Akıllı TV için en iyi VPN | TV’nizden daha fazla yararlanın! | VPNOverview.com

Akıllı TV’niz varsa, en sevdiğiniz filmleri ve dizileri ek donanım kullanmak zorunda kalmadan izlemek çok kolaydır. Netflix veya Hulu’ya erişmek için TV’nize bir dizüstü bilgisayar bağlamanız gerekmez. Sonuçta, akıllı TV’lerin tüm USP’si doğrudan internete bağlanma yetenekleridir.


Bununla birlikte, akıllı bir TV’de bile, en sevdiğiniz programı izlemeye çalışırken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ortak bir konuya coğrafi engelleme denir. Bu, Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve hatta Youtube gibi birçok akış hizmetinin, belirli bölgelerdeki veya ülkelerdeki izleyiciler için içeriklerini engellediği (bir kısmı) anlamına gelir. Örneğin, en fazla sayıda film ve diziye sahip Netflix’in ABD sürümüne yalnızca ABD’de bulunan flamalar için erişilebilir. Benzer şekilde, BBC’nin iPlayer’ına erişmek normalde yalnızca İngiltere’den mümkündür..

Bununla birlikte, bu ve diğer coğrafi kısıtlamaların çoğunu atlatmak için çok basit bir çözüm var. Bu, bir VPN (Sanal Özel Ağ) kullanarak çok fazla uğraşmadan gerçekleştirilebilir.

Bir VPN’in sunduğu olanaklar ve avantajlar ve akıllı TV’niz için hangi VPN’nin doğru olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bu durumda, aşağıda okumaya devam edin.

Smart TV’ye neden VPN Yükleyeyim??

Yukarıda belirtildiği gibi, bir VPN kullanmak akıllı TV’nizdeki coğrafi kısıtlamaları aşmanın mükemmel bir yoludur. Bu, VPN’lerin akıllı TV’nizde daha fazla film, dizi ve şova erişmenin harika bir yolu olduğu anlamına gelir.

Bir VPN kullanmanın diğer ana avantajı, iyi bir VPN’nin sunduğu şifreleme ve değiştirilen IP adresi nedeniyle çevrimiçi gizliliğiniz ve güvenliğiniz üzerindeki olumlu etkisidir. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu makaleye bir göz atın.

Akıllı TV’nizde Coğrafi Kısıtlamaları Etmek

Akıllı TV’niz için bir VPN ile, coğrafi konumunuza bağlı olarak, normalde erişiminin engelleneceği filmleri ve şovları izleyebilirsiniz. Söylemeye gerek yok, bunun Netflix’in geniş ABD sürümüne dünyanın herhangi bir yerinden erişme yeteneği gibi birkaç farklı avantajı var. Veya Hulu’yu ABD dışında izleme veya İngiltere dışındaki BBC iPlayer’dan içerik izleme veya engellenen YouTube videolarına erişme.

Netflix’in ABD sürümünü her yerde izleyin

Bildiğiniz gibi, ABD’de değilseniz, aralarında en fazla sayıda dizi ve film içeren, ABD’ye özel pek çok filmin yer aldığı Netflix’in ABD sürümüne normalde erişilemez. Bu, ABD’de yaşamıyorsanız veya tatildeyseniz, en sevdiğiniz şovu veya filmi izleyemeyeceğiniz anlamına gelebilir. Neyse ki bir VPN genellikle bu Netflix kısıtlamalarını aşmayı kolaylaştırır.

Bugünlerde Netflix dahil olmak üzere birçok akış hizmeti, VPN kullanıcılarını tespit ediyor ve engelliyor. Bunu, bu adreslerden gelen çok fazla trafik (yani VPN veya proxy kullanıcıları) fark ederse belirli IP adreslerini engelleyerek yaparlar. Bu nedenle, çok sayıda sunucuyla (IP adresleri) ve coğrafi kısıtlamalarla mücadele etmek için kullanışlı özelliklere sahip iyi bir VPN’e yatırım yapmak için ödeme yapar.

İngiltere dışındaki BBC iPlayer’a erişin

Tıpkı Netflix gibi, BBC iPlayer da çok popüler bir akış hizmetidir. BBC’nin (British Broadcasting Corporation’ın) çevrimiçi medya oynatıcısıdır ve en sevdiğiniz İngiliz şovlarını canlı olarak takip etmenizi veya daha sonra izlemenizi sağlar.

Ne yazık ki, hak sorunları nedeniyle, BBC iPlayer’a normalde yalnızca İngiltere içinden erişilebilir. Neyse ki, bunun üstesinden gelmenin yolları var ve tahmin ettiniz, bir VPN kullanmak bunu yapmanın en iyi yollarından biri. İyi bir VPN, en sevdiğiniz İngiliz TV şovlarının çoğunu takip etmenizi ve bunu yaparken güvenli ve anonim olmanızı sağlayacaktır..

ABD dışındaki Hulu’yu izleyin.

Hulu, Netflix’e çok benzer bir akış hizmetidir. Bununla birlikte, temel farklılıklardan biri, Hulu’nun ABD dışında hiçbir yerde mevcut olmamasıdır (bulunduğunuz ülkeye göre farklı şovlar sunan Netlflix’in aksine). Birçok film ve dizi için Hulu’ya ödül. Bir VPN kullanarak, ABD’de olsanız da olmasanız da Hulu’nun geniş film ve dizilerinden hoşlanan birçok kişiden biri olabilirsiniz!

Engellenen YouTube videolarına erişin

Bazen YouTube’da bir video oynatmaya çalışırken, “Bu video ülkenizde kullanılamıyor” veya benzer nitelikte bir mesaj görürsünüz. Bu elbette bir coğrafi kısıtlamanın başlıca örneğidir. Bunu atlatmanın belki de en iyi yolu, videonun bulunduğu ülkelerden birinde bir VPN sunucusuna bağlanmaktır.

Akıllı TV’niz için En İyi VPN

Akıllı TV’niz için iyi bir VPN arıyorsanız, iyi hızlar sunan bir VPN seçtiğinizden emin olmak çok önemlidir. Akıllı TV’nizi esas olarak orta ve uzun süreli içerik akışı için kullanacağınızdan, internet hızlarınızı büyük ölçüde azaltan bir VPN oldukça kolay bir sıkıntı haline gelebilir. Bu nedenle genellikle ücretsiz bir VPN hizmeti kullanmanızı önermiyoruz. Sonuçta, birçok ücretsiz VPN hizmeti hız ve / veya veri sınırlamalarını zorlar. Dizi ve filmlerin tamamını izlerken kaçınmak istediğiniz iki şey.

Ayrıca, genellikle ücretli VPN’ler, ücretsiz meslektaşlarından çok daha fazla sunucu ve sunucu konumu sunarak, en sevdiğiniz dizilerin ve filmlerin engelini kaldırma konusunda size daha fazla seçenek sunar. Tüm bunlar göz önüne alındığında, orada akıllı TV için en uygun VPN seçenekleri olduğuna inandığımız birkaç VPN sağlayıcısı seçtik.

Akıllı TV için en iyi çok yönlü VPN: ExpressVPN

ExpressVPN açıkçası tüm cephelerde iyi performans gösteren harika bir VPN sağlayıcısıdır. Mükemmel güvenlik, çok sayıda sunucu ve yıldırım hızında bağlantılar ExpressVPN tarafından sunulan şeylerden bazılarıdır. Özellikle popüler bir akıllı TV türü olan Android TV için ExpressVPN, kullanıcı dostu Android uygulaması sayesinde mükemmel bir seçenektir.

ExpressVPN, 94 ülkede 3000’den fazla sunucu sunarak engellemeyi kaldırma için mükemmel bir VPN olmasını sağlar. Ayrıca, ExpressVPN 256 bit şifreleme, çok iyi müşteri desteği ve katı bir kayıt tutmama politikası sunar.

Akıllı TV için en iyi premium bütçe VPN’i: Surfshark

Surfshark çok iyi ama aynı zamanda çok uygun fiyatlı bir VPN hizmetidir. Özellikle en uygun fiyatlı aboneliğinin ayda sadece 1,99 dolardan başladığını düşündüğünüzde, Surfshark şaşırtıcı derecede iyi akış hızları sunuyor. Hollanda’daki ofisimizden gerçekleştirilen Surfshark incelememizde, özellikle ABD sunucularının çok hızlı göründüğünü fark ettik. Bu, Surfshark’ı nerede olursanız olun Netflix’in geniş Amerikan sürümünü izlemek için harika bir VPN yapar.

Ayrıca, Surfshark mükemmel müşteri desteği ve aynı derecede etkileyici, net, kullanıcı dostu bir arayüz sunan çok kullanıcı dostu bir VPN’dir. Bu, uygun fiyatıyla birleştiğinde, Surfshark’ı daha önce hiç VPN kullanmayan akıllı TV kullanıcıları için harika bir VPN yapar. Bunun da ötesinde, Android akıllı TV kullanıcıları Surfshark’ın harika bir Android uygulamasına sahip olduğunu duymaktan mutluluk duyacaklar.

Akıllı TV engellemesini kaldırmak için harika VPN: VyprVPN

Surfshark ve ExpressVPN gibi VyprVPN, bu tür akıllı TV’nin sahipleri için güzel bir bonus olan Android TV’ye kurulumu kolay harika bir Android uygulaması sunuyor. Dahası, VyprVPN çok sayıda sunucuyla güvenli, hızlı bir VPN’dir. Ayrıca, “Chameleon” VPN şifrelemesi ile VyprVPN, Netflix içeriğinin ve diğer coğrafi kısıtlamaların engelini kaldırmak için mükemmeldir. Kısacası, VyprVPN akıllı TV’niz için harika bir VPN.

Smart TV ile VPN Uyumluluğu

Neyse ki, neredeyse tüm akıllı TV’ler, yönlendiricinize veya Windows PC veya Mac bilgisayarınızdaki sanal bir yönlendiriciye bir VPN kurarak bir VPN’ye bağlanmanıza izin verir. Belki de doğrudan oyun mağazasından veya uygulama mağazasından kurulumu kolay bir VPN uygulaması kullanmayı tercih edersiniz. Bu durumda, belirli bir akıllı TV türüne, yani Android TV’ye veya Apple TV’ye ihtiyacınız olacak.

Smart TV’nizde VPN Ayarlama

Akıllı TV’nizde bir VPN kurmak birkaç farklı yolla yapılabilir. En yaygın yollardan biri, yönlendiricinizde bir VPN kurmaktır, yani akıllı TV’niz de dahil olmak üzere bu yönlendiriciye bağlı tüm cihazların otomatik olarak VPN’ye bağlanacağı anlamına gelir. Akıllı TV’nizde VPN kurmanın diğer yolları şunlardır: bilgisayarınızdaki sanal yönlendiricide bir VPN ayarlamak veya doğrudan akıllı TV’nize bir VPN uygulaması indirerek. Bu son yöntemin yalnızca Android TV’niz veya Apple TV’niz olduğunda işe yaradığını unutmayın. Smart TV’nizde VPN kurma konusunda biraz daha yardıma mı ihtiyacınız var? O zaman bu kılavuzu kontrol etmekten çekinmeyin.

Son düşünceler

Akıllı TV’nizde bir VPN kullanmak, coğrafi blokları atlatmanın harika bir yoludur. Bu, VPN’i yaşadığınız yerde veya tatilinizi geçirdiğiniz yerde erişilemeyen filmleri ve filmleri izlemek için harika bir yol haline getirir. Bunun da ötesinde, diğer TV cihazlarında olduğu gibi akıllı TV’nizde bir VPN kullanmak, kimliğinizin hükümetlerden, şirketlerden, pazarlamacılardan ve bilgisayar korsanlarından daha iyi korunacağı anlamına gelir. Bu, çevrimiçi gizliliğinizi geri kazanmanıza ve kişisel bilgilerinizi daha iyi korumanıza yardımcı olur. Sonuç olarak, akıllı TV’nizi bir VPN’ye bağlamanızı kesinlikle öneririz. Bu amaçla, genellikle ExpressVPN, Surfshark veya VyprVPN kullanmanızı öneririz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me