2019’da Chromecast’inizle Bir VPN Nasıl Kullanılır | VPNOverview

Google Chromecast, cihazlarınızdan TV’nize film, dizi, spor ve müzik akışı yapmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir medya oynatıcıdır. Bir VPN ile Chromecast donanım kilidinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu makalede, Chromecast’inizi bir VPN ile birlikte kullanmanın çeşitli avantajlarını ve nasıl kullanacağınızı anlatacağız.


Bir Chromecast ile televizyonunuza kolayca medya akışı yapabilirsiniz. Ancak, bazı akış hizmetleri belirli içeriklere coğrafi kısıtlamalar getirebilir. Tüm bu kısıtlı malzemelere erişmek için bir VPN kullanabilirsiniz. Dahası, bir VPN, çevrimiçi olarak yaptığınız her şeyin akış da dahil olmak üzere anonim ve güvenli olmasını sağlar. Hiçbir hacker veya hükümet ne yayınladığınızı göremez, değil mi??

Google Chromecast için En İyi VPN Sağlayıcıları

Google Chromecast için bir VPN’de nelere dikkat etmelisiniz? Muhtemelen en önemli özellik hızdır. Film veya müzik akışı için hızlı ve istikrarlı bir Internet bağlantısı gerekir. Bazı VPN sağlayıcıları, farklı güvenlik katmanları nedeniyle bağlantınızı biraz yavaşlatır. Akış yapmak için iyi bir VPN arıyorsanız, hız aramak önemlidir.

Çoğu VPN sağlayıcısının birçok ülkede sunucuları vardır. Sanal konumunuzu bir VPN ile değiştirmeyi planlıyorsanız, sunucularının konumları çok önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok ülkeye sahip olmak pratiktir, çünkü akışınızın mevcut olduğu bir ülkeyi bulma şansınızı artırır.

Son olarak, bir VPN’nin genel kalitesi, Chromecast’inizle birlikte deneyiminizi etkileyecektir. En iyi VPN sağlayıcıları kullanıcı dostu uygulamalara ve mükemmel müşteri hizmetlerine sahiptir. Ayrıca en iyi VPN sağlayıcılarının incelemelerini içeren makalemizi okuyun.

Bu özellikleri göz önünde bulundurarak Chromecast’inizle birlikte kullanmak için en iyi VPN sağlayıcılarından ilk üçünü oluşturduk.

1. Chromecast için ExpressVPN

ExpressVPN yıllardır en iyi VPN sağlayıcılarından biri olmuştur. 90’dan fazla ülkede 2000’den fazla sunucuları var. Bu, kendi akışınız için ihtiyacınız olan ülkeyi her zaman bulmak için fazlasıyla yeterli.

ExpressVPN çok hızlı, bu yüzden film, dizi ve müzik akışı sorun olmamalı.

Uygulamaları kullanıcı dostu ve açıktır. Ayrıca, bir şeyin nasıl işe yarayacağını anlayamıyorsanız, müşteri hizmetleri size her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Eksiksiz ExpressVPN değerlendirmemizde bu sağlayıcı hakkındaki her şeyi okuyun.

2. Chromecast için Surfshark

Surfshark’ın kısa sürede çok güvenilir ve uygun fiyatlı bir hizmet olduğu kanıtlanmıştır. Onlar ayda 1,80 $ ve 61 ülkede 1000’den fazla farklı sunucuların çok güvenilir bir sunucu ağı ile orada en iyi fırsatlar var. Surfshark ayrıca tüm sorularınızı e-posta ile cevaplayacak oldukça iyi bir müşteri hizmetine sahiptir, ancak bir gün sürebilir. Şifreleme ve kullanım kolaylıkları da harika. Sonuç olarak, surfshark Chromecast akışı için mükemmel bir seçimdir.

3. Chromecast için CyberGhost

CyberGhost’un dünya çapında 2700’den fazla sunucusu var. Bu teklif, coğrafi olarak engellenen malzemeye her zaman erişebilmek için yeterli seçenek sunar.

Bu sağlayıcı, tüm akış oturumlarınız için yeterince yüksek hızlara sahip. Netflix gibi akış hizmetlerine erişmek istiyorsanız CyberGhost da daha kullanışlı.

CyberGhost, 7 cihazın aynı anda tek bir abonelikle internete bağlanmasına izin verir. Ayrıca, çok uygun. Daha fazla bilgi için CyberGhost test raporumuza göz atın.

Google Chromecast’inizle Neden VPN Kullanmalı??

Google Chromecast’inizle bir VPN kullanmanın avantajlarına sahip olmasının birkaç nedeni olabilir. En önemlisi, coğrafi kısıtlamaları atlamanızı sağlar. Ayrıca internet bağlantınızı güvenceye alır ve çevrimiçi etkinliklerinizi anonimleştirir.

Coğrafi Kısıtlamaları VPN ile Atlama

İnsanların Chromecast’leriyle birlikte bir VPN kullanmasının en önemli nedeni, daha fazla içeriğe erişim elde etmektir. Netflix gibi akış hizmetlerindeki bazı içerikler coğrafi kısıtlamaların arkasına gizlenmiştir. Bu, belirli içeriğin bulunduğu ülkeler ve bulunmayan diğer ülkeler olduğu anlamına gelir. Örneğin, Netflix ABD, diğer birçok ülkede akış hizmetinin sahip olduğu içeriğin üç katından daha fazlasına sahiptir. Hakların ve telif hakkı sorunlarının dağıtılması, akış hizmetlerinin dünya genelinde aynı içeriği sunmasını önler.

Bir VPN ile akış hizmetinize başka bir ülkedeymiş gibi erişebilirsiniz. VPN sağlayıcılarının birçok farklı ülkede sunucuları vardır. VPN yazılımınızı yüklediğinizde, istediğiniz ülkede bulunan bir sunucuya bağlanmanız yeterlidir. Fransa’daysanız ancak bir ABD sunucusuna bağlanıyorsanız, ABD’den internete erişiyormuşsunuz gibi görünecektir. Artık farklı akış hizmetlerinizdeki tüm ABD içeriğine erişiminiz var. Chromecast’inize bir VPN ile yayın yapmak için daha fazlası var!

Chromecast çok küçük, gittiğiniz her yere yanınızda götürmek kolaydır. Tatildeyseniz ve yalnızca kendi ülkenizde kullanılabilen bir akış hizmeti kullanmak istiyorsanız, VPN’nizi kendi ülkenizdeki bir sunucuya bağlanmak için de kullanabilirsiniz..

ABD Netflix içeriğini izleme hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Netflix’i bir VPN ile izleme hakkındaki makalemizi okuyun.

VPN ile Çevrimiçi Güvenlik

Bir VPN tüm veri trafiğinizi şifreler ve internet bağlantınızı güvence altına alır. Bu şekilde hiçbir hükümet, bilgisayar korsanı, reklamveren, internet servis sağlayıcısı veya şirket çevrimiçi yaptığınız hiçbir şeyi göremez. Anonimlik sahibi olacaksınız ve giriş verileri ve şifreler gibi kişisel bilgileriniz güvende. Saklanacak hiçbir şeyiniz olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak şirketler, belirli reklamlar veya içerik için sizi hedeflemek amacıyla akış davranışınızdan elde ettikleri bilgileri kullanabilir. Bu şekilde, çevrimiçi olarak ne göreceğinize karar verirler ve çevrimiçi özgürlüğünüzün bir kısmını kaybedersiniz. Anonim gezinme hakkındaki makalemizde bir VPN’nin bu kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kodi ile Birlikte VPN

Kodi popüler, açık kaynaklı bir multimedya oynatıcıdır. Tüm favori akış hizmetlerinizi tek bir hizmette bir araya getirir, böylece bunlar arasında geçiş yapmanız gerekmez. Google Chromecast, Kodi ve VPN hizmetlerini görüntüleyebileceğiniz gibi birleştirmek için mükemmel bir şekilde uygundur. Her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız, televizyon setinize yayınlayabileceksiniz ve VPN size daha fazla içerik ve güvenli bir bağlantı sağlayacak.

Ücretsiz VPN

Bir VPN’nin sunduğu avantajlara para harcamak istemeyebilirsiniz. Bu durumda, en iyi ücretsiz VPN hizmetleri hakkındaki makalemize göz atabilirsiniz. Ancak, akış için bir VPN kullanmayı düşünüyorsanız, ücretsiz bir VPN hiçbir işe yaramaz. Çoğu ücretsiz VPN sağlayıcısı, her ay kullanacağınız veri miktarını sınırlar. Çoğu zaman bu miktarda veri bir film akışı için yeterli değildir.

Dahası, ücretsiz kullanıcıların hızını sınırlandırırlar. Bu, bir video veya şarkı yüklemenin uzun sürebileceği anlamına gelir. Buna Netflix gibi akış hizmetlerine büyük olasılıkla erişemeyeceğinizi de ekleyerek, ücretsiz bir VPN kullanma hakkında tekrar düşünmek isteyebilirsiniz. Sadece anonim olarak internette gezinmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey ücretsiz bir VPN olabilir.

VPN’nizi Chromecast’inize yükleyin

VPN’inizi kurmanın farklı yolları vardır, böylece Chromecast’inizle birlikte çalışır. Bir VPN’yi doğrudan Chromecast’e yükleyemezsiniz ancak Chromecast’e yayınlamak için kullandığınız cihazlara yükleyebilirsiniz. Çoğu sağlayıcı güzel bir kurulum sihirbazı ile bu işlemi son derece kolaylaştırır.

En güvenli seçenek, VPN’inizi yönlendiricinize kurmaktır, böylece o yönlendirici üzerinden bağlı tüm cihazlar korunur. İkinci seçenek, PC’nizde veya Mac’inizde bir sıcak nokta oluşturmaktır, ancak bu bağlantıyı yavaşlatabilir.

Google Chromecast Kurulum İllüstrasyonu

Linux için Chromecast’i yükleme ve kullanma

Bazı Linux kullanıcıları akışlarını daha büyük bir ekrana yayınlamak isteyebilir. Linux için doğru VPN’i bulmak için buradan okuyabilirsiniz. Dağıtım başına farklılık gösterir, ancak Linux Mint, Ubuntu veya başka bir debian tabanlı dağıtım kullanıyorsanız, MkChromecast’i veya VLC medya yürütücüsünün en son sürümünü kullanabilirsiniz (En az sürüm 3.0 olmalı).

Bu komutları izleyerek her ikisini de indirebilirsiniz

 • sudo apt-get install mkchromecast
 • sudo apt-get install vlc

VLC ile bir dosya açtıktan sonra, Kayıttan Yürütme’deki üst menüyü tıklatabilirsiniz. > Oluşturucu > ve ardından chromecast’i seçin.

MKChromecast ile terminali açık tutmalı ve bu komutları kullanmalısınız.

 • mkchromecast –video -i “/path/to/file.mp4”

Altyazı eklemek istiyorsanız:

 • mkchromecast –video -i “~ / Videolar / Örnek.mp4” –subtitles ~ / Videolar / Örnek.srt

Bir web sitesinden video yayınlamak istiyorsanız:

 • mkchromecast -y https://www.youtube.com/watch?v=NxD_kWK8A5M –video

Son düşünceler

Bir VPN’yi Chromecast’inizle birlikte kullanmanın birçok avantajı vardır. Coğrafi kısıtlamaları atlamanızı ve dünyanın her yerinden içeriğe erişmenizi sağlar. Ayrıca, bağlantınızın üçüncü taraf katılımına karşı korunmasını sağlar ve akış sırasında anonim kalmanızı sağlar.

ExpressVPN, Surfshark ve CyberGhost, Chromecast’inizle en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek sağlam sağlayıcılardır. Hepsi hız ve sunucu konumunda iyi puan alıyor.

Ücretsiz bir VPN istediğinizi düşünebilirsiniz, ancak film veya müzik akışı yapmak istiyorsanız bunun bir seçenek olmadığını öğrenebilirsiniz..

Chromecast’iniz için bir VPN yüklemek zor olabilir, ancak sizi adım adım süreçte yönlendiren kılavuzlar vardır.

Özgür ve anonim olarak yayın yapmanın tadını çıkarın!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map