Zásady společnosti Amazon Ring: „Otevřené dveře pro porušení soukromí a občanské svobody“ | VPNoverview.com

Podnikové zásady a bezpečnostní postupy Amazon Ring jsou pod dohledem z důvodu porušení soukromí a občanských svobod. Nejen laxní zákaznická bezpečnost osobních údajů společnosti Ring, ale také usnadňuje přístup k donucovacím orgánům k videozáznamům zákazníků.


Co je Ring?

Ring je společnost ve vlastnictví Amazonu, která vyrábí řadu domácích zabezpečovacích a inteligentních domácích produktů. Jejich sortiment zahrnuje aplikaci Ring Neighbors App a Ring Video Doorbell.

Ring Video Doorbell je přední produkt Amazonu. Je to chytrý zvonek, který obsahuje kameru s vysokým rozlišením a pohybové senzory a je integrován s doprovodnou mobilní aplikací. Aplikace Ring umožňuje uživatelům sledovat video v reálném čase z kamery zvonku. Mohou také dostávat oznámení, když zazvoní zvonek, a komunikovat s návštěvníky u dveří prostřednictvím integrovaného reproduktoru a mikrofonu u zvonku.

Prsten jako sledovací kamera

Ring Video zvonek lze také použít jako sledovací kameru. Pokud je povoleno sledování, zvonek automaticky spustí nahrávání, když je zazvoněn nebo když jsou aktivovány pohybové senzory. Videozáznam pořízený kamerou Ring je poté automaticky nahrán a uložen na Amazonské servery.

Právě tato poslední funkčnost, tj. Sledovací funkce Ring Doorbell, má většinu lidí v náručí. Nemluvě o aplikaci Ring Neighbors App. Aplikace pro sledování sousedství, která také uživatelům umožňuje přihlásit se k prozrazení jejich záběrů z kamer donucovacím orgánům.

Obavy obklopující zvonek Video zvonek

Zvonky na zvonění videa vyvolaly mnoho obav. Tři hlavní obavy se však týkají narušení soukromí, laxních praktik firemní bezpečnosti a porušování občanských svobod.

Porušení soukromí

První hlavní problém se týká možného porušení soukromí. V tomto případě se nejedná o narušení soukromí majitelů zvonků, ale spíše o návštěvníky a jejich sousedy. Majitelé zvonkových zvonků si mohou vybrat, zda budou používat funkci sledovací kamery Ring nebo ne. Na druhé straně návštěvníci, kteří přicházejí ke dveřím, nebo lidé z okolí, takové slovo nemají.

Soukromé životy jednotlivců by mohly být snímány bez jejich souhlasu. Ani nemají co říci o tom, co se děje s jednou pořízeným záznamem. Soukromí a bezpečnost milionů jednotlivců by mohla být ohrožena, aniž by si toho byli vědomi. Zvláště pokud záběry spadnou do nesprávných rukou. Lidé by měli mít právo vědět, kdo přesně vlastní video zachycené Ringovými produkty.

Ed Markey, demokratický senátor Spojených států pro Massachusetts, uvedl ve svém prohlášení: „Zásady Amazon Ring jsou otevřenými dveřmi pro porušování soukromí a občanské svobody.“ Dále řekl: „Pokud jste dospělí, kteří chodí se svým psem nebo dítětem hrajícím na chodníku, neměli byste si dělat starosti, že Ringovy produkty vás shromažďují a že donucovací orgány ho mohou natrvalo zadržet nebo sdílet to záběry s jakoukoli třetí stranou. “

Laxní firemní bezpečnost a záruky

Obavy z porušení ochrany soukromí dále zvyšuje skutečnost, že bezpečnostní zásady a postupy Amazonu týkající se obrovského množství dat shromážděných pomocí zařízení Ring jsou nic jiného než hvězdné. Byly hlášeny případy zneužití zranitelnosti Ring, včetně problému, kdy zvonek zvonění nechal hesla uživatelů Wi-Fi vystavená v nešifrovaném textu.

Další zprávy vyvolaly obavy ohledně vnitřní ochrany kybernetické bezpečnosti a ochrany soukromí společnosti Amazon Ring v souvislosti s videozáznamy zákazníků na serverech Amazon. Bylo například zaznamenáno, že zaměstnancům společnosti Ring na Ukrajině byl poskytnut prakticky neomezený přístup k videím z celosvětových kamer Ring. Zaměstnancům byl poskytnut přístup k záznamům pro účely výzkumu a vývoje s malými nebo žádnými bezpečnostními kontrolami nebo zárukami.

Porušení občanských svobod

Třetí hlavní problém se týká Amazonu, který poskytuje donucovacím orgánům přístup k videozáznamům uloženým na jeho serverech. V USA bylo policii poskytnuto video záběry z kamer Ring, aby bylo možné ukládat, analyzovat a sdílet bez omezení. Amazon také neuložil policie žádná omezení, pokud jde o to, jak dlouho si mohou záznam zachovat.

Podle vyšetřování vedeného senátorem Markeyem Amazon navíc neomezuje orgány činné v trestním řízení ve sdílení záběrů s třetími stranami. Amazon se navíc odmítl zavázat k tomu, že nebude prodávat biometrická data uživatelů uložená v videozáznamu Ring pro orgány činné v trestním řízení pro použití v systémech biometrického rozpoznávání, jako jsou systémy rozpoznávání obličeje.

Právě toto partnerství s orgány činnými v trestním řízení je mnohými považováno za porušení občanských svobod. “Amazon našel dokonalý konec kolem demokratického procesu,” řekla skupina pro digitální práva Fight the Future. “Tato partnerství podkopávají náš demokratický proces a základní občanské svobody – měla by být zakázána.”

Reakce Amazon Ring

Mluvčí Ring řekl ve svém prohlášení: „Uživatelé Ring věří v nás, že pomáhají chránit jejich domovy a komunity, a tuto odpovědnost bereme velmi vážně. Ring nevlastní nebo jinak nekontroluje videa uživatelů a my jsme úmyslně vytvořili portál Sousedé, abychom zajistili, že se uživatelé budou moci rozhodnout, zda dobrovolně poskytnou svá videa policii. “

Jste uklidněni?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me