnternet Erişimi – PIA

Özel İnternet Erişimi (PIA), son derece güvenli ve gizlilik odaklı bir VPN arayan kullanıcılar için mükemmel bir VPN alternatifidir. PIA, çevrimiçi güvenliğe çok odaklanmıştır ve hala mükemmel hızları korumaktadır. PIA, ExpressVPN’den biraz daha yavaş ve Surfshark’tan biraz daha pahalıdır, ancak yine de bu VPN Android için mükemmel bir seçimdir. Bu sağlayıcının güvenliğini ve şifrelemesini özellikle seviyoruz.

Android için ücretsiz ve ücretli VPN’ler

Ücretli VPN hizmetlerine ek olarak, ücretsiz bir VPN ile devam etme seçeneğiniz de vardır. Bir dizi iyi ücretsiz VPN hizmeti olmasına rağmen, çoğu uzun süreli kullanım için uygun olmayacaktır. Birçok ücretsiz VPN hizmetinde hız, ayda kullanabileceğiniz veri miktarı veya sunucu konumları sınırlamaları vardır. Genellikle veri sınırı, tüm filmi izlemenize bile izin vermez. Veri limiti olmayan veya çok yüksek limiti olan ücretsiz VPN’ler genellikle yavaş veya güvensiz olacaktır. Bu nedenle genellikle ücretli bir VPN kullanmanızı öneririz.

Gerçek VPN olmayan ücretsiz Android VPN uygulamaları

Android için ücretsiz VPN uygulamalarından bahsediyorsak, proxy’lerden kısaca bahsetmek de iyidir. Bunlar genellikle ücretsiz olan ve VPN olarak tanıtılan uygulamalardır. Bununla birlikte, genellikle bunlar proxy’lerdir: IP adresinizi değiştiren ancak verilerinizi şifrelemeyen hizmetler. Bunun bir örneği Hola’dır. Bu hizmet kendini VPN olarak tanıtır, ancak IP adresinizi yalnızca başka bir Hola kullanıcısının adresiyle değiştirir. Hola kullanıyorsanız, bağlantınız diğer Hola kullanıcıları tarafından da kullanılır. Bu çok güvensizdir, çünkü diğer insanlar bağlantınızı kullanabilir ve bağlantılarını ne için kullandığını.

Android için bir VPN neden?

Herkesin VPN kullanmak için farklı nedenleri vardır. En yaygın nedenler şunlardır:

neden
açıklama
Güvenlikİnternet trafiğiniz bir VPN ile şifrelenmiş olduğu için, diğerleri verilerinize erişemez. Örneğin, bilgisayar korsanları, hükümetler ve internet sağlayıcıları çevrimiçi yaptıklarınızı göremez. Bu, özellikle Android cihazlar için önemlidir, çünkü genellikle akıllı telefonunuz veya tabletinizle genel Wi-Fi ağlarına bağlanırsınız.
GizlilikBir VPN sayesinde kendi IP adresiniz gizlenir ve VPN sunucularından birinden farklı bir IP adresi alırsınız. Sonuç olarak, çevrimiçi işlemleriniz cihazınıza veya bir kişi olarak size geri izlenemez. Bu genellikle para cezalarını önlemek için torrentleri indirmekle birlikte kullanılır. Gizlilik ve mevzuat aynı zamanda çok sansür içeren ülkelerde yaşayan gazetecilerin anonim forumlar kullanarak görüşlerini ifade etmek için bir VPN kullanmasının nedenidir..
deblokajBazı siteler ve hizmetler, bulunduğunuz yere göre içeriklerini engeller. Örneğin, Netflix, Amerika’da diğer birçok ülkeden daha büyük bir film ve dizi teklifine sahiptir. Bir VPN yardımıyla, diğer ülkelerden hala film ve dizi izlemek için bu tür coğrafi engellemeyi atlayabilirsiniz. YouTube ve Facebook gibi sitelerin engellendiği Çin’de bir VPN’nin sık sık kullanılmasının nedeni de budur.

Android’de VPN nasıl kurulur

Bir Android cihaza VPN kurmanın birkaç yolu vardır. En kolayı muhtemelen Play Store’daki bir uygulama aracılığıyla:

 1. Bir VPN sağlayıcısına abone olun;
 2. VPN uygulamasını indirin Play Store’dan;
 3. Uygulamayı Aç;
 4. Gerekirse ayarları yapın;
 5. VPN’yi açın (Android cihazınız muhtemelen ‘ağ bağlantısı’ altındaki VPN bağlantılarının yapılandırmasını değiştirmenizi isteyecektir, buna izin verin).

Özetle: Android için en iyi VPN, ilk 3’ümüz

Daha önce bahsettiğimiz kriterlere göre, Android için aşağıdaki VPN’leri öneriyoruz:

 1. Surfshark
 2. ExpressVPN
 3. PIA

Tüm bu sağlayıcılar mükemmel Android yazılımına sahiptir ve fiyat, hız ve güvenlik açısından iyidir. Surfshark en uygun fiyatlı premium VPN’dir, ExpressVPN biraz daha iyi olabilir, ancak çok daha pahalıdır ve güvenlik konusunda PIA ekstra adımlar atıyor. Bu sağlayıcıların hiçbiri size hitap etmiyorsa, incelenen tüm VPN’lere genel bakışımıza her zaman göz atabilirsiniz:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me